Chatrč

Chatrč

• Austrálie

• Nový Zéland

USA, 2017, 132 min

Srdcervúci príbeh, kde S. Worthington ukáže taký herecký tvár, ktorý sme ešte nevideli. Dobré herecké výkony, silný príbeh a hlavne otázky a myšlienky, nad ktorými sa človek musí zastaviť a viac premýšľať (a to nielen s hlavou ale aj so srdcom). U mňa zatiaľ isté štyri hviezdičky. Osobné hodnotenie: 84% (****) (2.10.2017)

Ja osobne nie som moc zastáncom takýchto pobožných filtrov ale tento mal niečo do seba. Aj napriek Samovi Worthingtonovi ktorého ja osobne vôbec nemusím a dokonca aj jeho český dabing mi vadí nie iba jeho ksicht. Na druhej strane dievčatko okolo ktorého sa celý film točí je tak roztomilé že s ním súcitim až do konca. Hľadanie stratenej viery je celkom dobrý príbeh ale paradoxne sa filmy ktoré majú takýto rozsah odohrávajú na venkove väčšinou na juhu Ameriky. Neviem či je to silou viery alebo inými hodnotami v konzumnejších častiach Ameriky ale mne osobne moc nesedia filmy z venkova USA. Je to také celé prostoduché, všetci sa tam so všetkými kamarátia a každý tam chytá lososy a chodia kempovať jednoducho je mi takýto na 100% ideálny život ide proti proti srsti. Ale v celkovo peknom duchu a dalo sa na to miestami aj pozerať. Po dosledovaní sa musím priznať že mi to niečo dalo ale nemalo to na mňa taký psychologický vplyv ako som čakal keď som o tomto filme počul rozprávať známych. 58%<-b>(26.11.2018)

Film, ktorý rozdelil fanúškov čsfd na dva tábory. Ateistických idiotov, ktorý za všetkým zlým vo svete vidia cirkev (nech je baptistická,pravoslávna,šiítska,moslimská a neviem ešte aká) a takých, ktorým sa film zdal trúfalý lebo zobrazil Boha. Nuž, Hazeldine mal šťastie, že nezobrazil Alláha, už by bol o hlavu kratší. A potom je tu veľmi malá časť nás ostatných užívateľov, ktorý sme pozerali film. Predovšetkým film o vine a treste a o tom, kto môže niekoho súdiť. O tom že to, čo niekto považuje za zlé môže byť pre iného prirodzené. V jeho vnímaní reality. Režisér sa snažil priniesť film, ktorý mal v ľuďoch tak trochu zbúrať niektoré mýty a predsudky.Po prvé, Boh je žena...ešte k tomu tmavej pleti. Po druhé, Mack sa so svojim otcom vysporiada ozaj svojským spôsobom ( čo tak rozvod???) a neskôr ľutuje malého chlapca, že si taký život nezaslúži. A tým nie je nik iný ako jeho otec. Možno mnohí z nás niekoho odsudzujú a pritom dôvody jeho konania nepoznajú. Pardón, nie niektorí. Všetci. Ale, na druhej strane, odpustili by ste niekomu, kto by zo sveta zniesol Vaše dieťa? Predpokladám že nikdy. Ani po stretnutí s Bohom či Krišnom. Dokonca ani samotným Verbalom...Silná téma, celkom dobre spracovaná avšak zbytočne dlhé a miestami neskutočne nudné. Dúfam, že kniha bola lepšia. Ale po tomto filmovom spracovaní po nej nesiahnem.(5.10.2017)

• Johnny.ARN

Keď už neviete ako v dnešnej dobe zaujať, napíšte knihu alebo natočte film, kde zoberete jednu vymyslenú postavu, urobíte z nej černú ženu spolu s hipsterským afgáncom a šikmoočkom, dáte im do papúľ neuveritelne podnetné dialógy plné hádanok a inotajov, natiahnete tento dríst na 2 hodiny, aby ste diváka poriadne vytrestali a olalala, bestseller a kinohit je na svete. Icte do piče s takými to filmami, kurva! ODPAD!(4.10.2017)

Odpáliť Chatrč ako gýčovú náboženskú agitku je až príliš jednoduché. Svätú trojicu hrajú zástupcovia menšín v USA, sledujeme extrémne gýčové obrázky, počúvame patetickú hudbu, ale... Skrátka Chatrč sa zaoberá otázkami, aké si kladie po ľubovoľnej životnej tragédii každý človek na planéte, či už veriaci alebo ateista, kedy vlastne vždy iba obviňujeme Boha, dokonca viac než strojcu našeho nešťastia. No a ja ako ateista beriem zaujímavé dilemy v tomto filme a odpovede na ne ako životnú filozofiu založenú na schopnosti odpúšťať, čo ani tak nesúvisí s dotyčným zločincom, ako s tým, v akom móde chceme prežiť vlastný život. Čiže Chatrč môže byť pre každého diváka tým, čím ju bude chcieť mať. Napríklad aj tou totálnou sračkou, ako tu viackrát zaznelo, pretože sa tu jazdí na skutočne tenkom ľade, respektíve chodí po vode...(27.12.2019)

• - Natáčelo se v Kanadě. (griph)

• - Sam Worthington se objevil už v jiném filmu s křesťanskou tématikou – Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny (2016). (tyzmrde)

• - Producent Gil Netter priznal, že nakrútiť Chatrč ho prinútila manželka, ktorú kniha natoľko nadchla, že nakúpila desiatky výtlačkov a rozdávala ich všetkým známym. (Zdroj: časopis Eurotelevízia) (krasomama)