Chatrč

Chatrč

The Shack

USA, 2017, 132 min

• Necrotongue

I přes to, jaký vztek jsem po skončení filmu cítil, jsem se dokázal ovládnout a udělit snímku hvězdičku, ke které jsem došel tak, že jsem sečetl všechny dobré momenty, jež toto poetické dílo přineslo. Vzteklý jsem byl proto, že jsem ztratil dvě hodiny a dvanáct minut života, které jsem mohl využít mnohem lepším způsobem, kdybych po celou tu dobu bezmyšlenkovitě zíral do zdi. No, moje chyba, to že půjde o film pro typické Američany, stižené náboženským zápalem a mocným pokrytectvím, mi měl napovědět už začátek příběhu a vyprávění o indiánské princezně (wtf?), chudák pan Stingl, doufám, že film neviděl. Tvůrci se tvářili, jako by přinášeli divákovi nějakou velkou myšlenku, ale v podstatě šlo jen o křesťanskou agitku a doopravdy jsem se pobavil jen ve chvíli, kdy jsem si vzpomněl na vtip o malém Ježíškovi, který vztekle poskakuje po hladině jezera a řve: "Chci do vody! Chci do vody!".(31.1.2018)

• vandr

Prvních dvacet minut sem si myslel že je to prostě jen další drama z mnoha si podobných, unesou dítě, ok, rozjede se to, úvod, stať, závěr, done. Ne. To, co přišlo pak, to opravdu bolelo. Můj mozek doslova a do písmene krvácel bolestí. The Shack je tak neskutečný nesmysl, že si ani nepamatuji kdy sem něco podobného zažil. Celé je to snůška pseudopambíčkářských nesmyslů, který nemohl zachránit ani avatar. Pokud máte rádi sebepoškozování a nebo skutečně hodně volného času a nevíte co sním, pak je to film pro vás...(10.1.2018)

Po filmech o pomstě a odplatě tady máme zase film o tom druhém konci, odpuštění. Knihu jsem sice nečetl, ale zřejmě dalo práci ty obrazy dát na plátno. Natočeno je to profi, věcí k zamýšlení je tam taky spousta. Ono asi bude rozdíl, když se na to dívá věřící člověk. Pro ostatní to může zahánět takovým tím Njů Ejdž feelingem a může se kapánek ztrácet, nudit či mít naopak odpor co se týká odpuštění. To, že Bůh je zde zobrazen jako žena, jsem nijak negativně nevnímal, spíše naopak jsem viděl ten charakter, který vyjadřuje. To stejné u Ježíše a posledního z Trojice, Ducha Svatého. No jo, točit takové filmy o odpuštění a víře, je dneska trochu nevděčná práce. Pro mě zase film, který nejblíže vyjadřuje principy odpuštění. Ne jenom člověk člověku, ale vůbec, odpuštění Boha k nám lidem skrze Jeho syna.(17.6.2017)

Myslím, že snímek „Chatrč“ je zpracován velmi těžce pro obě skupiny.. Ti, kteří jsou bez víry, budou snímkem znuděni a budou celý film brát jako reklamu na Boha.. Ti, kteří jsou věřící, můžou být pobouřeni kontroverzním ztvárněním Svaté trojice.. Jelikož nemám ráda fantaskní filmy bez příběhu, ale pouze o prožitku, pochopení a osobní transformaci, tak jsem se opravdu dost nudila.. Ale přečkat více než dvouhodinovou stopáž relativně šlo.. Sam Worthington je dobrý herec, ale na tuhle roli ještě nedosáhne.. Octavii Spencer mám ráda, škoda, že tu neměla příliš prostoru.. Nemyslím, že problém „Chatrče“ je zpracování nebo scénář, ale to, že tvůrci příliš tlačí na pilu a tak všechno co nám servírují působí hodně křečovitě a uměle.. Konec je na můj vkus až moc přeslazený.. „Chatrč“ je obrazový a pocitový film, bez velkého děje.. Je to film o transformaci a odpuštění.. Bohužel upoutávka (popis) tady na ČSFD mu velmi škodí a nenahání na něj tu správnou cílovou skupinu.. Knihu jsem nečetla a ani se na ní po shlédnutí nechystám – nejsem velký fanda náboženské tematiky..(8.11.2017)

Silně kontroverzní snímek. Na jednu stranu má silnou výpovědní hodnotu (*****) na stranu druhou je až příliš troufalý, neboť autor si dovolil "ztělesnit" Boha v osobY a ještě mu přiřadit "přízemní" činnosti (odpad) - tedy činnosti, o kterých autor nemůže vědět, jestli je Bůh vůbec schvaluje, natož dělá... Ve výsledku dávám průměrné *** a UPOZORŇUJI, že oficiálně snímek doporučit nemohu, neboť snímek může ovlivnit podvědomé vnímání Boha. Ať každý uváží sám za sebe... Já za sebe mohu říct, že jsem si u filmu uvědomil jednu velmi vážnou věc, která mi dříve nedošla. TIPseznam dalších křesťanských filmů.(4.8.2017)

• - Producent Gil Netter priznal, že nakrútiť Chatrč ho prinútila manželka, ktorú kniha natoľko nadchla, že nakúpila desiatky výtlačkov a rozdávala ich všetkým známym. (Zdroj: časopis Eurotelevízia) (krasomama)

• - Forest Whitaker bol v počiatočných fázach projektu považovaný za režiséra a aj jedného z hlavných predstaviteľov. (Scraffy)