Sněžná past

Uväznení v horách

Snežná pasca

Akční / Drama

Kanada, 2018, 94 min

Upřímně mě překvapuje, že se Momoa po ztvárnění postavy Aquamana ve velkoprodukcích DC studia upsal tak obyčejnému a poměrně nevýraznému béčku, jakým Braven je. Vlastně co stojí v této podívané za pozornost, je snad právě jen charismatický Jason a samozřejmě přenádherná kanadská krajina, čehož si ovšem byli zřejmě vědomi i sami tvůrci, neboť její krásu, podmanivost a neopakovatelné kouzlo dávají na obdiv diváckému oku více než cokoliv jiného. Momoa se pak též sice snaží dávat najevo své přednosti, i když s těmi hereckými to také zrovna nepřehání, nicméně jako jedné z nových akčních hvězd to stačí k dostatečnému zaujetí. Zbytek z filmu ovšem už tolik radosti nepřináší. Zápletka je obyčejná, nepříliš nápaditá, bez výraznějšího tempa, zatraceně předvídatelná, napětí zde též moc nefunguje a tvůrci se tu snažili i o větší množství dramatických situací, ale ani tam se nedá hovořit o úspěchu. Atmosféra pak sice působivá je, ovšem jen díky zmiňované kráse přírody. Vytknou jinak musím ale i poměrně málo akce, která navíc ještě k tomu není přes své množství ani příliš záživná. Celkově jde zkrátka o takový slabší průměr, který sice nenudí, na druhou stranu ale nepřekypuje ani kdovíjakou zábavností, či živelností. Neurazí, nenadchne.(14.6.2019)

• AppleCore

Spoilery! Braven se chce tvářit nejvíc dobře a seriózně, když vám ale náklaďák na následky píchnutí pneumatiky vybouchne, jde veškerá vážnost stranou. Scénář: Aby dodali tvůrci filmu drama, schovali zcela nesmyslně dceru hlavní postavy do auta, aby bylo koho zachraňovat. Ve finále ovšem ona zachraňuje je – vážně musel jet úplnou náhodou okolo sheriff? (scenáristická ubohost). Kamera: Ta nedává smysl a mate diváka (z útesu slítne čtyřkolka a cápek s ní, jenomže záběr z útesu pak jde napříč zálivem skoro na druhou stranu… teleobjektivem. Vypadá to, jak kdyby letěli padesát metrů do dáli). Survival: Zatímco cápek se rozbije o kámen, Mamoa letí dalších deset metrů mimo jenom proto, aby mohl dopadnou do vody a přižít, přičemž kdo bude žít a kdo umře víte už během úvodní titulkový sekvence… a to tam ani nikoho nevidíte! Konec: Každopádně Jason Mamoa a jeho lano rulez! Tenhle flák ani nelze brát jako oddechovku, když tam na vás co pět minut vybafne nelogičnost nebo režijní či scénáristická tupost. Přečtěte si komentář od Fugaziho, ten to shrnul dobře. Dodatek pro ricci.s: Uživatel ricci.s je vážně nemocnej, slaboduchej a hloupej člověk, jehož názory a narážky nelze brát vážně.(3.2.2018)

Docela svižná blbina, ve které běhá Momoa zasněženou krajinou s pistolí, lukem i tomahawkem a za asistence Langa v roli senilního otce-snipera krosí padouchy. Občas člověk sice musí zakroutit hlavou nad jeho počínáním, ale tyhle nedostatky k podobným jednohubkám patří. Fajn byl i záporák v Dillahuntově podání a bavil mě užvaněný Indián. Na dobrou noc je to tak akorát. 60%(9.2.2018)

(65%) Navzdory tomu, že je to strašně laciný a snad po všech aspektech obyčejné, tak jsem se vcelku dost bavil. Jason Momoa zde hraje dobráckého drsňáka. Svoji roli sehrál tak nějak normálně, předvedl pár tvrdých, solidních, ale neohrabaných bitek. Film nabídl dost přestřelek, obyčejně natočeny, ale potěšili. Děj, scénář apod – to vše je primitivní, ale díky bohu vše dostatečně funguje. Chvílemi je to opravdu zábavné. Najde se tu pár krvavých a drsných kousků. Rád bych tomu dal vyšší ohodnocení, ale přesto to bylo takové moc jednoduché a scény s manželkou, která v pohodě střílela kuší, tak ty už mě vůbec nebavily. Chtělo by o tak o cca 20 min natáhnout stopáž, zdramatizovat nějaké scény atd. Podruhé už to asi neuvidím, ale jako jednohubka to funguje dobře, hlubší zápory bych nehledal.(15.2.2018)

• cingi.t

"Musím uznat, že si si celkem tvrdej zmrd, Joe." To áno. Bradatý zálesák s krásnou rodinkou a rutinnými problémami, ktorý je nútený využiť svoj intelekt, svalovú hmotu a všetko možné chatové náčinie, aby sa dostal z pekernej a ním nezaslúženej situácie. Taká postava presne pre Jasona Momou, na ktorého sa výborne pozerá. (Som predsa žena a nie som z kameňa). Odhodlaný Joe Braven so senilným, ale strelecky nadaným papíkom, nebojácnou školáčkou a mamčou s lukom z Dráčika bojujú proti béčkovým drogovým dílerom, ktorí moc rozumu nepobrali, ale sú skvele zorganizovaní a vždy majú top formáciu. Až na pár nelogických výmyslov, celkom oddychovka. Chcelo by to trošku silnejšie zapojiť emócie, aj keď, vyriešil sa problém so starým otcom. 2*(11.5.2018)

• - V úvode filmu pri havárií kamióna je tma, večer. Keď muži následne dorazia do zrubu, je denné svetlo, no neskôr pri havarovanom kamióne je opäť tma. Celé sa to udeje v priebehu jedného večera/noci. Nie je teda možné, aby bolo pri zrube denné svetlo. (Johnny.ARN)