Cesta bez návratu

478

Aftermath

Drama / Thriller

USA, 2017, 94 min

Je těžké být nejslavnějším akčním hrdinou a přitom hercem, který stárne. Arnold by už nemusel vůbec hrát - je zajištěn finančně, angažuje se v různých asociacích, moderuje tv show, cestuje - přesto stíhá filmové projekty, kde chce být a zároveň podporuje určité filmaře točící mimo mainstream. Volba žánru, charakteru téměř sedmdesátiletého herce je tedy adekvátní a rozumná. Arnold disponuje ve všech rolích jistým charizmem, které mu dává náskok před rýpavým divákem, který obrble jeho lopotný herecký výkon a patří tak k nemnoha hollywoodským stars na které se stále chodí kvůli legendárnosti a jménu, neboť jeho filmy byly odkojeny generace ještě těch správných mužů a jejich žen. Jak dokazují komentáře zde, většina by ho poslala i na invalidním vozíku vystřílet Predátory a nebo máchat dvouručákem. Já se už před léty smířil, že Konečná (2013) byla takovou konečnou posledního akčního hrdiny. Aftermath je zvláštní v několika aspektech. Opět být to film bez Arnolda (stejně jako u Maggie), tak film zapadne. Zde ovšem zafungoval ten kontrast akční hrdina v komorním dramatu a i jeho výkon se dal nazvat hereckým. Pak je tu skvěle vystavěná depresivní (pohlcující) atmosféra (featuring Aronovsky). Pominu skutečnost do jaké míry je film autentický k letecké havarii (srážka dvou letadel mi přijde jako absurdní) a pokud je divák připraven na to, že zde Arnold není za mstitele, který jde vyhodit letiště do vzduchu, dostane se mu velmi niterní pohled na situaci, kterou lze těžko ustát a to finále - skutek pomsty je divácky osvobozující a v jednoduchosti geniální. Na některé filmy je dobré si udělat klid a nebo k nim dospět.(27.4.2017)

• Slasher

Místo další poguvernátorský pecky jako byl LAST STAND nebo SABOTAGE jde radši Arnold směrem MAGGIE a opřel se do zkroušenýho ukrajince v týhle dramatický unylosti, kde musíme navíc půlku stopáže trpět strasti druhý postavy - nudnýho odsouzeníhodnýho blbečka na pěst. Celý se to snaží být tím, čím prostě vzhledem ke svý banalitě a absenci talentu není. To vypadá, že se náš rakušácký polobůh místo zábavností snaží na sklonku kariéry točit prostě filmy, kterým se sice nikdo za nic nevysměje, ale zato krásně vyšumí do nicoty.(8.4.2017)

• Xmilden

Normálně bych klidně tomuhle filmu vlepil i druhou hvězdu, protože horší filmy opravdu existují (každá druhá Cageovka a úplně každý Seagal), ale v tomhle hraje Arnold. A na film se nemůžu dívat stejnou optikou jako na béčkové braky. Bohužel ale musím uznat že můj akční idol míří, pokud nechce zcela vyklidit místo před kamerou, právě do kalných, zabahněných a zatuchle zavánějících stok. Arnolde, proč? Já se ptám proč? 15% za jedinou solidní scénu na věži.(13.11.2017)

Nenápadný komorný snímok ponúkol na staré kolená herecké vyžitie aj pre Arnolda. Konečne mal čo hrať a s náročnou postavou sa popasoval vcelku dobre. Film, ktorý si nájde svojho diváka ( a nemusí to byť len svalnáčov fanúšik ), má príjemnú nevtieravú hudbu, dobrú kameru a ako to v podobných prípadoch býva - táto skutočná udalosť nemá žiadneho víťaza.(10.4.2017)

Roman Melnyk (Arnold Schwarzenegger) se vydává na letiště, protože očekává přílet své ženy Oleny a těhotné dcery Nadiyy, ale tam se dozvídá zdrcující zprávu, že letadlo mělo nehodu... Komorní snímek inspirovaný skutečnými událostmi, kde Arnold předvádí solidní herecký výkon. Arnie si již podobný typ role vyzkoušel ve filmu Maggie (2015). Snímek produkoval Arnold Schwarzenegger a Darren Aronofsky. Walter von Huene pracoval s Arnoldem na několika filmových projektech a zde má kredit Drama Coach to Mr. Schwarzenegger. Dieter Rauter má v závěrečných titulcích kredit jako Stand-In for Mr. Schwarzenegger. Natáčelo se v Cincinnati ve státě Ohio. HODNOCENÍ 60%(7.4.2017)

• - Spoiler: Sedmý film, kde postava Arnolda Schwarzeneggera přijde o rodinu. Předešlé filmy byly Barbar Conan (1982), Poslední akční hrdina (1993), Konec světa (1999), Protiúder (2002), Sabotáž (2014), Maggie (2015). (DEXTER099)

• - Perlový náhrdelník dcery Vitalije Kalojeva se stal předlohou pro památník, vybudovaný na místě nehody. Představuje jej zvětšenina tohoto náhrdelníku s „perlami“ o průměru přes 1 metr. Náhrdelník je ztvárněn jako přetržený. (Dinsberg)

• - Vitalij Kalojev osobně našel svou dceru v troskách letadel. Stejně jako našel její náhrdelník. (Dinsberg)