Hele Muppete, kdo tady vraždí?

The Happytime Murders

Pozri, Mupet, kto tu vraždí!

• Nový Zéland

• Austrálie

• Kanada

Mysteriózní / Akční / Krimi / Thriller / Komedie

USA / Čína, 2018, 91 min

Čtyři za odvahu. Tak nebetyčná pičovina tu už dlouho nebyla. Navzdory všem úchylárnám a vulgaritám se pod tím vším ve skutečnosti skrývá inteligentní buddy movie. Některé vtipy se prostě musí ocenit, i když většinou mě to spíš nudilo. Na osmirukou honitbu asi nikdy nezapomenu a divoký mupetí sex v kanclu s masivní ejakulací se vám z hlavy asi taky jen tak lehce nevymaže. Je to prostě celé ujeté, ostatně jako i celá myšlenka živých loutek žijících ve světě lidí. Jak se asi dají transplantovat plyšová játra??? Jakpak asi plyšáci kouří??? No, celý film je přiznejme si jen taková úsměvná kravina, než aby působil jako povedená bláznivá komedie. Škoda, že toho humoru nebylo víc. Mohli jsme tu mít další Team Amerika. Celé to navíc przní nejotravnější a nejhnusnější americká matrona - to asi aby vám některé z těch ošklivých plyšových loutek přišly sympatické.(19.4.2019)

• BOURQUE

„Film“, od ktorého nesmiete nič čakať. Hlavne vtedy, keď dopredu viete, že to nebude patriť ani medzi tie lepšie priemerné filmy, čo ste videli. Ale aj tak sa na to pozriete. Dôvod (aspoň u mňa): zvedavosť. Po skončení filmu (dohromady s malou kyticou „pre/-titulkových“ scén) takmer všetky moje negatívne predpoklady sa stali realitou. Ale aj napriek tomu (aspoň ja) nemôžem povedať, že to bol ten najhorší film, čo som videl. (Je tu aspoň vidieť nejakú prácu s „figúrkami“.) Scenár, réžia aj „herecké výkony“ sú pod „určitou hranicou“, ale niektoré scény aspoň nejako fungujú (napríklad hádky Phila a Edwardsovej). M. McCarthy v tradičnej úlohe s tradičným výkonom. Osobné hodnotenie: 60% (**) (14.2.2019)

Samozřejmě se jedná o strašnou sračku, ale klidně mě zabijte, ta sračka je zábavná a já se prakticky po celou dobu dost dobře bavil. V žádném případě tedy nejde o podívanou pro náročné publikum, jak úroveň zápletky, tak především humoru je totiž tak hloupoučký, že tato divácká obec by si u toho po pár minutách vytrhala vlasy a vypíchla oči, takže prostě hledat v tomto snímku cokoliv náročnějšího, či oduševnělého nemá vůbec smysl, což ovšem na druhou stranu nelze tvůrcům ale příliš vytýkat, neboť oni tímto svým počinem jistě neměli ani v úmyslu něčeho takového dosáhnout, tady jde čistě jen skutečně o pobavení, a to i za cenu toho, že jde v podstatě jen o humor vulgární, sexistický a mírně řečeno hodně jednoduchý, ale opakuji, já s tím neměl ani trochu problém, neboť veškeré ty fórky mají prostě šťávu a vážně fungují. Zápletka je samozřejmě o hovně, tváří se to jako nějaká buddy movie, s krimi podtextem, ale díky těm všem Muppetům to vyznívá spíš jen jako parodie na tento typ filmů, kde se nedá brát vážně ani vteřina, nicméně na druhou stranu to má celé docela spád a znovu díky Muppetům i pár fakt netuctových scén, které disponují nápadem a neobvyklostí. Hodnocení obsazení je pak docela těžké, každopádně výkony Muppetů jsou fakt přesvědčivé 8D, no a Melissa McCarthy je prostě Melissa McCarthy, k ní se nemá cenu víc vyjadřovat, ta už jiná nebude. Zkrátka, v tomto případě je vše jasné, jedná se o film velmi, velmi nenáročný, s primitivním humorem, otřepanou, přiblblou zápletkou, já se ale přesto bavil fakt skvěle, za mě lehce nadprůměrná zábava, ovšem znovu je nutné upozornit, je to fakt tupost na entou 8D. P.S. český distributor se zase jednou vytáhl s tuzemským názvem, za tohle by si zodpovědná osoba zasloužila pořádný kopanec do koulí!(6.3.2019)

„Viete, čo urobia plyšákovi v base? Vyberú z neho plyš, strčia doňho ryžu a potom ho ošukajú tak, až z neho bude ryžový nákyp.“ Tento film už z trailerov budil dojem, že jeho najvýraznejšou zložkou budú vulgárni mupeťáci. A to sa potvrdilo. Nadávajúci, sexujúci a iné „protirodinné“ veci veselo stvárajúce potvorky sú najzábavnejšou zložkou snímky... ktorá však bohužiaľ čoskoro upadne do stereotypu. Pri 80. nadávke a 15. sexuálnom fóre sa prestanete chechtať a začnete letargicky pozerať na hodinky. Melissu McCarthy mám rád a páčila sa mi aj tu. Stavila na takú tú svoju klasiku, neprekvapujúcu, ale (minimálne na mňa určite) stále fungujúcu. So svojim mupeťáckym parťákom vytvorila dobrú dvojku a niektoré scény sú fakt drsné. Potešia aj zábavné hlášky („Nažer sa cukru, debil!“) a dialógy („Možno na to nevyzerám, ale som sexuálna dračica.“ – „A to znamená čo?“). Ale scenár je prekvapivo nezáživný, nudný a plný buddy klišé. Tvorcovia si asi mysleli, že keď „typický“ buddy movie noir scenár našraubujú na mupeťákov, nebude to vadiť, no ale ono to vadí a to tak, že dosť. Napriek tomu prižmurujem oči a dávam VEĽMI opatrných 60%, pretože zbožňujem, keď sú podobné kofotiny robené so smrteľne vážnou tvárou a ide sa do nich naplno.(18.6.2019)

• blackkocour

Nikdy nebyla moje záliba mrdat plyšáky do prdele, nebo lízat chlupatou kundu Mellisy McCarthy, ale ještě větší hovadinu jsem ještě neviděl. Muppeti jsou takový američtí Studio Kamarád, a když mají dostat ještě k tomu érkovou verzi s vraždama, sexuálníma narážkama a třpitivým kokainem v konečníku, to je pak jiná komedie, která by mohla být tak kurevsky trapná, až by byla tím vtipná. No, a vy si teď říkáte.. sledovali jsme stejný film? Střihači teoreticky dali celý film do jednoho dvouminutového traileru, protože vybrali jen ty nejlepší scénky z filmu, a zbytek se už nějak dodělá sám. Vtipy, kde každá druhá hláška hraničí s trapností a vulgaritou. Jinak, některé mě fakt dostali. Mellisa McCarthy byla otřesná, stejně tak jak většina účastněných viz. Elizabeth Banks. Dojem kazí už ten celek. Dám hvězdu za koule, a za loutky. A přiznejme si, kdy naposled tu něco takového bylo?(27.7.2019)