Júlia, demoverzia

• Kanada

• Nový Zéland

Komedie / Drama / Hudební

USA, 2018, 97 min

Tento príbeh večného hľadania lásky si zrejme naplno užijú diváci obšťastnení životnými skúsenosťami, ale možno sa mýlim. Manželstvo Annie uviazlo na mŕtvom bode a výrazne k tomu dopomohol jej ignorantský manžel, ktorý radšej žije život šibnutého fanúšika strateného rockera. Príjemný humor, nenásilný a trefný, sú ozdobou filmu, ale aj sálajúca pohodička a skvelí herci. Ethan Hawke s pesničkou od Kinks potešil.(12.11.2018)

Zajímavý film, pro mne bez nějaké silnější gradace, přesto příjemný... Pro britský akcent mám slabost, Ethan Hawke je tu snesitelný a fanatický obdivovatel vtipně parodický. Celé je to takové zajímavé trknutí na otázku, jestli svůj život žijeme, nebo spíše jen tak pozorujeme a přežíváme. A že změna nemusí být vždycky k horšímu. Jo, líbilo se mi to...(2.11.2018)

Romány Nicka Hornbyho psal sám život a Nick mu koukal přes rameno a dodal svůj laskavý nadhled. Proto při každém dalším filmovém zpracování všichni fanoušci trnou, co z TOHO zase bude. 'Juliet, naked' se myslím povedla, přestože by potřebovala o trochu delší stopáž, aby "pouze diváci" pobrali a plně ocenili postavu Tuckera Crowea a jeho otcovské problémy. Kromě toho má Nick (jako vždy) krásně vykreslenou hlavní hrdinku, kterou s grácií zahrála Rose Byrne.(7.11.2018)

Dnes ráno, po ceste do roboty, som dostal na daždi zmáčanom listí škaredý šmyk a vytrtkal sa z bajku. Každý rok sa mi podarí aspoň raz sa rozsekať. Ako malý chlapec! Dnes to odnieslo koleno. Zrovna týždeň pred závodami! Táto výborná oddychovka s príjemnou romantikou a distinguovane sarkastickým anglickým humorom mi perfektne vrátila psychiku späť do normálu. Ethan Hawke sa začína pomaly meniť na Nicka Nolteho kríženého s Harrisonom Fordom a Chris O'Dowd ako fanúšik jednoho neuveriteľne sračky hrajúceho muzikanta nemal chybu! Trošku viacej humoru a dám plný počet.(8.11.2018)

"Juliet, Naked" sa nakoniec ukázal ako celkom príjemnou dramédiou s dobrou atmosférou, dobrým tempom a hercami, ktorí to rozhodne vedeli posunúť správnym smerom a dať tomu dostatočne dobrú atmosféru na to, aby ma to bavilo sledovať od začiatku do konca. Ethan Hawke sa ukazuje posledné roky ako veľmi talentovaný človek pred kamerou a vždy sa mu podarí z postáv, ktoré prezentuje dostať niečo iné. A v tomto filme to funguje skvele. Okrem toho mám pocit, že s Rose Byrne by boli celkom pekný pár. Chémia tam je a funguje to. Chris O´Dowd je celkom okey, no mám trošku pocit, že jeho postava je posunutá trošku viac do úzadia. Humor filmu celkom funguje. V úvode je to vtipnejšie, no potom skutočne viac zapôsobia viac tie dramatické momentky. Dokonca musím povedať, že Tuckerove rozhodnutie skončiť kariéru úplne chápem. A rozumiem prečo po tom čo sa stalo už nebol schopný tie skladby spievať a prečo sa v jeho živote veľa vecí dostalo do sračiek. A žiaľ neexistuje žiadny reset gombík, ktorým by sme život vrátiť tam, kde to fungovalo. Musíme žiť so svojimi rozhodnutiami a chybami. Príjemný film na príjemný večer. Hodnotenie: B+(2.1.2019)