poster

Jáchyme, hoď ho do stroje!

 • Československo

  Velký den Františka Koudelky

  (pracovní název)
 • Československo

  Vysoká fáze

  (pracovní název)
 • angličtina

  Joachim, Put It in the Machine

Komedie

Československo, 1974, 95 min

Hrají:

Luděk Sobota, Marta Vančurová, Věra Ferbasová, Josef Dvořák, Ladislav Smoljak, Zdeněk Svěrák, Václav Lohniský, František Husák, Josef Hlinomaz, Lubomír Lipský st., František Peterka, Karel Novák, Eva Fiedlerová, Petr Nárožný, Jan Hartl, Miroslav Homola, Eva Svobodová, Josef Beyvl, Václav Kotva, Tetsuchi Sassagawa, Oldřich Velen, Karel Augusta, Radoslav Dubanský, Petr Kopřiva, Karel Kryška, Jan Kuželka, Jiří Lábus, Jiří Zavřel, Jan Vala, Jiří Wimmer, Oldřich Musil, Vladimír Krška, Josef Koza, Vlastimil Bedrna, Antonín Navrátil, René Přibil, Jaroslav Tomsa, Karel Peyr, Pavel Vondruška, Jaroslav Vozáb, Jaroslav Weigel, Miloň Čepelka, Oldřich Unger, Mirko Musil, Josef A. Stehlík, Antonín Soukup, Karel Smrž, Luisa Kollingerová, Josef Skrčený, Marie Prokešová, Jana Posseltová, Michal Pospíšil, Vladimír Hrabánek, Ivan Pokorný, František Vinant-Petiška, Ivan Martin, Vilém Lipský, Anna Pitašová, Zdeněk Křeček, Jana Drastíková, Olga Hrzánová, Dana Klossová, Petr Hájek, Petr Brukner, Alena Augustová, Josef Brozman, Jiřina Bílá, Josefa Pechlátová, Vlastimila Vlková, Petr Jákl st., Zdeněk Hrdlička, František Jákl, Jiří Mašín, Jaroslav Klenot, Karel Vítek st., Václav Syřiště, Jaroslava Adamová, Vladimír Fürst
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Aleee89
  ****

  Legendární film. Duo Svěrák - Smoljak je taky legendární a jejich filmy jsou plné skvělých hlášek, situací, scének a postav. Však hlášky a scény z tohoto filmu taky zdomácněly a říká je celý národ. Luděk Sobota byl fajn, film se myslím povedl a určitě na něj můžeme jako Češi být pyšní. Pobavíte se, nenudíte se, něco je tak geniálně absurdní...(18.6.2013)

 • silentname
  *****

  Máte tiež filmy, ktoré môžete vidieť znovu a znovu a znovu a ani po tisícikrát vás nebudú nudiť a neprídu vám mimo? Takto by sa dalo hovoriť skoro o všetkých filmoch, ktoré dali dokopy duo Svěrák a Smoljak. Humor? Absolútne perfektný. Nikdy nejde mimo, scénky nie sú trápne, majú chuť a človek ich môže vidieť miliónkrát a vždy sa na nich zasmeje znovu. Moje osobne najobľúbenejšie sú asi tieto: Fiat, v ktorom nikto nesedí, vejce, všetky scénky s Gregorom a najmä s Václavom Lohniským v role doktora Chocholouška. Ladislav Smoljak ako vedúci závodu je perfektný, Luděk Sobota je perfektný vo svojej role a jeho romanca s Martou Vančurovou má chémiu a príjemne funguje a plus tu máme ešte aj protiúplatkársky kurz. Záver je absolútne dokonalý... obe scénky. Tak ako utopenie auta Tatra, rovnako aj doktor Chocholoušek strieľajúci s tarasnicou po svojich zamestnancoch. Je to proste fantastický klenot ... dokonalé.(2.6.2015)

 • triatlet
  *****

  Premiérový scénář Svěkáka + Smoljaka měl zaděláno na slušný úspěch. Slušnej oddíl reprezentující navíc i Luděk Sobota, Oldřich Lipský, ale i Věra Ferbasová se svým Gregorkem znamená velmi slušnou zábavu. A na počátku všeho byl spolehlivý průvodce životem, kondiciogram pro Františka Koudelku (narozen 8.2.1956) za 15 Kč.(24.7.2008)

 • Šandík
  ****

  Přestože je v tomhle filmu řada úžasných momentů a míst, z herectví neherectví Luďka Soboty je mi spíše trapno. To není skvělý výkon hereckého profesionála, ale zcela autentický projev naprostého amatéra, jehož "herectví" sice ve své době zazářilo nikoho a nic nevykrádající originálností, ale který bez jakéhokoli dalšího vkladu, v podobě skutečné schopnosti ztvárňovat filmové či divadelní role, časem nutně značně omrzí, jak ostatně dokládá jednoznačně sestupné hodnocení filmů v nichž si ještě Sobota stihl zahrát před tím, že producenti definitivně pochopili, že žádný comeback Luďka Soboty nepřijde přijít už ani omylem...(10.9.2006)

 • duklak2
  *****

  Neber úplatky, neber úplatky, nebo se z toho zblázníš. Kdyby tato hláška platila doopravdy, tak by skoro celá republika byla v blázinci :-). Vzdyt je bere skoro kazdej a kdo rika, ze ne, tak je bere nejdele. Nezapomenutelna ceska klasika. Kazda treti veta se stala hlaskou. Je to jedna z nejlepších českých komedií o skromném hochovi, který jede z vesnice do mesta pracovat a ridi se kondiciogramem. Taky bych takovy kondiciogram bral, treba by mi pomohl, protoze jsem vecne pesimisticky a porad se mi to plni :-(. Jednoznacne nejlepsi film Ludka Soboty.(24.7.2008)

 • - Názov fiktívnej strojnej traktorovej stanice Chvojkovice-Brod sa koncom deväťdesiatych rokov stal populárnym označením, ktoré nesie niekoľko rôznych skutočných športových oddielov. (Raccoon.city)

 • - Traktor "Máňa" sa v skutočnosti nepotopil celý, iba vošiel do rybníka a ďalší záber už bol na potápajúcu sa starú strechu, ktorú pod hladinu sťahovali potápači. (Raccoon.city)

 • - Blanka (Marta Vančurová) měla svůj topinkový stánek v prostorách slavného pražského automatu Koruna. (Robbi)