Čína z ptačí perspektivy (TV seriál)

• Česko

Čína z výšky

• Německo

China von oben

Čína zhora

Dokumentární

Singapur / Nový Zéland / Čína / Německo, 2015, 4x45 min

• nascendi

Čína je úžasná krajina, pričom je jedno, či ju vidíme zhora, zdola alebo zboku. Dnes už sa asi nenájde nikto, kto by Čínu považoval za chudobnú krajinu, v ktorej má každý misku ryže denne. Ale aj rast bohatstva, výstavba, technický pokrok majú svoju tienistú stránku v podobe stále prítomného smogu. Zaujímalo by ma, kto prišiel na myšlienku spojiť komunistický režim s kapitalistickou ekonomikou, lebo film ukazuje, že to v značnej miere funguje. Film ako celok ohromuje predovšetkým tým, čo zobrazuje a nie tým, ako je nakrútený. Napriek tomu som bol spokojný s jeho informačnou hodnotou.(19.12.2017)

• sator

Navoněná naleštěná-na hoře huj-dole fuj-...(24.5.2019)

Wow, tohle je tedy pokoukáníčko, ale z emocionáílní distance. V Číně by asi nikdo rozumný žít nechtěl.(24.5.2019)

Vskutku vynikajúco - neobyčajný dokument o rozsiahlej Číne, kde som čumel ako zmyslov zbavený, rozdelený do dvoch častí ma tento projekt nadobro odrovnal, videl som zábery, o ktorých som doteraz nič nepočul, nevedel, a tak som sa dozvedel zase niečo nové, čo neškodí, čo poučí, ale najmä extrémne zaujme !!! Je tu toho pomerne dosť, a predstavte si akou rýchlosťou sa v jednom kuse rozrastá, gigantický potenciál, ale najmä zistenie, že ja tu na Slovensku som niekoľko svetelných rokov pozadu oproti monumentálnej 1, 4 miliardovej populácie, hlavne chcem zdôrazniť, že veda a technika tu tak napreduje, že je to ako iný Vesmír !(14.9.2015)

Čína sa na nás valí zo všetkých strán, tu je všehochuť rôznych zaujímavých miest a väčšinou dobre vybraných. Prvý diel sa venuje historickým záležitostiam, buď sú to starobylé stavby alebo tradície a tisícročné spôsoby života, ktoré sú stále živé a nevyhnutné pre získanie obživy. (17.12.2017) –––– Druhý diel je o modernej Číne, hlavne o infraštruktúre, ktorej parametre musia byť vo všetkých smeroch mimoriadne. Teda najdlhšie vysokorýchlostné železnice, vedenia ultravysokého napätia a pláže uprostred Číny pre desaťtisíce rekreantov. (11.3.2018)(17.12.2017)