Ideální svět (S05E02) (epizoda)

• Německo

Schöne, heile Welt

Krimi

Německo, 2000, 1 h 36 min

Povedený německý seriál seriál, od kterého nelze čekat styl Horácia, Mac Taylora či Grissoma z amerických bratříčků Kriminálek od Jerry Bruckheimera. Detektivní pátrání je zde spojeno s komickými figurkami mezi něž patří hlavní představitel Big Bena,jeho maminka, prelát, policista Feifer či stavitel. Režie i scénáře jsou v některých dílech nadprůměrné jinde nevybočují z průměru. Nebýt Ottfrieda Fischera asi by mě seriál tolik nenadchl. Tento herec spolu s ostatními vnáší do seriálu své osobité charisma, které nelze opomenout.(8.2.2012)

Vražda místního zpěváka bavorské dechovky rozhodí jeho fanoušky. Nejvíc samozřejmě Rézi, která mrtvolu objeví a ještě jí vrah bouchne lampou po hlavě. Následně se rozjíždí vyšetřování, ve kterém zjistíte, že zpěváka z jeho blízkého okolí neměl vůbec nikdo rád. Takže tušíte správně, že podezřelých se vyrojí víc, než dost. Asi nejzapeklitější případ, který Ben vůbec kdy vyšetřoval.(27.10.2017)

50% - Pro mě jsou na tom všichni Big Beni přibližně stejně. Průměrná podívaná, televizní seriálo-filmy, které jsem dříve v pátek na primě sledoval...(10.10.2007)

• Pohrobek

Tak Ben je na blondýnky? A nechá si kvůli nim dokonce vyrvat párek z rukou?(26.4.2005)

• MikeCool

TV-film. Celkově slabší seriál se slaboučkými krimi díly. Obtloustlý mamiňáček Ben, řeší vraždy společně se svojí blízkou spolupracovnicí a někdy i za pomoci Benovy "vtipné" matky. Jak říkám, když dojde na humor, je to až trapně tragické a nepříliš sympatické. Prostě kriminálka pro starší věkovou kategorii, která tyto "slátaninky" má ráda a já jím to neberu. Každý máme hold svůj názor. Já si pamatuji, že jsem se na toto vždy díval s babičkou, ještě když jsem byl malý děcko. V tu dobu se mi to i líbilo, ale bylo to tím, že v té době mi každý cpal samé pohádky apod. No a tak jsem se vždy u babičky díval na kriminálky, abych věděl, že život není jenom pohádka.(12.11.2012)