The Open House

Horor / Thriller

USA, 2018, 95 min

Filip Vandewal
  • hansel97

80 minut se nic neděje, pak tam 10 minut funguje nějaké napětí, ale pokud stejně jako já bojujete s pokušením film vypnout, dostaví se ještě větší zklamání v podobě nulového rozuzlení. Vlastně se absolutně nedozvíte, co se tedy pořádně stalo. Je to tak strašně hloupé a špatné. Dylan si zaslouží lepší filmy.(20.1.2018)

Rozhořčení diváků nad neúplným zakončením filmu chápu. Aby tím, že absentuje finální vysvětlení/objasnění/pointa, byl film hozen do hnoje, už chápu méně. Každá holka taky nesvolí k piss a análu, takže hledejme kvality jinde. A ty vskutku jsou, neb budování napětí se zde daří zdárně, přičemž divák zůstává v nevědomí, zda to, k čemu v tajemném domě dochází, je dílem paranormálních tasemnic, nebo jde jen o neškodné sousedské hrátky, končící zpravidla smrtí některého z účastníků hry. A tak si užijeme dlouhého chození a tápání po domě s Dylanem Minnettem, otestujeme i koupelnu s jeho filmovou máti Piercey Dalton. Jedná se o debut a jen vzácně se stane, že by netrpěl neduhy. S filmem jsem ale neměl problém. K tomu diskutovanému závěru můžu napsat jen to, že Netflix film možná razantně prostříhal, přičemž určité procento pasáží zůstalo nevysvětleno, a ve filmu neukotveno, druhou možností je, že dvojka Angel&Coote (objeví se v menších rolích ve filmu) prostě vyzrála nad diváky. Ti v 99% očekávali finální pointu, jenže tvůrci je převezli, s žádnou nepřišli. Nemá smysl spekulovat, příběh se odvíjí v dobré a hutné atmosféře, lekačky fajn, klišé se najde, není to příliš surové, v závěru se přitvrdí. V kině by film neobstál, pro domácí projekci v pohodě. Dylan Minnette bude ještě dlouho neokoukaný. A co hodně oceňuji, že po domě nebloudila nějaká klitorisově vyděšená kravka v kalhotkách. Z deseti současných hororů je osm právě jen o tomhle. Nejsem proti tomu, ale změna pohlaví v tajuplném baráku příběhu svědčí. 8/10(22.1.2018)

• Marze

Je to takové vágní, hodě vaty. Horové ingredience chybí nebo jako špatně pospojované a neztotožnil jsem se s postavami. Autor měl prostě malou představivost. Než vytvoříte temnou stránku příběhu, musíte mít jako základ funkční příběh. Bez hororové hudby by mohl film fungovat jako domácí drama. Stokrát opakovaný motiv kdy se do velkého domu v horách se přistěhují nováčci, se kterými si pak pohrávají nadpřirozené síly temna. Nízkorozpočtový film působí levně. například většina záběrů ve velkém domě je ve stále stejných místnostech. Jsou zde nelogičnosti (Logan stoupne na dřevěný schod, který se pod ní propadne, v dalším záběru na něj stoupne jeho matka Naomi propadnutý není a v dalších záběrech zase je. Nebo nová sousedka se různě objevuje a mizí a nevíme proč. Film patří mezi ty s otevřeným koncem, což je trochu zklamání. Má také nudný střih. Záběry jsou příliš dlouhé. Příjemná je gradace příběhu v závěru.(4.7.2018)

• silentname

Za jeden týždeň už tretí film, ktorému dávam odpad!. Neuveriteľné. "The Open House" je podľa mňa jeden z najhorších hororov, čo som mal možnosť za posledné roky vidieť. Mizerná atmosféra, ešte horšie tempo, ktoré človeka úplne ubíja a vyvrcholenie, ktoré vlastne ani neexistuje. A možno aj existuje, lenže to dokopy absolútne, ale absolútne nič nevysvetľuje. A celý čas som čakal, či sa konečne niečo dozviem. Či to celé budem môcť pochopiť. Či budem mať ako divák z filmu aspoň nejaký pozitívny dojem. Výsledne tu ale nie je nič čo by som pochválil. Klišé, ktoré sa tu budujú ma otravujú, celý čas sa dejú len maličkosti, ktoré majú asi niekam zavádzať, no keď si všetko dáte dokopy, tak si uvedomíte, že je to len rozsypaný príbeh, ktorý len strieľa hrach na stenu a dúfa, že sa niečo na nej uchytí. Je to zúfalé. Je tu kopec postáv, ktoré nič neprinesú, kopec dejových línií, ktoré nemajú žiadnu pointu a vedú absolútne nikam. A nemôže to zachrániť ani mladý Dylan Minnette, ktorý si úprimne zasluhuje lepšie role, než bola táto. Nie je tu ani jediná scénka, ktorá by bola hodná vášho času. Nemá to pointu, nemá to žiadny nápad, neponúka to žiadnu originalitu je to len proste prázdne neexist v strede vesmíru, ktoré sa chce tváriť ako inteligentný film. Osobne poviem, že ak máte radi filmy o dome, kde sa dejú divné veci a má v sebe aspoň nejakú pointu, tak si radšej pozrite film "The Boy". Ten film mal aj reálne nejakú pointu a k niečomu sme na konci dospeli. Tetnto film by som dal študentom filmovej akadémie ako tému na zamyslenie v štýle: "Aké je posolstvo z filmu "The Open House?" A myslím si, že kto by to dokázal rozanalyzovať a dospieť k nejakému dobrému riešeniu, tak by som si ho rád prečítal, lebo osobne toto považujem za väčšiu stratu času než bolo "Crazy Famous". A moju úctu si tento film ani v najmenšom nezasluhuje. Hodnotenie: F(13.4.2018)

• majo0007

Prvá hodina! ide na vlne haunting house, aby sa z toho napokon vykľulo home invasion, a pritom obidve kapitoly sú odbité podpriemerne. V podstate slabý odvar The Strangers (2008), kde tiež neviete (a ani vedieť nebudete) kto a prečo. Hoci tuná by sa to prečo asi aj našlo - chlapíkovi nechutili keksíky pri obhliadke domu, tak ako mne film. Postavy ako susedka, neger z obchodu, budú asi ďalšou prácou nad rozborom ako dojebať film.(20.1.2018)