Děsivé dědictví

• USA Hereditary (více)

Dantte..

První půle dobrá, pomalé rozjezdy mám rád, ale druhá už se vlekla a ta katarze prostě nepřišla. Film se snaží vyhýbat klišé, což je fajn ale podruhé už to vidět nechci, na mě až moc velké psycho. 45 % ()

denbrough

Na plný počet hvězd u mě tenhle film nedosáhne. To však ještě neznamená, že si i za pár let snadno nevzpomenu na některé scény (na 2-3 určitě), které se mi nepříjemně zaryly pod kůži a v danou chvíli mi doslova vyrazily dech.. SPOILER !! : jedná se o scény "nehoda", "ráno po nehodě" a "ve škole". Ve zmíněných scénách naprosto exceluje Alex Wolff, SPOILER! jehož asi minutový výraz po nehodě je tak uvěřitelný, a nebojím se tvrdit - oscarový - že něco podobného jsem dlouho neviděl.. Celkově je obsazení dobré, ale jak jsem už psal - Alex Wolff je pro mě největším překvapením. Výborná je i hudba, zvuky, KAMERA, kulisy... Asi je vlastně nakonec škoda, že je snímek ve druhé polovině mysteriózním hororem... pokud by se držel kategorie "temného rodinného dramatu", mohl se pro mě při tomto obsazení a při tom množství skvělých filmařských nápadů stát opravdovým klenotem.. ()

PB2

Za nejlepší horor loňského roku je označován Uteč, nejlepší horor letošního (2018) je pro mě Děsivé dědictví. Originální film, který se ze začátku tváří spíše jako psychologické rodinné drama, ale neztrácejte hlavu, postupně se překlápí do intenzivního hororu a pak.... Sice se mi v kině zdála ta první část dost dlouhá, ale určitě se někdy podívám na tu hodinu vystříhaných záběrů, protože tenhle film za to stojí a chvíli ho nedostanu z hlavy. Je zajímavé, kolik "srandy" se dá udělat s obyčejným "Plok" ()

chlebo

Desivo pomalé ako detský sopel sa vlečúce dedičstvo, by jedného dokonale uspalo, akurát vždy v najlepšej chvíli (už niekde medzi bdením a spánkom) vytiahlo scénu, ktorá spolusediacich v kine uchránila od môjho decentného pochrapkávania. Od sfetovaného buzika, cez ujebaný dekel najnesympatickejšieho decka aké som kedy vo filme videl, až po materské psycho intermezzá dávkované postupne až po koniec, ktorý mi zľahka pripomenul Rosemary ,ma tak Hereditary nenechalo vstať zo sedadla, jebnúť popkorn o zem a odísť s polhodinovým monológom na tému "prečo zase ja" , a to aj napriek tomu, že miestami bolo monotónnejšie ako sledovať šprint korytnačiek na 100 metrov. Aj tak jednoznačne jeden z najlepších hororových počinov poslednej doby. ()

MAAUZ

..až mi z toho upadla hlava! Nejdříve hodina nudy a poté hodina nahých lidí v křoví. Nepříjemná podívaná. ()

Emafera

No není to úplně špatné ani jako film, ani jako horor, ale 70-80 %? To asi ne. V porovnání s Tichým místem, mother! nebo The Ritual to až tak super není. Nebo jsem možná kvůli hodnocení čekala víc. Vleklý děj není na škodu, ale za odměnu by si divák zasloužil víc šokující nebo lépe zpracovaný závěr. Tíživá atmosféra a postavy super, obzvlášť hrůzu nahánějící holčička. Také oceňuji, že to není horor sázející na lekačky a gore, ale na atmosféru, která je chvílemi “o nervy”. 65 % ()

Clark_Kent

Charakterní a v podstatě komorního rodinného drama. Taková pomalejší až taživá atmosféra, kdy vás občas silně zamrazí. Co to vlastně znamená, když se řekne horor??? Děsivé dědictví rozhodně není nějaký standardní tuctový horor, naopak jde o originální, nevšední podívanou. Dalo by se říct, že přesně takhle funguje dnešní moderní horor, efektivní až silně skličující depresivní psychologické drama o truchlení, zoufalství. Pro všechny fajnšmekry a milovníky strachu je tohle jasná volba. ()

Sinusiridum

Tak napůl. Pár vyloženě pěkných scén, do poloviny filmu to vypadalo krásně a slibně. Pak to bylo jaksi zmatené a konec trochu trapnější, ten mi vpodstatě zkazil dojem z celé podívané...jakoby se celou dobu děsně namáhali, aby to bylo supr a zvláštní a na konci už únava, tak tam prdnem nějakýho démona a kultík. ()

misar3

Což o to, děsivý to je, Alex Wolff a Toni Collette jsou ve svých rolích skvělí, jen Gabriel Byrne mohl dostat více prostoru. Nicméně filmu dost ubírá pomalu plynoucí příběh, kdy se sází hlavně na depresivní atmosféru a pomalé náznaky hororových anomálií a závěr je klasický WTF, kdy se sice všechno vysvětlí, ale divák tak docela není spokojen... ()

Zombiepod

Po veľmi dlhej dobe niekto konečne natočil dobrý, áčkový psychologický horor. Ale to je asi tak všetko. Približne prvá tretina je takmer dokonalá - výborné psychologické prvky, skvelé výkony hercov, vykreslenie vnýtorných stavov postáv a ich následné vzťahy, dlhé zábery, z Astera niečo bude. Avšak pri tom, ako veľmi sa snažil o nepredvidavosť a vyhrotené situácie, sa to postupne zvrháva do trošku úsmevnej hlúposti s divným, pomerne tuctovým finále. Páčilo sa mi, ako sa tvorcovia pohrali s celkovým vizuálom a nesnažili sa cenzurovať pár slušne hnusných záberov, a ako zapracovali na castingu. Pravdou však je, že som sa občas nudil, zaslúžilo by si to minimálne pol hodinu stopáže zrezať, pretože spád je naozaj i na tento druh hororu ohromne pomalý. Druhý raz to už vidieť nemusím. ()

Equilita

Prekliate dedičstvo je znepokojujúci psychothriller, ktorý sa na horor veľmi nechytá a to som počula, že by malo ísť o jeden z najlepších hororov tohto roku. Čakala som teda, že budem aspoň trochu vystrašená, prípadne zažijem pár infarktových momentov, ale našťastie tu žiadne lacné ľakačky neboli. Prvá polovica bola solídna, dej sa pekne stupňoval, ale záver bol slabý a predvídateľný. Filmu by možno prospela kratšia stopáž. ()

Shanen29

Velmi dobře natočený horor,který mě opravdu potěšil.Herecky je to zvládnuté parádně a linie příběhu je velmi povedená.I přes pomalý rozjezd,který trvá opravdu dlouho,děj vás stále udržuje v pozornosti a pomalu připravuje na nečekanou hutnou atmosféru. ()

Scraffy

Najlepší horor roka 2018? Absolútne nie! Filmu sa darí od začiatku si budovať nepríjemnú a temnú atmosféru, avšak vždy, keď by nejaká scéna mala vygradovať, tak to scenár nechá vyznieť do prázdna. Herci sú tu dosť slušný a je vidno, že ich natáčanie baví. Milly Shapiro má veľký hororový potenciál a mala by ho viac využívať. Začiatok filmu slušný, ale ten koniec som si už len hovoril, čo horšie sa ešte môže stať. Nevyužitý potenciál. ()

boo-boo

Hereditary dáva po dejovej stránke zmysel asi len skutočne pravoverným zástancom jeho (značne) prehypovaných kvalít. Čo mu ale uprieť nejde je hnusná, depresívna atmosféra, kedy je divák pripravený na všetko a nič zároveň (a ono sa ani nič nestane) a tak nejak si ani nevšimne, ako dospel do toho nastokrát odďaľovaného finále, ktoré je síce patrične odporné a šokujúce, ale zároveň aj nepochopiteľné a krajne neuspokojivé. Viac než čokoľvek iné je Hereditary dosť ťažký psychothriller s trochou mysteriózna a mimóznou detskou hrdinkou. ()

Knor

Nádhera, prostě dokonalý hororový zážitek až mi srdce pohasíná :-) Pomalý ale velice pečlivě stupňovaný tempo s mrazivou atmosférou mě absolutně pohltilo. Už dlouho jsem nezažil něco tak intenzivně dráždivýho. To dusno je citelný a u těch několika šok-scén jsem měl fakt vykulený oči jak jsem to prostě nečekal. Herci perfektní, obzvlášť Toni Collette, který jsem to šílenství úplně sežral a bylo mi jí strašně líto :-D. Já nemám co vytknout, kdo má rád tíživý atmosférický horory, tak můžu toto jen doporučit. ()

Indie Doctor Strange je hit

Indie Doctor Strange je hit