Snímek Cesta bez návratu, který vznikl podle skutečných událostí, vypráví příběh dvou mužů, stavbyvedoucího Romana Melnyka (Arnold Schwarzenegger) a letového dispečera Jakea Bonanose (Scoot McNairy). Jejich životy se tragicky protnou ve chvíli, kdy letadlo, na jehož palubě je Romanova manželka s dcerou, havaruje. (Bontonfilm)

sniper18

Niekedy pred rokmi by som si určite neprial, aby môj vtedajší mimoriadny obľúbenec a akčný idol Arnold Schwarzenegger skončil práve pri takýchto filmoch, ale vzhľadom na jeho stav mi to v súčasnosti príde ako najlepšia možnosť. Už to v sebe ani trochu nemá, vidno to hlavne na pohyboch a tak už mi príde absolútne nepoužiteľný nielen v akčnom, ale ani v ľubovoľnom spriaznenom žánri, kde by mal vziať do ruky kľudne aj pištoľ. No už toho v akčnom žánri dokázal dosť a tak s tým nemám problém a rád si ho pozriem aj v niečom inom, pričom ho musím pochváliť, že si vyberá zaujímavé a neopozerané témy a toto spĺňa aj Aftermath. Určite to nie je žiadna dráma s oscarovými ambíciami, na to je ten scenár až moc jednoduchý a nenápaditý, ale mna náhodou táto neopozeraná téma s chybou v riadiacom centre, ktorý zničila a pokazila životy stovkám ľudí zaujala dostatočne a navyše film nie je prehnane dlhý a tak ma to bavilo vlastne po celý čas. A páčilo sa mi, že to nepôsobí tak čiernobielo, aspoň tu kontrolór nepôsobí ako nejaký záporák, ktorému je všetko jedno, ale normálny človek, ktorého to tiež radikálne zasiahlo a pritom to nebola zase úplne jeho chyba. No kvôli tomuto zase chýba údernejšie finále, lebo ako divák som tu vôbec nedokázal pociťovať túžbu po pomste, ale aj tak sa mi páčila aj záverečná fáza a nemám tu väčší problém. Inak filmu by určite prospelo aj trochu zaujímavejšie obsadenie, Arnold Schwarzenegger mi tu vyhovoval, nie je to samozrejme žiadny veľký herec, ale uhral to so cťou, no kontrolór je zúfalo necharizmatický. Ale aspoň sú všetky dôležité postavy dostatočne zaujímavé aj sami o sebe. A režijne je to tiež len čisto žánrový priemer, tu jednoducho neboli žiadne ambície. Takže celkovo sa určite nejedná o nejaké výnimočné dielo, ale mne sa to páčilo a tak nemám problém s dobrým hodnotením. Rovnako ako mi nebude vadiť, ak sa už Schwarzenegger bude držať len takýchto filmov a úloh, akčný Last stand sa ešte vydaril, ale odvtedy to už išlo s jeho kariérou riadne dolu vodou až skončil pri trápnom a neznesiteľnom poslednom Terminátorovi a tak Maggie alebo tento Aftermath mu u mňa dosť vylepšili reputáciu. 71% ()

AlistairMir

Arnold dramata umí, už v Maggie to zahrál velmi dobře a i zde hraje žalem zlomeného muže více než věrohodně, ale film trpí nedostatkem silných scén a to je jeho kámen úrazu. Depresivní to je, dvě dějové linie, kdy jedna sleduje Arnolda jako muže co přišel o své blízké a druhá dispečera, který za nehodu mohl, byly dobrý nápad ale díky nedostatku emočních scén tu máme pouze průměrnou podívanou, která mě nedokázala vtáhnout do děje a bylo mi tak, bohužel, vlastně jedno jak to celé skončí (i když jak to skončí bylo jasné každému koho tento příběh tehdy ve zprávách neminul) . ()

Chrustyn

Nevím, proč se Arnold v poslední době rozhodl pro charakterní role, ale pokud ho budete považovat za hlavní tahák tohoto snímku, budete dost zklamaní, stejně tak jako z celého filmu. Dané téma mohlo v rukách kvalitního režiséra přinést temné a depresivní drama, ale v tomto případě tomu tak není a i sám Arnold je zde dost rušivým elementem. Comeback se stále nekoná. ()

JohnCZ

Arnie na stará kolena bere role v malých dramatických filmech a po slabší Maggie je Aftermath příjemné překvapení. Tedy, "příjemné." Film to naopak moc příjemný není. Vlastně je to neředěná depka o ztrátě blízkých. Ale Arnie je skvělej a kdo říká, že neumí hrát, tenhle film je důkazem o jeho hereckých kvalitách. Po formální stránce je to ale vcelku rutinní film, který neurazí a ani nenadchne. ()

POMO

Produkce Darren Aronofsky? Proboha proč? Protože je to drama, kde všichni trpí? Ale teda na něj docela nevýrazné drama. A Arnoldova přítomnost v něm je bez debaty WTF roku 2017. Jakoby hrál místo Seana Penna ve 21 gramech. Ukažte mi jediného člověka alespoň trochu se věnujícímu filmům (ať již jako divák nebo tvůrce), kterému to nepřijde unreal. Jinak vyobrazení zodpovědnosti pracovníků v řídícím středisku letiště je zde neokoukané a silné, a Scoot McNairy hraje důstojně. Tak, jak bylo potřeba. Scenáristicky se příběh mohl vyvinout jinak, zajímavěji. Takhle film zapadá prachem, než skončí závěrečné titulky. ()

• Vitalij Kalojev osobně našel svou dceru v troskách letadel. Stejně jako našel její náhrdelník. (Dinsberg)
  • Skutočná havária, ktorá inšpirovala tvorcov sa stala 1. júla 2002. Let Bashkirian Airlines 2937, na trase Moskva - Barcelona, ktorý mal na palube lietadla Tupolev Tu-154 celkovo 60 cestujúcich a 9 členov posádky, sa zrazil krátko pred polnocou s letom DHL 611, konkrétne nákladným lietadlom Boeing 757-23APF nad nemeckým mestečkom Überlingen. Nákladné lietadlo smerovalo z Brusselu do talianskeho Bergama a obaja veľmi skúsení piloti haváriu neprežili. Ani z prvého spomínaného lietadla sa nepodarilo prežiť žiadnemu z cestujúcich, z ktorých väčšina (45 osôb) boli školopovinné deti. (MikaelSVK)
  • Perlový náhrdelník dcery Vitalije Kalojeva se stal předlohou pro památník, vybudovaný na místě nehody. Představuje jej zvětšenina tohoto náhrdelníku s „perlami“ o průměru přes 1 metr. Náhrdelník je ztvárněn jako přetržený. (Dinsberg)

Arnold nejlepším zabijákem na světě

Arnold nejlepším zabijákem na světě

05.05.2016

Čtvrtý díl Expendables je zatím v nedohlednu a šestý Terminátor se taky nechystá, Arnold Schwarzenegger tedy nemá zrovna napilno. Ještě letos ho uvidíme v dramatu 478, kde bude nahánět leteckého… (více)