poster

Hele Muppete, kdo tady vraždí?

 • USA

  The Happytime Murders

 • Slovensko

  Pozri, Mupet, kto tu vraždí!

 • Nový Zéland

  The Happytime Murders

 • Velká Británie

  The Happytime Murders

 • Austrálie

  The Happytime Murders

 • Kanada

  The Happytime Murders

Komedie / Krimi / Mysteriózní

USA, 2018, 91 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • tron
  ***

  „Viete, čo urobia plyšákovi v base? Vyberú z neho plyš, strčia doňho ryžu a potom ho ošukajú tak, až z neho bude ryžový nákyp.“ Tento film už z trailerov budil dojem, že jeho najvýraznejšou zložkou budú vulgárni mupeťáci. A to sa potvrdilo. Nadávajúci, sexujúci a iné „protirodinné“ veci veselo stvárajúce potvorky sú najzábavnejšou zložkou snímky... ktorá však bohužiaľ čoskoro napriek tomu upadne do stereotypu. Pri osemdesiatej nadávke a pätnástom sexuálnom fóre sa prestanete chechtať a začnete letargicky pozerať na hodinky. Melissu McCarthy mám rád a páčila sa mi aj tu. Stavila na takú tú svoju klasiku, neprekvapujúcu, ale (minimálne na mňa určite) stále fungujúcu. So svojim mupeťáckym parťákom vytvorila dobrú dvojku a niektoré scény sú fakt drsné. Potešia aj zábavné hlášky („Nažer sa cukru, debil!“) a dialógy („Možno na to nevyzerám, ale som sexuálna dračica.“ – „A to znamená čo?“). Ale scenár je prekvapivo nezáživný, nudný a plný buddy klišé. Tvorcovia si asi mysleli, že keď „typický“ buddy movie noir scenár našraubujú na mupeťákov, nebude to vadiť, no ale ono to vadí a to tak, že dosť. Napriek tomu prižmurujem oči a dávam VEĽMI opatrných 60%, pretože zbožňujem, keď sú podobné kofotiny robené so smrteľne vážnou tvárou a ide sa do nich naplno.(18.6.2019)

 • mortak
  **

  Jako drsná detektivka s drsným muppetem v hlavní roli by to fungovalo. Bohužel Melissa McCarthy a tuny spermatu tu správnou atmosféru spolehlivě zabíjí. Mellissa prostě není tak dobrá herečka jako Bob Hoskins, který uměl skvěle komunikovat s kresleným zajícem. Ona jen odříkává své repliky do prázdna. Její plyšový parťák je na tom herecky a charismatem o několik tříd výše. Škoda, že mu scénář předepisuje tolik fekálního humoru a on jako loutka se tomu nemůže bránit.(31.5.2019)

 • ledzepfan
  ****

  Vypiplaná žánrovka rafinovaně si hrající se schématičností všech těch noiroidních příběhů o životem zvalchovaném (expolicejním) soukromém očku, který natrefí na ženskou a případ, který sahá hlouběji než se na první pohled zdá. Muppeťácký koncept, se spoustou promyšlených detailů, celou tuhle žánrovou hru samozřejmě podkopává, přiživuje, oživuje, rozvrací a akceleruje. Loutky zde nejsou prvoplánová atrakce která po patnácti minutách ztratí svou přitažlivost. Jsou tak zručně vydesignované a napsané, že je po chvilce člověk začne vnímat jako zcela plnohodnotné charaktery přestože se, díky pravidelným dávkám reálií z muppetího života, nikdy nevytratí to kouzlo absurdního kontrastu loutkového vs. lidského světa.(8.6.2019)

 • ben666
  ****

  Nehorázně ujetá blbost, která je ale tak blbá, až je vlastně dobrá. Asi bychom se shodli, že sofistikovaný příběh nikdo nečekal a je vlastně až s podivem, jak funguje v rámci možností dobře. Zvraty se dají odhadnout dopředu, ale ač si to mnozí neuvědomí, film má v sobě i pár věcí, které by rozvinuté a propracovanější mohli obstát i v serióznějším filmu. Takhle ale zůstává jen tupější komedie, u které když vypnete mozek a necháte se 90 minut bavit, asi nic nezkazíte.(10.6.2019)

 • Marze
  *

  Pokud chcete vidět grafický loutkový sex, je to film pro vás. Happytime Murders je nezábavné bahno bez duše. A herečky Melissa McCarthy a Elizabeth Banks zde plýtvají časem. Děj se odehrává v Los Angeles , kde spolu žijí lidé a loutky. Dva detektivové - lidský a loutka jsou nuceni spolu spolupracovat a řešit brutální vraždy.(26.12.2018)