Cesta bez návratu

Cesta bez návratu

Aftermath

Drama / Thriller

USA, 2017, 94 min

Film který by mě bez Arnolda asi vůbec nezajímal. Člověk na jeho filmy kouká jinak, chce ho prostě vidět ještě někde hrát :-) Je to vyprávění dvou příběhů, vzájemně se prolínajících. Rekonstrukce případu, nevím jak důkladná a nakolik odpovídá skutečnostem. Arnie v roli výborný, umí! Věříte mu jeho pocity. Jsem spokojený. A dávám zlatý střed, není to zase film který bych se koukal dokola znovu. 65%(8.4.2017)

Další z kusů inspirovaných skutečnými událostmi potvrzuje, že Arnold Schwarzenegger už zdaleka není tahákem a končí u něho průměrné látky. Zároveň se nás snaží přesvědčit, že charakterní herectví pro něj není sprostým slovem. A má docela pravdu. Drama o muži, který při leteckém neštěstí přijde o těhotnou dceru a manželku, sleduje jeho vyrovnávání se s krutým direktem, stejně jako zhroucení letového dispečera, který měl zrovna službu. Letecká společnost nabízí odškodné, Arnold čeká spíš obyčejnou omluvu. Snímek, jehož rozpočet by v 90. letech nestačil ani na Arnoldův honorář, se vrací do události roku 2002, kdy s jinými jmény i souvislostmi připomíná jedno fatální rozhodnutí: zřejmě pod vlivem pracovního vytížení i údržby systému na přístrojích. Letos sedmdesátiletý Arnold navazuje na předchozí štaci v Maggie – je zamyšlený, zlomený, strhaný, což příjemně narušuje jeho hvězdnou auru. A mimochodem zraje jako víno. Samozřejmě 90% diváků by si přála, aby vzal do ruky sekyru a rozmlátil několik kanceláří letecké společnosti. Není to průšvih, ale zítra oněch 90% diváků nebude tušit, o čem to vlastně celé bylo. 55%(3.5.2017)

Tak tu máme nový film s Arnoldem a začátkem bych jen řekl,že pro jeho fanoušky,kterým jsem i já,šlo o film na který se čekalo hlavně kvůli tomu jak si Arnie poradí s touto pro něj stále nezvyklou rolí.Rolí dramatickou,kde nedrží v ruce samopal a nestřílí protivníky hlava nehlava ,nehláškuje apod.První vlaštovkou v tomto ohledu byl jeden z jeho předchozích filmu Maggie,kde pro mě roli zvládl výtečně a tak jsem se na tento film těšil.Příběh vypráví o letecké havárii a vyrovnání se s následky ,jak pro pozůstalého Romana (Arnold) tak i dispečere co tuto nehodu nejspíše přičiněním zavinil.To,ale máte v popisu filmu,takže to není nic nového ,zvláště když film vychází z příběhu co se opravdu stal.Šlo tedy o to,jak nám film představí tvůrci,jak bude zahraný a jestli bude mít podobné vyústění jako reálná předloha.Co se týče toho jak je film pojat,proti tomu bych jen namítl,že něco mohlo být klidně přidáno ,aby to lépe spojilo různé scény a tím se ještě zvětšily emoce (například soudní proces,zobrazení chlapce co touží pomstít svého otce atd),ale tyto nedostatky přebíjí skvěle odvedený herecký výkon Arnolda,který evidentně pomalu z akčního hrdiny ladí na dramatičtější a víc do hloubky dané role.Je jasné,že ti co jsou jako já zvyklý na akčního Arnolda to nemusí sednout,ale mě to k němu jde.Co se týče toho jak je naloženo s koncem filmu,tak musím říct,že to se povedlo moc a žádný happy end to opravdu není.Takže když to shrnu,nebýt pár hluchých míst a někde chybějících scén tak mé hodnocený bude větší,ale na druhou stranu příběh je to silný a Arnold to zahrál parádně a proto za mě celkově 75% a čtyři hvězdy.(9.4.2017)

Arnold dramata umí, už v Maggie to zahrál velmi dobře a i zde hraje žalem zlomeného muže více než věrohodně, ale film trpí nedostatkem silných scén a to je jeho kámen úrazu. Depresivní to je, dvě dějové linie, kdy jedna sleduje Arnolda jako muže co přišel o své blízké a druhá dispečera, který za nehodu mohl, byly dobrý nápad ale díky nedostatku emočních scén tu máme pouze průměrnou podívanou, která mě nedokázala vtáhnout do děje a bylo mi tak, bohužel, vlastně jedno jak to celé skončí (i když jak to skončí bylo jasné každému koho tento příběh tehdy ve zprávách neminul) .(3.8.2017)

• stuntmanMIKE

Jaaaaj Arnie Arnie... a taku som mal v teba doveru. Bol si konecne Back ! ...aspon na oko. Uz sa prosim ta vyser na zombie picoviny a dramaticke kusky, kde ronis slzy. Si kurva moj decky vzor, kde si visel v izbe na plagate s cigarou v hube a pasom s nabojmi. A tak si ta chcem pamatat. Viem, ze mas 70 rokov a ze si skurvene ctiziadostivy a ze by si najradsej predviedol rakusku anglictinu na Oscaroch, ale ser na to ! To nie je tvoja parketa. Nikdy nebola. Davas sa dokopy, je to vidiet na tvojej postave a hlavne stale na to mas ! Tak na kiupicu tocis tieto hovna ? Ja viem, ze ti uz ziadny obrezany Itzik rozpocet na velky film neda, ale ak mas tocit tieto ultranudne sracky, tak sa fakt na to radsej vyser, nech si ta pamatame ako Dutcha, Matrixa, T2 alebo Conana (ako jedineho praveho) a nie ako nejakeho picusa, co sa silou mocou snazi hrat vazne ulohy. Vies, ze herectvo ti nikdy neslo a filmy si tahal charizmou a svalmi...tak preco kurva na sklonku kariery skusas nieco nove ? Co od teba chcem, je este jeden kusok. Nemusi to byt film s tucnym rozpoctom, smahnuty trapnou komediou... ani ta nechcem v ulohe nejakeho krutoprisneho vojaka...na to uz pri vsetkej ucte nemas. Co po tebe chcem je jedna rozlucka, kde to das na nekompromisneho stareho pardala, ktory ma v sebe este nieco co chce dat von. Nieco ako Sly s Rockym 6 alebo Rambom 4. Proste rozlucka, ktora je hodna tvojho formatu. takze este toto ti odpustim, lebo si to ty, ale dufam, ze este najdes v spodnom supliku gule a ukazes vsetkym, ze na to este mas....aspon trochu.(10.4.2017)

• - Za vraždu Petera Nielsena byl Vitalij Kalojev v roce 2005 odsouzen k osmi letům vězení. V roce 2007 byl propuštěn, protože jednal v nepřičetném stavu. V roce 2008 se stal náměstkem ministra vnitra v Severní Osetii a byl jím do roku 2016. Svého činu dodnes nelituje (narozdíl od Romana Melnyka ve filmu). (DBlitz)

• - Leteckým neštěstím se také zabývá dokumentární seriál Vteřiny před katastrofou (od r. 2004) v epizodě Smrt ve vzduchu. (DBlitz)

• - Skutočná havária, ktorá inšpirovala tvorcov sa stala 1. júla 2002. Let Bashkirian Airlines 2937, na trase Moskva - Barcelona, ktorý mal na palube lietadla Tupolev Tu-154 celkovo 60 cestujúcich a 9 členov posádky, sa zrazil krátko pred polnocou s letom DHL 611, konkrétne nákladným lietadlom Boeing 757-23APF nad nemeckým mestečkom Überlingen. Nákladné lietadlo smerovalo z Brusselu do talianskeho Bergama a obaja veľmi skúsení piloti haváriu neprežili. Ani z prvého spomínaného lietadla sa nepodarilo prežiť žiadnemu z cestujúcich, z ktorých väčšina (45 osôb) boli školopovinné deti. (MikaelSVK)