Svobodný život Montyho Brogana (Edward Norton) se rychle chýlí ke konci - za 24 hodin si začne odpykávat sedmiletý trest ve vězení. Někdejší král Manhattanu dá brzy sbohem způsobu života, na který si zvykl - životnímu stylu, který mu otevřel dveře nejluxusnějších newyorských klubů, ale také jej odcizil od jeho nejbližších. Během posledního dne na svobodě se Marty pokusí znovu spojit se svým otcem (Brian Cox), který na něj nikdy nezanevřel, a sejde se se dvěma nejlepšími přáteli ze starých časů, Jacobem (Philip Seymour Hoffman) a Slaughterym (Barry Pepper). Ve hře je také jeho přítelkyně Naturelle (Rosario Dawson), která mohla (ale nemusela) být člověkem, díky jehož informaci se o Montyho začala zajímat policie. Monty si není ničím příliš jistý, ale s rychle ubývajícím časem je třeba učinit několik důležitých rozhodnutí. (Česká televize)

Lucas87

Obyčejný námět, neobyčejně zpracovaný scéna s Fuck you byla naprosto úžasná, Edward Norton je fakt sympaťák v tomhle filmu ()

fraktal

Sakra, všichni se tu rozplývaj nad řemeslností i hloubkou - aby vzápětí celej film shodili jen protože sympatizuje s "dealerem". Ale copa snad nejsme my všichni, popelíc se tu v nakradeném blahobytu, nejméně stejně >zasraný mrdky< (a ještě k tomu daleko, Daleko pokrytečtější, namyšlenější a tudíž křivější)!? ()

DAPDO

Když jsem si přečetl obsah tohoto filmu a viděl hodnocení a několik komentářů tady, moc jsem se těšil. To nadšení ze mě ale při sledování postupně opadávala a nakonec z toho bylo velké zklamání. Potencionál to mělo velký, ale vlastně celý film, až na ten konec, se nic moc nedělo, nudil jsem se. Nejlepší z filmu Nortonův monolog na hajzlíku sám se sebou. ()

Petyas

Líbilo se mi to orpavdu hodně. Natočeno je to tak, že člověk se dokáže krásně vžít do role Nortona, a i když ve filmu v podstatě zase o tak moc nejde, stejně jsem neměl ani na okamžik pocit, že bych se nudil. Norton skvělý a Hoffman nádherně perverzní. Scénář parádní a režie bomba. Můžu vřele doporučit. ()

Biopler

Fakt neviem čo mi tento film má dať. Len dúfam, že režisér ma nechce snímkom donútiť, aby som chudáka Montyho ľutoval. V podstate sa jedná o Leeho zlepenec všetkého možného, dokonca aj padnutých dvojičiek, taktiež nadávania na tú zmes, ktorá sa vyskytuje v Amerike a pod. excesy. Nešťastný výber Nortona do hlavnej role. S jeho jemným hláskom mu drogového dealera neverím ani náhodou. Najlepším z celého filmu zostávajú Hoffmanov výkon a výkon Peppera, ktorý bol pre mňa najpríjemnejším prekvapením. ()

dainio

Představte si, že máte poslední den, před nástupem do vězení na 7 let. Jakým způsobem ho strávíte? Respektovaný a osobitý režisér Spike Lee, natočil v roce 2002 silné psychologické drama, které bylo nominováno na řadu cen a také, že v různých kategoriích i bodovalo. Po zásluze. Kdo už má zkušenosti s famózním Edwardem Nortonem (Kult hákového kříže, Prvotní strach, Klub rváčů), tak ví, že je to mimořádný herec a špička ve svém oboru. A do toho všeho mistrovská hudba, která v kombinaci s "obrázky" bere dech. O ději nebudu moc spoilerovat - akorát monolog u zrcadla "Fuck You" (to je třeba věc, kterou pokládám za "majstrštyk"). Prostě se na to koukněte :) ()

Kingjiri

Tohle šlo fakt mimo mě. Nějak jsem nedokázal najít žádnou myšlenku, scénu nebo aspoň moment, kdy bych si řek "to je fakt dobrý". A ani jsem neviděl důvod, proč s hlavnim "hrdinou" nějak soucítit kvůli tomu, jakej žil život. Vzhledem ke jménu režiséra jsem trochu tušil, že asi nepůjde o biják pro mě a holt jsem se zase jednou nechal zlákat zajímavym hereckym obsazenim. Tak aspoň že v tomhle ohledu jsem byl nakonec spokojenej. Jinak jsem se hlavně nudil (dlouhej úvod byl docela utrpení), sem tam jsem se "nenudil", ale že bych se někdy vyloženě bavil, fakt říct nemůžu. Z mýho pohledu se toho za dvě hodiny celkově moc nestalo, dvě silnější hvězdy. ()

Solly

Velmi dobrý film. Než jsem ho viděl lekdo tvril, že nestojí za to a je poměrně nepovedený apod. ALE KDE TO VZALI? Je báječná, nápaditá podívaná s výborným scénářem a ještě lepšími hereckými výkony. Asi nejsem objektivní, ale líbil se mi i s tím často kritizovaným koncem. Režie je velmi zajímavá, ale myslím, že k tomuto filmu místy poněkud nepatičná. Některé nápady se opakují na můj vkus zbytčně často (například opakované záběry kontaktu postav), ale chyby nejsou takové, že by zkazily dojem z celého filmu. Kdybych měl hodnotit v procentech dám spíš 95%, ale všech pět hvězdiček by mělo být přece jen výjimečných. ()

Lord Fuck

Po nicneříkajícím začátku se příběh až nečekaně vyvíjí. Opravdu neuvěřitelná podívaná s jasnou "poteroristickou náladou" ()

Patrik200s

Podarený film, ktorý sa na nič nehrá s dosť ozajstným príbehom plným možností. V podstate je príbeh filmu veľmi jednoduchý ale zároveň veľmi zaujímavý. Obsadenie postáv je priam dokonalé. ()

Primavera

Jednoznačne skvelý monológ pred zrkadlom! Neprekážalo mi, že hlavnou postavou, ktorá sa snaží získať si priazeň diváka, je drogový díler. Podobne trebárs v prípade Obchodníka so smrťou som sledovala príbeh všeobecne považovanej negatívnej postavy a nesnažila som sa ju súdiť, odsudzovať, ale pochopiť zvrátenosť ľudskej spoločnosti. Je jedno, či predávate drogy alebo zbrane, vždy tu bude dopyt.... Skôr mi vadilo pomalé tempo filmu, cítila som v ňom snahu o zapôsobenie na diváka, hudba Terence Blancharda bola evidentnou snahou o čo najlepší umelecký dojem. Možno je to len môj dojem. Možno je to celkom inak. Všetko môže byť inak. Ako vždy. ()

mdouglas

Slušný filmový zážitek. Výborný Edward Norton, Philip Seymour Hoffman, Barry Pepper a Brian Cox ve snímku vyprávějící příběh bývalého drogového Dealera. Sotva co začal sekat dobrotu, je chycen a má ponechán jeden den, než nastoupí k výkonu trestu. 85% ()

Adiemus

To jsem zas jednou naletěla. Nuda, nuda, nuda. Jediné, co mě pobavilo, bylo přesvědčení Edwarda Nortona (pardon, režiséra nebo scénáristy), že jeho tvář je pohledná natolik, že si ji před nástupem do vězení musí nechat aspoň přechodně zohavit. Uznávám, každý má jiný vkus. ()

Acrobat

Hrdinske psracovanie,ktore si zasluzi vasu pozornost, jednoduchym pribehom, v ktorom davate pozor na priciny konania postav, ich psychoogie, tazkych rozhodovani, moznosti vyberu. Divak je sugsetvine vovedeni do deja, da sa nim lahko pohltit. Skor ako o akciu a ide tomuto pribehu o ukazanie moznych nasledkov a rieseni danej situacii v ktorej sa ocitol nas hrdina. Mna film oslovil, ide o kvalitne kino, po ktorom mate hlbavy, zamysleny pocit aspon do konca dna. ()

Henry Morgan

No očekával jsem film, ve kterém bude nějaký stěžejní děj, kdežto tohle bylo poněkud zvláštní. Trošku těžce odlišitelné návraty v čase, které dokreslují oč se jedná. No proč ne. Celé se to zdá být napínavé a tajemné, dokud nepřijde konec. Ale co bylo výborně nastíněno, bylo vytržení hlavního hrdiny ze společnosti, jeho podvědomý distanc od spokojeně žijících ostatních. Asi dobře psychologicky pojaté, ale nekoukejte na to ospalí. ()

Petulka88

Rovnou se přiznávám, že nejsem zrovna fanouškem Spika Lee, takže jsem k tomuto filmu přistupoval docela obezřetně. A začátek mě v tom i utvrdil. Postupem času jsem ale zjistil, že 25. hodina má pár es v rukávu. Silný příběh, dobře napsané dialogy a hlavně dva skvělé herce: Edwarda Nortona a Philipa Seymour Hoffmana. Ve výsledku to tak pro mě byl až nečekaně příjemný zážitek. ()

Dartdevil

A opět jeden fantastický Edward Norton, škoda jen těch několika věcí navíc, které film zbytečně roztahují a komplikují. ()