Chatrč

The Shack

Chatrč

The Shack

USA, 2017, 132 min

Desiatky krat som prekliala Boha za to čo mi priniesol život. Viacmenej sa mu dosť vyhýbam za to. Podstatne čo mi tento film dal je uhol pohľadu. Nie na Boha ale práve na ľudi. Na zbytočné súdy. Pretože my sme strojcami všetkeho tu na zemi. Nemusíme byť fanatikmi. Stačí, že v živote udržime čisté princípi. Ale na to aby sme odolali hriechu potrebujeme nielen odhodlanie ale i lasku v srdci ku všetkemu. Lasku ozajstnú (nie fake z mainstreemu)a vieru. Stači sa zamyslieť čo lajkujeme, čo sledujeme, čo nakupujeme, čo svojou osobou na tomto svete podporujeme. Keď nie...."hriech samotný bude nám trestom zároveň" Zaleži, veľmi záleží na každom z nás. Film jednoduchý, veľmi veľa mu chýba ale základ má dobrý.(18.11.2017)

• 666Carnage

Sam Worthington má super rodinu a pak při jednom výletě se stane neštěstí a jeho dcera je unesena a zavražděna. A tam Sam Worthington přestane věřit v boha a začne se utápět v žalu a odstrkuje rodinu. Když je doma sám přijde mu dopis kde se píše, že má ject do chaty kde našli dcerku. A tak tam jede a tam se shledá s Bohem a jeho dětmi. Tenhle film hrozně tlačí na to aby to bylo hrozně sentimentální a vy jste prostě na konci filmu byli ubulený a promáčeli balíček kapesníku. Nějaké myšlenky jsou tu zajímavé a hrají tu dobří a známí herci ale tohle není film pro každého. Chápu co tím chtěl básník říci ale já rozhodně nejsme fanda bible a podobných věcí. Za mě 40%(17.3.2018)

• misterz

Tak toto je ukážkový príklad násilníckej kresťanskej propagandy a tiež príklad toho, že všetkého veľa škodí. Aby ste si nemysleli, aj kresťanské filmy sa dajú točiť dramaticky pútavo a emotívne (napr. nedávno videné Zázraky z neba), no to žiaľ určite nie je tento prípad. Toto je len súvislá óda na Pána Boha, nič viac... Úvod ešte ušiel, stalo sa nešťastie a ja som si myslel, že sa tým naštartovalo k zaujímavej a hlboko precítenej dráme o vyrovnávaní sa so stratou blízkeho človeka (v tomto prípade dcéry). Čiže námet veľmi silný a emotívny. No akonáhle prišiel Mack do tej chatrče tak nastal hotový filmový armagedon - len súvislá paľba rečí o Bohu podoprená totálne hlúpymi a trápnymi sprievodnými dialógmi, kde Boha hrá černoška, Ducha Svätého prekrásna japonská modelka a Ježiša ani neviem zaradiť. Po vyše hodine týchto rečí mi už začalo mierne harašiť a začal som sa modliť za skorý koniec tohto trápenia. Pokiaľ bol práve toto úmysel filmu - aby sa ľudia začali k niečomu modliť, tak bravóooo.... to sa podarilo. Klobúk dole. Jedna hviezda za nádejný úvod. 20/100(26.5.2017)

Chatrč je emocionálne veľmi silný film, ktorý prinúti každého s Mackom súcítiť. To umocňuje jeho posolstvo natoľko, že divák o ňom určite bude premýšľať. Nie som si istý, do akej miery by tento počin schválili teológovia. Osobne mi lepšie odpovede na otázku príčiny zla vo svete, dala kniha Jób než Chatrč, ale to je individuálne. Technická úroveň je oveľa vyššia než býva u kresťanských filmov zvykom. Naopak casting zlyhal, lebo žiadny z hercov nemal charizmu a "trojica" pôsobila dosť nesúrodo, priam individualisticky.(25.4.2017)

• Rizek75

Přestože mi je téma ať už Boha či víry v cokoliv celkem vzdálené, přečetl jsem si nejprve knihu Williama P. Younga. A chápu, že se ve světě stala bestsellerem, s ohledem na "kvanta" věřících (nic proti :-)). Mě to však nijak neuchvátilo, bohužel. No a tím se dostávám k tomuto filmu. Co se týká námětu, platí to, co píšu v úvodu. Ale jinak zpracování dobré - hudba, výprava, herci...(29.3.2018)

• - Producent Gil Netter priznal, že nakrútiť Chatrč ho prinútila manželka, ktorú kniha natoľko nadchla, že nakúpila desiatky výtlačkov a rozdávala ich všetkým známym. (Zdroj: časopis Eurotelevízia) (krasomama)

• - Forest Whitaker bol v počiatočných fázach projektu považovaný za režiséra a aj jedného z hlavných predstaviteľov. (Scraffy)