Theodoru Deckerovi bylo 13 let, když byla jeho matka zabita při bombovém útoku v newyorském Metropolitním muzeu umění. Tato tragédie změnila celý jeho život a vrhla jej na dlouhou a strhující odyseu provázenou nejen zármutkem a pocitem viny, proměnou a vykoupením, ale i láskou, přátelstvím a světem zločinu. Přes všechnu nepopsatelnou hrůzu si z onoho osudového dne v mysli uchoval jeden výjev skýtající naději… obraz drobného ptáčka přivázaného řetízkem k bidýlku. Stehlíka. (Vertical Entertainment)

Bobbyk69

Solidní průměrný film, na který mám neutrální názor. Možná by šel udělat o poznání lépe, protože mnohdy jsem měla pocit, že se v ději tak nějak ztrácím, měla jsem pocit, jako kdybych něco důležitého přeskočila, i když jsem to ve skutečnosti neudělala, mnohdy jsem měla pocit, že se postavy chovají divně a podobně. Film je poněkud dlouhý (149 minut) a často mě děj nudil a musela jsem se hodně snažit, abych udržela pozornost až do konce. Na druhou stranu film dobře vykresluje psychiku třináctiletého chlapce potom, co mu zemře matka po výbuchu v muzeu, kde byl s ní, a dává si její smrt za vinu. Tři hvězdy. 55% ()

rysafi

Od doby Griffitha ušel film dlouhou cestu. Tohle je řádně nacucaná stórka převedená do filmu a tvůrcům se dílo fest zdařilo. ()

PamPero 1

Ansel Elgort je stejně průměrný jako celý Stehlík. Strašně dlouho jsem neviděl, tak moc obsahově prázdnej film, který se ještě ke všemu tváří strašlivě chytře a mysteriózně. Ve skutečnosti to chytré není vůbec a vylézá z toho patlanina, která neví čím chce vlastně být. 30% ()

Jenn

Hodně mě potěšila hudba (hlavně Radiohead) i herecký výkony (teenager Boris i dospělý Boris). Jen kdybych neměla film s tak pitomýma titulkama.. ()

bonovox

Pozoruhodný príbeh o chlapcovi, ktorého život výrazne ovplyvnila smrť jeho matky pri výbuchu bomby v múzeu. V knihe je to asi o dosť iné a lepšie nakoľko sa tvorcom nepodarilo aj napriek dlhej stopáži zachytiť všetky dôležité a zásadne životné momenty hlavného hrdinu až po dospelosť s väčšou hĺbkou. Po hereckej stránke ale veľmi dobré. Samotnému príbehu by viacej svedčilo seriálové prevedenie. ()

zodiak217

Myslím, že ten dej je tak zbytočne rozvláčny a natiahnutý, že by stačilo vidieť začiatok, koniec a človek by pochopil o čo tu ide. Strašne natiahnutá dejová linka úplnými nezmyslami ako otec gambler a alkoholik a drogovymi excesmi teenagerov to ma rozhodne nezaujíma. Tým pádom extrémne upadalo tempo filmu a spád a stred bol maximálne nudni. Pre mňa zle vystavaný film napriek tomu, že herecké výkony boli slušne, takže dve hviezdičky sú veľkým komplimemtom. ()

Kamil111

Introvertní, vizuálně krásný a zbytečně dlouhý. Nejméně půlhodina stopáže, zejména část flashbacků z dětství, mohla být přesunuta mezi vystřižené scény, a kompaktnosti filmu by to jen pomohlo. Na sedmisetstranovou, a i myšlenkově košatou knihu by musel být celý seriál, aby pobral všechno, co do něj chtěli tvůrci dostat. ()

mircxxx

Film jako celek příjemně plyne, děj se pohybuje ve více dějových liniích. Občas ukročí do epizody, která není úplně zásadní, ale v celé stopáži mě nestihl film nudit tak, že bych se díval na hodiny. Velmi kvalitně nasnímáno, ale to je u Deakinse standard. Knižní předlohu jsem nečetl. Prostě mě to bavilo a klidně bych se na to podíval znovu. ()

Moonwalker

Snímek Stehlík na mě působil jistým způsobem pochmurně jen díky tomu, že 13 letý chlapec Theo Decker příjde o svou matku při výbuchu metropolítního muzea, a nepřestává si to do poslední chvíle vyčítat. Ansel Elgort tady opravdu koncertuje. Tím že jsem nečetl knížní předlohu od Donna Tartta, tak jsem neměl šanci vědět o čem film vlastně bude, a musím říct že mě mile překvapil. V nejbližší době se musím vrhnout i na četbu, protože film je opravdu skvělý, a moc pěkně natočený díky Rogera Deakinse. I když film není úplně přelomový a nesednu si z něho na zadek, tak za pochvalu a doporučení jistě stojí. Zanechávám tři hvězdy. ()

draxxi

Tak ja nevim. Zdejsi hodnoceni me malem odradilo, ale nakonec se tak nastesti nestalo. Neprislo mi to ani dlouhy, ani nudny... Navic po case opet film, z kteryho na me dychla lidskost a opravdovost. K tomu super obsazeni a krasna hudba... Me se to libilo... 12/11/2021 70% ()

niceangel

Hmm... porovnavat film a knihu sa nema, ale... ak by som pri tomto filme nemala precitanu knihu, tak po prvej polhodine sa v deji stratim... pre mna bol film velkym sklamanim, naozaj som cakala viac... zhodnotila by som ho ako slabsi chaoticky vycuc knihy... ()

Ubi123

Začnem tým, že knihu som nečítal, preto bol tento príbeh pre mňa niečo nové a veľmi ma to uchvátilo. Na pohľad nenápadný snímok so super hviezdnym obsadením bol pre mňa veľkým prekvapením a v kine pekným spríjemnením večera. Dráma, v ktorej sem videli osud človeka a osud obrazu, ktorý ich spájal až do samého konca. Zároveň sme videli, že nie všetky priateľstvá na pohľad nie veľmi priateľným spôsobom môžu vzísť v skutočnosť, že sú tie najlepšie. Ešte raz veľmi dobrý film tohto nie príliš typického žánru. Lepšie 4*. ()

vinson003

Při zkoušce, kterou dal osud mladíkovi v obrazárně, mladík neobstál. To, co se může stát, když se špatně rozhodnete a sejdete z cesty dobra, se pak násobí. Smrt matky, přechod do pouště a na drogy, studium starého nábytku bez špetky většího vzdělání, jakýsi smysl pro mesianismus, to vše je jen další pokračování, které končí očekávaným vyústěním. Všichni jsme se dostali někdy na rozhraní a museli se rozhodnout. Tento film nám chce říct, že je nutné se obrátit na všechno dobré v nás. Ti silnější z nás odolají a ti horší se pak trápí, celý život jakoby nebyl jejich a všechno se pak odehrává ve zlém. stehlík je přemýšlivý film, který zapadá do nové vlny alarmujících a pozitivních filmů, které volají po dobru, nepodvádění a přátelství, navzdory nepřátelství, podvodům a zlu, které nám nabízí a nabízí. Odmítněte, stojí to za to.... :) A co život, Rancy...Rancy zdrhej.... ()

DyingAngel

Nefungovalo to. Bola som veľmi zvedavá, ako sa tvorcom filmu podarí zhrnúť také rozsiahle, dramatické dielo do filmu a či sa v ňom vôbec odrazí atmosféra a všetky tie zásadné momenty z knihy, no v konečnom dôsledku sa to nepodarilo. Páčilo sa mi herecké obsadenie, ktoré perfektne sedelo k vyobrazeným charakterom v knihe, ale pasáže, na ktoré som sa tešila najviac (najmä dospievanie Tea s Borisom) boli len letmo prebehnuté a načrtnuté. Stehlík by možno lepšie fungoval v podobe seriálu. Takto sa ma to nijakým zásadným spôsobom nedotklo a zrejme mi film do mesiaca vyšumí z hlavy. A to je veľká škoda, pretože sa jedná o skvelé dielo od úžasnej Donny Tartt. ()

peproch

Je to pomalý, dlouhý, intimní. Adaptace románu má tu potíž, že ani do víc jak dvou hodin se vše do filmu nevejde, co se v románu objevilo a vy vlastně nevíte, co je a co není pro porozumění celku významné. Sám hlavní hrdina Theo žije a není si jist proč, schovává cenný obraz Stehlík a neví že mu byl již dávno odcizen, utápí se v drogách a hledá svoji identitu odrazem o náhradní matky... Film je krásný na meditování, výpravný abyste se nechali okouzlit a podnětný pro přemýšlení. Znovu a znovu interpretujte život Thea a svůj, pokud chcete ()

Deakins a ztráta středněrozpočtových filmů

Deakins a ztráta středněrozpočtových filmů

12.09.2019

Pokud sledujete filmové odvětví, chodíte do kina a k mé radosti čtete zdejší novinky, pravděpodobně vám neuniklo, že středněrozpočtové filmy a dramata pro dospělé v posledních letech prakticky zcela… (více)