Reklama

Reklama

Lovingovi

  • Česko Loving (festivalový název) (více)
Trailer 1

Richard Loving, zedník z Virginie, se zamiluje do půvabné Mildred. Žádné drama by se asi nekonalo, kdyby on nebyl bílý, ona černá a nebylo to ve Virginii koncem 50. let minulého století. Když Mildred otěhotní, rozhodnou se milenci vzít, ve Virginii ale nejsou sňatky lidí různých ras povoleny, a tak se odjedou vzít do Washingtonu D.C. Když se vrátí, jsou zatčeni a dozvídají se, že jejich oddací list ve Virginii neplatí. Jsou odsouzeni k jednomu roku vězení, soudce je ale podmínečně propustí s tím, že se nesmějí do Virginie nejméně pětadvacet let vrátit. Lovingovi se odstěhují do Washingtonu. Tajně přijedou zpátky, aby Mildred mohla porodit doma, ale jsou znovu zatčeni a opět propuštěni… (TV Nova)

(více)

Videa (9)

Trailer 1

Recenze (57)

Morholt 

všechny recenze uživatele

Silné americké téma, ale vytěžit se ho nepodařilo. Nicholsovi sice patří dík za to, že se vyhnul jakýmkoliv pokusům o tradiční patetické blábolení o rovnosti atp, ale nepodařilo se mu do filmu vpašovat větší dávku emocí, po kterých to dost často volalo. Chyběla i omáčka, která by trošku oživila zoufale přímočarý a nudný děj a je obrovská škoda, že nedostali víc prostoru právníci a soudci. Na průměr to tak musí tahat herci. Ruth Negga mi sice vytrvale pije krev v Preacherovi, ale tady se v mých očích částečně rehabilitovala a Joel Edgerton byl prostě vynikající a v tomto ohledu se stává neotřesitelnou jistotou. Potěší i Shannonova rolička či další Csokasův hnusák, který ale dostal příliš málo prostoru. 50% ()

Jhershaw 

všechny recenze uživatele

Přiznávám, že jsem čekal o něco víc, než jen vizualizaci wikipedie/ článku v novinách. Loving plyne pomalu (ale jistě), občas se přeskočí měsíc, občas rok, ovšem život jde dál. Bez nějakých výraznějších momentů a zapamatování-hodných scén, ale v té všednodennosti je jisté kouzlo. (ale zajímavé bylo, že snad pokaždé, když Edgertonova postava stavá nějaký dům, je jeho zeď stejně vysoká.) Herecky výborné. 70 % ()

Reklama

luka4615 

všechny recenze uživatele

Loving nějak zvlášť nevybočuje z řady filmů s podobným ožehavým tématem, avšak něčím se přeci jen pochlubit může. Tím co tento film dělá výjimečným, jsou herecké výkony ústřední dvojice Joela Edgertona a Ruth Neggy, kteří film povznáší do realistické a emočně vyzrálé roviny. Bohužel, tím výčet všech pozitiv filmu končí, jelikož Loving má na můj vkus až moc dlouhou stopáž a některé vážně zbytečné a nudné scény. Nicméně jako náhled do časů, kdy barva pleti rozhodovala o všem, funguje snímek Loving dokonale. PS: Malá role fotografa magazínu Life s mimikrami Michaela Shannona velmi potěšila! „I know we have some enemies. But we have some friends, too.“ ()

dawe04 

všechny recenze uživatele

Velmi pomalé, velmi nenápadné a velmi maličké drama. Nichols dramata fakt umí a jde vidět, že se mezi nimi cítí jako ryba ve vodě, Mud (2012) však nepřekonává ani příběhem podle skutečné události o smíšeném páru v 60. letech, který stíhá zákon pro nedovolené manželství ve Virginii. Richard Loving a jeho žena Mildred však hlasitě nebojují za svá práva, ba ani hlasitě netrpí útlakem bělošské většiny. Prostě se rozhodli, že se vezmou a přijímají následky svého činu, i když je odmítají pochopit. Úplnou, nenásilnou náhodou jednoho dne pošle Mildred dopis ministru Kennedymu a jejich případ se začne projednávat před Nejvyšším soudem, což vyústí ve zrušení onoho zákazu manželství smíšených párů. Rich je velmi apatický k šanci nastolit spravedlnost, Mildred se snaží o něco víc, ve výsledku ale chtějí být tihle dva prostě spolu, milovat se, vychovávat děti. Tahle nezvyklá poloha charakterů dramat z doby utlačování práv černochů klade zajímavé nároky na herectví hlavních představitelů, Joel Edgerton a Ruth Negga jsou minimalisticky bravurní, dáma to dotáhla dokonce na oscarovou nominaci. Je to řemeslně zvládnuté drama, které sází paradoxně na nedramatičnost a v záplavě podobných snímků bohužel úplně nevyčuhuje, za uklidněné pojetí však palec nahoru. Nichols však na své opravdové velké drama ověnčené několika nominacemi stále čeká. ()

Rosaviva 

všechny recenze uživatele

Zatím neviděné téma, rasismus zase s trošku jiného úhlu. Nebylo to špatné, jen mi moc nesedlo obsazení (hlavně Joel) a nemohla jsem si pomoct, občas jsem musela kroutit hlavou nad naivitou hlavních postav a nechápala jsem vůbec proč někdy reagují tak jako reagují. Taky mi bylo krapet nejasné, kde teda v druhé polovině filmu bydleli, měla jsem za to, že se vrátili do Virginie, ale pak mi přišlo, že ne? Občas mi to přišlo zbytečně zmatečné. 4* ()

Galerie (32)

Zajímavosti (2)

  • Rovnako ako dej filmu, aj jeho natáčanie prebiehalo v americkom štáte Virgínia. (Real Tom Hardy)

Reklama

Reklama