Eli

Zoufalí rodiče přivedou jedenáctiletého chlapce stiženého vysilující nemocí na odlehlou kliniku, kde má podstoupit experimentální léčbu. (Netflix)

bonovox

Jeden z lepších hororov za posledné roky. Má to slušnú atmosféru prekvapivý twist a kvalitných hercov. Diabol číha veru všade ()

panki9922

No teda. Už takých 30 minút pred koncom som v mysli písal komentár k tomuto filmu - predvídateľný prakticky od prvých minút. Ale už dlho som sa takto nemýlil. Palec hore za odvahu v scenári a nečakaný twist. Inak by to bol veľmi predvídateľný film. Nejedná sa o nijako prevratný horor, ktorý by prepisoval dejiny, ale za to jedno zhliadnutie rozhodne stál. ()

SpicyNugget

Chlapec má hroznou nemoc, nemůže vylízt na ulici, protože by tam umřel, takže chodí v hazmatu a žije v izolaci. Rodiče se rozhodnou to řešit na odlehlé klinice s podivínskou lékařkou. Ale opravdu chce ta ženská léčit? Námět byl rozhodně zajímavý a konec strhující, čekala jsem ledasco, ale toto mě fakt překvapilo. Ovšem je nutno podotknout, že hlavními postavami jsou zde děti, takže nějaké extra krvavé stopáže nebo děsivé duchy s přitroublým úsměvem nečekejte. Hlavní hrdina, jehož hrál mladý Charlie Shotwell, na mě působil jako velmi chytré dítě, Charlie má našlápnuto dobře, ten kluk prostě hrát umí. ()

Pan.Antonin

Hodně zvláštní horor, který se ze začátku tváří jako "duchařský", ke konci pak (Sorry jako SPOILER) najednou přejde k vymýtání ďábla. Tento závěr se mi teda nelíbil, "duchařina" přeci jen fungovala o něco lépe, přesto jsem dostal od filmu víc, než jsem očekával (což moc nebylo), takže jsem spokojený. Není to hororová špice, ale nemusí se za to Netflix stydět. Z herců byl nejlepší asi hlavní hrdina, naopak se mi nepozdával Max Martini. Byť je závěr otevřený, pokračování bych nedělal. ()

Sebule

Povedený hororový film s dobrou atmosférou a herci. Opravdu kvalitní zvraty a rozuzlení příběhu. Několik dobrých lekaček, zajímavý námět, není to tak generické, předvídatelné a klišovité, jak některé jiné filmy. Hodnocení: 7/10 ()

MartinSTFC

Dvě hvězdy dávám za nápaditý konec, který v dobrém smaže vše, co se do té doby ve filmu odehrálo. Zajímavý nápad, ale neveselé provedení. ()

Pavelkedar

Po delší době konečně od počátku dobře ( až na ten konec,ten mi teda dost nesedl) vystavěný horor. "Atmosfera v D.Atmos " by se nechala krájet, precizně vyinženýrovaný zvuk - i v těch nejtižších pasážích doslova dýchal až za krk. Cca 70-80 % zážitku tady dělá prostorový zvuk, přes 2 repráčky v placce to prostě nemůže bý ono. Nádherná Kelly Reilly tady na rozdíl Yellowstonu neměla žádný prostor ukázat nám, co umí, což je velká škoda. Celkově bych dal 4*, ale ten konec? ()

Seffi

Konečně horror, který vyčnívá nad ostatními svou závěrečnou zápletkou a stojí za shlédnutí. Ciarán Foy vám od začátku servíruje klasické klišé z horrorů. Rodinka odveze nemocného synka do léčebného domu jedné pofidérní doktorky. V domu klasicky straší, sem tam zazní nějaký hlasitý zvuk a následuje bafnutí, občas kluka něco zatahá za oblečení a vy si říkáte, že tenhle recyklát tu byl už stokrát a s kyselým xichtem očekáváte další obvyklé scény. Avšak děj a atmosféra postupně gradují a vy najednou pochybujete o svých horrorových znaleckých kramflecích. A pak na konci zjistíte, že jste celý od hoven, protože si s vámi Foy totálně vytřel prdel. Jo, jo, takové konce mám moc rád. ()

Baru.Class

příjemná duchařina, která se nesnaží politicky ani genderově ovlivňovat podprahový vnímání a nebylo ani nutné použít hektolitry krve a umělejch vyvrženejch vnitřností...děj odsejpá, pár bafáků proběhne, ale co je nej, je konec, protože to nečekáš, páč je to NEPŘEDVÍDATELNÝ - přídavné jméno, co v souvislosti s hororem používám asi poprvý v historii ()

injoy

Jako horor slušný. Proto hodnotím 4 hvězdy. Dobrej horor aby člověk pohledal. Proto hodnotím 4 hvězdy. Samozřejmě Shawshank to není, ale v rámci žánru hodnotím 4 hvězdy. ;) PS: pokud nejsi de*il, nečti o čem to je, nečum na trailer, jinak tu pak budeš brečet, že jsi to "čekal" a budeš zbytečně podhodnocovat. ()

Accuphose

Pokud film v momentech, kdy má lekat nudí, je potřeba se podívat na režiséra a říct mu: "Teď si jako děláš prdel kámo" No, pak ten film skončí a řeknete si, jak ho vlastně hodnotit. Natočit to šlo stoprocentně lépe. Ale pojetí bylo originální. Nicméně v rámci dramaturgie a scénáře, tam bylo dost věcí, které mi vysloveně vadily. I tak dám 2 hvězdičky za napětí, než zjistíte, o co tam doopravdy jde. ()

boss123

Eli je hororom, o ktorom som sa dozvedel z internetu a určite som ho nijak neočakával dopredu. O to viac som bol prekvapený z prvých reakcií, ktoré síce nesľubovali horor storočia, ale veľmi príjemný prídavok do žánru hororu. Tak som sa ho rozhodol zhliadnuť a musím povedať, že som ostal trošku sklamaný. Aj napriek tomu, že som nemal vysoké očakávania tak pri filme som sa bohužiaľ nebál. Áno niektoré scény boli pekné vymyslené, ale o nejakom súvislom strachu nemôže byť ani reč. Prišlo mi, ako by sa tvorcovia báli do toho poriadne oprieť. Čo je škoda. Taktiež v niekoľkých momentoch ma až zarazilo, ako sa postavy hlúpo zachovali, čo taktiež film ťahá dolu. Čo sa týka hlavnej premisy tak tá je síce zaujímavá, ale v príbehu nie je veľmi rozvinutá, čo je škoda. Film zachraňuje hlavne záver a pomerne nečakané rozuzlenie. Aj, keď emočne ma záver, ako aj celý film nijako nezasiahol. Ale aspoň má tvorcovia prekvapili. V konečnom dôsledku je Eli priemerným hororom, ktorý neprepíše pravidlá žánru ani sa do neho nezapíše zlatým písmom, ale hanbu mu určite nerobí. Takže 3z5 a 60%. ()

LadyCroft

Po dlouhé době příjemné překvapení mezi horory a horůrky, nechápu, proč jsem o tomhle nijak víc neslyšela/nečetla. Jakožto, troufnu si říct hororový expert, jsem spokojená vždycky, když film v tomto žánru přináší jakoukoliv INVENCI. Příběh Eli není zas tak oblýskaný, nepovažuji se za slabomyslnou, ale fakt jsem až do poslední třetiny neměla páru, oč jde. Vážím si každého režiséra, který ze svého dílka vynechá zombie a upíry. Pořád tedy čekám, až se někdo ujme zrežírování pořádné jízdy v hlavní roli s nějakým tím hejkalem nebo bludičkami, no ale co už. Já u Eli tedy ani nedutala a to jsem hororově dost zhýčkaná. Doporučuju. ()

LadyLucrezia

Tísnivé, nepříjemné, nečekané. Za mě jeden z nejvýraznějších hororových počinů roku 2019. Je vidět, že není třeba prolít hektolitry krve a rozsekat všechno na maděru, postačí dobře vystavěný příběh a divák je pohlcen. ()

AfroCmx

Opravdu nečekaný konec, trošku na téma PC hry Lucius. Konečná scéna, kdy v jedné mistnosti rotovaly zapálená těla ječících doktorek/jeptišek hlavou dolů, ukřižovaných pouze pomocí myšlenky árijského kluka s lupenkou v obličeji me tak nadchla že tomu musim napálit 4 hvězdy. Bohužel herecký výkon obou rodičů byl celý film na pěst. ()

DeLonge

No prosim, a pak že to nejde. Vemte pár lidí, zavřete je do neprodyšného baráku, napište scénář, aby měl trochu hlavu a patu a.... voila máme tu celkem solidní počin. Já to říkám pořád, že v jednoduchosti je krása a netřeba žádný přehnaný scény. Po delší době a záplavě sraček konečně slušný horůrek. Herci hráli tak jak měli a nikdo tam nedělal žádnou neplechu. Nápad i provedení zajímavé, no a závěrečná otočka je docela na pána. Slabší povahy se tu i leknou. Ano, já se lekl. Atmosféra taky chvilkama zamrazí. Třeba jako když dýcháte v zimě na okno. A i když hned z kraje víte, že tam je něco v nepořádku, stejnak čekáte co z toho bude. A věřte, že z toho bude úplně něco jiného. Takže jasný 3 plný a poctivý. Plus jednu * přidávám za Kelly Reilly, která je ve svém věku stále kurevsky sexy...!! Top hláška: "Počkej, já si vyberu kartu a pak co? Ty jako uhodneš, která to byla?" ()

JB001

Horory nejsou zrovna můj cup of tea, ale cca jednou za rok se na něco kouknu. A včera zrovna mi tohle padlo do oka s tím, že mne zaujalo relativně vysoké hodnocení.  Kvalitně zpracovaná duchařina s překvapivým závěrem i solidními hereckými výkony. ()

zynek

Film mě zaujal od samotného začátku, což je dost říct, protože to se jen tak neděje. Dokoukal jsem ho do samotného konce s titulky a to je přímo nesnáším. To je snad můj první film který jsem dokoukal bez dabingu. Tři hvězdy proto, že konec byl zase nereálný, zdá se aby byl prostě nějak ukončený. Jednoduše řečeno,  nedokonalý, absolutně nereálný konec. Kluk z ničeho nic začne zapalovat vše, na co se podívá a jeho řev zdeformuje místnost. Nakonec se dozví, že je syn satana nebo co. Nemám rád takové závěry, když celý film je dobrý a vím, že nadpřirozené věci existují, vnímavější lidé je vidí a dokáží pohybovat věcmi. Jen ten konec není možný a je přehnaný. Bohužel i jako u jiných podobných filmů. ()