poster

Buck Rogers

 • USA

  Buck Rogers Conquers the Universe

 • USA

  Buck Rogers: Destination Saturn

Sci-Fi / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

USA, 1939, 237 min

 • pepua
  **

  Dvanáctidílný seriál o Buck Rogersovi a Buddym, kteří v 20. století havarovali se vzducholodí na Severním pólu. Vzhledem k tomu, že s sebou vezli světu dosud neznámou plynnou látku, zůstali živí ve stavu hluboké hibernace. O 500 let později jsou objeveni lidmi z Hidden City, města schovaného v hoře a pod zemí. Zbytek světa ovládá diktátor "Killer" Kane a jedinou šancí, jak jej porazit je pro lidi z Hidden City uzavření aliance s obyvateli planety Saturn. Buck Rogers a Buddy Wade se přihlásí jako dobrovolníci, kteří se na nebezpečnou cestu na Saturn vypraví… Tento seriál lze doporučit asi jen skalním fanouškům žánru sci-fi a ani těm nelze slíbit, že se budou bavit. Příběh jako celek je zábavný, ale jednotlivé díly si jsou průběhem velmi podobné, v jedné chvíli je Buck Rogers (nebo kdokoliv jiný z Hidden City) v zajetí, v druhé hned na svobodě, aby se poté zase hned dostal do nějaké jiné šlamastyky. Nejzajímavější je bezesporu vynález tzv. Amnesia Helmet (v podstatě se jedná o kýbl a ten když je nasazen člověku na hlavu, tak ten se stává poslušným a vykoná jakékoliv rozkazy.) V roce 1953 byl seriál zkrácen na celovečerní film a vyšel pod názvem Planet Outlaws.(17.5.2010)

 • corpsy
  ***

  Naivnučký v príbehu, naivnučký po technickej stránke ( potešia hlavne tie lietajúce plavidlá, pripomínajúce kríženca dobovej žehličky s korčuľami - a poviem vám, že ten nepríjemný zvuk doprevádzajúci ich let, začne dosť skoro liezť na nervy ), naivnučký v hereckých výkonoch. A jedna rada na záver, ak nieste veľkým fanúšikom filmového umenia, rozhodne tento seriál nepozerajte na jeden šup. Môže to podlomiť vaše zdravie.(18.2.2015)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace