Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Colin (Daveed Diggs) musí zvládnout poslední tři dny zkušební doby v podmínce, aby získal šanci na nový život. Se svým problematickým kamarádem Milesem (Rafael Casal) pracuje jako stěhovák. Najednou musí čelit události, která ohrožuje jeho cestu k nápravě. Současně měnící se okolní sociální prostředí odhaluje rasové a třídní rozdíly mezi ním a Milesem. (ČSFD)

(více)

Videa (6)

Trailer

Recenze (18)

Eliott 

všechny recenze uživatele

Povedený film s velice sympatickým obsazením a několika legendárními scénami, které jen tak nezapomenete.. Kdyby zápletka byla o něco lepší, neváhal bych dát 5 hvězd. PS: kdo má v plánu se na film podívat, ohlídejte si pořádně titulky. Film obsahuje mnoho rozhovorů ve formě rapu a to řada překladatelů ignorovala a nepřeložila. ()

Arsenal83 odpad!

všechny recenze uživatele

Film má prinášať posolstvo a ťažké témy ako rasizmus, vernosť, násilia a podobných námetov, ktoré zaručene budú na divákov účinkovať, navyše s ľahkou dávkou humoru. Napriek tomu, že sa Blindspotting tu dostane určite do vysokých čísel, pre mňa bol dosť neznesiteľný. Všetky tam hrajúce postavy sú nesympatické. Hlavný hrdina, jeho kamoš, priateľka, všetci konajú až nepríjemne emočne. Dlho sa nič nedeje a potom scénka, kde sa kričí alebo plače. Takto sa to strieda celý film. Vadilo mi to. ()

Reklama

Lukoboss 

všechny recenze uživatele

Velice zvláštní film, kterej stojí na hranici mezí ulítlou komedií a dramatem z prostředí Oaklandu. O tom, že se tamní mládež snaží vyhýbat problémům, ale zároveň je vyhledávají a přitahujou... O tom, že "bílej" kluk, kterej se tam narodil, se snaží být co nejvíc "nigga" (neberte rasisticky) - používá jejich akcent, nasazuje si stříbrný zuby, chová se tak, oblíká se tak, prostě proto, aby zapadnul. Místama se objeví dobrý hlášky, místama film zvážní tak akorát. Nicméně musím v závěru dodat, že snímek je natolik neobvyklej, že nemůžu dát víc. ()

Forsberg11 

všechny recenze uživatele

Bohužiaľ, tento film pôsobí atraktívne len navonok. Je to ako päť hviezdičková ženská s povysávaným mozgom. Pozerá sa na to dobre, ale nebaví vás to... Námet je v pohode, dvaja kamoši z predmestia Oaklandu (jedného z najnebezpečnejsích miest v USA) bojujú o svoje prežitie v tejto džungli. Ale herecky mi sadol len white guy. Daveed Diggs sa mi tam absolútne nehodil. Nebol vôbec zaujímavý a herecky ma vôbec nepresvedčil. Našlo sa niekoľko scén, ktoré som si dobre vychutnal a ktorých mohlo byť rozhodne viac (zbraň s deckom, bitka na párty, zastrelenie černocha). Blindspotting sa však namiesto toho až priveľmi zaberá filozofovaním, ktoré ja veľmi rád, ale v tomto prípade to bolo veľmi trápne a zbytočné. Vo finále môžem povedať, že ma tento film nasral a sklamal, pretože prvá pol hodinka vyzerala reálne na silné 4*. Potom to išlo z kopca... 35 %!! ()

UhLee 

všechny recenze uživatele

(7/10). Velmi milé a solidní překvapení, které jsem opravdu nečekal. Film není nabitý hereckými esy, přesto mě film naprosto pohltil a já jsem pak už jenom hltal každé slovo herců a soucítil s nepřízní osudu, kdy se pořád musíte ohlížet přes rameno. Rapovací pasáže byly originálním zpestřením a dodával filmu takový Oaklandský feeling. ()

Galerie (23)

Zajímavosti (1)

  • Film je výraznou poctou městu Oakland, kde se odehrává. [Zdroj: měsíčník Cinema 6/2018] (ČSFD)

Reklama

Reklama