Reklama

Reklama

Všichni to vědí

  • Španělsko Todos lo saben (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Krásná Laura přijíždí do rodného Španělska na svatbu své sestry. Bujarou oslavu v kraji prosluněných vinic však naruší zmizení jednoho z hostů. Brzy se ukáže, že pod povrchem dřímají staré křivdy a tajemství, která měla zůstat zapomenuta. Nejslavnější filmový pár současnosti Penélope Cruz a Javier Bardem excelují v hlavních rolích dávných milenců, mezi kterými to nikdy nepřestalo jiskřit. Psychologický thriller dvojnásobného držitele Oscara Asghara Farhadiho se stal zahajovacím filmem festivalu v Cannes. (Aerofilms)

(více)

Videa (18)

Trailer 1

Recenze (109)

petikacka 

všechny recenze uživatele

Takové civilní drama jedné rozvětvené rodiny podtrhnuté civilním herectvím Javiera a Penélope, ale vlastně všech zúčastněných. Bylo zajímavé sledovat jak se případ ztracené dívky postupně vyvíjí a odkrývá skrytou zášť, závist, lži a různá tajemství této rodiny. Javier Bardem zde, dle mého názoru, naprosto exceluje v roli obyčejného farmáře a "dobrého chlapa" ( lepší slovo mě fuckt nenapadlo), který je ochoten pomoci úplně a doslova vším a posléze je za všechno po "zásluze odměněn". Jak už to tak v životě chodí...Mě ten příběh doslova vcucnul a vůbec jsem nevnímala jeho délku. Krásný, smutný a snad i realisticky ukazující jak finanční krize láme charaktery a to i mezi nejbližšími...Za mě 90% ()

liborek_ 

všechny recenze uživatele

Prvotřídní obsazení, skvělá režie, dobrá kamera i výprava. Vlastně 2/3 filmu jsou vynikající a odpovídají Farhadiho pověsti. Jenže pak se film zlomí a strašlivě mu ublíží velmi nepřesvědčivé rozuzlení. Jakmile se začne vše přímočaře vysvětlovat, veškeré předchozí pečlivě budované napětí opadne, tajemství se utopí v banalitě bez překvapení. Vlastně už ve chvíli, kdy se na scéně objeví Alejandro, začnou vyvstávat určité pochybnosti. Mezi Laurou a Pacem to jiskří. Na jejich minulém vztahu je celá zápletka vystavěna, a proto je i v samotném vyprávění síla: Nejprve radost, štěstí, pak šok, nervozita, průběh horečného pátrání a shánění peněz.... Divákovi se odhalují střípky minulosti, napětí i díky Irenině nemoci s časem narůstá. Pořád to dává smysl a drží příběh pohromadě (byť kvůli vší přímočarosti se otupují jakákoli případná dilemata, před kterými Paco nutně musí stát; všechna rozhodnutí jsou přijímána bez větších cavyků). Alejandro do tohoto vyprávění však přináš WTF moment: Proč jsou Alejandro a Laura - při znalosti všech těch postupně odlupujících střípků - vlastně spolu? Celá konstrukce příběhu se začíná otřásat, gradace napětí ochabne, dějový posun ztěžkopádní, až nakonec přijde finále... Divák se dozví "kdo je pachatel" a předchozí střípky jsou na nic; výsledné torzo mozaiky je nejasné, nepřesvědčivé; "kauza" je vyřešena, nedostaví se však uspokojení, zůstane pouze záhada vztahu Laury s Alejandrem... Film končí v okamžiku, kdy si řeknete, že to, co bude po tomto odhalení následovat, by bylo mnohem zajímavější, než celé předchozí dvě hodiny, během nichž motivace všech postav vybledly do nezajímava... ()

Reklama

campix 

všechny recenze uživatele

Farhadi je ceněný za svá íránská dramata Klient a především za oscarový Rozchod Nadera a Simin. Bohužel v případě Všichni to vědí se ta jeho poetika s přechodem na evropskou půdu poněkud vytrácí. Zajímavá zápletka by tu byla. Rodina se schází na velkou svatbu, kde se během oslav jeden člen ztratí a za vše může dávná minulost, ze které se snaží někdo těžit. Bohužel fatální je pro film stopáž a s ní poměrně velká rozvláčnost děje. V hlavních rolích můžeme vidět manželský pár Penélope Cruz a Javiera Bardema, ale ani tady se nadá najít větší pozitivum, jelikož se zde hlavně teatrálně křičí nebo pláče ve španělském stylu. Veskrze podprůměrný a nudný film. ()

Biopler 

všechny recenze uživatele

Všetci to vedia, že medzi Bardemom a Cruz to stále iskrilo a iskrí. A tak ich Farhadi strčil do filmu, nech nám to predvedú. Som rád, že sa režisér neuchýlil k lacnému sentimentu, dávni milenci sú už teraz rozumoví a ani k bozku nedôjde. Je to fajn dráma o starých krivdách so starým dobrým Mr. Bombičkom, Ricardom Darínom. Toho keď som zbadal, schuti som sa zasmial a začudovane hľadel prečo práve jeho si vybral rejža do filmu. Najväčšia slabina diela je jeho ťažkopádnosť, strnulosť. Príbeh sa začne zapletať až po 40 minútach, to celé predtým je slabé vykreslenie postáv, namiesto toho divák dostane gýčovo pompéznu svadbu. To všetko ďalej je už pozerateľné, s nádychom thrilleru, hlavne vďaka ústrednej spomínanej dvojici. ()

Michelle75 

všechny recenze uživatele

Moji dva oblíbenci, Penelope a Javier Bardem opět spolu a opět musím jejich přirozené hraní vynášet do nebes. Oni jsou tahouni tohoto filmu a každý záběr, situace s nimi mě hrozně baví, trovhu více ta s Bardemem. Začátek filmu byl pro mě chaotický, přemíra postav, uchechtaná dcera, která se směje pořád a všemu. Naštěstí ne na dlouho, jinak bych to asi nedala.:) Španělština a španělský temperment nakažlivý, dokonalá svatba na malém městě, vinice, nádvoří městečka, herci, to všechno se mi líbilo. Příběh měl občas trochu pomalejší okamžiky a ta stopáž mohla být o pár minut kratší,ale mě rozhodně nenudil. ()

Galerie (43)

Zajímavosti (9)

  • Jedná sa iba o druhý španielsky hovorený film v histórii, ktorý otváral MFF v Cannes. Prvým bol film Zlá výchova (2004). (MikaelSVK)

Související novinky

71. Cannes Film Festival a jeho vítězové

71. Cannes Film Festival a jeho vítězové

20.05.2018

71. ročník byl zahájen snímkem Oscary ověnčeného Asghara Farhadiho Všichni to vědí, jemuž vévodí slavný španělský herecký pár Penélope Cruz a Javier Bardem. Česká stopa byla výrazně znát v úvodu… (více)

Reklama

Reklama