Chatrč

• Austrálie

• Nový Zéland

USA, 2017, 132 min

• brumbrum

No to si pridu zasa na svoje chorobni "ateisti", ktori zo zvlastneho nepokoja duse ktoru "nemaju", dokola kukaju "nabozenske sracky/agitky" a potom tu grcaju svoje rozcarovanie, ze im to zasa raz nic nedalo. Vazeni, toto nie je "krestanska agitka na Boha" - je tam kopu nehoraznych chobotin, ktore s krestanstvom NEMAJU NIC spolocne. Film uvadza Boha ako cernosku; celkom je potesitelne, ze nie je este aj lezbicka, to by zodpovedalo dnesnemu duchu. Tato cernoska vyprava kdeco laskyplne, napr. ze Jezis je dobra cesta k Bohu, ovsem podla Pisma Jezis je JEDINA cesta k Bohu, teda ak sa nemodlime k somarikovi, telatu alebo posvatnej krave, kedze vsetci a vsetko je dnes vlastne relativne a potazne rovnako dobre, lebo mame rovnake prava a sme rovnaki salati. Cernoska dalej vyprava, ako Boh po cloveku vlastne nic nechce, coz je dalsia hovadzina. Ani sa nedivim, ked takyto dojak natocia, ze zaryti satanasi sa tu rozculuju. Ja to nejdem hodnotit, asi zamer bol dobry, ale dopadne to asi tak dako podobne, ked z lasky k cloveku vezmem skalpel a odperujem mu slepak, no ved som celkovo sikovny a chcem mu len dobro a mam pravo a vsetko je vlastne dobre, no tak preco by mal pacient zhebnut vsakano..(26.10.2017)

Chatrč, knižní i filmovou, je těžké soudit objektivně (hodnotím podle sebe i podle komentářů druhých). Jde o pohled jednoho člověka na Boha, o nabídku odpovědí na otázky a to, jak je hodnocena kniha nebo film, často souvisí s tím, jak se s autorem shodneme. Témata obsažená v knize nejsou jednoduchá a literatura nabízí lepší prostor je pořádně rozebrat. Film je okleštěný a hodně zjednodušený, což původnímu dílu může velmi ublížit. Je to škoda, ale těžko říct, dá-li se to udělat jinak. Režisér ale ke svému dílu zjevně přistupoval s citem, který je u něčeho podobného velmi potřebný, a za mě se mu povedlo převést na filmové plátno aspoň část kouzla a síly literární předlohy. Nepřišlo mi to patetické ani trapné, ale krásné a dojemné. Filmové adaptace jsem se hodně obávala, naštěstí zbytečně.(8.10.2017)

• Ephemeris

Naozaj nemám problém s týmto námetom. Veď ja nemám zásadný problém ani s motivačnými citátmi na facebooku! Zdieľajú ich ľudia, čo sú sami psychicky v totálnych sračkách, v domnienke, že tak zapôsobia na iných, prípadne im pomôžu. Nemám problém ani s tým, že Boh vyzerá ako tlstá Mississippi Mama. S čím však už problém mám, sú bezobsažné dialógy. Nesledujú štruktúru "otázka A - odpoveď A", ale skôr "otázka A - odveci tliachaniny B". Takže tu sme sa vskutku k žiadnym odpovediam nedostali. Ešte dobre, že sme tu žiadne ani nehľadali...(11.12.2018)

• tron

Na toto budete potrebovať božskú trpezlivosť. Knižka je sračková a extrémne lacná náboženská agitka a film nie je o nič lepší. Je to obrovská kofotina, ktorú by nemal šancu dôstojne uhrať ani oveľa lepší herec, než akým je Sam Worthington. Jeho hereckí kolegovia sú ako zo zlého sna, mal som sto chutí poslať medzi nich Hannibala Lectera. Rovnako bezmocný a bezradný je však i režisér. 30 % za výpravu, potom asi za 4 – 5 scén a za Grahama Greena, ani som nevedel, že ešte žije. Worthington a Radha Mitchell musia byť totálne sfajčení alebo asi v nejakej sekte alebo čo, keď do niečoho takéhoto vôbec šli. Takže ak vám zazvonia pri dverách s Bibliou, moc sa nečudujte, ale radšej na nich poštvite svojho vlčiaka.(25.8.2017)

• Thailon

Ak by aj bol, tak za nic nezodpoveda a kazdy ma pravo robit si to, co chce, lebo ved mame slobodnu volu. Hlavne nevinte z toho Jeho, to nie On. On vam len pomoze tym, ze uverite, ze je a tym, ze sa stotoznite s myslienkou, ze ved na kazdu svinu sa voda vari. Easy + nesmrtelnost. Takze ak vam nedajboze znasilnia dieta, vedzte, ze staci sa s tym zmierit a vsetko bude ok.(30.10.2017)

• - Producent Gil Netter priznal, že nakrútiť Chatrč ho prinútila manželka, ktorú kniha natoľko nadchla, že nakúpila desiatky výtlačkov a rozdávala ich všetkým známym. (Zdroj: časopis Eurotelevízia) (krasomama)

• - Forest Whitaker bol v počiatočných fázach projektu považovaný za režiséra a aj jedného z hlavných predstaviteľov. (Scraffy)