Režisérský debut Woodyho Allena z roku 1969 zachycuje kriminální léta mladého Virgila Starkwella, kterého hraje sám Woody Allen. Přestože byl Virgil nadprůměrně inteligentní, a možná právě proto, připadal si zmatený a osamocený. V osmnácti se vykašlal na školu a vydal se na dráhu zločinu. Jeho sklon zpackat všechno, na co jen sáhnul, jej ale brzy dostal za mříže. Po propuštění potkal mladou a krásnou Louise, do které se zamiloval. Kvůli ní se také rozhodl změnit svůj život. Před tím se ale ještě naposledy pokusí vyloupit banku, což ho opět dostane do vězení. Dny se vlečou a Virgil se rozhodne vzít osud do svých rukou a utéct. Tentokrát se na něj usměje štěstí. Společně s Louise, která je těhotná, odjedou do jiného státu, kde konečně začnou žít normálně. Pronajmou si malý byt a Virgil si najde práci v kanceláři. Jednoho dne se ale objeví neodolatelná sekretářka slečna Blairová, která zjistí, že Virgil je hledaný zločinec a začne ho vydírat. Vrátí to Virgila zpátky do starých kolejí, nebo to tentokrát zvládne bez porušení zákona? (HBO Europe)

Frajer42

V tomhle filmu se Woody Allen utrhl z řetězu moc. Vsadil na ten nejbláznivější humor, jaký si člověk dovede představit. Hranice mezi trapností a vtipností tedy byla nesmírně tenká. Jednou vtípek zafungoval a třikrát poté ne. Občasný pseudodokumentární styl byl zajímavý a celkem se mi zamlouval. Postava nenapravitelného zločince Virgila pro mě byla před zhlédnutím dokonale lákavá. Vynikající scénka střídala tu horší. Přišlo mi, jako by se tímto filmem režisér hledal. Zřejmě se i našel, neboť později stvořil celou řadu precizních snímků. Dokonce našel tu správnou vyváženost mezi bláznivostí a inteligencí ve svém humoru a natrhl tak divákům nejednu bránici. Něco mi v tomto snímku celou dobu hrozně vadilo. Woody umí lépe. Lepší dva kousky. Viděno v rámci Filmové výzvy 2017. Film mi vybrala uživatelka mat.ilda. ()

Aleee89

Kdybych v televizi vynechala Woodyho Allena, asi bych si to neodpustila, proto jsem se samozřejmě dívala. No nevyšvihne se to u mě k pomyslné špičce jeho filmů, kam zkrátka patří jiné, ale dobré to je, to se zase musí nechat. Woody skvěle baví a paroduje, i když na pozadí plytšího děje. Ale nudit se rozhodně nebudete a o tom tady ten film je. Těším se na další, protože Woody je prostě Woody. ()

Cimr

Allena miluju a čekal jsem od něj hodně, ale tohle fakt ne! Neskutečně půvabná komedie, navíc s úžasnou hudbou (ten klavír!). Doporučuju všem příznivcům absurdních komedií. Tak mě napadá, že Allen hodně předběhl dobu, za první dokonale bláznivý slepenec bez hlubšího smyslu bývá považováno Připoujtejte se, prosím. Seber prachy a zmiz si s tím ovšem nezadá, vlastně si to nezadá s žádnou komedií, která mě napadá... ,,Zlodějina je dobré povolání, člověk hodně cestuje, poznává nové lidi..." ()

eraserhead666

"Vězeňský psycholog se mě zeptal, jestli si myslím, že sex je nechutný. A já na to že je, pokud se dělá pořádně." Mé druhé zastavení na pouti s Woody Allenem a i když vím, že to je docela svérázný chlapík a tvůrce, přesto jsem byl mile překvapen. Hlavně kombinací konverzačního, situačního a nejednou až absurdního vtipu (ovšem tu a tam i nuceného), kterým dokázal svůj příběh o jednom lůzrovi prošpikovat v míře více než hojné. K tomu docela zajímavé pojetí jakoby polodokumentu s různými postavami vyjadřijícími se k povaze a chování hlavního hrdiny. Vcelku velmi zábavná záležitost. ()

selviskhed

(Psychiatr k Virgilově psychickém stavu:) -"Všeobecně se má za to, že cello je falický symbol. Myslím hmatník. A ty partie v nižší části nástroje mají tvary vyloženě mateřské. A pokud přidáte ještě smyčec jde podle mě o sublimaci laskání těla. To domnělé svírání falu a laskání těla u něj vyvolalo podle mne značný konflikt už v šesti letech." Film trpí stejným nešvarem jako filmy, které podle Allenova scénáře točili jiní autoři. Má dost hluchých míst. Až v Banánech podle mě Woody Allen zjistil, které scény vynechat a jak do filmu nacpat pouze to nejlepší. Virgil je jedna z mála postav z Allenovy herecké filmografie, které jsem moc nefandil. Možná na můj vkus nebyl dostatečně převzdělaný. ()

• Micil Murphy se vrátil do vězení po několika letech. Než se stal hercem, byl zavřený v San Quentin 5 let za ozbrojenou loupež. (don corleone)
  • První film, ve kterém se Woody Allen objevil coby scenárista, režisér a herec. (don corleone)
  • Přes 100 vězňů San Quentina si ve filmu zahrálo jako kompars. Herci byli označeni razítkem, které bylo viditelné pod speciální lampou, aby bylo možné na konci natáčecího dne odlišit, kdo je herec a kdo vězeň. (don corleone)