Bernadette Fox, manželka a matka, jednoho dne nečekaně zmizí. Její 15 letá dcera Bee a manžel pátrají po tom, co se jí stalo. Pátrání odhaluje nepříjemné skutečnosti z minulosti Bernadette, které mění celou situaci. (Forum Film CZ)

jhrasko

Tých vrstiev, ktoré som v príbehu našiel...o osobitosti, odlišnosti, matka a dcéra vzťahu, o láske, pretože sme si ju zvolili, o vytrhnutí koreňov, nakoniec i o černiciach....a o geniálnej Cate, ktorá je, ako vždy, úplne iná a opäť dokonale krásna. * * * * * je veľa, veľa, ale nevedel som odtrhnúť oči. Nie je to film dokonalý, ani náhodou, ale má dokonalé okamihy. A tá architektúra, wow. A samozrejme energia CB s filmovou dcérou, Emmou Nelson, je výnimočná.....POPULARITY IS OVERRATED...WE ALL KNOW... ()

Arsenal83

Nemám veľmi rád Linklatera. Veď sa vrcholne strápnil už filmom Chlapčenstvo, ktorý točil 12 rokov a aj tak za neho nezískal oscara, čo je fakt na mašľu. Postavy sa zase rozprávajú o blbostiach len aby bolo o čom, a keď už nemajú o čom tak si spievajú v aute alebo sa hádajú. Blanchett s kastrólom na hlave vyzerá hrozne, jej dcéra s okuliarmi z veľrybých kostí ešte horšie a celkovo Linklater opäť potvrdil majstra nudy. Aspoň príroda bola občas pekná. ()

Martin741

Konecne kvalitny Linklater, pani Blanchett nahle bez stopy zmizne - a moze sa  rozbehnut kvalitna filmarina. Akcie je minimum, to nevadi, vladnu hlavne obycajne dialogy a slusna Linklaterova rezia. Ovela lepsie ako Birdman /to zase netocil Linklater ze jo, ale Inarritu/ alebo to precenovane Linklaterovo svinstvo Boyhood   : 77 % ()

vydumnica

Cely cas som cakala, kedy ta Bernadette zmizne a ona nie a nie zmiznut...to co za zavadzajuci a nepravdivy popis k filmu tu je? Nechapem...Hmmmh, no to bol dost zvlastny film...ale asi v dobrom zmysle slova...Pre Cate Blanchett to musela byt vyzva a zaroven zazitok zahrat si takuto cudacku - umelkynu - genia, naozaj dobre a presvedcivo to zahrala. Posledna pol hodina je the best, na jednej strane dojimave, na druhej strane myslim si az nerealne alebo malo pravdepodobne...Davam take lepsie 3* aj za herecky vykon Blanchett, za krasnu prirodu, ladovce a lakave dobrodruzstvo v podobe vyletu k tucniakom...70%. ()

Streeper

Asi jsem od toho očekávala něco trošku jiného. Už podle traileru jsem si říkala, že to bude super komediální thriller o hledání ztracené matky/manželky, ale Bernadette se vůbec náhle neztratí, je to vlastně vcelku plánované. A od začátku jsem čekala a čekala, kdy najednou zmizí a ono nic. Nejen popisek, ale I trailer předvádějí něco jiného než nakonec divák uvidí. Na jednu stranu dobrá věc na druhou ani moc ne. Herecký výkon Cate je bezpochyb úžasný, bylo super vidět jí zase v jiné roli než obvykle. Ale přišlo mi to až moc upovídané, brala bych vice vtipných scén nebo hlášek a nebo alespoň trochu napětí. Přišlo mi to takové nijaké. ()

• V Grónsku, kde se natáčelo, řádil hurikán po dobu 36 hodin – štábu se nechtělo čekat a hurikán natočili a dokonce jej obsadily do filmu. (ČSFD)
  • Film měl mít premiéru v kinech již v březnu 2019, ale byl odložen až na srpen 2019. (dytr_kr)
  • Mark Allen z ABC TV, označil film jako „a masterpiece“, v češtině jako „mistrovské dílo“. (dytr_kr)

Studio United Artists znovu ožívá

Studio United Artists znovu ožívá

06.02.2019

Sto let poté, co legendární tvůrci D. W. Griffith, Mary Pickford, Charlie Chaplin a Douglas Fairbanks založili první distribuční a produkční společnost na podporu nezávislých filmových umělců, studio… (více)