Júlia, demoverzia

• Kanada

• Nový Zéland

Komedie / Drama / Hudební

USA, 2018, 97 min

"Juliet, Naked" sa nakoniec ukázal ako celkom príjemnou dramédiou s dobrou atmosférou, dobrým tempom a hercami, ktorí to rozhodne vedeli posunúť správnym smerom a dať tomu dostatočne dobrú atmosféru na to, aby ma to bavilo sledovať od začiatku do konca. Ethan Hawke sa ukazuje posledné roky ako veľmi talentovaný človek pred kamerou a vždy sa mu podarí z postáv, ktoré prezentuje dostať niečo iné. A v tomto filme to funguje skvele. Okrem toho mám pocit, že s Rose Byrne by boli celkom pekný pár. Chémia tam je a funguje to. Chris O´Dowd je celkom okey, no mám trošku pocit, že jeho postava je posunutá trošku viac do úzadia. Humor filmu celkom funguje. V úvode je to vtipnejšie, no potom skutočne viac zapôsobia viac tie dramatické momentky. Dokonca musím povedať, že Tuckerove rozhodnutie skončiť kariéru úplne chápem. A rozumiem prečo po tom čo sa stalo už nebol schopný tie skladby spievať a prečo sa v jeho živote veľa vecí dostalo do sračiek. A žiaľ neexistuje žiadny reset gombík, ktorým by sme život vrátiť tam, kde to fungovalo. Musíme žiť so svojimi rozhodnutiami a chybami. Príjemný film na príjemný večer. Hodnotenie: B+(2.1.2019)

• chelseaman22

Jednoduše film o ničem v podobě dopisování mezi již postarší paničkou, kterou deprimuje její choť a muzikantem, který již dávno není muzikantem. A to by nebylo, aby děj nedopadl tak, jak divák od prvních minut filmu očekává. 39 % Celosvětový příjem k 9. 9. 2019: $4,508,000, což je 4,29 násobek rozpočtu(9.9.2019)

Veľmi pekné a nenásilné. Cítiť to tradičnou anglickou atmosférou. Pripomína to About a boy. Postavy pôsobia skutočne, film to už nehrá na klišovitý happyend ale na dozvuky a očakávania a ústredné duo je skvelý Ethan Hawke a nádherná Rose Byrne. Funguje chémia aj trápne scény - tá v nemocnici je určite top a zároveň to má taký ten skutočný nádych bez zbytočných hlúpostí. Chris O´Dowd trochu lezie na nervy ale to k tomu asi patrí. Taký ten film, ktorý by som dokázal pozerať aj tri hodiny lebo postavy sú strašne sympatické. Nedramatické, netlačí to na pílu a pritom veľmi osviežujúce. Hlavne pri tom návale fekálnych a preexponovaných komédií. Možno nadhodnocujem ale je mi to celkom jedno. Viac takýchto filmov.(3.11.2018)

Dnes ráno, po ceste do roboty, som dostal na daždi zmáčanom listí škaredý šmyk a vytrtkal sa z bajku. Každý rok sa mi podarí aspoň raz sa rozsekať. Ako malý chlapec! Dnes to odnieslo koleno. Zrovna týždeň pred závodami! Táto výborná oddychovka s príjemnou romantikou a distinguovane sarkastickým anglickým humorom mi perfektne vrátila psychiku späť do normálu. Ethan Hawke sa začína pomaly meniť na Nicka Nolteho kríženého s Harrisonom Fordom a Chris O'Dowd ako fanúšik jednoho neuveriteľne sračky hrajúceho muzikanta nemal chybu! Trošku viacej humoru a dám plný počet.(8.11.2018)

Juliet, Naked patří mezi ty slabší romány od Nicka Hornbyho (no horší už je jenom Dlouhá cesta dolů), film je pak, bohužel, ještě tak o dvě patra níž. Velkým plusem je výběr herců, jestli jsem si tenkrát při čtení knižní předlohy představoval Tuckera Crowa jinak než s obličejem Ethana Hawka, tak jsem byl blázen. Rose Byrne je sladká jako vždy. Ale všechny je, jak jinak, válcuje Chris O'Dowd (Který fanboy by se v něm nepoznal? Já až nepříjemně často, byť jsem až takovým obdivovatelem nikdy nikoho nebyl, ani Beatles, ani Oasis). V rámci žánru tomu filmu asi není moc co vytknout, ale jak už jsem psal- ze slabší knižní předlohy pecku nenatočíte (teda většinou). Příště bych si raději prosil zfilmovat Nickovu knížku Jak být dobrý. I když v dnešní feministické "MeToo" době snad raději ani ne. Plusem Juliet, Naked je samozřejmě soundtrack. Třetí hvězda pak speciálně pro můj milovaný Londýn a za to, že mě tam filmaři vrátili zase zpátky.(9.11.2018)

• - Natáčelo se v Broadstairs a Ramsgate, Anglie. (griph)