Televize Prima uvádí exkluzivní dokument, který je vůbec první osobní zpovědí Jiřího Kajínka – nejznámějšího českého vězně odsouzeného na doživotí za dvojnásobnou vraždu. Vězně, který dostal prezidentskou milost. Koncept této dokumentární minisérie je postaven na přiblížení osobnosti Jiřího Kajínka lidem tak, jak ho neznají, jedná se o jeho osobní zpověď. Z osoby Jiřího Kajínka se stal celospolečenský fenomén a veřejnost bezesporu zajímá, jaký opravdu je. Je to nenapravitelná vraždící bestie, jak bylo popsáno v psychologickém posudku, kvůli kterému dostal doživotí, nebo je to normální člověk s mnoha chybami, které ale dokáže přiznat a staví se k nim čelem? To jsou otázky, na které minisérie bude hledat odpovědi.
Všechny dokumenty jsou doplněny záběry jak z filmu Kajínek, tak i dalšími bonusy, a dokonce nikdy nepoužitými záběry. Části dokumentů budou hrané samotným Jiřím Kajínkem, jiné jsou natočené s figuranty v situacích, které přesně odpovídají Kajínkovým vzpomínkám. Tyto efektně natočené hrané sekvence se budou prolínat s výpověďmi hlavního protagonisty i ostatních postav vystupujících v dokumentu – a dohromady vytvoří plastický obraz světa Jiřího Kajínka. V dokumentech je také hojně využívaný archivní materiál, ať už jde o nikdy nezveřejněné fotografie z rodinného archivu a dopisy, ale i novinové články, televizní záběry a soukromá, nikdy neodvysílaná videa. Vše je založeno na exkluzivitě veškerého materiálu použitého v těchto dokumentech, které jsou koncipovány jako zpověď, kdy se postupně bude Jiří Kajínek stavět do role průvodce. Půjde o jeho subjektivní pohled na vše, co se dělo a co právě probíhá. (TV Prima)

vikino1 odpad!

Něco je s českým státem špatně. Na hradě sedí narcistická násoska, předseda vlády je zloděj stíhaný policí, pak tu máme šikmookýho rasystu a z televize na nás čumí naše nová celebrita, která se nás snaží přesvědčit, že sice nevraždil, ale jenom kradl a tak je vlastně všechno v pořádku. Vždyt je to uplně v pořádku, že za ery komunismu někam vlezl - ukradl tam 30000 tisíc (což se rovná ročnímu platu). Že si nakradl tolik, že to nestihl ani utratit. Jo jo, to všechno jsou celebrity Českého národa. Co post to perfektní vzor pro naše děti. Ted k samotnému pořadu. Už po půl hodině mě přestalo bavit poslouchat jak je pan Jiří férovej borec, jak měl všechno promyšlený, jak to udělat, aby ho nechytili. U mě to je Looser, který se svým počínáním dostal na doživotí do kryminálu. Je mě úplně fuk, jestli to udělal nebo ne. Mě nezajímá jak nebo proč, ale výsledek.. A tím bylo doživotí. A k tomu doživotí směřoval od jeho první vloupačky. A jestli to udělal nebo ne ? On sám se chlubí, že pár policistů přepadl. A že nikdy nezabil ? No to přece ted na svobodě nepřizná - TO DÁ ROZUM.... A že o tom umí mluvit ? Vždyt přece měl v lochu dost času si všechny ty moudra promyslet a připravit.... To není nic těžkého..... ()

fililipekk odpad!

Výsměch všem slušným lidem... Gauner a zločinec je nakonec hvězda a má svůj prime time... Svět jde celej do prdele a lidi ztrácej zdravej rozum. FUCK! ()

keka68 odpad!

Co jsme to proboha za národ, když dáváme prostor v televizi (a rovnou v několikadílném seriálu) pravomocně odsouzenému vrahovi??? Co oběti a pozůstalí? Je mi z toho špatně a cítím velký stud. Nemluvě u udělení amnestie "panem" prezidentem... ()

vozralec

George Little Charlie jako celebrita. Poutavé povídání, slušné zpracování. Ovšem je otázkou, co vše je pravda. ()

pestak odpad!

Díky,( TV PRIMA) dostal odpad svoje dno. Díky prezidentovo amnestii, můžou v hlavním vysílacím čase, kdy se dívají na televizi ještě děti sledovat návody, jak vykrádat byty, trezory atd...Příkladného syna, zodpovědného kasaře, muže, který neohroženě okradl stovky lidí s vědomím, že jim to pojištovna vrátí. Tolik zodpovědnosti v hoře svalů, ale ke klenotům má lepší vztah, než násoska Zeman, který podepsal amnestii, aby si polepšil u voličů. Doufám, že také nakousnou téma jeho působnosti, jako informátor policie na podsvětí v Plzni, pod krycím jménem Cola. Někteří vězni z prodlouženými tresty, by mohli vyprávět o jeho bonzáctví, ještě předtím než ho zavřely na doživotí, které si zaslouží, ale to by těžko odvysílaly. ()

majky19

Obdivuhodná odvaha vystoupit s takovým projektem o takovém člověku na obrazovky televizních příjimačů. Mám z prvního dílu tohoto cyklu velmi rozporuplné pocity. Je zcela nepochybné, že Kájínek nebyl žádný hlupák, měl vždycky, všechno i sebemenší maličkost důkladně promyšlenou, což ostatně ukázal i v prvním díle této série, kde velmi obšírně popisuje a vlastně i obhajuje svou "kriminálnickou" minulost od úplných počátků až do současné situaceí. Myslím si, že je zcela zbytečné ho jakkoliv odsuzovat, na to jsou jiné a povolanější instance a také si myslím, že za všechny své činy byl již odpovídajícím způsobem potrestán. Mně také nepřijde úplně košer, že se z člověka s takovou pohnutou minulostí dělá mediální hvězda a dostává se mu prostoru v televizi v hlavním vysílacím čase, ale je zkrátka úplně jiná doba, lidé všeobecně asi chtějí vidět něco jiného a když má pan Kájínek potřebu se tímto způsobem zviditelňovat a obhajovat, tak je to čistě jeho osobní věc. Několikrát v pořadu o sobě prohlásil, že je hodný a slušný člověk, tak i tady se mi zdá, že slušnost se stala možná i díky tomuto pořadu velmi relativním pojmem. V každém případě mu přeji tu svobodu, kterou mu prezident Zeman svou milostí dal a věřím, že se z minulosti poučil a s nově nabytou svobodou vynaloží mnohem lépe. I peníze utržené z tohoto pořadu pro něj určitě budou lepším a slušnějším příjmem, než které by získal z různých vykrádaček bytů nebo obchodů. ()

thomasnikrs odpad!

Těžký úlet od Primy... myslím, že jsme byli dost dlouho krmeni Kájinkovýma kecama a ať už to bylo jakkoliv, nikoho z okolí to nezajímá.. je venku, o to usiloval a teď ať si žije život, jaký si udělá, ale aby z něj někdo dělal "celebritu" a měl tady titulek "herec" pane Bože.. to je už opravdu moc.. ať už je od něj pokoj... takže JÁ KÁJÍNEK - ODPAD A HUMUS VŠECH HUMUSŮ. ()

subic

Kajínek - co jsem nedostal? Nedostal jsem odpověď na to, co propuštěný vězeň po 23 letech dělá, kde žije, z čeho žije, co bude dál dělat atd. Taky jsem čekal, že se dozvím, jaký je běžný život vězně v tom nejtěžším žaláři. Místo toho jsem dostal spoustu vaty, ale taky pár informací i jiných doživotně odsouzených vězních a taky se zde konečně udělala rekonstrukce činu, za který byl odsouzen. Navíc Kajínek jako nová mediální celebrita mi přijde celkem zábavný a mě ty jeho kecy baví, já bych mu to i žral. ()

borohub

To jestli je či není Kajínek vrah se už asi nikdy nedozvíme, na druhou stranu i před obviněním z vraždy to nebyl nějaký Mirek Dušín, nechápu proč z něho média a většina Čechů dělá národního hrdinu. Podle mě si už své odseděl, ale zase srát ho pořád do televize a dělat z něho hrdinu už je trošku moc. Jasně já chápu že teď jsou v kurzu StBáci, zlodějové, podvodníci a lháři, ale tak sakra? Ale i přesto, nemůžu tomu dát odpad, protože pořád mě přijde odpornější dávat do televize reality show o porodu. Nějaká fakta jsou zajímavá. 25% ()

Ivoman

Jako dokument skvělý, Jirka Kájínek naprosto překvapil a viditelně i profíka pana Cimického svým chováním a svou otevřeností. ()

Fajt

Výborný dokument, ale pravdě to nepomůže...... Ještě pro čudlíkového specialistu "KIDDO" co takhle vytočit ten Tvůj čudlík, nebo si kup nové prohlížedlo. ()

Olafsson

Videl jsem pet dilu, je to vyborne natocene a jako divak jsem to vyslovene hltal. Ani chvilku se nenudite. Pan Kajinek je, prestoze ma bohatou kriminalni minulost, velky sympatak. Na zaklade vlastniho samostudia pripadu si nemyslim, ze je pachatelem najemnych vrazd, za ktere si odsedel 22 let. V celem pripadu to zatracene hodne smrdi. ()

Binne odpad!

Předem chci říct, že "odpad" nedávám. Není mi příjemné hodnotit takto práci kohokoli jiného, nicméně, z etického hlediska mi to přijde skutečně velmi nepatřičné. Ač ten člověk seděl (možná) 20 let nespravedlivě ve vězení za dvojnásobnou vraždu, ve vězení nespravedlivě neseděl za ostatní zločiny. Najdu v sobě obrovskou dávku pokory i pochopení s tím, že se člověk dostane do vězení vlivem několika zdánlivě náhodných událostí (vlastně do jakékoli situace). Nemůžu ale najít pochopení ke glorifikaci někoho, kdo nadšeně vypráví příběhy o tom, jaké škody působil lidem a ještě se u toho bavit. Rozumím tomu, proč třeba pan Jákl natočil v roce 2010 film Kajínek - fenomén o Monte Christovi je dobře znám každému z nás. K milosti se vyjadřovat vůbec nebudu, jelikož se mi nedostalo výsady nahlédnout do jeho spisu, utvořit si na to logický názor na základě důkazů (a jsem za to ráda), jeho vinu nebo nevinu soudit vůbec nebudu. Nicméně pan Kajínek v dokumentu otevírá téma zločinů, kterých se reálně dopouštěl (ne jen údajně) a to mi přijde zcela bizarní a nepochopitelné. Více, než cokoli to vypovídá o charakteru naší společnosti a o tom, jak je nemocná. Přeji mu mnoho štěstí a odpovědnosti za svobodu, kterou po takové době získal ale také dostatek sebereflexe a uvědomění si toho, co ještě vodné je a co překročilo hranice bizarnosti. ()

ofu odpad!

Se zcela nevhodností proklamované cosi někoho, kdo chce, aby si ostatní mysleli. Kontroverze táhne, bohužel chápu :/ ()

DanielaE odpad!

Nechápu Bareše, Jakla, Bisse a ostatní "tvůrce", jak mohou každé ráno při pohledu do zrcadla nezvracet. Obhajovat páchání trestné činnosti, dělat z ní něco pozitivního (a to nemluvím o těch vraždách, za které je - ačkoli na svobodě - stále odsouzen). Schválně, jestli na to nechají koukat jejich děti. A'ť se přiučí! ()

sorrow

PRIMA chytla šanci za pačesy a vydělává na jakési zpovědi kriminálníka a lidi to baví, pořad vydělá kačky a to je přece PRIMA. Pořad se měl ale spíše jmenovat Já, Jánošík. Ano vykrádal byty, ale tím přece okrádal komunisty, ne prostý lid. Byl to vlastně takový chartista. A když přišel náš světec na to, že pojišťovny vloupačky neproplácejí, byl náš hrdina tak laskavý, že vždy po vloupačce poškodil alespoň jeden zámek (a jak se dozvěděl o tom, že pojišťovny vloupačky neproplácejí, byl se na to snad informovat u svých obětí nebo přímo v pojišťovně???). Nikdy nikomu neublížil, jen hned v prvním díle vypráví, jak zkopal tři příslušníky. Osobně je mně k pláči, že se zde z trestance, který první polovinu života parazitoval na ostatních slušných lidech a druhou polovinu života ho stejný lid živil v lochu, dělá hrdina. On ale přece také na svobodě dřel, vždyť otevřít trezor trvalo někdy i čtyři hodiny, a to je přece také práce. Honí si zde triko, jak měl naplánovaný útěk do Karibiku, ačkoli při jeho prvním útěku se zmohl jen na to, že trčel několik týdnů zašitý v bytě a čekal až si pro něho přijde zásahovka. Opravdu krásné vyprávění jednoho chvástala, kterému část národa pěkně zobe z ruky a jemu to nyní hodí pěkný výdělek. To je ale nakonec dobře, Kajínek bude mít peníze a nebude mít potřebu nás opět okrádat. ()