Všichni to vědí

• Španělsko Todos lo saben (více)
Trailer 1

Krásná Laura přijíždí do rodného Španělska na svatbu své sestry. Bujarou oslavu v kraji prosluněných vinic však naruší zmizení jednoho z hostů. Brzy se ukáže, že pod povrchem dřímají staré křivdy a tajemství, která měla zůstat zapomenuta. Nejslavnější filmový pár současnosti Penélope Cruz a Javier Bardem excelují v hlavních rolích dávných milenců, mezi kterými to nikdy nepřestalo jiskřit. Psychologický thriller dvojnásobného držitele Oscara Asghara Farhadiho se stal zahajovacím filmem festivalu v Cannes. (Aerofilms)

Trailer 1

klukluka

Ten film skončil v momentě, kdy to mohlo začít být konečně zajímavý. To byl důvod k totálnímu rozkolu v rodině! Tenhle biják by mě zajímal. Ten, co jsem ho právě dokoukal, nebyl nic moc. Vsadit na to, že se prachy na výkupné podaří rodině oběti obstarat odprodejem pozemků, to je absurdní. Konkrétně u nás by na ně únosci mohli čekat roky. ()

Nevka

Povedený trailer následoval bohužel průměrný film. Herecké obsazení je sice skvělé (jak se dočtete snad všude), ale samotné drama, které se před vámi odehrává není ničím výjimečné. Po thrillerové stránce se dokonce zaprášilo ještě rychleji. Ostatním se zamlouvala kamera, ale ta byla pro mě jedním z aspektů filmu, který mě vyloženě iritoval. Záběry, které Alcaine pořizoval z docela velké blízkosti (hlavně na začátku) mi jednoduše vůbec nesedly. K duhu tak filmu můžu přičíst aspoň to, že si v závěru nehrál na to, jak exkluzivní odhalení si pro nás tvůrci připravili. Šlo o celkem logické rozuzlení, jež vás sice absolutně nešokuje, ale přesto překvapí. Jednou stačilo. ()

vyfuk

Farhadi se zapisuje do dějin filmu už mnoho let. Já jeho filmy objevil až v posledním půl roce. Začalo to neuvěřitelným konverzačním veledílem, projelo skrze neurčité nic a nyní končí velmi nadějným dalším nic. Všichni to vědí v sobě má španělský temperament, který je trochu zvláštně rozdílný od íránského stylu dříve. To, co mohl být atmosférický a komunikační počin plný odhalení, napětí a zvratů skrze silné charaktery a jejich vzájemné vztahy se stalo jenom dutým a nic neříkajícím filmem, kde se sice hodně mluví, ale moc to neznamená. Nezachrání to ani tuzemské a silné Bardemovo hraní. Škoda promarněné šance. ()

BOURQUE

Thriller-Krimi zabalený do rodinného hniezda. Na 130 minút to tempo, ktoré zvolil pán Farhadi, je pomalé a rozhodne je na úkor kvality. Na záver nečakajte nejaký veľký „wau“ okamih. Z hereckej stránky skvelá dvojica P. Cruz a J. Bardem (R. Darín tu len asistuje). Osobné hodnotenie: 73% (***) ()

piranha

Ty španělské reálie ze začátku filmu bych mohla sledovat klidně celé dvě hodiny. Možná to byl ten typ filmu, kterému velmi sluší, když se v něm za celou dobu nic nestane. Protože posléze se objevivší zápletka mi teď z odstupu nepřijde zase tak slavná. Nebylo to krimi, řešily se tam prakticky jen vztahy. A pro řešení vztahů mě to krimi na pozadí zase moc nebaví. ()

• Natáčanie filmu prebiehalo v mestečku Torrelaguna, severne od Madridu. (MikaelSVK)
  • Ve filmu si také zahráli obyvatelé města Torrelaguna. (griph)
  • V úvodu filmu si můžeme všimnout novinových výstřižků, na kterých je jasný záběr na černého španělského býka, který je narážkou na film Šunka, šunka (1992), který byl první filmovou spoluprací Penélope Cruz (Laura) a Javiera Bardema (Paco). (peeteno78)

Související novinky

71. Cannes Film Festival a jeho vítězové

71. Cannes Film Festival a jeho vítězové

20.05.2018

71. ročník byl zahájen snímkem Oscary ověnčeného Asghara Farhadiho Všichni to vědí, jemuž vévodí slavný španělský herecký pár Penélope Cruz a Javier Bardem. Česká stopa byla výrazně znát v úvodu… (více)