Reklama

Reklama

Rozbitý robot Ron

  • USA Ron's Gone Wrong (více)
Trailer 3

Obsahy(1)

Animovaný snímek Rozbitý robot Ron vypráví příběh trochu osamělého dvanáctiletého sedmáka Barneyho a Rona, jeho nového chodícího, mluvícího a zcela digitálního přítele, který má být, alespoň podle reklamy, „nejlepší kamarád robot“. Avšak roztomilý robot Ron není úplně v pořádku a zdá se, že je rozbitý. Na pozadí doby svázané sociálními sítěmi a prodchnuté digitálními vztahy chlapec a robot prožívají nevšední a laskavé dobrodružství, během kterého zjišťují, že pravé přátelství netkví v dokonalosti. (Falcon)

(více)

Videa (3)

Trailer 3

Recenze (80)

Nach 

všechny recenze uživatele

Jedno z nejpříjemnějších animovaných překvapení posledních let. To je Rozbitý robot Ron, kterého trestuhodně studio Disney pohřbilo, protože ho dali do výroby staří pohlaváři 20 century studia Fox, ještě než ho Disney koupil. Nedivím se že ho zazdili, protože je minimálně o třídu lepší, než to co poslední roky prezentovalo studio Pixar či Disney animation. Příběh o přátelství a moderních technologií má vše, co si přejete od moderního animáku mít. Zábavu, emoce a fungující příběh skrze skvěle napsané hlavní hrdiny. Pokud jste film neviděli, rozhodně máte mé velké doporučení jej zhlédnout. Velký palec nahoru. 85% ()

Necrotongue 

všechny recenze uživatele

Jako zapřísáhlý nepřítel sdílení na sociálních sítích (s výjimkou čsfd) jsem byl po několika úvodních minutách zralý na ránu z milosti. Zmobilizoval jsem však veškerou svou vůli, odstranil jsem ze svého dosahu všechny ostré předměty a sledoval jsem utopický boj jednotlivce s facebookoidním korporátem. Příliš jsem ale nepobral, proč tento animák vznikl, protože jeho poselství nebude brát téměř nikdo vážně a tvůrci si toho museli být vědomi. Kdyby totiž většina lidí odložila své chytré telefony, neuměla by si následně na záchodě ani utřít zadek, protože by neměla přístup k patřičné aplikaci. Takže celá záležitost sice byla místy vtipná, byla ale taky dost patetická, předvídatelná a vygenerovala morální poučení, které vlastně nebude nikoho zajímat. ()

Reklama

NifKor 

všechny recenze uživatele

Pěkná myšlenka společně s animací ale bohužel to je snad vše co ve filmu funguje. 1. věc, která mi na filmu extrémně vadí je délka, která je prostě přetažená o celých 20-30 minut. Film se zbytečně protahuje a také nedává vlastně ani smysl a hlavně ze všeho nejvíc nebude diváka bavit. Je tu fakt několik scén, které jsou ve filmu zbytečné a to jsou např. dialogy, část v lese, která ve filmu nemusí ani být a hapruje zde i logika v jedné scéně. Příběh průměrný a ničím v dnešní době nezaujme kromě nápadu. Postavy odfláknuté a nehýčkané. Např. taková holka, která očividně byla jedna z kamarádů hlavní postavy, tak jen kvůli robotovi není... Natáčí si a streamuje na síť a to je vše. Postava je nezajímavá, zbytečná a na konci film až moc na diváka se snaží hrnout důvody, proč by si ji měl oblíbit. Další postava je šikanátor což je v podstatě to samé jako předešlá postava... Bývalý kamarád Barneyho, který kvůli robotovi s ním najednou nekamarádí a natáčí svoje stupidní videa na síť. Jediný rozdíl je ten, že šikanuje hlavní postavu a to je vše. Neskutečná kopie musím uznat. Jediné postavy, které jsou vážně podle mě napsané docela dobře jsou Babička Barneyho, která má vážně skvělé někdy scény (scéna o výměny kozy za robota byla perfektní), jeho otec je také zajímavá postava, i když on už těch scén tolik zajímavých a skvělých scén jako babička nemá a potom je tu hlavní postava a Ron (robot), kteří mají film tahat nejvíc a jako oni to tahají ale jen z půlky. Tedy jen Ron to tahá. Barney je někdy sympatickej a někdy ne. Jeho charakter se sice postupně ve filmu vyvijí ale nepůsobil pořád na mě vůbec sympaticky jako Ron, který si film bral celý jen pro sebe. Sympatický robot s plným arsenálem vtipů, hlášek a všehomožného. Záporáci průměrní a nezajímavý. Vrhl bych se teď na příběh, který toho překvapivě tolik nenabízí a bohužel se v několika scénách i opakuje a nedělá nic nového. Někdy nedává smysl a musím i uznat, že z těch nesmyslných věcí mě dost hodněkrát bolela hlava. Také je kvůli stopáži filmu neskutečně natáhnutý a vážně někdy nudný. Nápad je zajímavý na papíře ale ve finále ne, protože je to prostě jen příběh o době, kde jsou roboti využívány prakticky místo mobilů a to je vše. Film by vyloženě nebyl příšernej, kdyby se lidi co se podílely na tomhle filmu víc snažili. Takhle to na mě působí, že chtěli jen udělat film pro děti s jednoduchou myšlenkou a vzít si co nejvíc peněz. Sice nějak nechápu ty procenta všude ale je to možná mnou já nevím. Hned po zklamání druhého dílu Croodonových je tohle další špatný film s pěkným vzhledem ale příšerným obsahem. 4,5/10 ()

honajz2 

všechny recenze uživatele

Tak se mi na to do konce tohohle roku poštěstilo podívat, to su rád. A ještě víc rád jsem za to, že je to skutečně povedené. Ten humor v tom sice ne vždy funguje (ale zase na druhou stranu, nebylo tu málo momentů, u kterých jsem se smál nahlas a některé ty hlášky jsou prostě geniální), ten svět šel taky rozpracovat o dost víc a ani ten scénář není dokonale veden, protože tu prostě jsou krapet hluchá místa, ale jinak jsem kupodivu dost spokojený. Na trochu toho citového vydírání sice došlo, ale naštěstí v takové míře, že s tím nemám problém a naopak to velmi dobře souviselo s charaktery - no, tady bych se dokonce nebál použít slovo psychologií, protože ta tu je u většího množství postav větší, než u kdejakého současného rádobypsychologického filmu - postav, až tedy na to, že tu zase máme jednoho rodiče mrtvého, to je pořád v přehnaném množství animáků a prostě mi to vadí. Ale zase jsem na nějaký takový už delší dobu nenarazil, takže i s tímhle nemám takový problém. Každopádně na vytýkání toho skutečně moc nemám, protože to prostě funguje - bavil jsem se u toho, nenudil jsem se u toho, postavy jsem si většinou celkem oblíbil, příběh mi přišel dostatečně zajímavý, příjemný na sledování a dojemný a ačkoli posledních 25 minut působí podivným způsobem jako že jsou navíc, tenhle dojem mi vynahradil úplný závěr, který se mi líbil hodně a myslím si, že v rámci toho, co vše se zde rozehrálo, to ani líp být zakončeno nemohlo. Tohle si určitě někdy pustím s chutí znova :-) 4* ()

SonGokussj 

všechny recenze uživatele

Milé překvapení. 3/4 filmu naprosto excelentní, poměrně slabší start a dalo se předpovídat, co se stane, ale skrývalo to i mnoho pěkných okamžiků. Bavil jsem se, měl jsem za to, že to bude další tuctovka. Zvrat však přišel asi 20 minut před koncem filmu (pozn. v nemocnici), kde vše přestalo dávat smysl a změnilo se to jen v akční tuctovku o ničem. Až pak posledních 5 minut zas dobrých. Je to jako kdyby měl ten film končit onou nemocnicí, ale někdo řekl NE, MÁLO AKCE, BUDEM PORAČOVAT a na sílu přidali ještě 15 minut naprosto zbytečného obsahu... Kdyby to skončilo tam, resp s nějakým dobrým rozuzlením, dám tomu možná i 5*. (Samozřejmě je to mířené pro menší publikum, nejsou tam žádná komplikovaná témata). ALE právě tím, jak neskutečně pohnojili ten konec, měl jsem sto chutí tomu dát i 3*... Když si všam vzpomenu, jak jsem se v průběhu bavil a vlastně ani ten konec nebyl špatný, dám tomu rozumých... B-b-B-boT? 75 % ()

Galerie (28)

Zajímavosti (4)

  • Filip Vlastník, dabér hlavní postavy Barneyho v českém znění, uvedl: „Pro mě to bylo jiný, protože ten Barney, ta hlavní postava, tak on má astma, takže vždycky, když třeba dlouho běhal nebo se smál, tak sýpal.“ (Vitox)
  • Vo filme vidíme niekoľko B-Botov ako Stormtrooper či Darth Vader zo Star Wars, tak isto Iron Man, Black Panther a Captain Marvel od Marvelu. 20th Century Studio, Lucastfilm a Marvel Entertainment patria pod Walt Disney, ktorý distribuoval tento snímok. (belinko)

Reklama

Reklama