Léto 84

• Česko Léto roku 84 (festivalový název) (více)
Trailer 1

"Nejšílenější věci se odehrávají na předměstích", sděluje nám v úvodu filmu "Léto 84" patnáctiletý Davey Armstrong, a něco o tom ví. Děj se odehrává v červnu onoho titulního roku v oregonském městě Ipswich. Davey tráví celé dny i noci poflakováním, tlacháním o sexu a podrobnostech z pokračování Hvězdných válek, a hraním si na “lovce lidí” s kamarády Eatsem, Woodym a Curtisem. Když se v televizi objeví zpráva, že policii uniká sériový vrah, pro Daveyho, který se vyžívá v konspiračních teoriích, je hrůzostrašná novinka příslibem vzrušujícího dobrodružství. Vezme si do hlavy, že oním vraždícím maniakem, který v okolí kosí teenagery v jeho věku, je jeden z jeho sousedů, navenek přívětivý policista Wayne Mackey. Davey strhne své tři nejlepší kámoše k tomu, aby společně začali na vlastní pěst pátrat po usvědčujících důkazech. (Cinemax)

Trailer 1

Asia_Power

Tramtadadá, máme za sebou Summer of ´84 a já byla jednou zas kladně překvapená ! Přece jen když je v hlavní roli čtveřice hošanů v honibrčským věku, kde jeden vypadá jak z dachau, druhej jak vyžranej anděl, třetí jako brejlatej nerd a čtvrtej jako rádoby drsnej kokot, bála jsem se, že mi polezou mocně na nervy. A ono ejhle, vyžranej anděl mi sednul tolik, až bych mu koupila pytlík bonbonů, brejlatej nerd mi nevadil, kokot nebyl kokot a kluk z dachau měl solidní mozek narozdíl od jeho zkurvenýho fotra. Takže jsem naší čtveřici směle fandila a od začátku byla spolu s hubeňourem zajedno, kdo je tady ten vraždící svinskej zmrd. Tam musím opět zatleskat páč týpek se role zhostil bravurně a postavu vrahouna si vysloveně užíval jak kurva bukkake s negrama. Co mě ale fakt chytlo za rodidlo, tak konec, kterej neměl chybu a za mě patří k jednim z nejlepších konců v hysterii bo historii hororu vůbec. Hnusnej, syrovej a hlavně jednou konečně kurevsky reálnej a jasně říkající - Nikdy neser sériovýho vraha, pyčo! PS : Po mojich 5* se film vyšplhal ze 70% na 71%, díky čemuž se cítím kurevsky důležitá, i když jsem naprosto zbytečný podprůměrný hovno, takže díky moc za chvilkové požužlání ega. ()

silentname

Vyzerá to tak, že s úspechom seriálu "Stranger Things" len dáva zmysel, že sa dočkáme viacero thrillerových alebo hororových projektov, ktoré budú zasadené do 80-tych rokov. A budeme mať detských hlavných hrdinov. Úprimne to dáva len zmysel. "Summer Of 84" bude jedným z týchto filmov. V ktorom partia kamarátov pôjde po stopách sériového vraha. A hlavným podozrivým je sused nášho protagonistu Daveyho. Myslím si, že film funguje celkom dobre. Je to po celý čas celkom dobre spracované krimi, má to dobré momentky a hlavní protagnosti sú dobrí. Myslím si, že aj padouch filmu je spracovaný dosť dobre a človek nad tým neustále premýšľa. Pretože koniec koncov, vrahom môže byť skutočne ktokoľvek. Sledovanie som si užil, je tam dobrá hudba, má to skutočne dobré momentky a myslím si, že záverečnýh 15 minút je skutočne silných. Nemyslím si, že si ktokoľvek zaslúži niečo také, ako to čo sa udeje. Bez spoilerov. Osobne by som možno od filmu čakal iba trošku viac. Napríklad priateľstvo medzi chalanmi mohlo byť spracované o niečo silnejšie a možno sme sa mohli o nich trošku viac dozvedieť. Tiež som mal miestami pocit, že film nám nedáva nič konkrétne a reálne. Ale zase na druhú stranu sme možno toho viac nepotrebovali. Finále je super, zvyšok filmu je dobrý, no mohol byť o niečo silnejší. Ale aj tak ho odporúčam vidieť aspoň raz. Hodnotenie: B+ ()

hellstruck

I sérioví vrazi jsou někoho sousedé... Že by se nám po To a Stranger things spustila vlna nostalgické mánie? Budeme teď vídat náctileté co řeší záhady s vysílačkou v ruce daleko častěji? Já jsem pro. Ale bohužel, ne vždycky takhle kombinace stoprocentně vyjde. Osmdesátky jsem z toho tak úplně necítila (asi jsem zhýčkaná právě ST, kdy na vás dané období dýchne na každém kroku) a atmosféra sílila až na konci. Přitom stačily jen trochu promyšlenější linie (trochu mi připadalo, že vím, co se dál stane a hlavně to kluci měli docela na stříbrnym podnose) a PŘEDEVŠÍM charismatičtější záporák. Podle mě je to u tohoto žánru stěžejní. A tady hrál sériového vraha vcelku nudnej, sympatickej chlap, co je spíš pro smích, než že bych z něj měla mít strach. Škoda. ()

Arsenal83

Toto je Disturbia s oveľa mladším obsadením, takže film osloví najmä mládež, fanúšikov Stranger Things a kníh o Troch pátračoch. Pozeralo sa to ale veľmi dobre, škoda len prepáleného resp. uponáhľaného záveru, ktorý je skôr upútavkou na prípadný druhý diel než dôstojným zakončením. Ale svoj cieľ film splnil, väčšinu svojho času upútal. ()

ARI50

Léto roku 84 skvělé časy, parta kamarádu si léto užije trošku dobrodružně, jemně strašidelně a mírně napinavě. Film doprovázi výborný soundtrack to se musí nechat. Herecky super výběr, ale jedno si zapamatujte nemá cenu se svěřovat rodičum většinou nevěří což pak dopada blbě. Parádní atmosféra cely film sem si náramně užival a bavil se, výborný přiběh, podobný už jsem viděl, nikdy nevíte vedle koho žijete, a jaké léto prožijete. ()

• Název filmu se objeví až před závěrečnými titulky. (griph)
  • Mackeyovo (Rich Sommer) policajné auto sa v záberoch mení z modelu Chevrolet Impala (1981-1985) na Chevrolet Caprice (1986). (beso74)