Než přišla bouře

• Austrálie

• Nový Zéland

Akční / Dobrodružný / Drama / Thriller / Romantický

USA, 2018, 99 min

Jeden z filmov, na ktoré sa chodí s priateľkou do kina len na ako kulisu, prípadne s očakávaním, že možno film niečím prekvapí a zaujme... no žiaľ nie je to tento prípad. Osobná dráma a tragédia na mori tých dvoch mladých ľudí ma moc nezasiahla a samotný morský survival bol tiež iba priemerný - moc strerilné, málo napínavé a s minimom emócií. Nič výrazné ani nič také čo by bolo hodné pamätania, a to i napriek tomu, že film je na základe skutočnej udalosti. Jediná zaujímavejšia scéna bola tá s meditujúcou nahou Shailene Woodley, čo sa mi zdalo samozrejme málo. A to nehovorím o tom, že samotný vývoj ako i koniec sa dali predvídať vlastne už od začiatku. Priemer. 60/100(30.7.2018)

Za kamerou nesmírně spolehlivý držitel tří Oscarů Robert Richardson, vedle něj Baltasar Kormákur, který úspěšně přesídlil z Islandu do Hollywoodu, a dal filmovému světu slušný Kontraband a ještě slušnější Everest, a před kamerou pak výborná Shailene Woodley, která to celé jistila i coby producentka. Přesto to vyšlo tak napůl. Herecky bez výhrad, Richardson pod i nad vodou čaruje, ovšem i když si Kormákur boj se sílou přírody už vyzkoušel, místy klopýtá. Zatímco v Everestu předložil směs několika lidských příběhů, tam prostších, tam silnějších, tady se zaměřil na jeden a vyprávění o houževnatosti lidského ducha mělo mít pevnější švy. Milenci se vydávají na dlouho plavbu z Tahiti do San Diega, ač oba zkušení, hurikán Raymond patřící do čtvrté kategorie byl nad jejich síly. Zpustošená jachta se ocitá mimo plavební cesty a všichni blbečci, kteří by přežívali jinak a lépe, můžou tak akorát hloupě kecat. Dvě časové linie místy ruší, ovšem s ohledem na zásadní zvrat dávají smysl. Výsledek pro mě odpovídá dva roky starým Mělčinám. Podobná jednohubka, která nezklamala, ač představovala takového černého koně letní filmové nabídky. Na obě hrdinky se velmi příjemně kouká, stejně jako na solidní vizuální nápady. Jelikož je mi jasné, že talentovaná Shailene tady nakonec skončí v modrých číslech, dávám lehce nadhodnocené čtyři hvězdy.(22.7.2018)

"Adrift" je na môj vkus príliš nudný a príliš nezaujímavý film na to, aby bol niečím výnimočným. Čo je dosť smutné, lebo príbeh, ktorý rozpráva môže byť zaujímavým filmom a dokáže priniesť niečo zaujímavé, čo by ma zaujalo. Miesto toho sa však rozhodol ísť zvláštnym režijným štýlom, kde sa dozvedáme čo sa udialo pred plavbou až po búrku a potom Tami a Richard bojujúci o prežitie. A úprimne poviem, že ani jedna z tých dejových línií nie je spracovaná natoľko dobre, aby som to mohol oceniť. Pretože som sa reálne nestíhal sústrediť ani na jednu z nich. Myslím si, že to mali poňať úplne iným štýlom a možno by to fungovalo lepšie. Ako? To neviem. Na také otázky moc odpovedať neviem. Jediné čo vie je, že táto technika nefungovala. Shailene Woodley je podľa mňa veľmi šikovná a podáva veľmi dobrý herecký výkon, no neviem čo viac na filme pochváliť. Vizuálne je to okey a pozerateľné, má to pár dobrých momentiek, no reálne je to podľa mňa neustále veľmi priemerné a nudné. A to napriek tomu, že film trvá iba 99 minút. Ku koncu už som stále pozeral na hodinky a chcel som, aby to už skončilo. Romantika nie je moc funkčná, atmosféra nie je vidíme ich boj s hurikánom. Ostatné ma nejako nebralo. V mojich očiach slabé. Som si istý, že iní tento film ocenia, no mne do života toho moc nepridal a neviem ho reálne odporúčať. Hodnotenie: C(10.9.2018)

Nedaří se mi moc vytknout. Už v první scéně kdy jsem viděl ztopořené bradavky Shailene, jsem věděl, že se mi film bude líbit. Ale od prasáren zpět k faktům. Příběh je silný a zvrácený zároveň, nedovedu si představit podobnou situaci. Celé to stálo a končilo právě na Shailene, což je pro mě překvapení, protože jsem ji za herečku nikdy moc nepovažoval. Adrift je naprosto příšerně přeložené i když výstižné. Pět hvězd(30.10.2018)

• Gogo333

To že se ve filmu skákalo sem a tam, mi přišlo zbytečné a rušivé. Chtěl jsem si užít postupné budování vztahu a pak hlavně pořádnou dávku napětí, což v chronologickém příběhu jde krásně budovat. Tady je bohužel napětí rušeno plky o cestování a dobrodružství a kazí to zážitek z filmu. Na konci filmu je teda jasné, proč se k tomu tvůrci uchýlili, ale i tak by to šlo určitě nějak pěkně obejít. Shailene docela fajn, na konci slušný líčení, to sem se ji i bál. Trošku pár nelogičností, jako třeba když má někdo zlomený žebra, tak si na něj určitě nelehnu. Celkově to nebylo špatné, ale chybělo mi tam něco pořádného, co by zaujalo. 50%(2.9.2018)

• - Tami Oldham (Shailene Woodley) se po tragédii, kterou utrpěla, opět vrátila na moře a pokračovala v plavbách. (ARI50)

• - Natáčelo se na Fidži. (Varan)

• - Film se inspiroval skutečným příběhem Richarda Sharpa a Tami Oldham, které 12.10.1983 na moři zastihl hurikán Raymond. (Kejf.)