Reklama

Reklama

Léto 84

  • Česko Léto roku 84 (festivalový název) (více)
Trailer 1

"Nejšílenější věci se odehrávají na předměstích", sděluje nám v úvodu filmu "Léto 84" patnáctiletý Davey Armstrong, a něco o tom ví. Děj se odehrává v červnu onoho titulního roku v oregonském městě Ipswich. Davey tráví celé dny i noci poflakováním, tlacháním o sexu a podrobnostech z pokračování Hvězdných válek, a hraním si na “lovce lidí” s kamarády Eatsem, Woodym a Curtisem. Když se v televizi objeví zpráva, že policii uniká sériový vrah, pro Daveyho, který se vyžívá v konspiračních teoriích, je hrůzostrašná novinka příslibem vzrušujícího dobrodružství. Vezme si do hlavy, že oním vraždícím maniakem, který v okolí kosí teenagery v jeho věku, je jeden z jeho sousedů, navenek přívětivý policista Wayne Mackey. Davey strhne své tři nejlepší kámoše k tomu, aby společně začali na vlastní pěst pátrat po usvědčujících důkazech. (Cinemax)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (282)

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Éra vyletněných osmdesátkových dobrodružství s dětskou partou na krku a kvalitním synth-wave soundtrackem nebere konce. Tento film je opět přesně v tom duchu, co nedávno přinesl film To a nebo rozjel seriál Stranger Things. Výborný, mysteriozní příběh, atmosféra, ze které cítíte osmdesátky na sta honů a muzika, která má v současné době žně. Já se bavil. Dětské dobrodružství, které ze začátku začíná až rodinně a končí poměrně brutálním masakrem. ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Stranger Things ve filmové podobě a veliké překvapení! Ve městě řádí sériový vrah, který si vybírá především mladé chlapce a čtveřice teen přátel se rozhodnou strávit své letní prázdniny sledováním a sbíráním důkazů svého podezřelého souseda, který je také mimochodem policista. Čím víc se do všeho šťourají o to víc je celá záležitost nebezpečnější. Neuvěřitelně hezky natočené dobové retro se sympatickými mladými herci, především hlavní hrdina je vynikající a ten jeho detektivní zápal mě fascinoval. Skvělý je i záporák, funguje napětí v závěru je atmosféra pěkně hustá a nečekaně se objeví i drsnější scény. Hodně zábavná záležitost a letos rozhodně příjemný přírůstek. 75% ()

Reklama

ricci.s 

všechny recenze uživatele

Až na konci mi bolo konečne jasné, že film nie je úplne určený pre maloletých, čo je fajn, ale pokiaľ už do toho tvorcovia šupli nejaké drsnejšie scény (ktoré asi dve tretiny nikto nečakal), tak potom je len na škodu, že v takomto duchu neprebiehal celý film. Ináč - páčilo sa, započul som tam aj Ace of Base, na ktorej som v detstve dosť fičal. Je to síce celé trochu detské a dobrodružné (menej hororové, viac nostalgické), ale aspoň to neskončilo úplným klišé ako desiatka podobných hororov. A dokonca, zatiaľ čo som si ešte počas prvej polovice miestami myslel, že tá stopáž je fakt prestrelená, v závere som si zase želal, aby to ešte neskončilo. Veľmi príjemný kúsok, ktorý latku tohtoročných hororov opäť zvyšuje, a stokrát radšej by som si v kine pozrel toto, ako priblblého Slender Mana... ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Vykalkulovaná "jakože amblinovka", která se (krom očividných zdrojů) inspiruje především u Fright Night či Disturbie. Dlouho spíše tuctové osmdesátkové retro "když to umí Stranger Things/To, zvládneme to také", které nad vodou drží krom solidního tempa především sympatické obsazení pubertálních rolí. Vykoupení z tuctovosti přináší až nekompromisní závěr, který navíc nepůsobí na sílu naroubovaný jako u nedávného (v mnohém podobného) Super Dark Times. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Vy tady zase všichni s tím 80 retrem, já z toho teda měl spíš 90 retro, heč. Úplný závěr to zabil, není to poprvé, kdy tvůrci neodhadnou míru konce, aybch byl spokojenej, přejedou to a já odcházím s průměrným zážitkem. Začátek na pohodu, nástup sexy sousedky do baráku hlavního hrdiny mě probral s klimbu a pak už se pořád něco dělo a já si užíval jak se pohoda mění v napětí. ()

Galerie (23)

Zajímavosti (10)

  • Tvůrcům se dostal scénář k filmu v roce 2015, tj. ještě před uvedením Stranger Things (od r. 2016) i To (2017). Podle nich nebylo časové zasazení Summer of 84 primárně reakcí na současnou poptávku po osmdesátkové nostalgii, jako spíš nutnou součástí děje, který připomíná tehdejší vystřízlivění společnosti z pocitu bezpečí, který panoval na americkém předměstí. (baronGrga)
  • Filmovanie snímky prebiehalo v kanadskej provincii Britská Kolumbia, predovšetkým v metropole Vancouver. (MikaelSVK)

Reklama

Reklama