Temná tvář Brooklynu

• USA Motherless Brooklyn (více)
Trailer 1

New York, rok 1950. Osamělý soukromý detektiv (Edward Norton) se snaží vyřešit vraždu svého mentora a jediného přítele (Bruce Willis). (Magic Box)

Trailer 1

Martin741

O Edovi Nortonovi je zname, ze sa mu roku 2000 podaril perfektny film - a to je paradoxne ta najhorsia vec, co sa mu mohla stat. Ma komplikovanu povahu, to ma asi spolocne s istym Dastinom Hoffmanom, lenze Hoffman tiez nieco tocil a ten film nemal uspech .. potom ho to preslo. Od uspechu svojho filmu z roku 2000 rad keca reziserom do remesla a je neznesitelny na place- pocitil to i Inarritu pri Birdmanovi. Reziseri ho len neradi obsadzuju, roky plynu, Norton mal uz 50 a ma hovno na konte.Tu je za kamerou aj pred kamerou, pred kamerou ma recovu vadu, a dost to dalo zabrat .. zvykol som si. Potom ale na mna vybafla len nudna a hodne, hodne predvidatelna detektivka, Norton sa za detektiva proste nehodi. V kinach to komplet zhorelo - a Nortonovo trapenie sa pokracuje : 50 % ()

T2

Rozpočet $26miliónovTržby USA $9,277,736Tržby Celosvetovo $24,021,504▐ Dosť snaživé, to sa Nortonovi nedá uprieť. Miestami to vie dostať na slušné otáčky, či už v rámci ponúknutej témy o územnom riadený mesta, či nejaké to nahánanie sa za dôkazmi. Dosť dobre zachytil dobovosť, herci fungujú pre dej, príbeh tak zamotaný aby z toho nebolela hlava. Nortonová až traumatická veršovacia zajakávosť dáva riadne zabrať, na úvod to dosť deptalo ale potom si človek zvykne na tento úlet. Určite taký priemer ktorý stojí za pozretie. /60%/ ()

Krystalion

Do profilu filmu bych ještě připsal komedie, protože já jsem fakt nesmírně bavil. To, co tady předvedl Eduard jsem naposledy viděl v jeho filmu Prvotní strach, kde byl taky excelentní. V tomto filmu hraje soukromého detektiva, který se snaží vyšetřovat vraždu svého přítele. Vůbec není hloupý, ale trpí Tourettovým syndromem, což v praxi znamená, že občas má poruchu mluvení, dokonce bych to popsal něco jako zvukové tiky a ostatním lidem v jeho okolí to připadá, jakože je tak trochu mentálně zaostalý, což v tomto snímku představuje velice zábavnou vsuvku. Dobře napsaný scénář, režii i hlavní herecký výkon obstaral již zmiňovaný Edward Norton, par excellence. ()

Marze

Velká část tohoto filmu s antikapitalistickým poselstvím se vleče a je to napodobenina noir. Založeno mna románu a bez vysvětlení posunuto z konce devadesátých let do let padesátých. Intriky města s mnoha klišé. Je to sbírka postav, které cítí, že nejsou správně umístěny a vůbec žánr filmu je záhadou. Navíc je to moc dlouhé.Líbil se mi ale humor snímku. Edward Norton napsal ke snímku scénář a sám ho i režíroval. Je to druhý film pod kterým je jako režisér podepsaný. Prvním je romantická komedie Rabín, kněz a krásná blondýnka z roku 2000. Příběh je inspirován románem Sirotci z Brooklynu (česky 2008, Štrob, Širc & Slovák) spisovatele Johnatana Lethena. V roce 1999 získala National Book Critics Circle Award v kategorii fikce a v roce 2000 obdržela cenu Gold Dagger za nejlepší detektivku. V srpnu loňského roku na Nortonovu produkční firmu podala žalobu rodina zesnulého hasiče,který zemřel při zásahu na filmovém place. Další tři lidé utrpěli popáleniny. Natáčení bylo údajně nedostatečně zabezpečeno. ()

D.Moore

Edward Norton patří k hercům, které mám čím dál víc rád. A ačkoliv by Temná tvář Brooklynu (strašlivý český název - proč ne Sirotek Brooklyn, když by to dávalo smysl, že) byla i bez něj poctivou kriminálkou z drsné školy, je to právě jeho neskutečně skvěle zahraný hlavní hrdina, kdo z ní pro mě udělal takovou podívanou. To díky Edwardu Nortonovi se film stejně jako na pátrání nebo na otázku rasismu může soustředit i na to, jak žije a jak se cítí člověk s Tourettovým syndromem, a všechno to sice pomalu, ale o to pečlivěji míchat dohromady. Že si to Norton celé také napsal a zrežíroval, to už je pak jenom takový bonbonek. Vyzdvihnout zaslouží i hudba Daniela Pembertona, který se nevzdal svého stylu, ale výběr nástrojů podřídil době, v níž se film odehrává, a soundtrack pořádně šmrcnul stoprocentním jazzem. ()

• Dle režiséra, scenáristy a hlavního herce Edwarda Nortona, ty největší filmový hvězdy na tomto filmu pracovaly bez honoráře. (MarLin)
  • Rovnako ako dej filmu, tak aj jeho natáčanie prebiehalo na viacerých miestach v americkom meste New York. (MikaelSVK)
  • Jedná se o adaptaci úspěšného románu amerického spisovatele Jonathana Lethema, který v Čechách vyšel pod názvem „Sirotci z Brooklynu“. (vnimatkrasu)