Maroko z výšky (TV film)

• Francie

Le Maroc vu du ciel

Morocco from Above

Dokumentární

Francie, 2017, 2x43 min (Alternativní: 79 min)

Armand Amar

Dokumentární filmy francouzských tvůrců, jsou vždy zárukou nevšedních zážitků. Díky za ně : ))(22.6.2018)

Projít pěšky natolik rozmanitou zemi jako je Maroko, je nepochybně jedinečný zážitek. Projet ji na bicyklu, motocyklu či vozidlem už asi není až takový zážitek, jako vidět tu krásu z horkovzdušného balónu. Ostatně z balónu se celkem v poklidu nabídnou nevídané pohledy na krajinu pod nohama. Myslím, že možnost zastavit se na místě a kochat se okamžikem - to je jeden z největší prožitků jaké může cestovatel na svém putování zažít. To nabídne buď pohled z ptačí perspektivy nebo přímo v místě dění bez uspěchaného dopravního prostředku. Navíc místo záběrů z drona, je pak možnost to vše vidět na vlastní oči z balónu natolik silný zážitek, že je téměř neopakovatelný. Stejně tak jako celý dokument, který je plný nádherných obrazů života kulturně bohatého Maroka, takže zcela zaslouženě dokument, jenž by neměl utéct všem dobrodružným povahám. Skvělý dokument, který budu muset zařadit do sbírky těch nejlepších z nejlepších.(21.6.2018)

Prostě nádhera(16.7.2018)

Neskutečné záběry! Úplně jsem dostala chuť vyrazit do Maroka.(21.6.2018)

poznat Maroko jsem plánovala, ale po tomto dokumentu to bude snad už příští rok(26.6.2018)