Temná tvář Brooklynu

• USA Motherless Brooklyn (více)

New York, rok 1950. Osamělý soukromý detektiv (Edward Norton) se snaží vyřešit vraždu svého mentora a jediného přítele (Bruce Willis). (Magic Box)

Eric.Kosar

Na první pohled (aspoň pro mě) nezajímavá chujovinka se rázem změnila na zajímavý a originální krimi thriller. Navíc v tom hraje Willis a není to akční kokotinka, už to si zaslouží aspoň 2 hvězdy. Film se malinko flákal, ale chvílema se flákal dobře, správné prodlužování děje ale někdy střídalo špatné prodlužování děje. Norton jako soukromý očko byl výbornej, i Baldwin, kterýho si furt pamatuju jen z Přátel, hrál hajzla, ale i tak byl sympatickej, ještě ten Dafoe to zahrál, zbytek mi přišel jako jen loutky. Film to je zajímavej, vybočuje z řady ostatních filmů "nejsem špatnej film, jen nevím jak se vyjádřit", tenhle film se totiž vyjádřit umí. ()

nikhaj

Prepletene jak pletenka, vyborne herecke obsadenie, postavy maju charaktery- hlavu aj petu, vsetko sa vyvija postupne odhaluje a na nic sa nehra. ()

KraLuban

Úžasná noirovka jak ze staré školy s naprosto skvostnou muzikou. Nejsem si jistý, jestli postižení hlavního hrdiny muselo být přesně takové (ale vychází asi z knihy)...trochu kazilo jinak perfektní atmosféru. Líbilo se mi, hodně. Možná by tomu prospěla i kratší minutáž, ale co už. ()

Bragi66

Hromu hrom a stromu strom, tohle je desetkrát lepší LMDéčko než nějaký Rajman (Rain Man, 1988) . Bruce Willis si tam sice vrzne jen na začátku, ale má to stavbu a uvěřielnost a je to akční film se vším všudy. Vřele doporučuji ke shlédnutí. ()

montymonty

Motherless Brooklyn je silný svojou atmosférou a hudbou (Thom Yorke, Flea, Wynton Marsalis). To naozaj vyšlo a fungovalo to počas celej, takmer dva a pol hodinovej minutáže filmu, ktorá mu sedela. E. Norton film režíroval, produkoval, písal mu scenár a hral v ňom hlavnú úlohu. Zvládol to výborne, otázne však je, či by jeho výkon nebol ešte o niečo precíznejší, ak by sa mohol sústrediť iba na hranie. Ostatní herci boli celkovo výborní, hlavne Michael K. Williams a A. Baldwin. Režisér sa vo viacerých rozhovoroch vyjadril, že chce v tomto filme skúsiť skĺbiť prvky z Rain Mana a L. A. Confidential resp. Chinatown. Na prvý pohľad sa to zdalo ťažko realizovateľné, no vo výsledku to nepôsobí rušivo, naopak pôsobí to prekvapivo jednotne. Nejde teda ani o jednoznačne vyhranenú gangsterku, ani Film noir a ani detektívku s prehnane centralizovanou postavou detektíva. A aj keď si film vyberá prvky a prístupy z viacerých žánrov, dojem je kompaktný. Koncovka filmu je mierne predvídateľná, čo je škoda. Celkovo je Motherless Brooklyn film s priemerným dejom, no perfektnou hudbou a hereckými výkonmi. ()

dragon'88

Toto je nieco pre mna. Noir, jazz, detektivka, vizual. Trochu mi tam nesedela ta koprolalia. Po formalnej stranke nemam co vytknut, pri scene s ambulanciou som si aj pomyslel, ze tych par sekund je malo na pokochanie sa. Vsetko je to super, ale nebavilo to tak, ako by malo. Mozno by stacilo prestrihat, zrychlit. ()

Zaks

Napínavá voľne plynúca noir detektívka z budovateľských čias New Yorku. Ed Norton si zahral mierne vyšinutého detektíva, čo do filmu vnieslo rôzne, často až komické situácie. Bruce Willis sa tu našťastie len mihne, takže moc neprekáža, ale tak verím, že ešte si nejakú poriadnejšiu rolu do konca kariéry užije. Alec Baldwin si rovnako svojho typického kriváka užije, i keď v kontexte minulej doby to možno až tak zle nemyslel a dnes jeho postave vďačia newyorčania za mnohé užitočné stavby. ()

phoenix9

Prvých 30 minút je silných má to nábeh na gangsterku , ale potom sa z toho vykluje viacmenej detektívka a škoda že rola Bruca je tak malá ... ..65 % ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Je skvělé mít sílu obra, ale je tyranské používat ji jako obří!" Edward Norton se snaží vyřešit vraždu Bruce Willise, kterého měl jako svého mentora. Taková gangstero-detektivka s minimem násilí, či krve. Norton tady trpí Tourettovým syndrómom skombinovaným s obsedantno-kompulzívnou poruchou. V rámci vyjádření této poruchy a toho, jaké pocity s sebou přináší jeho choroba, byl mimořádně autentický. Jinak nezajímavá věc. - 40%. ()

BigJohn02

Lionel Tourette Marlow řeší problémy s bydlením v Brooklynu. Norton to napsal, zrežíroval i zahrál skvěle. Co je ale na filmu nejlepší, je dokonalá atmosféra. ()

majorzeman13

Vizuál a atmosféra 50.let v New Yorku je dost dobrá. Herci Norton,Baldwin,Dafoe a Willis i když ten je ve snímku krátce jsou skvělí.Ostatní je opravdu fakt průměrné............. ()

McGuffin

Temná tvář Brooklynu, Motherless Brooklyn je poctivou variací Chandlerových historek, co se přihodily Philu Marlowe v Los Angeles mezi světovými válkami. Hlavní postava dostane od Edwarda Nortona, který v tom i hraje i režíruje, úkol vyšetřit zločin. Kloudně neví, proč ho dostala ani proč ho přijala, vlastně ani není jasné, jaký je to zločin, podezřelí se mění na obėti, kolegové na podezřelé, přátelé na mrtvoly. Na rozdíl od Chandlera se zde šetří krásnými ženami ve špatné společnosti, ale nechybí bary, hudba a střelba. Zločin se vyšetří a úkol splní, jenže život přesto běží ve stejných kolejích dál. Ale jede dva lidé, možná, u moře, na chvíli, spolu, sami, z kolejí vystoupí. Takže tak. https://www.macguffin.cz/ ()

CaptainPixel

CGIcko je mizerny, to se da vzhledem k rozpoctu pochopit, ale prevelka skoda tech tvurcich renoncu, mohla to bejt pecka s paradnim obsazenim. POZOR SPOILERY! Tri priklady za vsechny: 1] nektera auta jsou prilis mlada, napr. ten tyrkysovy Bel Air je model z roku 1957 ne 1950 2] kdyz jde Edward Norton na schuzku do jazz klubu, kde najde cerstvou mrtvolu, je v leve casti zaberu nadherne videt clovek v cerny mikine s modernim bilym respiratorem a dalsi ve vinovem kulichu a riflovy kosily a 3] cas od casu jsou videt evidentne moderni veci v zaberech, jako napriklad na konci kdy Norton jede v Bel Airu po moste, jsou videt moderni betonovy zatarasy/predely a na nich moderni zluty plastovy svitilny, jako bejvaj pri praci na silnici. ()