Reklama

Reklama

Profil

(festivalový název)
Trailer

Obsahy(1)

Článek o praktikách džihádistů rekrutujících po internetu frustrované Evropanky může Amy dostat do první novinářské ligy. Emoční zmatení, které investigativní reportáž doprovází, je však jen drobným problémem v kolotoči hrozících trablů. Timur Bekmambetov rozehrává intenzivní thriller v hávu formálního experimentu. (Letní filmová škola)

Videa (2)

Trailer

Recenze (36)

Vodnářka 

všechny recenze uživatele

Anonymita sociálních sítí se zmítá mezi svými protipóly. Své o tom ví i novinářka Amy, která má možnost získat jméno ve světě médií (a peníze na nájem londýnského bytu) reportáží, která odhaluje taktiky a postupy recruiterů ISIS. Ti ročně nalákají do Sýrie desítky mladých evropských dívek, jejichž osud má většinou dost podobný a zřejmý konec. Anonymita sítí a znalost technologií přináší Amy nespočet možností, jak proniknout do promyšlených taktik těchto extremistů a celý postup vyzkoušet krok po kroku na vlastní kůži. Ty samé možnosti však anonymita poskytuje i druhé straně, jež dovede s lehkostí vykonstruovat vlastní silné příběhy a vtáhnout osobu na druhé straně sítě přímo do jejich děje. Začíná hra o silnější strategii, v níž se ISIS díky zkušenostem a přesně cílené hře na soucit, pochopení, souznění a lásku, pohybuje o dost přirozeněji. Amy den po dni ztrácí přehled, kde je hranice virutální reality, zapomíná na svá pravidla i na svůj vlastní život. A nejsou to sliby majetku, bytu a darů, čemu ona a další dívky podléhají, jsou to právě ta hezká slova, soucit, obdiv a společné virtuální zážitky, které dovedou zamotat hlavu. Timur Bekmambetov, u nás známý především pro snímek Wanted, představuje Amy, Biela i ostatní postavy pouze prostřednictvím Amyho MacBooku, snímek se odehrává na jejich facebookových profilech, v konverzacích, videohovorech na Skypu, tedy způsobem, kterým jsme dnes všichni zvyklí nejen přijímat informace, ale také prožívat emoce. Spolu s Amy se ocitáme v příběhu o tom, jak se pragmatická inteligentní žena téměř lusknutím prstu promění v oběť vlastní hry. O tom, že lásku lze očividně vyvolat pár hezkými slovy, správnými kroky a častým kontaktem, a snad i o tom, že pokud nemáte výborně promyšlenou taktiku zabijáka z ISIS, žít dva paralelní životy je prakticky nemožné. Snímek inspirovaný skutečnou událostí z Francie mrazí a zároveň přináší hluboký a empatický vhled do tématu, který dnešní Evropa nemá ještě zdaleka zpracovaný. ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

3 roky očekávaný Profil od Timura Bekmambetova ( Wanted, Abraham Lincoln) spatřil konečně světlo internetu a dle očekávání je to slušné, avšak čekal jsem to alespoň v závěru o něco vyhrocenější a šílenější.Žánrově podobný Searching se mi líbil o level výše, ale tyhle Skype Thrillery mám rád a tohle je navíc na zajímavé téma- Islámisté!Příběh se zaměřuje na krásnou Valene Kane, která jakožto investigativní novinářka si založí fake facebookový profil a vydává se za muslimku. Brzy je kontaktována Bilelem, což je jeden z členů ISIS. Její úkol je od něj vypátrat jak probíhá nábor dívek konvertovaných do Islámu, ale docela se to samozřejmě zvrtne.Celý film se odehrává jen na Facebooku a pomocí Skypu, což né každému může sedět, ale má to slušně tísnivou atmosféru, pár menších zvratů, celkem slušné emoce, je to dobře zahrané a v závěru i lehce nepříjemné. Kdo má už zkušenosti s Chalifátem a podobnými snímky s Islámem, tak už ho moc toho nepřekvapí, ale nepolíbený divák může být překvapen jaká jest realita.Trochu mě mrzela občasná nepřehlednost, místy se děj sune kupředu opravdu rychle a místy je tam toho na obrazovce opravdu hodně ( Zprávy na facebooku, titulky, poznámky, 3 různé hovory naráz! ) a finále mi přišlo docela rychle useknuté, ale spokojenost převládá.Film je navíc dle skutečných událostí a rozhodně se filmu vyplatí věnovat čas. 7/10. ()

Reklama

Rimsy 

všechny recenze uživatele

Není to už tak úplně originální koncept, přece jen pár filmů z monitoru počítače či telefonu jsme už viděli. A tak nepřekvapí spousta propracovaných detailů, jichž si člověk během sledování ani nevšimne (respektive pouze náhodou). To je už ale spíše standardem, a tak tyhle filmy mohou zaujmout hlavně tím, že mají neotřelý příběh, který dokáže i navzdory repetitivní formě udržet pozornost. A to se Bekmambetovovi docela daří, kdyby jen díky silnému námětu. I pokud se ale nezajímáte o situaci kolem Islámského státu a nečekaně propracovaných technik, jimiž prorůstá "naši" západní společnost, tak i samotný motiv překračování hranic v práci je zábavný. A leckdy dokonce napínavý. Nikterak zlomový, leč povedený kus. ()

JFL 

všechny recenze uživatele

Pohlcující thriller, který díky formě záznamu plochy počítače (viz např. český seriál Semestr, či Bekmambetovem produkovaný horor Odebrat z přátel) výtečně stupňuje napětí, ale i emoce. Profil zaujme nejen coby dramatizace reálných událostí, ale také jako procítěný obraz emocionálních turbulencí, jimiž prochází novinářka, která kvůli reportáži navazuje přes falešný online profil kontakt s verbířem pro ISIS. ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Koukám,že Klusák se svým počinem V Síti přišel tak trochu s křížkem po funuse resp. po džihádu. Já si totiž myslel jak geniálně past na pedofily vymyslel a ejhle ony už v jiné formě a pro jiné oběti  fungovaly dávno před ním. Film je natočený velmi zručně a fakt se nebudete nudit ani minutu. Mimochodem toto je můj první ryze skype film.  Jen mně šíleně štvaly ty průniky dalších hovorů a chatů (což byl samozřejmě záměr kvůli zvyšování napětí). Já kdybych si skypoval s džiádistou tak na druhé lajně nebudu vybírat s partnerem byt nebo kámošce schvalovat černé šaty na večerní párty. Ale Amy byla mladší než já a tato generace když na to přijde umí celkem rychle sjíždět několik profilů na jednou a ještě na nich komunikovat. Co mne zaujalo byl fakt, že se vyplatilo kucím z Kajdy věnovat tolik času jedné blbce. I když šlo pak o prachy, přesto to asi byl celkem zdlouhavý proces výdělku přičemž jak víme z TV Kajdisté kam přišli tam brali a místní museli často platit daně a výpalné. Příjem z blbek z Británie musel být tedy dost marginální oproti drancování a loupení. Valene Kane to v šátku docela slušelo, možná by mohla změnit image napořád :-) ! Shazan byl taky skvěle vybrán, ideální typ pro konvertovanou muslimku... Jasně schody v abráku jsou jen z mramoru, ale časem prý zařídí ze zlata, takže stačí počkat na menší rekonstrukci baráku. Člověk by dnes už chtěl pomalu říci ISIL už je minulost, ale když člověk vidí co se děje v pohřebišti armád Afghánistánu, tak tuší, že ortodoxní militantní islám ještě bude problém... Dávám za 5 sáčků cukru. * * * * * ()

Galerie (2)

Zajímavosti (3)

  • Celosvětová premiéra proběhla 17. února 2018 na mezinárodním filmovém festivalu v Berlíně. (Stoka)
  • Film byl natočen za 9 dní. (Stoka)
  • Vo filme sú použité aj autentické dokumentárne zábery. (IceQueen)

Související novinky

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

Film, od kterého jsme kvůli komplikacím při natáčení (výměna režiséra) raději nic velkého nečekali. Bohemian Rhapsody. Dnes suverénně nejoblíbenější a masami nejlépe hodnocený filmový šlágr roku.…

Reklama

Reklama