Reklama

Reklama

Snímek Cesta bez návratu, který vznikl podle skutečných událostí, vypráví příběh dvou mužů, stavbyvedoucího Romana Melnyka (Arnold Schwarzenegger) a letového dispečera Jakea Bonanose (Scoot McNairy). Jejich životy se tragicky protnou ve chvíli, kdy letadlo, na jehož palubě je Romanova manželka s dcerou, havaruje. (Bontonfilm)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (189)

angel74 

všechny recenze uživatele

Tahle snaha o psychologické drama zrovna moc nevyšla. Úvod vypadal docela nadějně, jenže potom se filmové vyprávění i přes jistou zkratkovitost začalo neuvěřitelně táhnout. Konečné rozuzlení sice bylo poměrně nečekané, ale zároveň působilo dost nevěrohodně, což v případě snímku natočeného podle skutečných událostí považuji za chybu. Navíc se tvůrcům nepodařilo probudit ve mně ty správné emoce. (45%) ()

bourec 

všechny recenze uživatele

Nikdo mi nevymluví,že je takovej problém,najít Guvernátorovi roli v depkoidní krimošce,kde by uplatnil to jediný co mu zbylo,drsnej výraz a zkušenosti z akčního filmu.Protože tohle je děs.drama utahaný jak žvejka,ani jednu z postav nám rejža nedokáže podat tak,aby jsme získali k hercům nějakej vztah,a konec to úplně zabije,protože si vlastně ani nepřejete,aby tohle udělal.Celý na hovno.20%. ()

Reklama

Trustme 

všechny recenze uživatele

Je těžké být nejslavnějším akčním hrdinou a přitom hercem, který stárne. Arnold by už nemusel vůbec hrát - je zajištěn finančně, angažuje se v různých asociacích, moderuje tv show, cestuje - přesto stíhá filmové projekty, kde chce být a zároveň podporuje určité filmaře točící mimo mainstream. Volba žánru, charakteru téměř sedmdesátiletého herce je tedy adekvátní a rozumná. Arnold disponuje ve všech rolích jistým charizmem, které mu dává náskok před rýpavým divákem, který obrble jeho lopotný herecký výkon a patří tak k nemnoha hollywoodským stars na které se stále chodí kvůli legendárnosti a jménu, neboť jeho filmy byly odkojeny generace ještě těch správných mužů a jejich žen. Jak dokazují komentáře zde, většina by ho poslala i na invalidním vozíku vystřílet Predátory a nebo máchat dvouručákem. Já se už před léty smířil, že Konečná (2013) byla takovou konečnou posledního akčního hrdiny. Aftermath je zvláštní v několika aspektech. Opět být to film bez Arnolda (stejně jako u Maggie), tak film zapadne. Zde ovšem zafungoval ten kontrast akční hrdina v komorním dramatu a i jeho výkon se dal nazvat hereckým. Pak je tu skvěle vystavěná depresivní (pohlcující) atmosféra (featuring Aronovsky). Pominu skutečnost do jaké míry je film autentický k letecké havarii (srážka dvou letadel mi přijde jako absurdní) a pokud je divák připraven na to, že zde Arnold není za mstitele, který jde vyhodit letiště do vzduchu, dostane se mu velmi niterní pohled na situaci, kterou lze těžko ustát a to finále - skutek pomsty je divácky osvobozující a v jednoduchosti geniální. Na některé filmy je dobré si udělat klid a nebo k nim dospět. ()

VášaVF 

všechny recenze uživatele

Arnold se zapsal jednou provždy do kinematografie jako filmová akční superhvězda a to mu už nikdo nevezme. Na stará kolena chtěl asi celému světu ukázat, že umí taky zahrát vážnou roli. Bohužel ani v Aftermath stejně jako v Maggie se mu to moc nedaří a film neuvěřitelně nudí. Celý děj je roztahaný a 94 minut téměř nekonečných. Diváka dokáže sice hlavní hrdina přesvědčit, že jeho ztráta rodiny je náročná a téměř nepřekonatelná a že mu stále schází viníkova omluvil, ale divákovi je to po pár uplynulých minutách jedno. Slabý film, který sází pouze na hvězdné obsazení Arnolda Schwarzeneggera. ()

silentname 

všechny recenze uživatele

Ako sa môžu z niektorých filmov stať také veľké sklamania? Najmä po schopnom rozbehu, ktorý by som bol schopný aj filmu uveriť, no potom príde posledných 15 minút filmu, ktoré doslova celý film pokazia. A z toho čo som si len teraz po dopozeraní naštudoval, tak je to síce podľa skutočných udalostí a viem si potvrdiť, že sa to stalo, ale úprimne to kazí celý tón filmu a rovnako to kazí aj dojem, ktorý máme celý čas z oboch postáv. A potom to ešte musíme úplne na záver okoreniť jednou ďalšou scénkou, ktorá je už maximálne nasilu. Celý čas som s tým bol v pohode. Videl som oboch hrdinov, ako prežívali svoje trápenia a ako ich udalosť zasiahla. A v mnohom to fungovalo celkom dobre. Občas som mal pocit, že film nevedel, ktorej postave sa venovať viac a snažili sa tam dostať do popredia obe, no dokázal som to chápať. Koniec koncov, máme tým pádom rôzne uhly pohľadu. No nie som fanúšikom takýchto koncov a minimálne filmu to podľa mňa nerobí dobre. Lebo ako divák som zrazu nadobudol pocit, že všetko, čo chcel film adresovať v tej momentke absolútne podviedol a rozhodol sa byť niečim iným. A to ma na tom trápi. Pre mňa posledných 15 minút, ktoré síce sú inšpirované skutočnosťou skutočne film dostali o niekoľko levelov nižšie. Pretože sme sa k tomu dopracovali spôsobom, ktorý absolútne nefungoval s tým, čo sme celý čas videli. Vezmite si z toho čo chcete, to je celkovo môj názor na tento film. A mrzí ma to. Hodnotenie: C- ()

Galerie (38)

Zajímavosti (9)

  • Postavu Shelly hraje modelka Victoria's Secret Joy Corrigan. (spooker)
  • Vitalij Kalojev osobně našel svou dceru v troskách letadel. Stejně jako našel její náhrdelník. (Dinsberg)
  • Perlový náhrdelník dcery Vitalije Kalojeva se stal předlohou pro památník, vybudovaný na místě nehody. Představuje jej zvětšenina tohoto náhrdelníku s „perlami“ o průměru přes 1 metr. Náhrdelník je ztvárněn jako přetržený. (Dinsberg)

Související novinky

Arnold nejlepším zabijákem na světě

Arnold nejlepším zabijákem na světě

05.05.2016

Čtvrtý díl Expendables je zatím v nedohlednu a šestý Terminátor se taky nechystá, Arnold Schwarzenegger tedy nemá zrovna napilno. Ještě letos ho uvidíme v dramatu 478, kde bude nahánět leteckého… (více)

Reklama

Reklama