Děsivé dědictví

• USA Hereditary (více)

Miroslav.Zac

Slušné rodinné psycho drama s prvky hororu. Snímek si zakládá hlavně na psychice jednotlivých postav a jejich (ne)smíření se s tragédií, jež je postihla, ruku v ruce s tajemstvím, které je divákovi ve správných dávkách spolu s napětím servírováno, aby vám během posledních zhruba patnácti minut zježilo chlupy na zátylku a se zadrženým dechem sledovat vyvrcholení celého toho rodinného martyria. ()

BarbarellaHa

Hele ale jo, Tonina vyšinutky prostě umí na jedničku, Gábina Byrne je dobrej všude, vlčí Alda se nám taky klube do kvality, ale kde kyrva vzali tu malou vobludu?! To není normální, co to bylo?! Kdyby to bylo eště zkurvenější dítě, tak to snad už ani není normální! Jak by řekla Jolanda "Ajaj toho jsem se bála" Já teda jak sviňa, no tfuj!!!! Hajde sraboši do satanistickýho horůrku, je to v oukeji🥸 ()

Kopty

Ari Aster je úkaz a doufám že ho doba a lidé nezmění a nezačne točit laciné sračky....Temné znepokojující a děsivé....Skvělý horor ()

K19XX

Jsem zklamaná. Dle ukázek jsem čekala skvělou akci, příběh a divokou jízdu strachu - místo toho jsem dostala dvouhodinovou nudu. Film se začne “rozjíždět” až ke konci, ale bohužel to nedokáže vynahradit celkově špatný dojem z celého filmu. Za mě velké zklamání. ()

Frenk

Začátek je hodně pomalý, ale určitě se vyplatí počkat až do finále. Zpracování je tady dost originální, ale nejvíc si člověk užije herecké výkony a závrečnou gradaci. Značně znepokojující pasáž s posednutím matky, dokáže zažraného diváka dost vykolejit. Toni Collette si sama nastavila laťku tak vysoko, že nevím, jestli se dá ještě někam posunout. Vysloužila si tak místo v mém srdci a asi tam jestě dlouho zůstane. ()

DFA

Pomalý atmosférický horor so skvelým napätím a hereckými výkonmi. Kvôli komentárom typu ,,najstrašidelnejší film všetkých čias" som čakal trochu viac ale aj tak veľmi kvalitný horor. ()

AmunRa

Zvláštní a rozporuplný film s výbornou atmosférou, solidními hereckými výkony a kvalitním soundtrackem. První polovina je čistý psychothriller bez známek nadpřirozena, ale zhruba ve třetině se film láme a přibývá fantaskních prvků. Film v podstatě postrádá klasické lekačky a soustřeďuje se na atmosféru podbarvenou občasným zábleskem gore. Nebude to sedět každému, ale za mě nečekaně kvalitní horor. ()

vavsek

Film, který působí pomalejším dojmem, není plný klasických hororových lekaček a působil na mě spíše jako silné psychologické drama. Scény velice povedené, zanechávají v člověku silný nepříjemný pocit a to především díky skvěle zpracovanému scénáři a hudbě, která během toho hraje hluboce v pozadí. Finální zápletka, která je odhalena až téměř v úplném závěru na mne nezanechala takový dojem a bohužel mi přišla o dost slabší oproti tomu, jaký film v divákovi budí pocit během sledování. Ve finále si myslím že stěžejním bodem filmu je již zmiňovaná zápletka, která mohla být lépe vymyšlena a více využít předešlou předehru a navození atmosféry, kterou film naservíroval a proto si myslím, že potenciál nebyl zcela využit. ()

Little_Sawy

Príbeh je staviteľný na psychickom napätí, zatiaľ čo vizuálne prvky pridávajú k surrealizmu. Koniec filmu ostáva otvorený a nápadne tajomný, čo poskytuje priestor pre diskusiu a rôzne interpretácie. Hereditary nie je len klasický horor, ale hlboký pohľad do dedičnosti, psychiky a temných aspektov ľudskej povahy. Sme svedkami ohromujúcej spojky hororu a psychologického thrilleru. ()

90125

Oceňujem takýto pomalý štart do hororu. V Hereditary nie je žiadna tradičná, hrôzostrašná, úvodná scéna, ktorá prezradí prakticky všetko o čom film bude. Naopak tento film dáva dôraz na budovanie príbehu s atmosférou. Nekonajú sa tu žiadne bezduché džampskéry, nebehajú tu obvyklé CGI strašidielka, ani krv netečie potokmi. Príbeh, hociaj zďaleka nie dokonalý, mi pripomenul polanského deviate gate, alebo dokonca Rosemary, hociaj tu sa žiadne baby nenarodilo. Zápletka neslúžila len ako prostriedok pre ľakačkové scény, tak ako to väčšinou býva a ani sa tu nijak extra netlačí na pílu. Škoda, že Hereditary neostalo až dokonca viac psychodrámou len s náznakmi hrôzy a menej tradičným hororom v závere. Celkovo, solidné. A skvelá Toni Collette. 70 % ()

charles3

Přijít tento horor do kin v příhodnější době, čímž myslím cca před 40 lety a mít známějšího režiséra a lepší marketing, mohl se stát kultovním rozšířením satanské "svaté trojice" (tedy Rosemary má děťátko, Vymítač dábla a Přichází Satan!). Škoda, že mi tento film utekl v kinech. Děkuji tímto aspoň České televizi za nedávné uvedení na ČT art. A o Paimonovi si toho zjistím víc... ()

Ryuk879

Když jsem to viděl poprvé tak jsem to musel zastavovat jak jsem byl posranej. Hodně dobře zahraný psychologický horor. U scény s večeří jsem měl husinu jak dobře to zahrála Toni Collette. Jediné co vytknu je konec u kterého jsem měl pocit že Ari Ester se až moc utrhl ze řetězu. moje hodnocení 9/10 ()

majorzeman13

Nadprůměrný filmový počin s hereckými výkony Toni Collette a Gabriela Byrna i ostatních... Není to film pro každého diváka !! Znepokojující hudba,zvuky ! Místy děsivé,krvavé,psycho !? Není to úplně plnohodnotný horor spíše psychologické rodinné drama !! Nepříjemně depresivní.... ()

Fibonacci

tento americký film má jednu ozrutnú nevýhodu. je totiž definovaný ako žáner horor. veľa divákov určite odchádza z kina sklamaných, pretože sa prišli báť a pripravovali sa na ľakačky. nečudujem sa im. nie je to horor. zanecháva vo vás len nepríjemný pocit ked to pozeráte a ľakačky nie a nie prísť. a práve to sa mi na tom tak páčilo. film ako psychologická hra na diváka má skvele postavený dej, hercov z prvej ligy - hlavne Toni Collette si zaslúži nomináciu na oscara a matku roka, užasne intro a vstup do filmu. rolu petera obsadili ALexom asi len preto, že nenašli nikoho iného, kto by si otrepal lebeňu o stolik. nepresvedčivý hlas a jeho hranie mi prekážalo. škoda, že z filmu pomerne skoro odišla charlie pre problémy s podgargľinou. ona bola super. ved uvidíte. držím palce, zlomte väz. videné v kine Úsmev, Košice. (7 divákov) ()

kirmalee

První polovina filmu byla naprosto výborná, pomalé scény, dost děsivá hudba, srdcervoucí momenty při kterých mi tuhla krev v žilách ... Musím říct, že takhle skvěle zpracovaný film jsem dlouho neviděla. Ale pak přišel konec. Ten konec :( Aneb jak bravurně vyvedený snímek zničit v pár scénách. Proto jedna hvězdička dolů, i když to dělám dost nerada. ()

MaleRipley

Velmi příjemný návrat do osmdesátek! Čerstvé pocity z kina jsou nezvyklé, na podobném filmu jsem totiž ještě nebyl. Ani nemohl, jelikož jsem poměrně mladší ročník a horor s tak typickým nádechem "sladkých" 80's tu ještě nebyl. Žádné zbytečné, okoukané a nudné lekačky, jen čistá sázka na nepříjemnou a plíživou atmosféru. A pár zvratů v ději, se kterými jsem ani já, jakožto poněkud ostřílený hororový fanda, nepočítal. Pro milovníky filmů jako The Exorcist, Nightmare on Elm Street nebo Poltergeist tohle bude ohromná záležitost. Pro mně to byla kvalitní hororová podívaná, jejíž místní hodnocení (74%) asi nejlépe vystihuje i můj celkový dojem. K větší radosti mi přeci jen něco chybělo. Já bych si představoval trochu větší důraz na rodinné vazby matka-syn, matka-dcera, otec-matka, ale to je tím že já prostě miluju psychologické hrátky, které zde nebyly použity zcela naplno, avšak někoho by to naopak jen nudilo. Zklamáním pak pro mě bylo vyvrcholení toho všeho, které se dalo určitě zpracovat lépe, ale to bude daň za nezkušenost Ari Astera, který se s tím jinak popasoval velmi statečně. Jinak ale dost možná nejlepší horor za poslední 3-4 roky (konkurence je holt slabá), jsem velmi zvědavý na další tvorbu pana režiséra, našlápnuto má hodně nadějně. ()

Bassko

Posledných dvadsať minúť a otrasne smiešne efekty skazili všetko, čo snímok celý čas budoval. Dovtedy sa jednalo o skutočne nepríjemný atmosferický film, ktorý vás nenechá pokojným aj napriek takmer úplnej absencií "ľakačiek". Rovnako oceňujem aj hudobný minimalizmus a snahu o netradičnú kameru. Ako som však spomínal, koniec úplne zbabraný neoriginálnym vyvrcholením. Aj napriek tomu si myslím, že si to zaslúži silné tri hviezdy alebo slabé štyri. ()

Indie Doctor Strange je hit

Indie Doctor Strange je hit