Reklama

Reklama

Epizody(35)

Obsahy(1)

Seriál TERAPIE II je – stejně jako první řada – ojedinělý svou myšlenkovou hloubkou, psychologickou propracovaností postav i dějištěm, vesměs koncentrovaným do jediného prostoru. Téměř celý děj se odehrává v nové pracovně psychologa Marka Pošty, který opustil svou rodinu, odstěhoval se z rodinné vily do podnájmu, dál se však věnuje terapii pacientů. Hlavní úlohu dramatu, rozčleněného do 35 epizod, znovu ztvárnil Karel Roden. Druhá řada seriálu má odlišné herecké obsazení. Z původní sestavy zůstali Karel Roden jako kontroverzní psycholog a Kamila Magálová v úloze jeho mentorky Dity, které se Marek chodí svěřovat každý pátek a jež v nových příbězích mluví slovensky. V rolích pacientů se nově objeví Tereza Brodská jako energická právnička Táňa, kterou Marek v úvodní epizodě vyhledá kvůli hrozícímu policejnímu vyšetřování své osoby. Kateřina Winterová a David Švehlík ztvárnili manželský pár Neumannových, který se během úterních sezení pokouší vyřešit narůstající partnerské rozepře i konflikty se svým jedenáctiletým synem Viktorem (Zdeněk Bařinka). Další Markovou klientkou, jež ho navštěvuje ve středu, je traumatizovaná studentka architektury Viola v podání Terezy Voříškové. Každý čtvrtek absolvuje terapii bývalý disident Charvát, který je majitelem stavební firmy a má problémy se svou dospělou dcerou Kateřinou (Pavla Beretová). Tohoto autoritativního skeptika, zapleteného do podezřelých zakázek, ztělesnil Jiří Ornest. Důležitou postavou druhé řady je arogantní důstojník Heřman (Jiří Štěpnička) – otec mrtvého vojáka Igora, který na začátku druhé série psychologa osočí za jeho údajný podíl na tragickém osudu svého syna. V klíčových vedlejších úlohách se nově představí Zuzana Bydžovská, Petra Špalková a Matěj Hádek. Z původního obsazení zůstali ve druhé řadě Klára Melíšková v úloze Markovy manželky Alice a Berenika Kohoutová a Jan Cina v rolích jejich dospívajících potomků. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Z natáčení  - Petr Zelenka, Jaroslav Fuit, Karel Roden, Lenka Wimmerová, Tereza Brodská, David Švehlík, Kateřina Winterová, Tereza Voříšková, Jiří Ornest, Kamila Magálová

Recenze (54)

Tosim 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Druhá řada už je "jen naše," líbila se mi podobně, jako ta předchozí, styl Terapie, to mluvení a přemýšlení o lidských osudech mám zkrátka rád. Navíc se jeden z problémů Marka Pošty (otec), dotkl i mě osobně. Nejvíc jsem si užil postavu Charváta, jak kvůli Jiřímu Ornestovi, který v posledních letech života moc dobrých rolí v televizi nedostával, tak proto, že jeho charakter je v podstatě protipólem tohoto herce. Tomu se říká protiúkol! 70%. ()

Fr 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

,,VY MÁTE PROBLÉM A TEN PROBLÉM SE SPOLU MŮŽEME POKUSIT NAJÍT…“ /// Pocity z ,,dvojky“ rozpačitý. Těšil jsem se na úterky (rozvod a dítě jako nástroj), středy (holka s problémy většími než rakovina) a čtvrtky (podnikatel, beroucí život jako boj o přežití). Tady byl perfektní casting a životy, do kterejch čučet mě bavilo. Plno neschopnosti komunikace, beznaděj, emoce. Pondělky a pátky byly slabota. Hrabou se tady v Markově životě, von se chová jako jeho pacienti – vlastně dost často mi připadá jako kretén. Takže slabší než ,,jednička“, možná i proto, že se jedná veskrze o pesimistickou terapii. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Na Izraelskej originál BeTipul čumět nebudu. 2.) Nevím, jestli je horší bejt pod vlivem úplňku, nebo otce (matky). 3.) Přemejšlím, jestli člověk fakt přitahuje, to co vyzařuje. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ * ()

Reklama

sator 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Po druhém zhlédnutí- po letech zkušeností z vlastní terapii- (i když jiného typu) vidím bloky terapeutů přes které nevidí objektivně, vidím těžkopádnost , dlouhodobost a často bezvýslednost terapie tohoto typu pomoci... Terapeut by měl být opravdu "vyčištěn" jinak strhává klienta do pokřiveného světa vlastního vidění... Ale je nutné si uvědomit že toto je mainstreemový seriál nikoliv život...:-)Vila, ve které Marek Pošta (Karel Roden) bydlí a provádí terapie, se nachází na adrese Lomená 493/10 ve Střešovicích. Dvojdům byl navržen pro profesora Františka Krejčího, který přednášel na Karlově univerzitě filosofii, logiku a psychologii, a jeho zetě, malíře Emila Fillu. Postaven byl v roce 1924.Dům zůstal v držení rodiny Krejčů. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

K Terapii jsem se dostal skrz HBO On Demand. První sérii jsem zkusil a pak jsem dva dny v kuse koukal. Stejně tak tomu je i druhá série, ke které se vracím poměrně dlouho po její premiéře. Byl jsem ale zvědavý, zdali mě opět dokáže chytnout stejně tak, jako první série. No a musím říct, že se jí to opět povedlo. Dokonce si myslím, že tahle série obsahuje ještě daleko lepší postavy než ta první. S přehledem to vyhrává Tereza Voříšková, u které ta její postava byla vysloveně na líbesbríf. To se nedá říct jinak. Nicméně i ostatní byli skvělí. Každý naprosto rozdílný, o to více každý další díl s nimi byl zajímavější. Mrzel mě snad jenom závěr, ostatně stejně tak jako v první sérii, kde se veškeré ty postavy náhle utnuly a aniž by bylo cokoliv řečeno, vše tak jak to začalo, také i náhle skončilo. Ono to ale o tom nejspíš i je. Lidé do života terapeuta jak příjdou, tak náhle zase odejdou aniž by řekli alespoň ahoj. Jenže v rámci seriálu je to hrozně těžký, protože stejně tak jako první série, i ta druhá to ukončila tak, že mi nezodpověděla celou řadu otázek. Vlastně jako život každého z nás, když vstoupí k někomu na návštěvu a pak zase náhle bez rozloučení odejde...I tak musím říct, že Terapie je jedinečný zážitek. Karel Roden nemusí mluvit, aby bylo jasno, co si o všem myslí. I to je důkaz toho, že je skvělý herec. Jakmile pak mluvit začne, je to jako kdybyste dostali nějaký dárek k narozeninám, který se nikdy neoposlouchá. ()

BoredSeal 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Druhá série se mi líbila o něco víc než první - měla míň dílů a pacienti byli líp obsazení, skoro jako by se někdo snažil napravit řadu nedostatků jedničky (Magálová začala například mluvit slovensky a nedávali na ní pořád záběr, jak přikyvuje a dělá chápavé grimasy). Pořád jsem měl stejně pocit, že se v nich děj moc nevyvíjí (postavy se pořád hádají na ten samý způsob a pak najednou obrátí kvůli tomu, že série končí a zdrhnou všechny najednou). Těžko soudit, jak moc se musel český tým držet předlohy, ale je příšerný sledovat, jak očividně inteligentnější herci typu Švehlík mladší a Winterová hrají hádavé české průměrňákovy, kde jsou tvůrci trochu mimo ohledně trendů nebo výplat (éra emo/goth už byla mimo v roce 2013 a chtěl bych vidět týpka ze supermarketu, co každý týden vyplázne s úsměvem přes litr za terapii). Divácky bylo dost únavné sledovat všechny ty hysterické agresivní cvoky při terapiích včetně Rodena útočící na své terapeuty (ale u toho už jsem byl z první série zvyklý). Co se týče kladů, velmi osvěžující mi přišla postava Ornesta a nějaký její postoj k disidentství a podnikání po revoluci, skoro to vypadalo, že tím bude řečeno něco navíc, co se ale nakonec povedlo spíš jen pomocí ezo dcery. Taky bych asi tvůrcům naznačoval, že by bylo chytré, kdyby nějaká postava ukončila terapii třeba v půlce série a místo ní přišla jiná, aby se trochu nabourala jistota, a zbytečně se neroztahovaly příběhy, které se v podstatě posunou sotva třikrát z celkových sedmi terapií. ()

Galerie (71)

Zajímavosti (7)

  • Písnička v samém závěru epizody je od české skupiny Bast a jmenuje se „Demasked Love“ a je z prvního alba „Your Mentality“ z roku 1995. Kapela vznikla v roce 1992, dominuje ji výrazný hlas Hany Friedlaenderové. (sator)
  • Marek (Karel Roden) říká: „Nedělám si poznámky už patnáct let.“ Není to pravda, čas od času si při terapiích bere zápisník a zapisuje si, naposledy to bylo to tři epizody zpět, při terapii jedenáctiletého Viktora. (sator)
  • Otázka Marka (Karel Roden) své ženě: „Jela si sem dlouho?“ vyvolá úsměv. Obě místa jsou na Ořechovce a vzdálena od sebe 1 km, tedy 20 minut pěší chůze. (sator)

Související novinky

Finále Plzeň nově udělí Zlaté ledňáčky

Finále Plzeň nově udělí Zlaté ledňáčky

21.04.2014

Světové "neformanovské" filmy kameramana Miroslava Ondříčka, téměř kompletní domácí hraná i dokumentární tvorba za poslední rok za účasti tvůrců a poprvé i výběr nových slovenských filmů, to… (více)

Reklama

Reklama