...Děsivě pravdivá pohádka s velkým "cimrmanovským" humorem.!(29.8.2007)

Vemkoncem nejlepší česká filmová pohádka. Celé to stojí na scénáři, kde se podepsal humor jak páně Wericha, tak i Svěráka. Na hercích a v neposlední řadě i jakési exotické výpravě. Velkým plusem této netradiční pohádky je, že zde nečpí politický podtext, který by dětem do hlavy vštípil něco o havířské morálce.(20.12.2011)

Tuhle pohádku jsem nikdy neměl moc rád a to hlavně díky dlouhému nosu, který mi přišel strašně odporný a strašidelný. :D Jinak to není špatná pohádka, také poučná, i když v dnešní době jsou peníze také potřeba.(4.7.2014)

Musíte Edu omluvit. Je to prostý pobíješ much. Flájbój, jak říkají Angličani. Flájbój Eda...... Veľmi dobrá rozprávková komédia pre dospelých (pochopia toho rozhodne viac ako deti).(14.9.2011)

Další z těch kouzelných pohádek, která ale tentokrát netěží z té "klasické pohádkové atmosféry", ale z humoru a nových nápadů. Navíc v moc příjemném hereckém obsazení.(1.12.2003)

• - Když Bimbác (Petr Čepek) na konci loví kliku od flašinetu, vyleze z vody celý mokrý. V následujícím záběru má ale mokrou jen košili. (Wishkah)

• - Scenár k rozprávke pôvodne pripravoval Jiří Brdečka, ale po tom, čo náhle zomrel, sa dostal k látke Zdeněk Svěrák. (Raccoon.city)

• - Představitelé Tří veteránů se spolu na natáčecím place potkali znova o 2 roky později při natáčení filmu Slavnosti sněženek (1983). (karda1)