Eli

Zoufalí rodiče přivedou jedenáctiletého chlapce stiženého vysilující nemocí na odlehlou kliniku, kde má podstoupit experimentální léčbu. (Netflix)

Igwar

Nechápem, prečo tak niektorí odsudzujú zvrat na konci toho filmu. Nebyť tam, ide len o tuctovú ducharinu, aké dnes tvorcovia chŕlia jednu za druhou. Aj ja som bol spočiatku nepríjemne zaskočený, že wtf... Ale nakoniec som si to finále skvele užil vrátane majstrovského vizuálneho stvárnenia. Pre mňa jeden z najlepších koncov hororu, aký som po dlhej dlhej dobe videl. Preto hodnotenie mierne nadnášam a dávam 5*. ()

Vlad

Nebyt zaverecneho "twistu" ktory mi tam vsak prisiel jak narvany nasilu, nebolo by to ani za 2*... Film postrada elementarnu logiku, vaznost, koherentne napatie, herecke vykony mi prisli jak z naivneho divadla, vyprava a kulisy lacne az hruza... Nemci taketo produkty volaju 08/15... ()

DyingAngel

Deti a horory... Večne obohraná téma, v tomto roku na môj vkus až príliš (kam sa podela originalita?). Spočiatku ma film bavil, bolo zaujímavé sledovať kam by sa dalo zájsť v spracovaní s Eliovou netradičnou chorobou. No ten záver všetko pokazil. Absolútne predvídateľné, otrepané a pripomínajúce klasický Omen... ()

goauld

Tak zajímavý příběh o "demonikovi". Nicméně bylo velmi zvláštní "rozuzlení" příběhu ;-) Ani ne v tom konci, ale spíše o jeho "sourozencích" (silně nevlastních, že ani ON o nich nevěděl). Navíc - (relativní) "potomek" demonika mohl přece hned vědět v jakém "sanatoriu" se vyskytuje a navíc tam nějak není vysvětlena ona "duchařina"... (ono tam není toho vysvětleno docela dost ;-)). Nicméně jako jednohubka na večer před spaním je to dostačující. PS: "maminku" bych asi zabil, protože byla přímým "ztělesněním" ochrany tzv. "zdravého vývinu osobnosti dítěte". Kdežto tatínek - pro změnu "mouchy sežerte mě". ()

Zaks

Veľmi zaujímavý komorný hororík, s parádne sa stupňujúcou atmosférou a skvelou hudbou. A kto je vlastne víťaz? ()

Sonjoe

Velmi necakana o to viac podarena ducharina. Konec ale mna az tak nenasxhol, aj ked twist to bol riadny. Nedozvedel som sa, co mu chceli ti 3 duchovia, vyhnat ho, pomoct mu, ale uskodit. Kto vie. Atmosfera ale velmi slusna, dobre lakacky, presne to, co od duchariny ocakavam. ()

C.A.T.

Tak já vám nevím teda. Po přečtení pár komentářů, kdy tady všichni vyzdvihují šokující a silný závěr, musím bohužel za sebe říct, že zrovna ten závěr mi to celé zkazil. Přišlo mi to nemístné, nehodilo se mi to tam a chvílemi to bylo celé až úsměvné. 2* hlavně za scény s duchy, tam bylo několik skvělých nápadů. Jinak zbytečné. ()

Vojta.H.6189 odpad!

Takový to, kluk se boji a vidí duchy, protože má vlastní strašidelnou cimru. Ale necháme ho tam, aby to alespoň o něčem bylo. ()

Antimat

Ma to čosi do seba ale ako horor je to skrátka slabé.... Snáď každej opici je jasné že vo filme Eli nezabijú niekde v strede filmu Eliho a nakoľko sa všetko točí okolo mladého chlapca tak je jasné že budeme pozerať len nejaké situácie z ktorých sa to nebude hemžiť vraždami a striekajúcou krvou. Mamičku má Eli peknú a aj koniec je celkovo prekvapiví no pokiaľ chcete horor typu texaský masaker či iné Gore tak tomuto filmu sa vyhnúť oblúkom ()

BStone

Tohle Netflixu vyšlo. Výborný horor o nemocném chlapci, jehož zoufalí rodiče se chytají poslední naděje na jeho vyléčení. Napínavý děj, vychytaná pointa, solidní herci. Jsem opravdu rád, že v tomto nelehkém žánru ještě dokáže někdo pořádně zabodovat. 80% ()

Dalajlada

Velice slušný počin. Výborná armosféra, která dává tušit celou dobu řádné mele.Jenže jak se začne děj pořádně rozjíždět, jeden už si nemůže být pořádně jist tím, co se stane za chvílí a jak to celé dopadne. Závěr se mi líbil opravdu moc! ()

brondy

1* za to že "dobro nevyhralo".. inak mi to väčšinu filmu liezlo celé na nervy a kristuškársky motív ma len nasr...... ()

MichalZL

Tak čas od času ma tie horory stále dokážu nadchnúť. Strašidelné to žiaľ veľmi nie je, atmosféru to má ale výbornú, dom/nemocnica sa tiež celkom vydaril a potešila ma najmä originalita. Zďaleka najlepší zážitok bol záver, kvôli ktorému bez výčitiek nadhodnocujem o jednu hviezdu. Odľahčenej dvojke so Sadie Sink vo väčšej úlohe by som sa potešil. ()

Teense

Člověk vlastně přemýšlí, která je to dobrá, a která ta zlá strana. Celkově zmatený film. Ikdyž se zde našlo pár dobrých scén, jde o lehčí nadprůměr. ()