Seber prachy a zmiz

Take the Money and Run

Komedie

USA, 1969, 85 min

Životné peripetie malého hajzlíka, ktorému sa lepí smola na päty v podaní W.A. je neprekonateľnou a vrcholne originálnou záležitosťou - pričom šlo o jeho druhý réžijný pokus. Táto šibnutá komédia má svoje grády, je až geniálne vtipná a milá. Spolu s Bananas a Sleeper jedno z najuletenejších Woodyoviek.(23.7.2007)

Aj na tretie vzhliadnutie je to maximálny atak na bránicu, pár gagov je absolútne fenomenálnych! Tento film je niečo ako Woodyho kniha Without Feathers v sfilmovanej podobe, skrátka čistý úlet geniálnych rozmerov:)))(13.7.2007)

Tenhle film je taková raná verze Zeliga (i na proměnu dojde). Je vidět, že Woody ještě neměl všechno pevně v rukou a tak některé vtipné situace vyšumí do prázdna.(21.4.2007)

Dle zdejších uživatelů filmu ke konci dochází dech. K tomu můžu dodat, že já jsem usnul. Na Woodyho je film jinak svěže "akční" a líbil se mi způsob vyprávění skrze komentátora.(17.4.2007)

Čtyři hvězdičky dávám jen a jen kvůli režii, protože ta je hodně nejistá, narozdíl od děje, u něhož se smějete na 120%. Gejzír slovních i situačních nápadů na vás totiž doslova stříká. -PRACOVAL JSTE NĚKDY V KANCELÁŘI? -ANO. -A V JAKÉ? -OBDÉLNÉ.(23.4.2007)

• - Film měl vyjít na 2 miliony amerických dolarů, Woody Allen ho ale dokončil týden před termínem za 1 600 000 dolarů. (Oktavianus)

• - Allen se rozhodl pro režírování sebe sama po natáčení filmu Casino Royale (1967), které mu přišlo dost chaotické. (don corleone)

• - Postava psychiatra se jmenuje Dr. Julius Epstein po známém scenáristovi stejného jména, který získal Oskara za scénář k filmu Casablanca (1942). (don corleone)