Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Lacoste, Francie roku 1967. Během horkého letního dne na zámku Melroseových v Lacoste objevuje osmiletý Patrick skrytá útočiště před složitým světem dospělých. Krutý, ješitný a náladový David Melrose spravuje dům s notnou dávkou nelibosti. Eleanor Melroseová léčí obvyklou kocovinu ranním koktejlem prášků a brandy. Na večer je naplánovaná párty a Eleanor objíždí francouzský venkov aby vyzvedla hosty - Victora a Anne, Davidovy staré přátele, a Nicholase Pratta s jeho nejnovějším objevem Bridget. V době matčiny nepřítomnosti zůstane Patrick s otcem sám. Během odpoledne se Patrickův svět navždy změní poté, co ho David znásilní. Sám a vyděšený zírá dolů ze schodů na otce, který bezstarostně pokračuje v luxusní večeři, zasypává hosty nevhodnými historkami a uráží všechny kromě svého oddaného učedníka Nicholase. (Cinemax)

(více)

Recenze (11)

angel74 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Ponor do dětských let Patricka Melrose byl hluboký, tíživě atmosférický a krajně depresivní. Je vůbec možné se nějak jinak vypořádat se svým nitrem po takovém řádění rodičů, než jak to předvedl Benedict Cumberbatch v prvním díle? Démonický Hugo Weaving, který famózním způsobem ztvárnil Davida Melrose, naháněl strach i mě, natož zlomené dětské dušičce... ()

Necrotongue 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Das ist ja eine überraschung! Druhá epizoda nepřinesla na rozdíl od předchozího dílu žádné humory, ale o to víc přituhlo. Atmosféra byla hustá jako mlha kolem Rákosníčkova rybníčku, díky návratu v čase jsem se mohl lépe seznámit s postavou srdečného sympaťáka Davida Melrose a s úžasnými vztahy v jeho rodině. Hugo Weaving skvěle nahradil absentujícího Benedicta Cumberbatche a znovu jsem se výborně bavil. ()

6thSun 

všechny recenze uživatele

Díl o Cumberbatchovi bez Cumberbatche. Tvůrci nás chtěli poučit, že měl psychopatického otce, a proto v dospělosti jede na háčku a neváží si žen. To bylo ale jasné už v prvním díle, který byl navíc - na rozdíl od tohoto - zábavný a vtipný. ()

lamps 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Na rozdíl od stylisticky výrazné a zábavné první epizody je tahle část "jenom" soustředěným a herecky brilantním navyšováním pocitu bezmoci a nevyhnutelnosti (toho, co se z Patricka v budoucnu stane), ale pořád se od toho těžko odtrhává zrak a každá scéna je naprosto korektní vzhledem k složitému psychologickému portrétu osobnosti, který v seriálu určitě i nadále sehraje klíčovou roli. ___ A zdá se mi to, nebo Hugo Weaving chytá už asi čtvrtou záporáckou mízu? Takový strach z něj ještě nikdy nešel... 85% ()

Galerie (9)

Reklama

Reklama