Sněžná past

• Kanada Braven (více)
Trailer

VOD (1)

Joe s rodinou si chce užít klidný víkend na lovecké chatě. Místo toho zde objeví kokain, který si tu schovali pašeráci a jdou si ho vyzvednout. Joeovi začíná boj o život... Joe Braven vede pilu v odlehlé kanadské divočině. Na pile pracuje společně se svým otcem, Lindenem. Jenomže Linden není vůbec v pořádku, nedávno utrpěl v práci zranění a od té doby mu vynechává paměť. Když Linden začne jednoho večera v hospodě otravovat nějakou ženu, o které je přesvědčen, že je to jeho mrtvá žena, Joe se rozhodne věc řešit. Lékař Joeovi radí, aby měl jeho otec ústavní dohled. Joe z toho není nikterak nadšený a je mu jasné, že otec, který je mimo své výpadky paměti jinak v pořádku, nebude souhlasit. Joeova žena Stephanie navrhne Joeovi, aby vzal otce do srubu v lese a tam si o tom všem bez ní a dcery Charlotte promluvili. Joe tedy s otcem vyrazí do srubu. Ani on, a ani jeho otec nemají tušení, že si ve srubu pašeráci drog ukryli svůj kontraband. Jenže po příjezdu do srubu drogu brzy objeví. Joeovi je jasné, že pokud se darebáci objeví, půjde do tuhého. Situaci zkomplikuje Joeova dcera, Charlotte, která se skryla v kufru auta a teď je nadšená, že otce obalamutila. Joe se snaží otce s dcerou naložit do auta a z místa odjet. Je však pozdě, objeví se mafiáni, které vede jakýsi Kassen, a zprvu vyzvou Joea, aby jim drogy vydal. Joe však není dnešní, ví, že jakmile drogy vydá, darebáci je všechny jako nepohodlné svědky zavraždí. Kassen před Joem dokonce zastřelí jednoho ze svých lidí – muže, který pro Joea pracoval na pile a který drogy ukryl v Joeově srubu. Joe naoko souhlasí a prohlásí, že jde do srubu pro tašku s drogou. Ve srubu se však s otcem opevní a začnou se bránit. Joeovi se podaří ze srubu pomocí terénní čtyřkolky dostat Charlottu a poslat ji do lesa, aby zavolala o pomoc z mobilu. Kassen se svými lidmi nejenom že dobývá srub, který brání Linden, ale také pronásleduje Joea s Charlottou na čtyřkolce. Joe musí v lese doslova bojovat o život. Charlotte doběhne k místnímu vrchu, odkud zavolá matce. Ta zburcuje místního šerifa. Když se Charlotte prodírá lesem, narazí na ni jeden z Kassenových mužů, naštěstí se objeví matka, která Charlottu zachrání a muže ošklivě pobodá. Zatím se Joe vrací z lesa ke srubu, který brání Linden, ten je však těžce zraněný a je v šoku... (TV Prima)

Trailer

sir-dave

Takové slabší tři hvězdy. Navzdory tomu, že prvních 30 minut se v podstatě nic ještě neděje, tak to uteče poměrně rychle. Jednoduchá zápletka, rozpočet nijak velký, naštěstí nebyl ani příliš třeba, vše směřuje k souboji (vyvražďovačce) mezi tatíkem a synem vs. drogoví záporáci. Jill s lukem byl takový bonus. ()

JASON_X

Probůh proč musejí už i thrillery začínat tak ultradementním šablonovitým škvárem, jako jsou chlapácký rozhovory chlapů v chlapácký práci, nebo výjevy z rodinnýho života, ve kterejch se dédý junior kouluje s mámí, před spaním se láskyplně škádlí se svou malou roztomilou princeznou a dojemně se stará o svýho senilního dédýho seniora? Chcete hned na úvod znechutit každýho nestádního diváka vy retardi? Pak ano, gratuluju, povedlo se, předběžně hvězda dolů už po deseti minutách. První půlhodinu doporučuju proklikat. Ale ani pak žádná sláva, klasickej stokrát omletej příběh o bezskrupulózních gaunerech a jednom obyčejným ale statečným chlápkovi bránícím svoji rodinu. A spolu s ním statečně bojuje nejenom jeho statečný senilní dédy senior, ale i statečná manželka a hlavně jeho tuze statečná dcerka. Celej děj totálně k zblití. Kdybych tuhle banální, sterilní, bezduchou, nudnou, nenápaditou krávovinu viděl coby dvacetiletej vypatlanec v devadesátkách na videu, určitě mě bude dost bavit, dneska už mě nebaví ani jako úmyslný retro, pokud je teda ovšem vůbec úmyslný. Dvě za srandovního feťáckýho Indiána, za mýho jmenovce Jasona, kterej je tak jako tak sympaťák, za pár hezkejch vraždiček a za dost netradiční použití medvědí pasti v závěru. ()

sedm.1

Upřímně mě překvapuje, že se Momoa po ztvárnění postavy Aquamana ve velkoprodukcích DC studia upsal tak obyčejnému a poměrně nevýraznému béčku, jakým Braven je. Vlastně co stojí v této podívané za pozornost, je snad právě jen charismatický Jason a samozřejmě přenádherná kanadská krajina, čehož si ovšem byli zřejmě vědomi i sami tvůrci, neboť její krásu, podmanivost a neopakovatelné kouzlo dávají na obdiv diváckému oku více než cokoliv jiného. Momoa se pak též sice snaží dávat najevo své přednosti, i když s těmi hereckými to také zrovna nepřehání, nicméně jako jedné z nových akčních hvězd to stačí k dostatečnému zaujetí. Zbytek z filmu ovšem už tolik radosti nepřináší. Zápletka je obyčejná, nepříliš nápaditá, bez výraznějšího tempa, zatraceně předvídatelná, napětí zde též moc nefunguje a tvůrci se tu snažili i o větší množství dramatických situací, ale ani tam se nedá hovořit o úspěchu. Atmosféra pak sice působivá je, ovšem jen díky zmiňované kráse přírody. Vytknou jinak musím ale i poměrně málo akce, která navíc ještě k tomu není přes své množství ani příliš záživná. Celkově jde zkrátka o takový slabší průměr, který sice nenudí, na druhou stranu ale nepřekypuje ani kdovíjakou zábavností, či živelností. Neurazí, nenadchne. ()

BarryLyndon

Škoda scénáře, protože námět, prostředí, Momoa a Stephen lang jsou tu prostě super. Akční béčko z ranku Cliffhangera nebo Kráčející skály. Momoa je sympaťák, umí hrát a opravdu jsem mu to věřil. Fakt ušel od StarGate Atlantis velký kus cesty, je navíc i obstojný tvůrce. Těžký machr je tu Stephen Lang, který si v podstatě střihnul Nicka Nolteho z Angel has Fallen. Přesně film, který kdybych si ve 12 domů přinesl na VHS, tak jsem nadšený a pak se o přestávce s kamarádama bavíme o tom koho jak Momoa killnul. Do jisté chvíle je to podobně kvalitní béčko jako 21 bridges, akorát to tam ke konci nenaprcá konspirančně twistovou linku, což je ke cti. 6,5/10 ()

fugazi odpad!

Nikdy bych neřek, že je možný se ve filmu takhle ztratit. V podstatě celý děj se odehrává kolem jedný chaty někde v lese. Jenže režisér a kameraman nemaji nejmenší tušení o orientaci v prostoru a tak se chata a příjezdová cesta k ní neustále prodlužuje nebo zkracuje, podle toho, jak se to hodí. Takže se postavy náhodně generujou na místech, kde není možný, aby byly. V jedný chvíli chlápek přijde k útesu pěšky a v další scéně nasedne do auta, který tam nebylo. Celej konflikt je neskutečně trapnej a vlastně úplně zbytečnej a každá potyčka vypadá jak pošťuchování dětí ve školce. Občas dokonce při rvačce chybí zvuky! Všichni maji obří bouchačky, ale jen dva náboje do nich a tak s nima kolem sebe jen máchaj, aby to neskončilo dřív, než má. Ve finále to celý završí Momoa svojí výzbrojí čítající past na medvědy a lano, kterym udělá takový kombo, že jsem řval smíchy po celý konečný titulky. ricci.s dal čtyři hvězdy, tak je jasný, jaký kvality tehle nervák má. ()

• V úvode filmu pri havárií kamióna je tma, večer. Keď muži následne dorazia do zrubu, je denné svetlo, no neskôr pri havarovanom kamióne je opäť tma. Celé sa to udeje v priebehu jedného večera/noci. Nie je teda možné, aby bolo pri zrube denné svetlo. (Johnny.ARN)