Eli

Zoufalí rodiče přivedou jedenáctiletého chlapce stiženého vysilující nemocí na odlehlou kliniku, kde má podstoupit experimentální léčbu. (Netflix)

ScarPoul

Na jednu stranu oceňujem tú zmenu myšlienky. Ale malý Shotwell ma neskutočne iritoval. Nemám rád tieto múdre deti, ktoré dokážu prečúrať dospelých. Hlavne vo filmoch ako je tento. Atmosféra filmu je v pohode, hoci inteligentnému divákovi neujde kopec vecí, ktoré trošku oberajú film o kúzlo. Výsledná pointa aj je v pohode prezentovaná ale herecky to ustáva len Sadie a Kelly. Neviem asi mi pri takýchto veciach chýba presah. Niečo o čo tie postavy skutočne bojujú. Ako epizóda seriálu by ma to bavilo viacej. Alebo keby som vedel - kam sa bude ich cesta bude ďalej uberať. Tieto Origini mi totiž všetky prídu na jedno kopyto:) Ale pozerať sa to dalo. ()

Ten Druhy

Na začiatku to bolo veľmi znepokojujúce. Meno hlavného hrdinu ELI odkazovalo na Bibliu. Jeho predstaviteľ bol však pomerne nesympatický, hoci išlo o poľutovaniahodného chorého chlapca. Malo to tak byť. A keď sa meno ELI neskôr obrátilo a stalo sa slovom LIE (lož) a číslom 317, pochopil som, že je to ďalší odkaz na Bibliu (Mt 3:17) a že ten chlapec nie je žiadny milovaný boží syn. Priemerne pôsobiaci horor nakoniec poriadne vygradoval. Oplatilo sa vydržať do záverečnej tretiny. ()

Astaroth12

Zatial najlepší počin tohoto roka a to, že napíšem som naozaj netušil. Nič som si od tohoto filmu nezisťoval, ale, že dostanem tak kvalitnú ducharinu s až diabolským koncom som fakt nečakal. Keby na konci sa zjavil Al Pacino, tak dávam plnú paľbu. Film sa opiera o dosť originálny príbeh i keď i tu som našiel odkazy na ine filmy. Začina to tak nevinne, chlapec ma nejakú vážnu chorobu, tak sa rodičia obrátia na špeciálnu kliniku. Práve tam to začalo naberať obrátky, ako keď vodu na čaj začnete zohrievať v čajníku a ta pomaly vrie a zovretie vody signalizuje hlučným pískanim. Niečo podobne bolo i tu, všetko vyzeralo milo, ideálne, až sa to začalo zamotavat, prišlo niekoľko slušne vygradovaných ducharskych scén a bombastické finále, ktoré ma naozaj odpálilo. Je to svižné, natočene je to solídne, niesu tu prvoplánové lakačky a masky boli viac než vydarene. Ale, ja som hororový fanúšik a tak druha polovica je mierne predvídateľná a našiel som tam niekoľko okopírovaných súčastí z iných filmov, päť hviezd dať nemôžem, no, ale silne štyri, odo mna má určite, Zatial TOP 1 tohoto roka a jedna z najlepších ducharín, aké som za posledne roky videl. ()

ledzepfan

Jó, to by asi šlo... Pustil jsem to vlastně úplně naslepo, jen jako další titul který aktuálně poletuje vzduchem.. Hned z kraje mě mile překvapila účast Kelly Reilly, která vždy, už jen svou přítomností-v mých očích-zvedá film o level nahoru (takové mentální porno).. Pak mě nemile překvapila účast Lili Taylor, která vždy, už jen svou přítomností-v mých očích-degraduje film o level dolů (taková mentální reklama na prací prášek)... Pak se rozjel příběh, který se skrz tuctové a klišoidní peripetie prokousal až k nečekaně svěžímu, zábavnému a překvapivému finále.. Vždycky mě zamrzí, že se do takového námětu tvůrci neopřeli více s Lovecraftovskou vášní.. Tady by se vpohodě uplatnilo nějaké to chapadloidní božstvo, nebo cokoliv.. Takhle se to drží zbytečně při zemi... Ale hodnotím vcelku nadprůměrně.. Ve výsledku mě to vlastně potěšilo.. ()

agentmiky

Netflix se vytasil s příjemnou změnou, horory u něj tak často nezaznamenávám. Eli mě nalákal zejména na zajímavý příběh o nemocném chlapci, jenž ve mně vzbuzoval touhu zjistit víc a tím pádem tento film nutně vidět. Obsazení je taktéž nadmíru slušné, hlavní klučina Lili Taylor dokázal i v emocionálně vypjatých momentech předvést, že hrát rozhodně umí a ve filmu fakticky není jen pátým kolem u vozu. Nabídne to i pár slušných lekaček, bohužel se tyto situace drží ve střídmějších vodách, takže krvavých sekvencí se zde diváci nedočkají. I tak se ale najdou chvíle, které dokážou tak trochu vystřelit vaši tepovou frekvenci skrz střechu vašeho domu :D.........Jak se postupně film chýlil ke svému konci, tak spíše narůstal počet otázek, začalo se to slušně zamotávat a já jsem pomalu ale jistě ztrácel naději v nějaké vydařenější rozuzlení. Jenže pak TO přišlo !!! Konec, který jsem ani v koutku duše nepředpokládal, zamíchal kartami opravdu hodně, došlo i výměně žánrů. Hezky si to tvůrci na nás přichystali, to se jim musí nechat. Za mě dávám 78 % ()

Praxis

Velmi překvapivý, ale opravdu velmi překvapivý zvrat v samotném závěru, kdy si užijete hořící křížový kolotoč se vším všudy. V rámci duchařských hororů nadprůměr. Chlapeček válcuje všechny herce okolo o koňskou délku. Ale přesto všechno mi tam v tom něco chybělo. Jinak žánrová chuťovka s milým koncem. 70% ()

Flipnic-RE

Z prvu mix duchařiny s children-torture-porn (nevím, mě osobně ten film na dnešní poměry přišel docela brutální a násilnej...) se vygraduje do ... No nebudu spoilerovat, sám to nemám rád. Ale každopádně poslední třetina filmu je slušně vygradovaná a v pohodě. Jinak teda tam hrajou nesympatický herci, nebo spíš ty postavy jsou nepříjemný. V čele stojí votec, kterej je fakt na facku. Polohysterická matka, podivná doktorka a dvě zdravotní sestry vyhrabaný z chillskýho undergroundovýho porna z 80.tejch let ... I ten kluk mi lezl docela na nervy, ale pak se docela na konci vypracoval. Zápletka byla jasná, ale ne tak úplně, jak se zdálo. Horor, na kterej rychle zapomenu (pokud nebude pokračování, protože to tak vypadalo). Ale bylo to hezky natočený a takový v pohodě ... ()

Trevor

Príjemné prekvapenie od Netflixu, ktorý pri horore stavil na istotu a spojil starý dom s chorým dieťaťom a cirkvou. Nakoniec sme sa však dočkali pre mňa pomerne prekvapivého konca, keď sa celý film niesol v duchu Hrôzy v Connecticut aby záver priniesol prekvapenie v podobe Omenu. Za mňa prevláda spokojnosť, hororová atmosféra nenechá na seba dlho čakať a počas celej dĺžky je minimum hluchých miest a tak atmosféra napreduje veľmi solídnym tempom k peknému finále. ()

Miseet

Velice nepředvídatelný obrat v závěru, který jsem sice nečekala, ale u jeho zpracování jsem si říkala "sakra, co to je?", trošku mě to i pobavilo. ()

IceQueen

Som na pochybách, či neudeliť aj štvrtú hviezdicu (alebo použijem spoilerový terminus technicus!.. pentagram), lebo na nápaditý horor s prekvapivou pointou a nie kompletne lobotomizovanými postavami nie je v týchto ťažkých časoch jednoduché naraziť. Nespomínam si, že by som niekedy videla film, pri ktorom v závere človek rozmýšľa, či sa všetko na dobré obrátilo alebo vlastne ani nie. ()

M.i.k.e

Tři čtvrtiny stopáže solidní duchařina,která svojí atmosférou strčí do kapsy Sestru i s třetí Annabelle.Pak ovšem přijde zvrat,který jsem upřímně nečekal a jakkoliv je hodně zběsilý,bohužel dokáže velkou část oné pečlivě budované atmosféry shodit.A je to škoda.Ne snad,že by ten zvrat vůbec nefungoval,ale on vlastně funguje jen na základě toho,jak moc nečekaný je.Pro Ciarána Foye je to každopádně po špatném druhém Zlověstném krok kupředu...70% (jen nevím jestli silné tři,nebo hodně slabé čtyři) ()

honajz2

Není to špatný, atmosféru to má celkem slušnou a bylo to i napínavý, což podpořil ten fakt, že jsem si o filmu přečetl jenom tady ten obsah, nic víc, takže jsem nevěděl, co z toho nakonec bude. No, vyvíjelo se to slušně, jen co je pravda, ale co se konce týče, překvapivý docela i je, ale mě spíš zklamal. A teď už se to bez SPOILERŮ neobejde - zpočátku to vypadá na duchařinu, což jsem doufal, že z toho nakonec nebude. Taky že nebyla, ale přece jenom antikrist už tu taky byl tolikrát, nic moc originálního to není a já pořád doufal, že z toho vyleze něco zajímavějšího, než to, že ve skutečnosti byl ten klučina záporák už od začátku a že je nějaký antikrist. A proboha, co byla zač ta malá holka? A proč matka toho Eliho má nějakého manžela, když ve skutečnosti měla všechny děti s Ďáblem? To klidně mohla na tu "kliniku" přijet sama, jako matka samoživitelka, jelikož když nad tím teď přemýšlím, ten otec tam vlastně vůbec být nemusel. Jo, btw, 317 mi docvaklo až po dokoukání filmu, ale koho hnedka napadne, že to je citát z Bible? Nebo to napadne hned každého, jen já jsem vůl. KONEC SPOILERŮ. Jako, asi takhle, má smysl se na to podívat, není to špatný horor, akorát si o NĚM NIC NEZJIŠŤUJTE, protože pak z toho budete víc překvapení, ale i tak to na víc jak na průměr není, navíc ten konec mě fakt celkem zklamal. 3* ()

Havaj8

Mírná duchařina o nemocném chlapci, kdy napětí roste každých 10 minut, takhle nějak si představuju horor od Netflixu. Ani na chvíli nemůžete nikomu a ničemu věřit, přemýšlíte na čí straně vlastně jste. A proto se k tomu ten konec hodí jak sviňa, absolutně jsem nečekal něco takovýho. Dlouho tu něco podobnýho nebylo a dal bych si říct i pokračováním. ()

dubinak

Tenhle film má nevýhodu, že asi tak hodinu stopáže nemá o čem být. :) Kdo viděl, pochopí. Protože je to akorát takové to misleading diváka, co by se s tím klukem asi tak mohlo dít a proto vyplníme stopáž duchařskými scénami, podivnými lékářskými zákroky a rodinným dramatem. Až ke konci to nabírá slušné tempo a ukazuje to pravou tvář, takže asi hlavně kvůli závěru se Eli vyplatí vidět. Na 98 minut je to ale docela málo, a tak se to asi hodí zase zařadit do průměrné Netflixové sekce. ()

PavelVanekArt

Upřímně jsem z toho zmatenej. Do půlky se to nějak tváří, od půlky do 3/4 je to jinak a na konci je všechno úplně jinak. Na jednu stranu je to do nebe volající blbina, na druhou stranu zase pekelná jízda. Teď jsem to vyspoileroval. Není zač. Nechám to na slušným průměru, za kterej se Netflix stydět nemusí. 3* a.k.a 65% ()

Sludger

Wow. Tak toto ma veľmi milo prekvapilo. V hlave mi bežalo strašne veľa variácií na vysvetlenie príbehu, ale takýto parádny záver som nečakal. ()

zette

Ja myslim, ze slusny horor. Zaver mozna zbytecne prehnany... Ale spousta zajimavych zaberu, k tomu prostredi kliniky... Maly kluk to zahral dobre... Urcite jeden z lepsich hororu za posledni dobu... ()