Vinylová láska

• USA Juliet, Naked (více)

Annie Plattová je kurátorkou v místním muzeu v anglickém Sandcliffu. Je nespokojená se svou prací a se svým přítelem, vysokoškolským učitelem Duncanem, který je posedlý americkým hudebníkem Tuckerem Crowem. Annie napíše negativní recenzi na Croweovo nové akustické album a je překvapena, když jí sám Crowe napíše e-mail, v němž jí děkuje za upřímnost. Navážou spolu korespondenční vztah a průběžně sdílejí svá osobní zklamání. Duncan Annie podvede s novou učitelkou na škole, což vede k jejich rozchodu. Crowe navštíví Annie v Sandcliffu a zůstává u ní. Duncan se s Crowem setkává, ale nevěří jeho identitě, dokud se Crowe neprokáže vlastním pasem. Crowe a Annie se do sebe zamilují. O rok později se ona přestěhuje do Londýna a rozhodne se mít sama dítě. Crowe vydává nové album inspirované Annie a k Duncanově nelibosti jsou spolu šťastní... (TV Nova)

kleopatra

Kniha Julie, demoverze se mi líbila skoro tak moc jako onehdy Všechny moje lásky a co se filmu týče jsem opět nadšená, ale ne tak jako hlasitě a freneticky, spíš zasněně s nostalgií v duši, s myšlenkou na všechny blázny posedlé modlou, jejíž pomyslný život se pitvá skrz naskrz a dolují se infa, kde si jejich idol právě prdnul a přestože idolu je to úplně putna, nám posedlým to život osladí. Ethan Hawke a Chris O´Dowd nemohli být ve větší pohodě. ()

ScarPoul

Veľmi pekné a nenásilné. Cítiť to tradičnou anglickou atmosférou. Pripomína to About a boy. Postavy pôsobia skutočne, film to už nehrá na klišovitý happyend ale na dozvuky a očakávania a ústredné duo je skvelý Ethan Hawke a nádherná Rose Byrne. Funguje chémia aj trápne scény - tá v nemocnici je určite top a zároveň to má taký ten skutočný nádych bez zbytočných hlúpostí. Chris O´Dowd trochu lezie na nervy ale to k tomu asi patrí. Taký ten film, ktorý by som dokázal pozerať aj tri hodiny lebo postavy sú strašne sympatické. Nedramatické, netlačí to na pílu a pritom veľmi osviežujúce. Hlavne pri tom návale fekálnych a preexponovaných komédií. Možno nadhodnocujem ale je mi to celkom jedno. Viac takýchto filmov. ()

sochoking

Dnes ráno, po ceste do roboty, som dostal na daždi zmáčanom listí škaredý šmyk a vytrtkal sa z bajku. Každý rok sa mi podarí aspoň raz sa rozsekať. Ako malý chlapec! Dnes to odnieslo koleno. Zrovna týždeň pred závodami! Táto výborná oddychovka s príjemnou romantikou a distinguovane sarkastickým anglickým humorom mi perfektne vrátila psychiku späť do normálu. Ethan Hawke sa začína pomaly meniť na Nicka Nolteho kríženého s Harrisonom Fordom a Chris O'Dowd ako fanúšik jednoho neuveriteľne sračky hrajúceho muzikanta nemal chybu! Trošku viacej humoru a dám plný počet. ()

Pajky3

Taková pohodička z Anglie. Potěšilo mě, že se natáčelo v Broadstairs, které jsem navštívil a poznával jsem tak místa, kde se herci prochází. Nic převratného se sice nekoná, ale rozhodně to neurazí ba naopak bych to řadil mezi lepší průměr ve svém žánru. Fajn obsazené a dobře to utíká, příjemný film. ()

VenDulin85

Romány Nicka Hornbyho psal sám život a Nick mu koukal přes rameno a dodal svůj laskavý nadhled. Proto při každém dalším filmovém zpracování všichni fanoušci trnou, co z TOHO zase bude. 'Juliet, naked' se myslím povedla, přestože by potřebovala o trochu delší stopáž, aby "pouze diváci" pobrali a plně ocenili postavu Tuckera Crowea a jeho otcovské problémy. Kromě toho má Nick (jako vždy) krásně vykreslenou hlavní hrdinku, kterou s grácií zahrála Rose Byrne. ()

• Natáčelo se v Broadstairs a Ramsgate, Anglie. (griph)