Dělostřelec Pankrác, dragoun Bimbác a kuchař Servác jsou váleční vysloužilci, kteří dostanou od skřítků tři kouzelné dary: klobouk, schopný vyčarovat jakýkoliv předmět, bezedný váček se zlaťáky a harfičku, přivolávající libovolný počet sloužících. Zatímco Pankrác by chtěl jít na ryby a Servác odpočívat, Bimbác si přeje navštívit všechna místa, kde bojovali. Když hodlá na poli, kde už oráč obdělává půdu, zopakovat bitvu, rozhodnou se kamarádi, že ho ožení, aby přišel na jiné myšlenky. Nápad by to byl dobrý, jen kdyby se Bimbác nezamiloval do zlé princezny Bosany z království Monte Albo, která se svým otcem veterány o jejich kouzelné předměty okrade. A tak zase nemají nic a musí spoléhat jen na sebe. Jsou sice tak mazaní, aby kouzelné předměty získali zpátky, a ještě nenechavou princeznu i jejího otce vytrestali, co je ale důležitější, poznají, co je v životě důležité a co naopak vůbec ne, co vadí a co nevadí. (TV Nova)

George8

pohádkový klenot Oldřicha Lipského. Genialitu najdete zde skoro všude. Tak se mají točit kvality. Tohle diváci přesně očekávají a nechtějí být ochuzeni. Za mě 90% ()

darthvader77

Není nutno není nutno, aby bylo přímo veselo! Hlavně nesmí býti smutno natož aby se brečeloooo. Chešli trap se, že ti v kapse, zlaté mince nechřestí. Nemít žádné kamarády tomu já říkám neštěstí. Nemít prachy. NEVADÍ. Nemít srdce. Vadí. Zažít krachy. Nevadí. Zažít nudu. JÓ TO VADÍ. TO VADÍ. ()

Pitryx

Nějak téhle pohádce nemohu přijít na chuť. Není špatná, ale některé jiné si občas pustím znovu. Tuhle nějak ne. Fakt nevím proč. ()

Dass

Jeden z klasickych titulu meho detstvi. Na ty se prece nezapomina ( a i dnes me snimek dokaze zabavit, ackoli jsem ho videl nejmene 10krat )! ()

Lewaso

Nezapomenutelná (teď už) klasika nabitá zlidovělými hláškami snad víc než komedie o Marečkovu peru. Vždycky, když si kupuju kamelky, koukám, jestli je prodavač nemá pod buřinkou. ()

(fjw)

Další moje oblíbená pohádka:) A vlastně jedna z neljepších pohádek co u nás byla natočena. Už jen díky hudbě od Uhlíře a Svěráka:) Á..není nutno, není nutno, aby bylo přímo veselo... :-D ()

mr.bredok

Možná nejsem dost objektivní, ale ujíždím si na Svěrákových věcechc a zdá se mi, že neudělal nikdy vyloženě zlý scénář, nebo nezahrál špatně roli. Tato pohádka je neuvěřitelně chytře napsaná, je zároveň poučná a hodně veselá. Jedna z nejlepších českých pohádek. Moje dcera si ji zamilovala již v necelých dvou letech. ()

Bratr

Miluji tuto pohádku pro její laskavý humor, který možná většina dětí ani nepostřehne, ale rozhodně si na něj vzpomene ve chvíli, kdy dospěje. Jen čekám, kdy kdo zažaluje autory, protože já dnes nemohu žít bez cigaret s velbloudem a vím na sto procent, že viníkem je nenasytný Lasica, který se po těhle mňamkách mohl v pohádce utlouct. ()

GoldenGecko

Moje top pohádka ( jo ještě Lotrando a Zubejda). Jak to jen říct, když si každej myslí to samý... Prostě perla, s unikátním příběhem a především skvělými veterány. ()

route60

Nádherná pohádková komedie Oldřicha Lipského s hromadou výborných herců a nádhernou hudbou a písničkama Jaroslava Uhlíře, scénař Zdeňka Svěrákaje prostě dokonalí, na Tři veterány je radost se dívat. ()

Ereniss

Ne, ne, to není můj šálek kávy. Kdysi možná, ale další a další shlednutí nudí a nepřináší nic. Samozřejmě obsazení na jedničku, ale bohužel to není vše. ()

megajalec

Není nutno, není nutno...A inak princezná Bosana to nemá až také zlé, veď veliký frňák velikého ducha značí! :) ()

Crube

Pohádka,která si toto označení snad ani nezaslouží....absolutně nestereotypní,klišé vyhazující ze dveřmi a okna zavírající. Až dostane dnes někdy někdo chuť natočit stylizovanou pohádku,umístit jí do bezčasí a bezmístí,a dát do ní třeba Camelky,at se tady učí,pak se učí znovu,a pak at si spočítá,jestli má na to talent....takovouhle vyváženost,názorně a přitom nekázavě umístěný morální poučení pravděpodobně nevykouzlí. ()

JuniorSrky

Téhle pohádkové klasice české kinematografie jsem nikdy nepřišel na chuť. V dětství mi byl často podstrkován a viděl jsem ho nejméně desetkrát. Mě to vážně nikdy nebavilo a ničím nezaujalo a hlavně aspoň kdyby nám to tolik ve škole nenutili. [40%] ()

Elyurias

Nikdy na mě tento film nepůsobil příliš pohádkově, myslím, že jsem si z něj vzala víc teď, než jako malá...proto mi asi úplně k srdci nepřirostl... ()

SheldonShamy

Režie: Oldřich lipský, Hudba: Jaroslav Uhlíř. Opravdu je nutné ještě něco dodávat? Správná česká komedie jak má být a která se zaslouženě objevuje na českých obrazovkách. Děti i dospělí si užijí každou minutu "poválečné" pohádky, kdy se tři vojáci potulují po světě. Děj snad všichni znáte, ne? :) ()

Zemřel herec Josef Somr

Zemřel herec Josef Somr