Do Dne matek zbývá už jen několik dnů a několik rodin se musí vyrovnat s tím, jak tento velký den letos stráví. Ať už to znamená strávit ho s novou láskou, ztracenou láskou či úplně bez lásky, letošní Den matek se určitě nezapomenutelně zapíše do historie romantických komedií – a na několik dalších desetiletí i do povědomí diváků. Laskavý, starostlivý, vtipný a dojemný – stejně jako matky na celém světě. (Freeman Ent.)

Borrtex

Ano. Klasika. Nic prevratneho. Takovychto "middleclass" romantickych filmu jiz vzniklo a jeste i vznikne nespocet. Je tomu tak jednoduse proto, ze jsou to ty oddychovky, u kterych si date veceri, behem filmu parkrat zkouknete mail nebo facebook a mnohdy si i pokecate s prateli. Ale to je duvod, proc presne takovyto filmy jeste potrebujeme. Abychom na chvilku vypli a relaxovali u predem jasneho happyendoveho filmoveho dila jako je toto. :-) ()

lobo87

Premárnený potenciál. Mať v jednom filme Jennifer, Kate, Juliu a Jasona je splnený sen tvorcov romantických komédií. Paradoxne, Marshall patrí k tým najskúsenejším z nich, ale tu to vôbec nezužitkoval. Chýbal vtip i pútavejšie príbehy, niečo, čo by chytilo za srdce. Valentín bol dobrý, Silvester slabší a Deň matiek zatiaľ najslabší. Čo bude ďalšie? Deň vďakyvzdania? Ešteže Vianoc sa chopili Briti (Láska nebeská). Veľmi slabé tri *... 50% ()

Bilynigga

Klišé... to je první slovo, které mě napadne, po shlédnutí celého filmu a hraje mi v hlavě ještě notnou chvíli, ve všech tóninách. Klišózní klišé. Vše dopadne dobře a každý má rád svou mámu. Dívali jste se na hodnocení? Když jste příslušnice něžného pohlaví, nemůžete tomu skoro dát méně než 2 hvězdičky a když vezmete v potaz Anistonovou, tak ani méně než 3. Když na to koukáte se svou matkou asi ti ve vás vyvolá nějaké sentimentální rozpoložení a podle mě, to je jediná a splněná pointa celěho filmu. ()

vydumnica

Mám tieto pohodové filmy Garyho Marshalla rada. Už tradične ani v jeho žiaľ už poslednom filme Mother's Day nesmie chýbať Hector Elizondo. A samozrejme hviezdne obsadenie ako Julia Roberts, hoci tej sa tu ušla asi najmenej zaujímavá postava, v nudnom teleshoppingu a v tej parochni pôsobila skôr nevýrazne, ale ani za tých pár rôčkov od prvého vzhliadnutia som nezabudla na jednu jej scénku, kde hovorí, že bábätká sú vždy lepkavé (a potom ešte ako dcéra posiela otca kúpiť tampóny). Najviac priestoru tu dostáva ako vždy skvelá Jennifer Aniston, ktorá si pre seba ukradla tie najlepšie a najvtipnejšie scénky z celého filmu! Ani pri druhom pozretí som sa nenudila! Jennifer bola tá najlepšia voľba. Či už je to rozhovor s ex manželom, či všetky spoločné scénky s Jasonom Sudeikisom, scénka s klaunom, s deťmi, keď jej donesú raňajky do postele alebo ako sa háda s tou "sokyňou", že tá voľná stolička bola pre jej kabelku😄! Pred nedávnom som čítala rozhovor s Jennifer, čím všetkým si musela prejsť, keď sa snažila otehotnieť, no neúspešne, preto o to viac obdivujem ako vždy perfektne dokáže zahrať matku a ešte k tomu vo filme o matkách, muselo to byť pre ňu veľmi ťažké. Už menej zaujímavá bola linka s Kate Hudson, ale aj tam sa našlo zopár vtipných scén. Britt Robertson mám tiež rada. Mother's Day je vlastne taká pocta všetkým mamičkám a veľmi fajn oddychovka nielen (alebo hej?) pre ženy. Na rozdiel od Pretty Woman sa z neho kultový film nestal, ale za pozretie stojí, ak máte radi takýto žáner samozrejme. Hector Elizondo: "If you don't kiss her, I will!" 65%. ()

Plaque

Natlačené partiou hercov a herečiek, ktoré majú v CéVéčku špecializáciu rodinné komédie na prvom mieste a to asi zaručilo aj najväčší úspech. Minimálne to udržiavali v miere únosnosti a stráviteľnosti. Boli tam aj vtipné pasáže, boli tam aj nudné časti. Boli tam aj pokusy na zamyslenie, boli tam aj pokusy o emócie. Boli tam aj dobré výkony a boli tam aj herecké podvrtnutia. No, jednoducho, bolo to také akurát. Na nedeľné popoludnie, keď si aj mozog potrebuje trochu odpočinúť, na hodinku a pol vypnúť a iba tak sa prevaľovať v dutine lebečnej bez akéhokoľvek zmyslu či potreby sa niečomu venovať. Svoj účel to splnilo na výbornú. ()

• Zhruba v polovině filmu sedí Miranda (Julia Roberts) v restauraci, kam za ní přijde Lance (Hector Elizondo), který jí na závěr rozhovoru řekne, že „má teď tu správnou salátovou vidličku“. Jedná se o odkaz na film Pretty Woman (1990), kde si spolu zahráli. (J.A.K.)

Zemřel Garry Marshall, režisér Pretty Woman

Zemřel Garry Marshall, režisér Pretty Woman