Reklama

Reklama

Sněžná past

  • Kanada Braven (více)
Trailer

VOD (1)

Joe s rodinou si chce užít klidný víkend na lovecké chatě. Místo toho zde objeví kokain, který si tu schovali pašeráci a jdou si ho vyzvednout. Joeovi začíná boj o život... Joe Braven vede pilu v odlehlé kanadské divočině. Na pile pracuje společně se svým otcem, Lindenem. Jenomže Linden není vůbec v pořádku, nedávno utrpěl v práci zranění a od té doby mu vynechává paměť. Když Linden začne jednoho večera v hospodě otravovat nějakou ženu, o které je přesvědčen, že je to jeho mrtvá žena, Joe se rozhodne věc řešit. Lékař Joeovi radí, aby měl jeho otec ústavní dohled. Joe z toho není nikterak nadšený a je mu jasné, že otec, který je mimo své výpadky paměti jinak v pořádku, nebude souhlasit. Joeova žena Stephanie navrhne Joeovi, aby vzal otce do srubu v lese a tam si o tom všem bez ní a dcery Charlotte promluvili. Joe tedy s otcem vyrazí do srubu. Ani on, a ani jeho otec nemají tušení, že si ve srubu pašeráci drog ukryli svůj kontraband. Jenže po příjezdu do srubu drogu brzy objeví. Joeovi je jasné, že pokud se darebáci objeví, půjde do tuhého. Situaci zkomplikuje Joeova dcera, Charlotte, která se skryla v kufru auta a teď je nadšená, že otce obalamutila. Joe se snaží otce s dcerou naložit do auta a z místa odjet. Je však pozdě, objeví se mafiáni, které vede jakýsi Kassen, a zprvu vyzvou Joea, aby jim drogy vydal. Joe však není dnešní, ví, že jakmile drogy vydá, darebáci je všechny jako nepohodlné svědky zavraždí. Kassen před Joem dokonce zastřelí jednoho ze svých lidí – muže, který pro Joea pracoval na pile a který drogy ukryl v Joeově srubu. Joe naoko souhlasí a prohlásí, že jde do srubu pro tašku s drogou. Ve srubu se však s otcem opevní a začnou se bránit. Joeovi se podaří ze srubu pomocí terénní čtyřkolky dostat Charlottu a poslat ji do lesa, aby zavolala o pomoc z mobilu. Kassen se svými lidmi nejenom že dobývá srub, který brání Linden, ale také pronásleduje Joea s Charlottou na čtyřkolce. Joe musí v lese doslova bojovat o život. Charlotte doběhne k místnímu vrchu, odkud zavolá matce. Ta zburcuje místního šerifa. Když se Charlotte prodírá lesem, narazí na ni jeden z Kassenových mužů, naštěstí se objeví matka, která Charlottu zachrání a muže ošklivě pobodá. Zatím se Joe vrací z lesa ke srubu, který brání Linden, ten je však těžce zraněný a je v šoku... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (129)

tron 

všechny recenze uživatele

„Klasické“ akčné béčko s malým rozpočtom a ešte menším scenárom. Spolieha sa najmä na (v tomto filme však akosi neprítomnú) charizmu Jasona Momou. Obvykle pôsobí dojmom, že by vedel sám holými rukami odtiahnuť pokazený kamión do najbližšieho autoservisu, avšak ako drevorubačský majster (a to sme si mysleli, že najabsurdnejšie filmové povolanie mal opravár stožiarov vysokého napätia John Travolta v Life on the Line) neprevádza nič svetoborné. Ťažko povedať, čo ho viedlo k tomu, že si tento zázrak aj pekne krásne odprodukoval. Skôr mi to pripadalo tak, ako keby si nebol istý tým, či bude do konca života dostávať ťažké milióny za Aquamana v DC a tak si nenápadne pootvoril zadné vrátka s ambíciou zaplniť dieru, ktorá vznikla po tom, čo Statham začal pokukovať po predsa len ambicióznejších akčných veľkofilmoch (Meg, série Rýchlo a zbesilo a Expendables) a tým pádom v lacných béčkach nemal kto hrať. Nie je na tom nič zlé a akční fanúšikovia majú po podobných tituloch stále hlad. Len sme možno niektorí od Jasona čakali viac, neviem. Akože nič proti ničomu, kedysi sme sa na podobne nenáročné záležitosti pozerali a boli z nich nadšení. Ale to sme mali 17 a hrali v nich Schwarzenegger, Stallone alebo aspoň Van Damme. Teraz máme ďaleko nad 30 a už nás to proste nebaví. Ako nostalgická spomienka prečo nie, ale skrátka vyšumí rýchlejšie, ako tableta šumivého vitamínu v pohári s vodou. Stephen Lang dostal prekvapivo dobrú rolu, Jill Wagner je solídna miflka a poteší Zahn McClarnon alias Hanzee z druhej série Farga. Snežná výprava nie je úplne od veci a niektoré úmrtia sú vymyslené šikovne. Akcia je každopádne zvládnutá veľmi nudne, až podpriemerne. Logiku tu nehľadajte a hlavný zlosyn pôsobí dojmom, že jeho herecký predstaviteľ sa špecializuje na úlohy hustoprísnych policajtov v erotických video-trileroch. Nakoniec ma najviac pobavilo to, ako si Momoa dal čiapku a potom si ju nechtiac strhol obliekaním svetra. To ozaj na tom boli až tak zle, že museli ísť na prvú klapku? ()

SeBig 

všechny recenze uživatele

Co to je za zvyk cpát teď do každýho akčnáku děcko. Je to teď poslední dobou všude. Hl. hrdina se snaží zachránit nebo chránit děcko před grázlama se kterýma se většinou omylem zaplete. Fakt originální. Jedinej Seagal se těhlech námětů nedrží (zaplať Segalovi). Žádná hláška, žadnej charakter..jen střileníčko střílení a chránění spratka. ()

Reklama

Trustme 

všechny recenze uživatele

Motto: Střílí celá rodina. Primitivně jednoduché jak film z dávných VHS časů. Ta osmdesátková jednoduchost je zde až učebnicová: Obyčejný muž (má ale sílu a odhodlanost) připletený do mezní situace, kde ochraňuje rodinu. Chata uprostřed horské krajiny, kde si zloduši ukryli své zboží, jen netušili, že narazí na nečekaný odpor statečné rodinky. Film je ovšem velmi nejednotný. Na jednu stranu je vše až reálné, skoro by se dalo říct "natočeno dle skutečné události" a na stranu druhou zde tvůrci lupnou až úsměvné gagy (manželka s kladkovým lukem, nástražná past ve finálním souboji a opravdu terminátorovští zloduši, kterým nějaká ta kulka či nůž nevadí). Jason Momoa není úplně charismatický a sympatický hrdina, ale pojal svojí postavu vcelku lidsky, tj. dostává rány, nemá navrch v každé situaci. Proč dám čtyři hvězdy jinak průměrnému filmu? Fandím filmům, co jsou v přírodě, v zimě, mají spád, hrdina není nadčlověk a celé je to natočené roztomile nostalgicky dobrodružně. ()

sedm.1 

všechny recenze uživatele

Upřímně mě překvapuje, že se Momoa po ztvárnění postavy Aquamana ve velkoprodukcích DC studia upsal tak obyčejnému a poměrně nevýraznému béčku, jakým Braven je. Vlastně co stojí v této podívané za pozornost, je snad právě jen charismatický Jason a samozřejmě přenádherná kanadská krajina, čehož si ovšem byli zřejmě vědomi i sami tvůrci, neboť její krásu, podmanivost a neopakovatelné kouzlo dávají na obdiv diváckému oku více než cokoliv jiného. Momoa se pak též sice snaží dávat najevo své přednosti, i když s těmi hereckými to také zrovna nepřehání, nicméně jako jedné z nových akčních hvězd to stačí k dostatečnému zaujetí. Zbytek z filmu ovšem už tolik radosti nepřináší. Zápletka je obyčejná, nepříliš nápaditá, bez výraznějšího tempa, zatraceně předvídatelná, napětí zde též moc nefunguje a tvůrci se tu snažili i o větší množství dramatických situací, ale ani tam se nedá hovořit o úspěchu. Atmosféra pak sice působivá je, ovšem jen díky zmiňované kráse přírody. Vytknou jinak musím ale i poměrně málo akce, která navíc ještě k tomu není přes své množství ani příliš záživná. Celkově jde zkrátka o takový slabší průměr, který sice nenudí, na druhou stranu ale nepřekypuje ani kdovíjakou zábavností, či živelností. Neurazí, nenadchne. ()

cingi.t 

všechny recenze uživatele

"Musím uznat, že si si celkem tvrdej zmrd, Joe." To áno. Bradatý zálesák s krásnou rodinkou a rutinnými problémami, ktorý je nútený využiť svoj intelekt, svalovú hmotu a všetko možné chatové náčinie, aby sa dostal z pekernej a ním nezaslúženej situácie. Taká postava presne pre Jasona Momou, na ktorého sa výborne pozerá. (Som predsa žena a nie som z kameňa). Odhodlaný Joe Braven so senilným, ale strelecky nadaným papíkom, nebojácnou školáčkou a mamčou s lukom z Dráčika bojujú proti béčkovým drogovým dílerom, ktorí moc rozumu nepobrali, ale sú skvele zorganizovaní a vždy majú top formáciu. Až na pár nelogických výmyslov, celkom oddychovka. Chcelo by to trošku silnejšie zapojiť emócie, aj keď, vyriešil sa problém so starým otcom. 2* ()

Galerie (131)

Zajímavosti (1)

  • V úvode filmu pri havárií kamióna je tma, večer. Keď muži následne dorazia do zrubu, je denné svetlo, no neskôr pri havarovanom kamióne je opäť tma. Celé sa to udeje v priebehu jedného večera/noci. Nie je teda možné, aby bolo pri zrube denné svetlo. (Johnny.ARN)

Reklama

Reklama