Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Kovboj Vern Haskell má těsně před svatbou se svou snoubenkou. Dívka je však v obchodě svého otce, kde pracuje, dvěma neznámými chlapy přepadena, znásilněna a zabita. Cizinci prchají i s lupem z města a nešťastný Vern se osamocen vydává za nimi. Stopa vede až k jakémusi Kolu štěstí a bývalá tanečnice, záhadná Altar Keane, se zdá být jedinou osobou, která může Vernovi pomoci. (dopitak)

(více)

Recenze (13)

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Přeslavná spolupráce dvou Hollywooďanů z Německa. Marlene Dietrich, Fritz Lang a barevný western? Konečně, proč ne. Marlene už na konci 30. let dokázala, že perfektně zvládá jakýkoli žánr. A později k Stewartovi přidala i Waynea. Jen škoda té rozepře ohledně stylizace Altar - Lang si přál, aby se Marlene právě u něj přehrála do rolí starších žen, ale chtěl to po ní jednoduše příliš brzy. ()

ilclassico 

všechny recenze uživatele

Žádný zázrak. "Akademický" western se stárnoucí Dietrichovou, která hraje to, co po celou kariéru, tj. štětku. Toporný hlavní hrdina a tuctový scénář. Jo a Lang to vzdal a režii přenechal svému poslíčkovi, který mu obstarával svačinu. Stejně to už nebyl ten Lang, kterého jsme znali. V rámci žánru za (slabé) 3. ()

Reklama

MickeyStuma 

všechny recenze uživatele

Zavraždili mu snoubenku a to neměli dělat. Západní western natočený na barevný materiál je spíše konverzační etudou, ale jedné přestřelky na konci se přeci jen lze dočkat. Celé je to, až na malé nepatřičné výjimky, studiový film, což podle toho také vypadá. Vysvětlena je tak hlavně ta převládající konverzačka a často stabilní kamera. Tahounem filmu je především Marlene Dietrich, která v dějství rozdala karty a s každým si hraje dle své libovůle. A to i s mladíkem toužícího po pomstě, který s ní jedná v domnění, že jedině ona mu může pomoci. Protože se tak tedy jedná spíše o zábavný rodokapsový snímek s nějakou tou písničkou pro divácké povzbuzení, o nějaké napětí nelze ani omylem zakopnout. Jako filmová klasika snad jen pro filmové fajnšmekry a fanoušky westernových filmů, neboť z toho nelze moc očekávat. ()

pollstro 

všechny recenze uživatele

Průměrný western s několika zajímavými okamžiky v rámci bojů mezi pěstmi a zbraněmi, které Lang ostře inscenuje v barevném provedení Technicolor, uspokojující základní touhy obyčejného filmového diváka, kterého neoslní ani ženská hvězda Marlene Dietrich. Postavy rozehrávají ostrou zápletku přímočarým stylem, který udržuje poměrně snesitelné tempo. ()

rikitiki 

všechny recenze uživatele

Noirový western, jehož zásadním mínusem je obsazení hlavní role. KOUSEK DĚJE Vern (A. Kennedy) je nezajímavý vizuálně i herecky. Zoufalství nad ztrátou snoubenky skoro vůbec nedokázal zahrát. Těžko uvěřit, že by se démonická krasavice Marlene mohla naivně zamilovat do tak fádního týpka, zvlášť když má vedle sebe chlapíka (Mel Ferrer), kterému charisma stříká z úší. ___Snímek má přesto řadu scén, které zaujmou - dostihy prostitutek, otrávená Marlene zpívající s cigaretou v puse.../ 2. 12. 12./ ()

Galerie (42)

Zajímavosti (2)

  • Lang a Dietrich si nesedli. Marlene měla pořád připomínky, že Sternberg by udělal to a ono jinak. Ke konci natáčení spolu už vůbec nekomunikovali. (Mr.Ocek)
  • Film vznikal pod pracovním názvem The Legend of Chuck-a-Luck, který změnil Howard Hughes, tehdy ve vedení RKO Pictures. (NinadeL)

Reklama

Reklama