Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Kovboj Vern Haskell má těsně před svatbou se svou snoubenkou. Dívka je však v obchodě svého otce, kde pracuje, dvěma neznámými chlapy přepadena, znásilněna a zabita. Cizinci prchají i s lupem z města a nešťastný Vern se osamocen vydává za nimi. Stopa vede až k jakémusi Kolu štěstí a bývalá tanečnice, záhadná Altar Keane, se zdá být jedinou osobou, která může Vernovi pomoci. (dopitak)

(více)

Recenze (12)

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Přeslavná spolupráce dvou Hollywooďanů z Německa. Marlene Dietrich, Fritz Lang a barevný western? Konečně, proč ne. Marlene už na konci 30. let dokázala, že perfektně zvládá jakýkoli žánr. A později k Stewartovi přidala i Waynea. Jen škoda té rozepře ohledně stylizace Altar - Lang si přál, aby se Marlene právě u něj přehrála do rolí starších žen, ale chtěl to po ní jednoduše příliš brzy. ()

RHK 

všechny recenze uživatele

Netradiční, bohužel jinak průměrný western špičkového režiséra Fritze Langa, s Marlene Dietrich v hlavní ženské roli a s nezajímavým a přehrávajícím Arthurem Kennedym v hlavní mužské roli. Vern Haskell (Kennedy) putuje po celém Západě a hledá vraha své snoubenky. Řekli mu, že pravděpodobně najde viníky v Kole štěstí (Chuck-a-Luck), ranči zločinců (Rancho Notorious), který vede osudová žena Altar Keane (Marlene Dietrich). ()

Reklama

rikitiki 

všechny recenze uživatele

Noirový western, jehož zásadním mínusem je obsazení hlavní role. KOUSEK DĚJE Vern (A. Kennedy) je nezajímavý vizuálně i herecky. Zoufalství nad ztrátou snoubenky skoro vůbec nedokázal zahrát. Těžko uvěřit, že by se démonická krasavice Marlene mohla naivně zamilovat do tak fádního týpka, zvlášť když má vedle sebe chlapíka (Mel Ferrer), kterému charisma stříká z úší. ___Snímek má přesto řadu scén, které zaujmou - dostihy prostitutek, otrávená Marlene zpívající s cigaretou v puse.../ 2. 12. 12./ ()

Wiliem 

všechny recenze uživatele

Western na téma pomsty, není to nic průkopnického, přesto film velmi příjemně ubíhá, některé scény jsou hodně napínavé, herecké výkony výborné, k tomu Marlene, které to stále hodně sluší, moc pěkné scenérie, kvalitní závěr. Co je na něm ale opravdu kvalitní je že nic není jasné dopředu a divák se vše dovídá postupně stejně s hlavním hrdinou, čímž film disponuje poměrně dost dobrou atmosférou po celou dobu. Příjemný, kvalitní western. 85%. ()

MickeyStuma 

všechny recenze uživatele

Zavraždili mu snoubenku a to neměli dělat. Západní western natočený na barevný materiál je spíše konverzační etudou, ale jedné přestřelky na konci se přeci jen lze dočkat. Celé je to, až na malé nepatřičné výjimky, studiový film, což podle toho také vypadá. Vysvětlena je tak hlavně ta převládající konverzačka a často stabilní kamera. Tahounem filmu je především Marlene Dietrich, která v dějství rozdala karty a s každým si hraje dle své libovůle. A to i s mladíkem toužícího po pomstě, který s ní jedná v domnění, že jedině ona mu může pomoci. Protože se tak tedy jedná spíše o zábavný rodokapsový snímek s nějakou tou písničkou pro divácké povzbuzení, o nějaké napětí nelze ani omylem zakopnout. Jako filmová klasika snad jen pro filmové fajnšmekry a fanoušky westernových filmů, neboť z toho nelze moc očekávat. ()

Galerie (42)

Zajímavosti (2)

  • Lang a Dietrich si nesedli. Marlene měla pořád připomínky, že Sternberg by udělal to a ono jinak. Ke konci natáčení spolu už vůbec nekomunikovali. (Mr.Ocek)
  • Film vznikal pod pracovním názvem The Legend of Chuck-a-Luck, který změnil Howard Hughes, tehdy ve vedení RKO Pictures. (NinadeL)

Reklama

Reklama