Svobodný život Montyho Brogana (Edward Norton) se rychle chýlí ke konci - za 24 hodin si začne odpykávat sedmiletý trest ve vězení. Někdejší král Manhattanu dá brzy sbohem způsobu života, na který si zvykl - životnímu stylu, který mu otevřel dveře nejluxusnějších newyorských klubů, ale také jej odcizil od jeho nejbližších. Během posledního dne na svobodě se Marty pokusí znovu spojit se svým otcem (Brian Cox), který na něj nikdy nezanevřel, a sejde se se dvěma nejlepšími přáteli ze starých časů, Jacobem (Philip Seymour Hoffman) a Slaughterym (Barry Pepper). Ve hře je také jeho přítelkyně Naturelle (Rosario Dawson), která mohla (ale nemusela) být člověkem, díky jehož informaci se o Montyho začala zajímat policie. Monty si není ničím příliš jistý, ale s rychle ubývajícím časem je třeba učinit několik důležitých rozhodnutí. (Česká televize)

Squib

Opravdu se mi to líbilo, ale když Norton požádá svého přítele, aby ho praštil, nemohla jsem se ubránit dojmu, že to už jsem někde viděla. ()

ZajoMajo

Upútala ma už veľmi dobrá hudba, trochu melancholická. Režisér sa snažil o to, aby sme sa vedeli vcítiť do role človeka, ktorý ide sedieť do väzenia na dlhých sedem rokov. Tiež nám priblížil to, ako sa cítia jeho najbližší priatelia s ktorými od malička vyrastal, jeho priateľka, napokon otec. Hlboká snímka, ktorá určite osloví. Iba niektoré scény boli akosi zbytočne pretiahnuté, inak fajn. ()

Fallout

Značně nesourodé díky slepým dějovým uličkám, které vyzní tak nějak do ztracena, přesto z nějakého důvodu působivé jako celek - na tom mají zásluhu zejména herecké výkony, působivá kamera a vybroušené dialogy.IMHO nejlepší Norton hned vedle American History X. ()

Pangi

Pro mě poměrně dost depresivní zmapování poslední noci před nástupem do vězení.Norton mně nezklamal Pepper příjemně překvapil i ostatní herci jsou v pohodě. Jeden z prvních filmů, který se alespoň jednou scénou dotýka 11.9. ()

Efreeti

Já sem naprosto nadšen a překvapen. K tomuhle filmu sem se dostal jen čirou náhodou a musím konstatovat, že se okamžitě stává jedním z mých nejoblíbenějších filmů. ()

Daves97

Když jsem si přečetl letmo obsah tohoto filmu, nemohl jsem se dočkat, až ho spatřím. Možná jsem od toho moc čekal, přeskočil jsem vše, co jsem měl v plánu vidět až k tomuto snímku. Čekal jsem DRAMA opravdové drama, čekal jsem originální a skvělý scénář, čekal jsem film, který mě na konci přibije do sofa tak moc, že raději zkontroluju, jestli se v něm nic neukrývá. A čeho jsem se dočkal? ... Neřekl bych, že je 25. hodina přímo špatný film, jen prostě ,,není dobrý od začátku do konce" . Občas jsem se ztrácel ve jménech, občas jsem se nudil, spousta scén mi přišlo zdlouhavých či úplně zbytečných. Psychologie postav, nervové vypětí při každé scéně? Pokud jste ho tam viděli, tak jste čarodějové... Co tento film zachránilo od mého hodnocení odpad! až 1* byly některé dle mého názoru opravdu povedené scény ( ,,Zoškliv mě", pes, monolog v koupelně ap. ap. ap...) a konec... konec, který ačkoliv se jedná o americký film jsem opravdu nečekal...a v neposlední řadě taky pozadí Rosarie Dawson a herecký výkon Edwarda Nortona... ()

hasacisko

film s hustou atmosferou a vybornou hudbou, ktora mierne pripomina krstneho otca. Do role Edwarda Nortona sa okamzite vcitite a vsetko prezijete na vlastnej kozi. K uplnej dokonalosti tomu filmu este nieco chybalo, no nedokazem ani za svet povedat co... ()

exoomer

Edwart Norton patri medzi mojich oblubenych hercov a mozno aj prave preto sa mi tento film tak pacil. Nemyslim, ze je to film, ktory by niecim nejako extra zaujal, avsak koniec je vynikajuci, urcite najkrajsi aky som kedy videl. Uz len kvoli tomu koncu ma u mna tento film plny pocet. ()

rogger

Ukecaná a príliš monotónna dráma. Niekto by síce ocenil mnoho múdrosloví na minútu štvorcovú, no na mňa to pôsobilo skôr ako plýtvanie slovami. Palec hore však pred skvelým Nortonom, a hviezdičky trochu vylepšilo aj posledných a zmysluplných asi 10 minút filmu. ()

pafka

Film zcela jiste je nutne videt v kuse a ja hoprave videl po kousickach. Takze chyba osudova a verim tomu, ze se to promitlo i na hodnoceni. Muj oblibenec E.Norton bezvadny, i jeho kamarad, co svadi jednu holku za druhou. Drama, ke kterenu je potreba si "sednout a divat". ()

megajalec

Zaujímavý film o poslednom dni na slobode. Trochu melancholický, ale s výbornými hercami a ešte lepšími dialógmi podporený zaujímavou kamerou. Top je samozrejme zrkadlová scéna, bezkonkurenčne. Celkom dobre sa na to pozeralo i keď niektoré scény by sa dali určite vynechať. ()

calculus

Nejlepší věc, kterou kdy Monty udělal, proběhla ještě před úvodními titulky. Také mám rád taková psiska... Potom jsem to viděl na dvě hodiny banalit, keců, sebelítosti, rusáků a dalších postradatelných kravin. Celé to vlastně skvěle shrnul pan Doyle v závěru filmu. Když mu pánička zmastí skoro do bezvědomí, vrtí ocasem. Psisko jedno:-) ()

bart-leby

Neskutečně silný snímek, jehož melancholická atmosféra se mi přesně trefila do nálady. Mužský trojlísetk nemá chybu. Sympaťák jeden vedle druhého, což je minimálně v případě Montyho poněkud paradoxní. Nejlepší scéna je Nortonův monolog před zrcadlem, jímž se vyznává k lásce k New Yorku a jeho obyvatelům. ()

stolista

V první řadě pro mě mooc uuutahaannnýýý. Jinde dvě hodiny vydržím bez mrknutí oka ( Hobit, Vlk z Wall street), ale tohle jsem měl co dělat, abych to vydržel. Příběh o drogovém dealerovi, kterému najdou doma drogy a odsoudí ho na několik let. Loučení se svobodou, s přáteli, rodinou. Ale ták dlouhý..Herecky zvládnuto na výbornou, hudba jak kdy, tématicky mi to přišlo jako pěknej galimatiáš. ()

maverick080

25th hour považujem za jedno z najväčších filmových prekvapení, ktoré som mal tú česť videť (alebo počuť). Herecké obsadenie je bez chyby, Philip Seymour Hoffman a Barry Pepper sympatickí, zahrali to perfektne a Edward Norton podal taktiež priam géniálny výkon (niet sa čomu diviť). Príbeh je pekne prepracovaný, scénar je (skoro) bez chýb a svoje robí aj hudba. Za scénu so zrkadlom by som dal rozhodne 100% a považujem ju za JEDNU Z NAJLEPŠÍCH FILMOVÝCH SCÉN (!!!) Prekvapila ma aj výborná práca s kamerou a strihom, vlastne tento film je (takmer) dokonalý. ()

Elessar.

Môj druhý Lee, zatiaľ neviem čo k tomu dodať. Vlastne hej posraný celý svet. Zmätok, ktorý nastal na začiatku tisícročia. Zmeny vo svete a podobne. ()

rln

Film o pomíjivosti s úvodním pohledem na světelné two towers. Ed Norton o tom že jednou jsi nahoře a jednou dole. ()