Než přišla bouře

• Nový Zéland

Životopisný / Dobrodružný / Akční / Romantický / Thriller / Drama

USA / Hongkong / Island, 2018, 96 min

• Hanys_

Tyhle drsné survivol dramata se mi hrozně těžce hodnotí, protože ten příběh je sám o sobě fakt silný a navíc tady hraje Shailene. Na druhou stranu to ale prostě není moc dobrý film. Romantika moc nefunguje (vážně se chtěli vzít pár dnů po seznámení?) a samotné přežívání na moři už tady taky bylo v lepší formě. A to si pamatuju, jak se Kormákurovi kdysi předvídala v Hollywoodu velká budoucnost.(13.4.2019)

První část, kde jde hlavně o flashbacky ohledně seznámení dvou hlavních postav je celkem nezajímavá a zbytečně dost utahaná. V této části máme možnost vidět snad všechny možné záběry na odhalené části těla případně stojaté bradavky hlavní herečky. Těchto záběrů je první půlhodina přímo prošpikovaná a celkem v takovém počtu záběrů to bylo únavné a otravujicí. Posléze se dostaneme dějem na vrak lodi a boj o záchranu života. Zde film překvapivě dostane hloubku a dá se mu částečně věřit prožívaný příběh. Ke konci, když se na plátně objeví osudný hurikán, tak při záběrech v větší výšky je velmi dobře vidět nekvalitní práce s CGI. Kdy vlny jsou rozmazané a nepůsobí věrohodně. Čekal jsem od toho více a dostal jsem velmi průměrné blatíčko.(3.8.2018)

• Gogo333

To že se ve filmu skákalo sem a tam, mi přišlo zbytečné a rušivé. Chtěl jsem si užít postupné budování vztahu a pak hlavně pořádnou dávku napětí, což v chronologickém příběhu jde krásně budovat. Tady je bohužel napětí rušeno plky o cestování a dobrodružství a kazí to zážitek z filmu. Na konci filmu je teda jasné, proč se k tomu tvůrci uchýlili, ale i tak by to šlo určitě nějak pěkně obejít. Shailene docela fajn, na konci slušný líčení, to sem se ji i bál. Trošku pár nelogičností, jako třeba když má někdo zlomený žebra, tak si na něj určitě nelehnu. Celkově to nebylo špatné, ale chybělo mi tam něco pořádného, co by zaujalo. 50%(2.9.2018)

• marhoul

Příběh Tami Ashcraft je horor, ze kterého nechci zažít ani deset minut ve snu. Nemám problém uvěřit té velké romanci, ani beznadějné, příšerné situaci, ve které se Tami ocitla, problém je v tom, že z filmu vše vyznívá vlažně. Myslím, že tento film je důkazem toho, že i když se sejdou schopní tvůrci, nemusí být úspěch zaručen...(9.1.2019)

Je zcela nepodstatné, jestliže někdo vidí hluchá místa, či jiný zase cítí odbytý konec. Pokud jde o žánr umělecké literatury/filmografie faktu, zůstává autorům/tvůrcům pouze minimální manévrovací prostor. Jak se událost udala, tak musí být ztvárněna... Jde-li o historické události, manévrovací prostor pro výplň hluchých míst nebo dialogů je mnohem větší. Avšak události současné, kde svědci či přímo aktéři oné události stále žijí, je tento manévrovací prostor vymezen do úzkých obrazných mantinelů... Rozhodně si tedy režisér, herci, kamera a co možná nejreálnější ztvárnění filmové dle knižní předlohy zcela jistě nezaslouží méně, než-li 80% hodnocení... Čtyři hvězdy bez diskuze.(26.8.2018)

• - Natáčecí štáb i herce během natáčení stihla mořská nemoc. (griph)

• - Vo filme sa mal pôvodne objaviť aj Miles Teller, roly sa však na poslednú chvíľu vzdal a nahradil ho Sam Claflin. (MikaelSVK)

• - Natáčelo se na Fidži. (Varan)