Eli

Zoufalí rodiče přivedou jedenáctiletého chlapce stiženého vysilující nemocí na odlehlou kliniku, kde má podstoupit experimentální léčbu. (Netflix)

Rockerman

Ten překvapivý zvrat na konci je až příliš překvapivý. Škoda, že jsme nedostali nějakou indícii nebo aspoň náznak toho, co je Eli vlastně zač. Efektní, ale trochu vycucané z prstu. Při loňské hororové mizérii je to zřejmě nejlepší kousek tohoto žánru. ()

helloween93

V hororové bídě roku 2019 je Eli spolu s IT 2 světlým bodem naděje. Tahle Netflixovka mi ani minutu nenudila a i když lekačky nepatří mezi ty extra okázalé, atmosféra a finální twist dělají z filmu vcelku originální látku. S lepším castem a lekačkami z Insidious nebo Conjuringu by to byla pecka. Zajímavá příběhová duchařina. Ciáran Foy jako režisér složil reparát za strašlivý Sinister 2. 3* ()

misbos odpad!

Embodiment of (Creative) Helplessness - aneb - každej porcelánovej "safe space dweller" je ve svejch onan fantaziích všemocnej... nejspíš i Foy. Když do tý skleněný kostky kouknete z venčí, uvidíte jen hromadu sraček. Zero. ()

Vabr

Dost mě ty dětský horory odradily, ale dal jsem tomuto šanci 1) protože tu není hnusné dítě 2) je to Netflix 3) vypadalo to dost zajímavě a docela i napínavě. Začátek není nijak dlouhý, ale i tak je dobrý. Působí to hrozně (v dobrém slova smyslu) takhle být oddělen od světa. Holka, se kterou se začne bavit mě od začátku odradila dost tím, jak dělala znuděnou a otrávenou, když mu trvalo ,,dlouho'' udělat trik. Naštěstí se postupem filmu zlepšila. Ale ke konci..., to ještě vysvětlím. Bafaček je tu dost, ale lekl jsem se jen asi dvakrát ze začátku a pak už ne. Rodiče jsou sympatičtí, až na toho tátu, ale to k filmu patří. Musím uznat, že jsou sestry a doktorka opravdu podivné. Líbí se mi, jak nahání strach. Nečisté zóny jsou originální. Postupem času se mi líbí, jak zjišťuje, co se děje tam děje a celkový průběh. Fotky dětí, které najde jsou fakt děsivé a odporné. Bohužel se teď dostáváme k finále a zvratu, které se zde lidem tak líbí. Normálně bych dal 4, ale pak se film zhoršil na 3, ale tím zvratem a koncem si to opravdu zes*ali dolů. Nebudu spoilerovat, ale tyhle věci, který se do hororu přimíchají mi fakt vadí. Proč tahle tématika teď v poslední době ve filmech bývá fakt nechápu, opravdu mi to vadí a to bylo tak skvěle naběhlé. Tím pádem ta hromada bubákovských lekaček byla úplně k ho*nu, nečisté zóny taky, zrzku taky zes*ali a vlastně na to místo jeli úplně k ničemu. Kdyby radši udělali něco normálního! VYHODNOCENÍ: PŘEPLÁCANÝ KONEC ()

Waldir

Ak by sa toho chopili lepší, repsketíve schopnejší tvorcovia, mohla to byť jedna z hororvých udalostí roka. Takto je to štandartná klišé “ducharina”, ktorú do nadpriemeru tiahne najmä fajn námet s chorým dieťaťom, no hlavne skvelé finále. Technicky je to taktiež na vysokej úrovni. Strašidené scény, ktoré nie sú postavené na tuctových jump scareoch, sú fajn a predovšetkým sa dočkáme zopár originálnych nápadov. Za mňa je to príjemné prekvapenie. ()

Dogfish

Skoro celý film to vypadá na 2 až 3 *. Jasně, pár bubáků, chudák nemocný chlapec a sestra co ho léčí vypadá jak by pomáhala Mengelemu. Zdá se to jako průměrný horůrek, až ten závěr tomu dá fazónu. To jsem fakt nečekal. Jo jo, táta trochu cestuje... ()

pumpkinqueen

Na první pohled poutavý duchařský horor s ponurou atmosférou, taková ta klasika. Jeho konec ale přináší takový twist, že nás zaručeně překvapí. A to je to, co v dnešní době chceme - nepředvídatelnost. Ale pak jsem tu já a zase mi to není dost... Přišlo mi to neúplné, něco tomu chybělo. Mělo to perfektní myšlenku, se kterou by se dalo vyhrát daleko, daleko víc! Ať už skrze brutálnější scény, důkladnější rozpitvání minulosti nebo alespoň větší důraz na emoce. Ty jsem v takovémhle "rodinném" příběhu docela postrádala a hercům jsem tím pádem měla problém uvěřit. Zaručeně patří mezi ty lepší, ale úplně si mě nezískal. ()

helraiser

Tak musím říci, že tohle mě tedy hodně překvapilo a abych řekl pravdu tak i zaskočilo a především závěrečné rozuzlení. Co nejdříve vypadalo jako duchařina s několika opravdu pěknými lekačkami se na konec ukázalo jako něco úplně jiného a závěrečný taneček stál opravdu za to. Má to parádní atmosféru prakticky od začátku do konce, dobré obsazení a slušné herecké výkony. Já byl rozhodně spokojen a můžu jedině doporučit. ()

Pavel82

Jakožto hororový fanoušek vždy ocením jakoukoliv invenci, která je do žánru vnesena. A Eli má určitě v tomto ohledu co nabídnout. Pokud je to celé ještě navíc zahaleno v mysteriozním kabátku s očekávaným, nečekaným twistem, tetelím se celou dobu blahem. Bohužel na konci jsem nebyl tak překvapen, jak bych očekával. Sama o sobě je pointa dobrá a opravdu většinu toho, co se dělo, vysvětlí. Na 99,9% ji neuhodnete. Jen je prostě podána tak nešikovně nešokovým způsobem, že jsem si jen v duchu řekl... Aha, tak jo... ()

Maximilianus

Takmer celý film je to taká klasická ducharina a až ku koncu čaká diváka slušné prekvapenie. Nie je to horor, ale trochu napínavé áno a ten záver je skutočne zaujímavý. 6,9/10. ()

jiriks

Rozuzlení se mi líbilo moc, tohle jsem určitě nečekal a dlouho jsem se tak nepobavil! Za mě velký palec hore :-) ()

mira.l odpad!

No ty vole, tohle snad nemoh nikdo myslet vážně..... jako já chápu, že je třeba platit složenky a hypotéky, asi i v USA, ale tak snad .... já nevím ... třeba brigáda v supermarketu?? .... by byla jistě užitečnější. Protože minimálně celou druhou polovinu jsem se jen bavil, a čekal, co JEŠTĚ přijde!!!! A ono to nezklamalo!!! :))) Fakt ne. Bo v celku to nedává (aspoň mně) smysl naprosto žádnej. ()

gemi

Jedenáctiletý capart, který strávil většinu života v naprosté izolaci od okolního světa, potřebuje otevřít kartotéku, tak vezme dvě sponky a... No tak to jistě. V závěru solidní a nečekaný twist, ale celkově naprosto průměrná záležitost s hallmarkovským lookem a plochým zvukem (originální znění). ()

Sinusiridum

Byla jsem plna očekávání, jestli dle toho, jak nikdo neprozradil, o co ve filmu půjde, budu překvapená. Byla :o) Takovej jako normální příjemnej dětskej horůrek...kde chvílema jsou divný věci a lehce tušíte, že to není uplně správně, ale mávnete nad tím rukou a nerozkládáte hned, protože film je celkem příjemnej a duchařina funguje...ke konci lehoučce začnete něco tušit, ale i tak finále velmi překvapí a invertuje věci tím "správným" směrem. Podařená duchařinka, která zaujme a pobaví. ()

karlosss18

SPOILER! Byl bych radši, kdyby se z toho v závěru vyklubalo nějaké psycho rozuzlení. Nebylo to špatný, ale za trochu divný konec, kdy se kluk nakonec vyjevil jako ďáblův parchant nemůžu dát víc než 3*. Nemyslím si, že je to kvalitní, ale dívat se na to určitě dá. Za několik týdnů ani nebudu vědět, o čem to bylo a to je problém téměř všech dnešních hororů. 65% ()

Knor

Když opravdu od filmu nic nečekám, tak jsem většinou mile překvapenej na jakou pecku jsem narazil. Eli sice není žádnej převratnej milník žánru, ale funguje jak má a závěr se může pochlubit originálním nečekaným vyústěním. Je to parádní hororová pecka ()