Než přišla bouře

• USA Adrift (více)

Ve filmu o přežití natočeném podle skutečného příběhu vyústí náhodné setkání dvou mladých lidí nejdříve v lásku a posléze v největší dobrodružství jejich života, když musí čelit jednomu z nejkatastrofálnějších hurikánů, jaký byl kdy v historii zaznamenán. (Vertical Entertainment)

Akinaz

Musím přiznat, že oba dva herci, kteří zde ztvárňují hlavní role mám velmi ráda. Na tento film jsem se těšila i právě proto, že budou na jednom plátně. Jako první mě velmi mile překvapilo střídání dvou časových rovin, které nakonec mělo i své opodstatnění. Sam je okouzlující herec a jako Richard se mi líbil v obou polohách- jak v té romantické, tak v dramatické. Shailene se mi naopak líbila víc v té dramatické... opravdu jsem jí věřila, co jako Tami prožívala... Najednou se ocitla v situaci, kterou si neuměla ani představit. Byla sama, opuštěná, obklopena všudypřítomným oceánem přinášejícím téměř jistou smrt. Za mě rozhodně další příjemná podívaná podle skutečné události, kterou mohu s klidným svědomím doporučit. 4* ()

Mykie

Sázka na jistotu, která nenadchne ani neurazí. Samotný skutečný příběh je fascinující, jeho filmové provedení už tak moc ne. Musím se přiznat, že od režiséra Everestu jsem čekal lépe natočené scény s rozbouřeným mořem. ()

Regeindy

Mě prostě tyto survival příběhy podle skutečné odvahy nepřestávají bavit a kašlu na nějaké klišé nebo neoriginálnost. Příběh Tami Oldham je o neuvěřitelné síle ducha jedné mladé holky, který si zasloužil být natočen, tak jak se stal. Oba představitelé se překonávají a vychutnávají si příležitost hrát naplno. Hlavně Woodley nás, po Sedmilhářkách, znovu ujišťuje, že je výborná herečka, které vážné role vyloženě sednou. (Pro mě je to mladá Kate Winslet). Uvěřitelné emoce, neobyčejný příběh, nádherná kamera, nebál bych se nominace na Oskara. K páté hvězdě mi chybí pouze zapamatovatelnější scény, jak je třeba Wilson scéna, nebo zapálení ohně v Hanksovém Trosečníkovy. ()

Ilamm

Filmy podle skutečnosti mě hrozně baví . Herce Sama Claflina mám ráda, i když téměř ve všech svých filmech nakonec umírá, snad kromě S láskou Rosie. Film na mě zapůsobil, pobrečela jsem si. Hudba k filmu mohla být trochu lepší, nicméně dávám spokojeně 4 hvězdy ()

neskvik odpad!

Nedopozerané. Flashbacky mi liezli na nervy, bolo ich veľa a išlo o samú vatu. Zlaty Redford to dal aj bez kecov. ()

lineker

Celou dobu mezi třemi, čtyřmi hvězdami. K vyššímu hodnocení mne nakonec popravdě dotlačilo pouze to true story, jelikož skutečná Tami Oldham si musela projít čtyřiceti denním těžko pochopitelným peklem. Kormákur stejně jako u Everestu, dokáže krásně podat přírodní scenérie, bohužel oproti zmiňovanému himalájskému velkofilmu u mne u Adriftu nedokázal vyvolat větší emoční vlnu. Příběh mladého páru ať již jako dvou zamilovaných, nebo těžce zkoušených jsem sledoval za tlustým plexisklem cca z třicáté řady. ()

tynka1711

Krásný příběh , moc krásný. Ten konec byl pro mě nečekaný a brečela jsem jak malé dítě . Zkrátka je to hodně emotivní , Shailene a Sama zbožňuju , krásně zahrané. ()

viax

Bezvadný film, vše je naprosto uvěřitelné, žádné nadlidské výkony, jen prostě velká touha přežít, umění neztratit se a poradit si s čímkoliv. Respekt. ()

cccGlenisla

Skvělý. Bylo to napínavý, nádherný záběry, bezvadný využití podvodní kamery. Ta holka má fantastický tělo, kluk je sympaťák s krásným úsměvem. Bavilo mě na to koukat. Určitě se někdy podívám znovu. ()

iggy_pop

Viac než sfilmovaný skutočný príbeh to vyzeralo ako adaptácia knihy od Nicholasa Sparksa. Dvaja ľudia sa zaľúbia, idú spolu plachtiť a... príde búrka. Pachuť červenej knižnice a očakávaného vyústenia príbehu neprebije ani malý zvrat v príbehu. Podobnú tému (a omnoho lepšie) spracoval J. C. Chandor v All Is Lost. ()

janececek

Trošku mnou třískaly scény na přeskáčku, ale na konci jsem pochopil, proč tomu tak bylo. Skutečný příběh dechberoucí, ale vyprávění takové střídmé, Woodley táhne celý film. Leč nevýrazná záležitost, z kina jsem odcházel spokojený. ()

GameOfThrows

Film vysoce cílený na divačky do 18 let. Naprosto zbytečná, pro diváky trýznivá a úmorná podívaná na to jak hlavní hysterická hrdinka a její láska s neskutečně teplým přízvukem (to dávám za vinu Golfskému proudu v pacifiku jak jinak), kde po bouřce jsou nucení živořit na pokraji lidských možností. Musí si denně vybrat jestli otevřou fazolovou nebo broskvovou konzervu, což je s ubývajícími zásobami alkoholu a doutníků čím dál tím větší oříšek. Hvězdičku jsem dal za poselství filmu lidu a tím myslím vegie stravu. Ani hlavní hrdinka, nedokázala žrát veggie jídla v plechovkách a radši si skočila pro rybu. Osobně nechápu jak někoho může vůbec napadnout zfilmovat takhle špatnej námět. Jak vůbec někdo může něco takovýho financovat, podílet se na výrobě nebo produkci... ale hlavně lituju diváky, třeba i ty ne úplně dobrovolný jako jsem já. ()

HombreT

Nie je to vyložene katastrofa, ale práve prelínanie časových línii, ktoré tu asi malo slúžiť originalite diela a odlíšiť ho od ostatných podobných námetov, mi prišlo chaotické, respektíve zničujúce konečný zážitok. Rozumiem, že tvorcovia chceli vytvoriť finálny moment prekvapenia, avšak práve absencia lineárneho rozprávania s klasickým budovaním príbehu, dramatickým oblúkom až konečným finále mi vytvorila dojem neúplnosti a skratkovitosti bez emočného zásahu. ()

xtraffic

To je tak, když máš splín a hovno co na práci a plnou prkenici. K tomu si člen jednoho z největších snů na planetě, jen se probudit. Rádoby dojemná story o dvou hlupácích driftujici na protivítr Tichý oceán, kde štěstím bylo najit flasku chlastu na ožrání. V tomto žánru vždy úspěšně shlédnu raději "Úplné bezvětří"...byl prvni, byl poslední, byl jediný. Ale abych nekřivdil. Tento film mi nuancemi toho povídání, bez povídání pripomel ty billboardy kousek za Ebingem. ()

PF 2018

PF 2018