Osudy stavbyvedoucího Romana a leteckého dispečera Jaka se tragicky protnou ve chvíli, kdy letadlo, v němž cestuje Romanova manželka s dcerou, havaruje. Roman přišel o vše a Jake je obviňován, že za nehodu může. Oba se se svým trápením snaží vyrovnat po svém... Nejdříve sledujeme dějovou linku Romana, což je původem Ukrajinec pracující v USA. Roman pracuje jako stavební inženýr a právě čeká na svou těhotnou dceru Nadju a ženu Olenu, které májí přiletět z Ukrajiny. Jsou vánoce a Roman doma vše připravil na uvítání. Poté jede na letiště, kde se ale dozvídá nešťastnou zprávu, že letadlo havarovalo. Roman na chvíli omdlí, a když přijde zpět k sobě tak se o něj stará jedna z krizových pracovnic, která mu nabízí pomoc v jejich centru. Roman ale odmítá. Poté sledujeme druhou dějovou linku. Jacob Bonanos je mladý letový dispečer a právě se loučí se svou ženou a vyráží do práce. Jacob má malého synka. Jacob má noční službu a jeho kolega odejde na pauzu, takže je na všechno v řídící věži sám. Navíc přijdou opraváři telefonů a řeknou, že je musí na několik hodin vyřadit. Jacob má tak více starostí než by měl jako letový dispečer mít. Musí si měnit sluchátka, protože se potřebuje spojit s věží v Pittsburghu, ale telefony nefungují. Spojí se tedy s letadlem a zprávu předá přes něj. Kvůli tomu si ale nevšimne, že jiný jeho let klesá, a když se s ním chce spojit je už pozdě a letadlo se srazí s jiným dopravním letadlem. Poté pro Jacoba přijdou vyšetřovatelé a jeho právník mu pak říká, aby s nikým nemluvil. Roman se vydává na místo nehody a v přestrojení za dobrovolníka se ho snaží prohledat a nakonec najde tělo své mrtvé dcery a ženy... (TV Prima)

Trailer 1

tron

Mohla to byť súdna dráma, ale nie je. Mohlo to byť drsné revenge movie, ale nie je. Nie je to však ani akčný film. A ani triler o psychopatickom stalkerovi. Je to dráma, ale nefunguje v nej skoro nič. Atmosféra je síce patrične pochmúrna, ale celá snímka vyzerá nepríjemne televízne a nízkorozpočtovo. Arnold Schwarzenegger je v čisto neakčnej a ku koncu vlastne dosť brutálnej úlohe v pohode (ale v Maggie sa mi páčil viac), ale všetci ostatní herci sú dosť strašní. Bohužiaľ vrátane Arnieho plnohodnotného „spoluhráča“, ktorého herecký predstaviteľ podáva veľmi zlý, slabý a rozčuľujúci výkon. Keď sa po veľmi dlhom čase konečne obaja prvý raz stretnú, dopadne to dosť nečakane, čo ma prekvapilo a zaskočilo, ale to je len jeden z mála plusov tejto nevydarenej, nešťastnej snímky. Keby nemala Arnolda, dám 20%. Produkcia: Darren Aronofsky. Wtf. ()

verbal

Nový Konan je mrtev stejně jako Árný! Ten už se nevrátí, neboť mu evidentně zbývají síly akorát tak na pičoidní melodramata, zábavná jako píchání katolických panen a záživná jako rozdrcené sklo s hřebíky. A tak tu po Magi máme Magi 2, dochucující tentokráte odvar z Dostojevského ponožek, kde Árnýmu nyní kromě dcerušky hnije už i manželka, on pouze plynule vyměnil postapokalyptickou Ameriku za předapokalyptickou a místo smutného Američana paroduje smutného Ukrajince. V neherecké kakofonii univerzální obrnové grimasy se s ním filmem devadesát minut od ničeho k ničemu navíc potácí i neméně nadaný smutný dispečer, a jediným Následkem je tak špatně zahraná, otravná a povrchní nuda, nápaditá a přínosná jako endoprotéza pro hady. ()

Slasher

Místo další poguvernátorský pecky jako byl LAST STAND nebo SABOTAGE jde radši Arnold směrem MAGGIE a opřel se do zkroušenýho ukrajince v týhle dramatický unylosti, kde musíme navíc půlku stopáže trpět strasti druhý postavy - nudnýho odsouzeníhodnýho blbečka na pěst. Celý se to snaží být tím, čím prostě vzhledem ke svý banalitě a absenci talentu není. To vypadá, že se náš rakušácký polobůh místo zábavností snaží na sklonku kariéry točit prostě filmy, kterým se sice nikdo za nic nevysměje, ale zato krásně vyšumí do nicoty. ()

POMO

Produkce Darren Aronofsky? Proboha proč? Protože je to drama, kde všichni trpí? Ale teda na něj docela nevýrazné drama. A Arnoldova přítomnost v něm je bez debaty WTF roku 2017. Jakoby hrál místo Seana Penna ve 21 gramech. Ukažte mi jediného člověka alespoň trochu se věnujícímu filmům (ať již jako divák nebo tvůrce), kterému to nepřijde unreal. Jinak vyobrazení zodpovědnosti pracovníků v řídícím středisku letiště je zde neokoukané a silné, a Scoot McNairy hraje důstojně. Tak, jak bylo potřeba. Scenáristicky se příběh mohl vyvinout jinak, zajímavěji. Takhle film zapadá prachem, než skončí závěrečné titulky. ()

Jara.Cimrman.jr

"Jen se mu podívám do očí. Ukážu mu fotku své rodiny a pak chci, aby se omluvil. Nikdo se mi neomluvil." Začalo to dobře. Srazila se letadla, kupa mrtvých a já jsem hned věděl, že je v tom sabotáž, terorismus nebo vládní spiknutí. Nebylo. Místo toho přišlo slzavé údolí. Rozpíjelo mi obrazovku, korodovalo mi konektory a vytékalo mi reproduktory na podlahu. A já pořád doufal, že si Roman alespoň na chvilku trochu zaterminátoruje, zaconnanuje nebo zakomanduje, ale on jen trpěl a já s ním. Až do úplného konce, který jsem si snad ani nezasloužil. ()

• Perlový náhrdelník dcery Vitalije Kalojeva se stal předlohou pro památník, vybudovaný na místě nehody. Představuje jej zvětšenina tohoto náhrdelníku s „perlami“ o průměru přes 1 metr. Náhrdelník je ztvárněn jako přetržený. (Dinsberg)
  • Postavu Shelly hraje modelka Victoria's Secret Joy Corrigan. (spooker)