poster

Než přišla bouře

 • USA

  Adrift

 • Hongkong

  漂流心海

 • Slovensko

  Kým prišla búrka

 • Austrálie

  Adrift

 • Velká Británie

  Adrift

 • Nový Zéland

  Adrift

Životopisný / Dobrodružný / Akční / Romantický / Thriller / Drama

USA / Hongkong / Island, 2018, 96 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • luka4615
  ***

  Snímek Adrift nabídne napínavý příběh založený na skutečné události, což skvěle lícuje s hereckými výkony ústřední dvojice v podání Shailene Woodley a Sama Claffina. Až do tohoto bodu je tedy snímek příjemným filmovým překvapením na dlouhé nedělní odpoledne. Avšak poté "nastoupí" povětšinou hluché scény na moři, kdy se snímek doslova "potácí" na mrtvém bodě, přičemž je zakončen očekávaným a rovněž velmi hloupým "plot-twistem". Ve finále tedy dostaneme snímek, který začínal s velmi nadějným potenciálem, avšak i tento světlý bod se zcela potopil pod tajfunem filmové průměrnosti. Škoda. „Come sail with me.“(26.8.2018)

 • castor
  ****

  Za kamerou nesmírně spolehlivý držitel tří Oscarů Robert Richardson, vedle něj Baltasar Kormákur, který úspěšně přesídlil z Islandu do Hollywoodu, a dal filmovému světu slušný Kontraband a ještě slušnější Everest, a před kamerou pak výborná Shailene Woodley, která to celé jistila i coby producentka. Přesto to vyšlo tak napůl. Herecky bez výhrad, Richardson pod i nad vodou čaruje, ovšem i když si Kormákur boj se sílou přírody už vyzkoušel, místy klopýtá. Zatímco v Everestu předložil směs několika lidských příběhů, tam prostších, tam silnějších, tady se zaměřil na jeden a vyprávění o houževnatosti lidského ducha mělo mít pevnější švy. Milenci se vydávají na dlouho plavbu z Tahiti do San Diega, ač oba zkušení, hurikán Raymond patřící do čtvrté kategorie byl nad jejich síly. Zpustošená jachta se ocitá mimo plavební cesty a všichni blbečci, kteří by přežívali jinak a lépe, můžou tak akorát hloupě kecat. Dvě časové linie místy ruší, ovšem s ohledem na zásadní zvrat dávají smysl. Výsledek pro mě odpovídá dva roky starým Mělčinám. Podobná jednohubka, která nezklamala, ač představovala takového černého koně letní filmové nabídky. Na obě hrdinky se velmi příjemně kouká, stejně jako na solidní vizuální nápady. Jelikož je mi jasné, že talentovaná Shailene tady nakonec skončí v modrých číslech, dávám lehce nadhodnocené čtyři hvězdy.(22.7.2018)

 • Marze
  ***

  Filmů s názvem Adrift je celá kupa. Tento aspoň s divákem zatřese. Pravdivý příběh o statečné mladé ženě. Spojuje mý žánr s katastrofickým. Pár ztělesnili Shailene Woodleyová a Sam Claflin, které spojuje žánr teenagerské fantasy. Ona hrála v sérii Divergence, on v Hunger Games. Předlohou je mladík , který zahynul v bouři a jeho dívka žila sama s arašídovým máslem.(24.9.2018)

 • Chrustyn
  ***

  Neuvěřitelný skutečný příběh, v průměrné katastrofické romanci, kde se bohužel snaží pouze Shailane Woodley, ale všichni ostatní jedou na neutrál (včetně režiséra i scénáristů). Vyjma překvapivé tečky na závěr a vyprávění na přeskáčku, nemá film čím zaujmout a je tak ideální pouze jako film, na který vyvedete partnerku a sami to bez větších problému překousnete.(5.9.2018)

 • MikO_NR_1909
  **

  Adrift je typická survival dráma, ktorá má veľmi priehľadnú schému. Ak by sa držala stroskotaneckej línii a pridala do dramatizácie šokantné a trilerové prvky, bola by vďačnejšia divácky a vytvorila by aspoň nejaké napätie. Táto cukríková línia s medzivzťahovými dialógmi a netflixovské "podľa skutočnej udalosti" je priamočiarou agitkou dokonalého vzťahu, ktorý poznačila katastrofa, pretože iná, vnútrovzťahová - ani v náznaku, tam nie je. To je skutočná tragédia filmu, nie ten hurikán.(25.5.2020)

 • - 90 % filmu bylo natočeno přímo na moři. (griph)

 • - Tami Oldham (Shailene Woodley) po hurikánu Raymond byla uvězněná na moři 41 dnů na zničené jachtě. Přežívala jen na jídle v konzervách. (ARI50)

 • - Hlavná predstaviteľka Shailene Woodley po druhýkrát v kariére stvárnila skutočnú postavu. Prvýkrát to bolo vo filme Snowden (2016), kde si zahrala ako Lindsay Millsová, priateľka Edwarda Snowdena. (MikaelSVK)