The Open House

Horor / Thriller

USA, 2018, 95 min

Filip Vandewal

Dobrý pokus. Velkým plusem je atmosféra, kdy pořád čekáte, že se něco stane, takže jste napjatí a o to podle mě v hororech jde. Stejně tak je to ale i mínusem, protože vlastně se toho moc nestane. Takže pro mě průměr. Závěr mě zklamal, ale na druhou stranu byl vlastně originální, pro mě asi lepší než nějaké prostoduché vysvětlení.(22.1.2018)

Domek v horách uprostřed lesů, nikde ani noha, náhodně mizející a přemisťující se věci. Dobrý základ pro kvalitní horor. A on ten film vlastně funguje dost dobře. Není to moc originální, ale má to příjemně vlezlou tíživou atmosféru, za což může především plíživá kamera a nervní ozvučení. Koncem se to ale celé nějak posralo. A to jsem měl vymyšlenou docela hustě překombinovanou teorii.(22.5.2018)

• hansel97

80 minut se nic neděje, pak tam 10 minut funguje nějaké napětí, ale pokud stejně jako já bojujete s pokušením film vypnout, dostaví se ještě větší zklamání v podobě nulového rozuzlení. Vlastně se absolutně nedozvíte, co se tedy pořádně stalo. Je to tak strašně hloupé a špatné. Dylan si zaslouží lepší filmy.(20.1.2018)

• Marze

Je to takové vágní, hodě vaty. Horové ingredience chybí nebo jako špatně pospojované a neztotožnil jsem se s postavami. Autor měl prostě malou představivost. Než vytvoříte temnou stránku příběhu, musíte mít jako základ funkční příběh. Bez hororové hudby by mohl film fungovat jako domácí drama. Stokrát opakovaný motiv kdy se do velkého domu v horách se přistěhují nováčci, se kterými si pak pohrávají nadpřirozené síly temna. Nízkorozpočtový film působí levně. například většina záběrů ve velkém domě je ve stále stejných místnostech. Jsou zde nelogičnosti (Logan stoupne na dřevěný schod, který se pod ní propadne, v dalším záběru na něj stoupne jeho matka Naomi propadnutý není a v dalších záběrech zase je. Nebo nová sousedka se různě objevuje a mizí a nevíme proč. Film patří mezi ty s otevřeným koncem, což je trochu zklamání. Má také nudný střih. Záběry jsou příliš dlouhé. Příjemná je gradace příběhu v závěru.(4.7.2018)

Po většinu stopáže nechávají tvůrci diváka hádat, zda se jedná o strašidelný dům či o home invasion a tahle hra na schovávanou mě docela bavila. Film si udržuje prakticky po celou dobu příjemně nepříjemné napětí a navíc mi sedli i herci. Jak již osvědčený Minnette, tak mě neznámá Piercey Dalton. Proti samotnému rozuzlení jsem nic neměl, ale zoufale mi tu chybělo nějaké vysvětlení a vzal bych zavděk i tím nejpitomějším. Každopádně se i tak jedná o celkem solidní debut a je fajn, že Netflix dává šanci i mladým režisérským puškám. 60%(21.1.2018)