Děsivé dědictví

• USA Hereditary (více)

ANTYCHRYST

Na mě zbytečně natahovane..ten pomalejší rozjezd bych zkrátil.. atmosféra.. je tíživá..a postupně se buduje..konec trošku rozpačitej a překombinovanej..:) ale funguje to.. každopádně to je na sledování náročnější kousek.. 55% ()

ellniora

Dvě hodiny konstantního a vleklýho strachu a deprese. Ale sofistikovanýho, nic moc prvoplánovýho, žádný lekačky.. ale atmosfera asi nejchladnejsi, co jsem zatim videla. Skvelej soundtrack, kamera velmi výrazná a pomalé rozplétání děje ve mě zanechalo neprijemný pnutí jeste dve hodiny po zhlednuti. Kazdopadne pribehove ve vysledku docela kravina, ale forma zpracovani za mě vyborna. ()

J.e.r.e.c

Velice pečlivě budovaná atmosféra temného psychothrilleru, která diváka vybízí k až detektivnímu pátrání, jaká že z nabízených verzí reality je ta pravá, se během posledních 10-15 minut zhroutí jako všechny ty miniatury z dílny hlavní hrdinky pod návalem vzteku. Aster spadl do úplně stejné pasti jako zhruba 95% ostatních hororových tvůrců, kteří nedokáží slibně rozehranou děsivou partii dotáhnout do alespoň uspokojivého konce. Bezprostředně po zhlédnutí mi ten závěr přišel spíš zvláštní, ale s větším časovým odstupem je to čím dál tím větší wtf a promarněná šance na děsivou klasiku. Jinak mě překvapilo, že Milly Shapiro má o dost menší roli, než bych podle plakátů a hlavně jejího ksichtu, který je hororem sám o sobě, čekal. 75 % ()

GameboyNES

týýý voléé, tak zase byla nuda... Horror? Ani omylem!!!! Jen rodinné drámo o nejspíš incestní rodince, bo tak hnusný retardovaný fakany by se ve volné přírodě normálně nevylíhnuli. Nejstrašidelnější na celém tom filmu byla ta malá holka s xichtem rizšlápnutýho pekinése. Párkrát jsem u toho usnul, což mluví samo osobě jaká je to nudná sračka. ()

elimS

60% - komentář 20ti slovy: Duchařiny, ďábloviny apod. moc v lásce nemám, ale tohle mělo zvláštně "divnou" a ponurou atmosféru. Škoda kreténského závěru a pointy, završené "králem pekla". +++ SPOILER 20ti slovy: Brácha ségře nechtěně urazí hlavu, matka propadne "okultismu", tatínek uhoří, syn se začíná pomalu zcvokávat a nakonec se z něho stane král pekla. ()

Najt

Slušný film s parádní atmosférou. Vše je zdlouhavé ale zajímavé a postupně napětí graduje až ke konci filmu. Původně jsem chtěl ohodnotit 3* protože konec mě opravdu zklamal, ale nebudu tak přísný. Těch posledních 10 minut nestojí za to odsoudit celý film. I když ty 4* jsou spíše slabé 4*, díky atmosféře je dám. Být to více horor, vice strachu a akce a lepší konec, byl by to parádní horor. Takhle jen nadprůměrný psychologický thriller s neuspokojivým koncem. ()

Homerking

Annie Grahamová (Toni Collette) žije se svým manželem Stevem, synem Peterem a divně vyhlížející třináctiletou dcerou Charlie (perfektně zahrála Milly Shapiro). Po smrti své matky nejstarší ženy rodu Grahamových začne Annie a její rodina zažívat podivné, děsivé a tragické události. Tento film určitě není pro normálního diváka, disponuje velmi pomalým tempem, podivnou atmosférou a ještě podivnějším příběhem. Za mě se jedná o jeden z nejlepších hororů co jsem za poslední roky viděl, exceletní herecké obsazení a několik opravdu děsivých scén. ()

janahorova

Vyborny desivy psycho zacatek, super herci, gradace... bohuzel zaverecna cast filmu me dost zklamala, cekala jsem asi neco kapku realnejsiho, ale objevilo se i nekolik klisoidnich scen. ()

toty

Nemôžem si pomôct, ale toto bola ozaj slabota film. Prvá polka filmu ešte o.k. ale potom.... Nevedel som či sa smiať, alebo plakať aj s polkou amfiteátru... Vykrádačka insidious, sinistera a counjuringa dokopy s vtipnými, miestami až rehotajúcimi scénkami. ()

thepeabody

Dobrá řemeslná práce. Až na ten klasický atmosféru kurvící závěr se tvůrcům dařilo vyhýbat běžným hororovým nemocem a klišé/zbytečným lekačkám. Filmu by spíše prospělo něco méně vyeskalovaného, po minimalistické většině zachoval "akčnější" (víc cgi) konec trochu pachuť. Kolem a kolem ale po delší době horor, u kterého se možná nebojím, ale občas mi u něj bylo fakt dost nepříjemně. ()

Ikedar

Jedna žena v rade za mnou pri záverečných titulkoch nazvala film - zlátaninou. Pár teenagerov v rade predo mnou už pri konci ďalej nevydržalo inak vzorne a potichu sledovať film a silou mocou potláčali stále veľmi rušivý smiech. Veľmi rušivý z toho dôvodu, že tento film nie je na smiech a taktiež nie je pre diváka, ktorý očakáva horor typu Insidious a Conjuring. U Polanského by sa tento druh diváka možno tiež smial. U Nájemníka určite, možno menej u Rosemary´s Baby. Hereditary je určite ťažší film, zameraný pre aktívnejšieho diváka, ktorý má trpezlivosť sledovať a neprišiel sa do kina len poriadne vyľakať. Ironicky, Hereditary je možno hrozivejší ako Conjuring. Nadprirodzeno je tu brané oveľa skutočnejšie, ako u tuctovejších hororov. Teror je oveľa hmatateľnejší, čomu neskutočne pomáhajú skvelé herecké výkony Collette a Wolffa. Atmosféra je ťaživá a nervy drásajúca. Neviem, kedy som naposledy takto žral film. Záver je síce trocha neopatrný vzhľadom na široké publikum, ale mne to nevadilo. Skôr naopak. ()

PAVLIS

Nic pro ty, co preferují hodně krve, lekaček a svižné tempo. Tady se hraje spíše na pomalou duchařinu, které nechybí atmosféra i zručné řemeslo, kdy jsou vždy tvůrci krok před divákem. Až by to chtělo vidět dvakrát hned po sobě... Nicméně chyběl mi silnější závěr a celá ta rodinka je už od začátku natolik "divná", že nějaký cizí element v domě nedokáže změnit atmosféru k horšímu a posunout tak napětí na vyšší úroveň. ()

Kortexo

Už dlouho jsem čekal, až přijde film, který žánr hororu posune dál, do nových neprobádaných míst.A tím filmem je Děsivé dědictví.Tím nejzásadnějším rozdílem oproti všemu, co kdy bylo natočeno, je nejintenzivnější pocit beznaděje a strachu, jaký jsem, kdy zažil.Tenhle film, je od první minuty do poslední jen souborem negativních obrazů a emocí.V tomto filmů neexistuje jediná kladná postava a ani jediná kladná scéna.Na to, že je stopáž filmů, přes dvě hodiny, což je na horor, velmi vyjímečné, je každá vteřina využita dokonalé a pasuje.Tenhle film je, jako kdyby autor vzal svých sto nejděsivějších představ, hodil je do krabice a napsal na ní scénář.Dějově film úplně neoslní, podobné pointy už tady byli, ale nikdy ne v takové emoční intenzitě.Zvraty ve filmů, jsou natolik děsivé, že pokaždé, když přišel další, jsem soucitil s postavami, v míře, jakou jsem dlouho nezažil.Naprosto nezapomenutelný zážitek. Velmi dlouho, jsem hledal ve své filmotéce film, který by se vyrovnal pocitů i atmosféře, které jsem zažil, ale neobjevil. Je to spojení vyjímečnosti a geniality režisérů typů: Larse von Triera, skrz kamerů a formů vyprávění.Svou atmosférou připomíná filmy Davida Lynche a jeho film Mazací hlava. Tenhle film je ryzí formou melancholie beznaděje a strachů a maximálně ovlivnuje smysly a city. V žádném případě nemá nic společného z filmy typu Vymítač ďábla, protože ten je postaven na logice a realističnosti. Nejblíže se blíží k filmům, jako Sentinel (1977), nebo Žízeň (2009), Antikrist (2009), nebo klasice, jako je Rituál (1973). Nedávno jsem četl velmi zajímavý článek o filmů Horizont Událostí, který je pro mně vyjímečný, ale jeho původní návrh, byl naprosto ohromující, boužel doplatil na rozpočet a reting, jako se stalo i u stovek jiných geniálních, přesto nikdy nenatočených projektech.tenhle Hozinont událostí, by se mohl vyrovnat tomuto filmů ( článek najdete na: fandimefilmu ). Sám se trochu zabývám tvůrčím psaním a po zhlednutí, jsem dostal obrovskou vlnů nápadů pro své vlastní projekty, což je ten nejpozitivnější dopad filmů pro mně. Už teď se začnu připravovat na den, kdy mi příjde za několik měsíců film na Blu-ray, bude to další boj o příčetnost... ()

XXXXXXXX odpad!

Režisér očividně sebral scénáristům drogy, načež je poté rozdal hercům! Pokud to ovšem nebyla cileně dost špatná parodie na horror, asi se něco někde schaizovsky pokazilo... ()

Solverino

Strašně dloooouhé a nudné. Natahované jako prase. Hrajou v tom děsně nesympatický herci, obzvláště dcerunka je super nesympatická a maminka je mega-megera. Zbytek je tam do počtu. No velké utrpení to vydržet až do konce. Pořád čekáte že se to rozjede a ono nic. Jedna hvězda za konec filmu, ten ale taky nic moc a rozhodně to nezachrání. Velmi slabé! Jedna hvězda za ten sloup že tam stál a udělal svojí práci. ()

ervina

Bylo to dobré, dusivá atmosféra. Párkrát to se mnou celkem cuklo. Ale kvůli konci nemůžu dát plný počet. ()

ESW

Nemůžu si pomoct, ale kdyby ti satanisti udělali všechno v prvních dvaceti minutách a ne v posledních, tak bychom si ušetřili hodně prehrabovani se v nudnem a zbytečnem ději. No a samozřejmě bychom to po těch dvaceti minutach vypnuli. ()

WhiteDuke

Výborná první polovina a nevyrovnaný zbytek filmu, který neví co chce být - říct. Dokud Aster neočekávaně utahuje šrouby rodinného grieving dramatu jde to hodně vysoko nad debut. Ale pak jako vždy musí jedna z postav odvyprávět expozici s pointou vyluhovanou už pár dekád. Pak překvapí snad jen, že Alex Wolff předehrává o parník Byrnea i Collette. ()

Indie Doctor Strange je hit

Indie Doctor Strange je hit