Chatrč

Chatrč

The Shack

USA, 2017, 132 min

• vandr

Prvních dvacet minut sem si myslel že je to prostě jen další drama z mnoha si podobných, unesou dítě, ok, rozjede se to, úvod, stať, závěr, done. Ne. To, co přišlo pak, to opravdu bolelo. Můj mozek doslova a do písmene krvácel bolestí. The Shack je tak neskutečný nesmysl, že si ani nepamatuji kdy sem něco podobného zažil. Celé je to snůška pseudopambíčkářských nesmyslů, který nemohl zachránit ani avatar. Pokud máte rádi sebepoškozování a nebo skutečně hodně volného času a nevíte co sním, pak je to film pro vás...(10.1.2018)

• Beastmaster4

Totální sluníčkářská ujetina, kerá má evidentně hrát na mírovou notu bez násilí, na kterou nám teď hrají politici téměř celého světa. Nebývám sprostý, ale tohle je totální sra.ka....jediný, co si z toho odnesete je poznání, že jsme si všichni rovni (alespoň tedy před černým bohem - a to mám paní Spencerovou jinak moc rád) a že ten kdo zabijí a páchá zlo má nárok na naše odpuštění a pochopení, jelikož je vlastně také jen výsledkem dalšího zla a bla bla bla. Vesměs se nám tedy filmaři snaží vštípit ideu, že sice, ten kdo vraždí, unáší děti atd., je sice zlý, ale jelikož i to má své odůvodnění, tak ho máme chápat, odpustit mu a žít s vědomím, že před bohem stojíme všichni na stejným stupínku :-/............krávovina na Ntou :-/(11.10.2017)

Desiatky krat som prekliala Boha za to čo mi priniesol život. Viacmenej sa mu dosť vyhýbam za to. Podstatne čo mi tento film dal je uhol pohľadu. Nie na Boha ale práve na ľudi. Na zbytočné súdy. Pretože my sme strojcami všetkeho tu na zemi. Nemusíme byť fanatikmi. Stačí, že v živote udržime čisté princípi. Ale na to aby sme odolali hriechu potrebujeme nielen odhodlanie ale i lasku v srdci ku všetkemu. Lasku ozajstnú (nie fake z mainstreemu)a vieru. Stači sa zamyslieť čo lajkujeme, čo sledujeme, čo nakupujeme, čo svojou osobou na tomto svete podporujeme. Keď nie...."hriech samotný bude nám trestom zároveň" Zaleži, veľmi záleží na každom z nás. Film jednoduchý, veľmi veľa mu chýba ale základ má dobrý.(18.11.2017)

• tron

Na toto budete potrebovať božskú trpezlivosť. Knižka je sračková a extrémne lacná náboženská agitka a film nie je o nič lepší. Je to obrovská kofotina, ktorú by nemal šancu dôstojne uhrať ani oveľa lepší herec, než akým je Sam Worthington. Jeho hereckí kolegovia sú ako zo zlého sna, mal som sto chutí poslať medzi nich Hannibala Lectera. Rovnako bezmocný a bezradný je však i režisér. 30 % za výpravu, potom asi za 4 – 5 scén a za Grahama Greena, ani som nevedel, že ešte žije. Worthington a Radha Mitchell musia byť totálne sfajčení alebo asi v nejakej sekte alebo čo, keď do niečoho takéhoto vôbec šli. Takže ak vám zazvonia pri dverách s Bibliou, moc sa nečudujte, ale radšej na nich poštvite svojho vlčiaka.(25.8.2017)

Film určite nie je určený militantným ateistom a vyznávačom toho, že sme nič len hlina, po nás už nič nie je a vlastne žiadna spravodlivosť neexistuje. Ale na druhej strane nie je určený a priori len kresťanom, vychutnať si ho môžu aj všetci fanúšikovia filozofie a rozjímaní nad tým, ako to vlastne v živote je. Veľmi silná je tu hlavná myšlienka odpustenia a neposudzovania. Tento snímok svojou formou nedáva veľmi na výber. Buď ho budete uznávať ako prínosný, alebo ho pošlete priamo pod zem. Nie je nič medzi tým. Film je plný duchovna, múdrostí, možno nie pre každého, ale prináša v návale vo filmoch večne opakujúcich sa tém niečo nové.(20.6.2017)

• - Producent Gil Netter priznal, že nakrútiť Chatrč ho prinútila manželka, ktorú kniha natoľko nadchla, že nakúpila desiatky výtlačkov a rozdávala ich všetkým známym. (Zdroj: časopis Eurotelevízia) (krasomama)