poster

Mandy (festivalový název)

 • USA

  Mandy

Mysteriózní / Akční / Horor

USA / Velká Británie / Belgie, 2018, 121 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kajas
  ***

  Kdekdo se asi těšil na Cageův masakr (nejen) motorovou pilou, ten ale přijde až po více než polovině snímku. Zdlouhavá expozice tedy zájemce spíš odradí (z očekávané půlnoční projekce neodešlo zrovna málo lidí). Přiznám se, že mě taky nebavilo sledovat popis idylického života jistého dřevorubce se ženou, která vypadá jako starší verze Samary a má zálibu ve čtení přinejmenším podivných knih. Pak ale přichází zlom a Cage začne předvádět naprosto šílené kreace zahrnující všechno od hysterického pláče, chlastání, šňupání a samozřejmě zábavného kosení všech, kteří ho připravili o lásku jeho života. Jenom díky němu tedy přihodím tu třetí hvězdičku.(30.6.2018)

 • Goldbeater
  *****

  Esence toho, co filmový divák očekává od festivalové půlnoční projekce a běžně nedostává. Neskutečně našlapaná řezničina ušitá na míru hororovým fanouškům. Navíc natočená srdcem. A nejlepší Nicolas Cage za dlouhá léta. Poté, co si v první polovině říkáte, jak úsporný a komorní výkon Cage podává, vás v té druhé vyvede z omylu a předvede jednu z nejzběsilejších kreací své kariéry. Klobouk dolů před režisérem Cosmatosem, že to celé dokázal ukočírovat! A zároveň klobouk dolů před Jóhannem Jóhannssonem. Naprostá pecka!(30.6.2018)

 • RUSSELL
  ****

  Nicolas Cage je tak trochu jako oheň – dobrý sluha, ale špatný pán. On potřebuje někoho, kdo ho dokáže správně použít a usměrnit jeho specifické herectví do správných poloh – a Panos Cosmatos tím člověkem evidentně je, nebo se mu to alespoň v tomto filmu povedlo. Vůbec bych se nedivil, kdyby ta role byla psána Cageovi přímo na tělo. Mandy osloví jen fajnšmekry, není pro běžného diváka. Film má zvláštní tempo a je dost roztahaný, takže se buď naladíte na jeho styl anebo při něm budete trpět jako zvíře. Především bych chtěl vyzdvihnout drogově transcendentní atmosféru, v jejíž duchu se celý film nese – těžko říct, v jaké realitě se děj odehrává, ale na tom asi vůbec nezáleží. Nejvýraznějším prvkem filmu je samozřejmě one and only Nic Cage. V první půlce moc prostoru nedostává, zato ta druhá je čistě v jeho režii. Vykoksovaný Cage nasadí neuvěřitelné tempo a je badass jak nikdy. Vše podtrhují brutálně vyhrocené a nahláškované dialogy. Mandy je artově natočený grindhouse pro specifické publikum s kultovním potenciálem.(4.7.2018)

 • =woody=
  **

  Zdar tak leda Jóhannssonovi. Upřímně nevím, jak se k této kolosální ptákovině přimotal. Panos je blázen a Nicolas fakt ztratil poslední zbytky zdravého úsudku. Je to vtipné kde to vtipné být nemá, je to dlouhé, a hlavně je to nudné! Snaha o umělecký vizuál nasbírala pár kladných bodů a pár jich obstaral vpravdě geniální skladatel. Zbytek je hromadou promarněných šancí. Jak se pak má člověk mít filmově?! Woo.(6.7.2018)

 • POMO
  ****

  Halucinogenní grindhouse revenge řezničina se zamilovaným srdcem, které pohltí vesmírná temnota. Na ty laciné filtry a béčkový rozpočet překvapivě podmanivá a koncepčne soudržná. A taky příjemně osvěžující běžnou festivalovou náladu. Highlight scénou je - jak jinak - chlastající Cage v bílých trenkách a oranžovém tričku s tigrem. [Cannes](14.5.2018)

 • - Celosvětová premiéra proběhla 19. ledna 2018 na Sundance FF (Salt Lake City). (Varan)

 • - Před oficiální premiérou proběhla česká premiéra filmu na Karlovarském IFF 1. července 2018. (Varan)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace