Sněžná past

Uväznení v horách

Snežná pasca

Akční / Drama

Kanada, 2018, 94 min

Škoda scénáře, protože námět, prostředí, Momoa a Stephen lang jsou tu prostě super. Akční béčko z ranku Cliffhangera nebo Kráčející skály. Momoa je sympaťák, umí hrát a opravdu jsem mu to věřil. Fakt ušel od StarGate Atlantis velký kus cesty, je navíc i obstojný tvůrce. Těžký machr je tu Stephen Lang, který si v podstatě střihnul Nicka Nolteho z Angel has Fallen. Přesně film, který kdybych si ve 12 domů přinesl na VHS, tak jsem nadšený a pak se o přestávce s kamarádama bavíme o tom koho jak Momoa killnul. Do jisté chvíle je to podobně kvalitní béčko jako 21 bridges, akorát to tam ke konci nenaprcá konspirančně twistovou linku, což je ke cti. 6,5/10(21.4.2020)

Akční tuctovka, na kterou se zapomene, než řeknete Momoa/Braven. Nikdo by se nikdy nevystavil konfrontaci s drogovým gangem. A žádný drogový gang by neulil své zboží do cizího srubu v lese. Jste-li ovšem chrabrý, udatný, statečný Jason Momoa, tak nalezené drogy ve svém srubu, co je zde uschovali ničemové, nevydáte po dobrém, načež film akčně rozpohybujete. A začne obléhání srubu v krajině zaváté sněhem, přičemž aby ostatní členové rodiny, počtem vyjádřeno číslovkou tři, něco měli z těch akčních zimních radovánek, tak dva z nich do toho zápolení zapojíte. Manželka to umí s lukem, senilní fotřík ovládá brokovnici. Akční jednorázovka má televizní syžet a překvapí jen málokoho. Vůbec všechny akční filmy situované do zapadákova jsou celkem propadáky. Tenhle má obehranou zápletku, příslušně odlehlou lokaci, nelogické scény (např.šéf gangu ubije v bistru plném lidí jiného maníka, následuje střih, jeho počínání zůstane bez následků), porci akce, v níž vzduchem sviští šípy i sekera, příslušný počet záporných nohsledů, vytrvalého šéfa gangu a udatného lamželeza, který i v mrazu obětuje vlastní zdraví, aby se pochlubil vypracovanou muskulaturou. Jasona Momoa je pro takový obyčejný film docela škoda. Přece jen už jde do ambiciozních projektů. Film si ale produkoval, takže si nemá nač stěžovat. Na R-rating bych klidně snesl i drsnější, explicitněji pojaté scény. Film je celkově naprosto obehraně i předvídatelně natočen. Příznivci objemných svalových hmot a akčních radovánek na sněhu by nemuseli na výsledek žehrat. 6/10(9.2.2018)

Momoa presedlal s pyžama vodníka do zimného oblečenie v studenom thrilleri, kde musí zachrániť svoju rodinu pred zloduchmi. Je to priamočiare ako taký Rambo, ale bavilo ma to. Momoa je fajn, toto mu sedí a aj Lang zapasoval. Príbeh je jednoduchý, ale akcii je dosť, dobre sa to na pozerá, je to drsné, krvavé, akčné a krátke, takže to moc nestihne nudiť. Dal by som aj viac, ale v závere už sa diali trošku divoké akčné scény, ktoré sa vychýlili s kurzu prvej polovice. Tak či tak, ako akčný film je to dobre natočené, nenechajte sa odradiť hodnotením. 70% - 3*(26.8.2019)

• alisa.upir

Asi tak - každá holka, tak jako já, se nechá na film zlákat díky krásnýmu obočí Jasona Momoa. Bohužel vzhledem k tomu, že celej film tam pobíhá v zateplený zimní bundě, z něho fakt kromě toho obočí není vidět nic jinýho, a na záběry ala Khal Drogo si holt zase budem muset přepnout na Game of Thrones. No a děj - nějak se tam nějací borci honí v zasněžený krajině, sem tam nějakej umře, pak je tam i krev, a tím jsem asi vystihla celej film. Nuda.(5.2.2018)

To jsem tak jednou projížděl kinematografii Momoy, když jsem narazil na Braven. Přesně ten typ filmu na večer, od kterého nečekáte nějakou duchaplnou podívanou, spíš jen zábavu na absolutní vypnutí celého organismu. A to vám přesně Braven nabídne. Céčkové zpracování s béčkovými herci (tedy, pokud beru jen Momou a Langa, jinak bych asi musel pokračovat v abecedě). Příběh absolutně stupidní, až vám vlastně nepřijde tak pitomý. Za velké plus považuji luxusní natáčecí exteriéry v zasněžené krajině, to přece jen trochu pozvedne mé hodnocení. Jak jsem již zmínil, tak zápletka s drogami je již tisíckrát ohraná, jednání postav je přímo na ránu, ale řekněme si na rovinu. Člověk jednou za čas potřebuje vidět takový film. Rozpočet byl asi nula nula nic, ale i tak se zde najde pár lepších kousků, ať už jde o hody se sekerou (Momoova postava by s tou přesností měla začít dělal snad nějaký sport), nebo i ucházející bitky, které nepůsobí jako pěst na oko. Závěr s pastí také docela slušný. Jsem nadšen. Film dostane maximum, co může. Za mě dávám 60 %(25.2.2018)

• - V úvode filmu pri havárií kamióna je tma, večer. Keď muži následne dorazia do zrubu, je denné svetlo, no neskôr pri havarovanom kamióne je opäť tma. Celé sa to udeje v priebehu jedného večera/noci. Nie je teda možné, aby bolo pri zrube denné svetlo. (Johnny.ARN)