Pan Dort

Tårtgeneralen

The Cake General

Drama / Komedie

Švédsko, 2018, 101 min

Ještě se ani nedostanete k sfouknutí první svíčky zdobící tento nestandardní dort a je vám jasné, že máte co dočinění s logice odporujícím severem. Osobité. Jak po stránce humoru tak stylu vyprávění…..osobité postavičky, jejich osobité příběhy v osobitém městečku. Pomyslnou třešničkou je inspirace skutečnými událostmi. Dost možná jednorázová záležitost, ale jestli si na podobně absurdních taškařicích ujíždíte, tak račte vstoupit.(26.9.2019)

Je to vtipné, nicméně na Švédsko bych čekala trošku větší úlet.(5.7.2019)

• ARI50

Nejlepší na celém filmu je soundtrack, ten se povedl ve všech ohledech. Ano jsou zde pasáže plné srandy a dobrého příběhu nebo spíše zajímavého, ale mě bohatě stačilo jednou vidět. Otec byl nejlepší změna je život a teď hurá na 500 metrové žrádlo.(30.9.2019)

Když to porovnám se Stoletým staříkem nebo s Mužem jménem Ove, tak Pan Dort má podobný náběh na stejně absurdní švédskou komedii. Ta se ale v průběhu vyprávění lehce znormální, což je možná trošku škoda, protože zhruba prostředek filmu trošku nudil. Každopádně po závěrečných titulkách a potvrzení, že se jedná o skutečný příběh, jsem sem nakonec přišel se slušnými čtyřmi hvězdičkami.(8.7.2019)

• BOURQUE

„Švédsky recept“ na to, ako sa zviditeľniť. True-based príbeh je ľudský a vďaka jeho jednoduchosti dokáže osloviť viacerých divákov. Avšak vďaka nevyrovnanej úrovni scén a nevyužitým potenciálom (hlavne vedľajších) postáv to nepukne tak hlasno, ako by mal. Osobné hodnotenie: 69% (**) (13.7.2019)

• - Před závěrečnými titulky je zdokumentována poslední cesta skutečného Hasse P. do města Köping, kde navštívil staré známé, kteří mu pomohli uskutečnit zápis do Guinessovy knihy rekordů. (vojacekr)