poster

Jáchyme, hoď ho do stroje!

 • anglický

  Joachim, Put It in the Machine

  (neoficiální název)

Komedie

Československo, 1974, 95 min

Hrají:

Luděk Sobota, Marta Vančurová, Věra Ferbasová, Josef Dvořák, Ladislav Smoljak, Zdeněk Svěrák, Václav Lohniský, František Husák, Josef Hlinomaz, Lubomír Lipský st., František Peterka, Karel Novák, Eva Fiedlerová, Petr Nárožný, Jan Hartl, Miroslav Homola, Eva Svobodová, Josef Beyvl, Václav Kotva, Tetsuchi Sassagawa, Oldřich Velen, Karel Augusta, Radoslav Dubanský, Petr Kopřiva, Karel Kryška, Jan Kuželka, Jiří Lábus, Jiří Zavřel, Jan Vala, Jiří Wimmer, Oldřich Musil, Vladimír Krška, Josef Koza, Vlastimil Bedrna, Antonín Navrátil, René Přibil, Jaroslav Tomsa, Karel Peyr, Pavel Vondruška, Jaroslav Vozáb, Jaroslav Weigel, Oldřich Unger, Mirko Musil, Josef A. Stehlík, Antonín Soukup, Karel Smrž, Luisa Kollingerová, Josef Skrčený, Marie Prokešová, Jana Posseltová, Michal Pospíšil, Vladimír Hrabánek, Ivan Pokorný, František Vinant-Petiška, Ivan Martin, Vilém Lipský, Anna Pitašová, Zdeněk Křeček, Jana Drastíková, Olga Hrzánová, Dana Klossová, Petr Hájek, Petr Brukner, Alena Augustová, Josef Brozman, Jiřina Bílá, Miloň Čepelka, Josefa Pechlátová, Vlastimila Vlková, Petr Jákl st., Zdeněk Hrdlička, František Jákl, Jiří Mašín, Jaroslav Klenot, Karel Vítek st., Václav Syřiště, Jaroslava Adamová

Střih:

Miroslav Hájek

Zvuk:

Josef Vlček

Scénografie:

Jindřich Götz
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • sinp
  ****

  Velmi vtipná podívaná, ale na komerčních stanicích u ní funguje otravný kolovrátek, takže jediná rada je po pěti (u někoho možná po deseti) reprízách nemilosrdně ignorovat. Fajnový Luděk Sobota se vyčerpal jedním filmem a to je taky problém snímku. Smoljak a Svěrák film zkrátka přecpali tolika hláškami a dvojsmysli, že je místy až teatrální. Ale možná to přijde jen mně...(30.10.2005)

 • RHK
  ****

  "Náš ústav, pane Hudečku, se vám mými ústy co nejsrdečněji omlouvá za toto politováníhodné nedopatření, k jakému dochází maximálně jednou za deset let." Ukázka (STS Chvojkovice - Brod): http://www.youtube.com/watch?v=6AE-nGAdE-I&feature=related(16.10.2011)

 • Elyssea
  *

  Pardon, já nikdy neměla pochopení pro české komedie ze sedmdesátých a osmdesátých let. S tímhle raději bežte za mou tetou, ta je nadšený konzument těchto snímků. Příště mi raději schovte dálkové ovládání, aby mě nenapadlo to tam přepnout. Možná je to klasika atd. atd., ale vzhledem k tomu, že i Marečka snesu jednou za pět let, (to mi připomíná že už jsem ho neviděla asi sedm let), nejsem asi ještě dostatečně stará na tenhle typ filmů. (Ostatně, je mi teprve 15)(17.5.2008)

 • triatlet
  *****

  Premiérový scénář Svěkáka + Smoljaka měl zaděláno na slušný úspěch. Slušnej oddíl reprezentující navíc i Luděk Sobota, Oldřich Lipský, ale i Věra Ferbasová se svým Gregorkem znamená velmi slušnou zábavu. A na počátku všeho byl spolehlivý průvodce životem, kondiciogram pro Františka Koudelku (narozen 8.2.1956) za 15 Kč.(24.7.2008)

 • MarekT
  *****

  Geniální komedie s ještě nikoli nesympatickým Luďkem Sobotou, naopak představitel hlavní role je naprosto skvělý a nechce se tomu věřit, že to dotáhl hlavně po revoluci tak "daleko". K tomu nelze nezmínit další skvělé herce - Josef Dvořák, Zdeněk Svěrák a Ladislav Smoljak, dále scénář z pera posledních dvou jmenovaných, z nějž vzešly kultovní hlášky, které netřeba opakovat znovu a znovu. Však se taky reprízy dočkáváme poměrně často, a když mám zrovna náladu, tak se třeba jednou za ten rok i podívám. 100%(3.12.2008)

 • - Judistické závody se natáčely v tělocvičně TJ Bohemians Praha ve Vršovicích, která sousedí s fotbalovým "Dolíčkem". (Robbi)

 • - Oním vozem dánského muzikanta je 1966 Ford Mustang Convertible. Motor, případně i klimatizaci, má však vpředu, nikoli vzadu, jak je ve filmu prezentováno. (Zilin)

 • - Konkurzu na hlavní roli Františka Koudelky se zúčastnili mimojiné i Jiří Krampol nebo Jan Hartl. (Bart)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace