Dva agenti CIA a bývalí milenci (Chris Pine a Thandiwe Newtonová) se po letech od neúspěšného pokusu o záchranu opět shledávají a jsou nuceni překročit hranice mezi profesí a vášní v tomto strhujícím příběhu globální špionáže, morálního dilematu a smrtelné zrady. (Prime Video)

Trailer

Chrustyn

Chris Pine má v poslední době hodně špatnou ruku na projekty a jeho spolupráce s Amazonem, mu asi zaplatí nájem ale nezajistí mu kariéru. Po nemastném a neslaném Contractorovi, příchází na diváka totožně působící Všechny staré nože. Špionážní thriller, který se tempem odkazuje na klasiky žánru ze 70. let, ale chybí mu působivý a funkční scénář a zajímavé postavy, potažmo herci. ()

DaViD´82

Solidní komorní konverzačka, která se snaží spojit neslučitelné; a sice le Carrého s červenou knihovnou. Což jde proti sobě hned na několika úrovních. Předně první pracuje s náznaky a nevyřčeným mezi řádky, druhé si naopak libuje ve vztahové doslovnosti. Je to k vlastní škodě mezi těmi dvěma žánry rozkročené natolik, že to pořádně neobstojí ani v jednom. I tak to však mohlo dopadnout výrazně lépe, kdyby mezi ústředním duem byla o poznání větší jiskra, která by do osudového shledání po letech vnášela hmatatelnější pnutí a tenzi. Navíc hra na od počátku jasné vyústění dojmům rovněž nepřidá. ()

verbal

Jo, jo, vyprcávat napříč pracovním kolektivem se prostě nevyplácí. Několik mých, dnes již zaslouženě bývalých, seksretářek či jinak ve stejném dresu kooperujících abusivních štěrbin by mohlo vyprávět. Ač z mého očividně plachého, zakřiknutého a veskrze upjatého vystupování zřetelně předem věděly, že jsem emocionálně zranitelný, něžný, citlivý, hluboce věřící a až za hrob věrný beznadějný romantik, co miluje děti a štěňátka, zneužily tyto bezskrupulózní barakundy a bezprecedentní seksuální predátorky mého postavení, bezohledně mě v nestřeženém okamžiku atakovaly a snažily se mě i přes mé hlasité odmítání (jako: „Odstup a poklekni, ty špinavá nevěstko satanova!), a posléze i důrazná „NE“ v každém druhém slově (např.: „NEopovažuj se mě NEvykouřit!“), umrdat xmrti. Tedy pardon, chtěl jsem samozřejmě říct „umilovat“, my, romantičtí snílci totiž zásadně nemrdáme!!! Fuj, to jsou mi ale výrazy a nechutné praktiky! Samozřejmě jsem v koutku své křehké a naivní duše vždy choval naději, že i přes tu nevybíravou až odpornou formu znásilnění jde z jejich strany o skryté vzplanutí čiročiré lásky, upřímně jsem je z celého srdce miloval a chtěl si je pak samosebou vzít. Ó, jak jsem byl bláhový! Téměř vždy se nakonec ukázalo, že to mé zneuctění proběhlo čistě za účelem ohavného ukájení těch nejnižších pudů (zarputilé pokřižování se) či dokonce s vypočítavým úmyslem zaměstnanecké privilegizace a získávání dodatečných pracovních benefitů (dvojí zarputilé pokřižování se)! V posledních několika letech již, díkybohu, máme na podobné poběhlice a seksuální oportunistky díky hnutí #nelžimetoo konečně nástroje účinné obrany, a tak, dojde-li k podobnému zneužití, hned druhý den běžím ještě s oteklým pérem za Cempérem a do tolik progresivního magazínu A2Ass, povím jim celou a nezpochybnitelnou pravdu a ti dobří a spravedliví lidé s těmi nechutnými znásilňovačkami po bolševicku zatočí! Ano, již se nemusím cítit tolik ukřivděný, špinavý a zneužitý jako tadyhle prdel furt vystrkující fešácký milovník a ňuňavý láskač Kryštof Borovice, kterého nevybíravě sodomizovala jeho rasově vyvážená kolegyně a slibovala lásku, svině jedna, ale jak už to v životě bývá, skutek utek, a chudák Kryštof byl z toho pak celý film dost otrávený. Jakož i já při sledování této hnědár CIA (Central Intercourse Agency) telenovely pro zteřelé, otylé zaokenní uliční špiónky se smečkou koček za zády. ()

filmfanouch

Špionážních thrillerů, kde jde více než o akci spíše o dialogy se v posledních roztrhl pytel. Snímek All The Old Knives/Všechny staré nože se poté chystal od roku 2017, režírovat jej mohl James Marsh (Teorie všeho) a místo Thandiwe Newton ve filmu mohla hrát Michelle Williams. Čas ovšem dělá své, nakonec se režie chopil dánský režisér Janus Metz Pedersen (Borg/McEnroe) a čerstvě je film v nabídce na Amazon Prime. A rozhodně si nějakou formu pozornosti zaslouží.   Jedná se o adaptaci knihy Olena Steinhauera, stěžejní je ovšem fakt, že Steinhauer stojí právě i za adaptovaným scénářem. Hereckou jistotu Chrise Pinea poté doplňuje úžasná Thandiwe Newton ve své nejlepší roli za poslední dobu, ti dva spolu mají vynikající chemii a nakonec z toho vylézá poměrně šikovně napsaná hra na kočku a myš, která si i díky štědré délce (102 minut) dokáže většinu času udržet diváckou pozornost.   Stěžejní zápletka možná spočívá v nalezení krysy v řadách CIA, prim zde ovšem hraje spíše vztah, kteří mezi sebou dvě hlavní postavy kdysi měli. I přes jizvy minulosti a vzájemnou nedůvěru mezi nimi nadále funguje cosi jako láska. Pine i Newton jsou v těchto rolích famózní, komplikovaný vztah jejich dvou postav sedící u jednoho stojí na tom, že se v podstatě jedná o výslech, krom ústřední pointy tu jde ovšem především o zlomená srdce a osobní pocity. A přitom tyto oba faktory fungují ve funkční kolaboraci, kdy to celé především funguje po stránce emocí. V jádru je to tak neskutečně komplexní a krom ústřední špionážní zápletky to funguje i jako obstojná charakterní studie.   Režijní uchopení Janus Metze Pedersena poté není nejzajímavější, kamera Charlotte Bruus Christensen je poté nejzajímavější v momentech u večeře. Nejen, co se týče poměrně výrazného osvětlení, ale především v tom, jak dokáže být intimní a víceméně schopně vyvolat pocit, že divák sedí s Pinem a Newton u stejné večeře. Nejzajímavější ovšem scénář zůstává i v momentech, kdy se vlastně nedá tak úplně odhadnout a celá ta špionážní zápletka je celá poměrně nosná především v tom, že skutečně není prohlédnutelná.   Komornost Všechny staré nože vykupuje tísnívá atmosféra a především postupné zkoumání morálky, které se u dvou stěžejních postav liší. Lehce pomalé tempo vynahrazuje především právě to, že se celý vývoj události nedá úplně prohlédnout. Po vyvrcholení možná může vyvstat lehká horká pachuť nad tím, že se dalo čekat víc, přísliby byli celou dobu až na příliš velké výši a může i dojít k úvaze nad tím, zda všechny intriky možná přeci jen nebyli tak trochu prohlédnutelné. Jenže to neznamená, že by Všechny staré nože jako celek přišli o status poměrně vtahující záležitosti, která ovšem v součtu především na chemii dvou ústředních herců.   Bylo by o poznání zajímavější, kdyby se Všechny staré nože vůbec netočili kolem nějakého spiknutí, ale šlo by pouze o charakterní studií dvou bývalých milenců, které kdysi pojila jedna práce a její obtížnost je rozdělila? Dost možná ano. Na druhou stranu jsou Všechny staré nože poměrně zajímavou podívanou, která si víceméně dokáže diváka omotat kolem prstu...... ()

silentname

Nebyť toho zaujímavého finále, tak by bol rating pre film o niečo nižší. "All The Old Knives" v jadre ponúka síce zaujímavý príbeh, no jeho podanie je podľa mňa miestami celkom slušná nuda. V podstate by som mohol povedať, že pomaly a skrz dialógy nám rozplieta udalosti spred ôsmich rokov, ohľadom jednej nevydarenej akcie. Film si drží svoje karty až do finále a nemôžem povedať, že by ma tempo filmu nejako ubíjalo, no na druhú stranu je treba povedať toto. Je celkom ťažké sa do toho filmu ponoriť počas jeho prvých dvoch tretín, lebo istým spôsobom ako diváci nechceme, aby sa film sústredil na toľko detailov a dával nám tak široký záber informácií, ktoré pôsobia, že nás nikam neposúvajú a nedávajú nám reálne žiadny reálny prínos. Videli sme v úvode čo sa stalo, teraz už len rozoberáme prečo sa to stalo a kde sa veci zvrtli, aby sme odhalili nepriateľa vo vlastných radoch. Okey. Ale istým spôsobom by človek asi chcel, aby to bolo aspoň trošku akčnejšie. Nemyslím tým v štýle Michaela Baya, ale tento thriller (dalo by sa v podstate povedať) skôr pôsobí ako záhadná hra pokru. Kde súperi majú svoje karty, ktoré neukážu, no keď ich vo výsledku uvidíme, tak to všetko pochopíme. Nechcem dávať spoilery, no môžem povedať, že to finále je pre mňa dostatočne uspokojivé na to, aby som povedal, že som rád, že som film videl. Ale neviem či pôjde o projekt, ktorý by nejako výraznejšie zaujal bežných divákov. Skôr si myslím, že nie. Hodnotenie: B- ()

• Film se natáčel v USA (stát Kalifornie), Anglii (zejména v Londýně) a Rakousku (Vídeň). (Yardak)