Maroko z výšky (TV film)

• Francie

Le Maroc vu du ciel

Morocco from Above

Dokumentární

Francie, 2017, 2x43 min (Alternativní: 79 min)

Armand Amar

Projít pěšky natolik rozmanitou zemi jako je Maroko, je nepochybně jedinečný zážitek. Projet ji na bicyklu, motocyklu či vozidlem už asi není až takový zážitek, jako vidět tu krásu z horkovzdušného balónu. Ostatně z balónu se celkem v poklidu nabídnou nevídané pohledy na krajinu pod nohama. Myslím, že možnost zastavit se na místě a kochat se okamžikem - to je jeden z největší prožitků jaké může cestovatel na svém putování zažít. To nabídne buď pohled z ptačí perspektivy nebo přímo v místě dění bez uspěchaného dopravního prostředku. Navíc místo záběrů z drona, je pak možnost to vše vidět na vlastní oči z balónu natolik silný zážitek, že je téměř neopakovatelný. Stejně tak jako celý dokument, který je plný nádherných obrazů života kulturně bohatého Maroka, takže zcela zaslouženě dokument, jenž by neměl utéct všem dobrodružným povahám. Skvělý dokument, který budu muset zařadit do sbírky těch nejlepších z nejlepších.(21.6.2018)

Spousta zajímavých míst chybí, ale na druhou stranu to film vyvažuje bohatým komentářem k zařazeným záběrům. Jo a jih je jih. A balón je balón. V době, kdy všichni točí z dronu, je to příjemné zpestření.(3.1.2020)

Yann Arthus-Bertrand nasedl do balónu, vzal si sebou jednu kameru a proletěl se nad Marokem - jednoduché, ale silně působivé. Nebál bych se výrazu pohlazení na duši jako relax radost pohledět na krásy pestré arabské země. Stejně dobré jako předchozí Alžírsko z roku 2015.(31.12.2019)

Nádherné záběry z nízko letícího balónu či z dronů s věcným komentářem plným zajímavých informací poskytují divákovi nevšední zážitek. 1) Je očividné, že snad každá země v takto koncipovaném dokumentu bude vypadat nádherně._____ 2) V této souvislosti si vzpomínám na přelety malým letadlem nebo helikoptérou, jak je nabízejí v Grand Canyonu v USA. Absolvoval jsem všechny verze a nakonec nejlepší dojem jsem měl z krátkého hraného dokumentu uváděného v místním IMAXu. Mocná je síla filmu.(22.1.2020)

Dokumentární filmy francouzských tvůrců, jsou vždy zárukou nevšedních zážitků. Díky za ně : ))(22.6.2018)