Nad touto pohádkou se zkrátka ohrnout frňák nedá. Originalitou kýchá na všechny strany. A i kdejakej slon by princezně záviděl.Není pohádky s hvězdnějším hereckým obsazením. A to myslím doslova, od královského ansáblu až po nejmenšího pidimužíka. ''Hele Německo abys tomu rozumnělo, ona k vám jede na přátelskou návštěvu.''(18.2.2015)

,, obyčejný pobíječ much , fly boy jak říkají angličani. Hotel u mě u Supu, trojka bez štěnic s ramínkama a co je tohle no co to je no co je tohle no co to je. A to je jen jedna z mála fantastických hlášek v této pohádce. Rozhodně v žanru českých pohádek exceluje . Už jen obsazení naznačuje že se jedná o kopec zábavy.(15.2.2008)

Naprosto geniálně natočená pohádka podle scénáře Zdeňka Svěráka, na motivy Jana Wericha a režijního vedení Oldřicha Lipského. Skvěle herecky obsazený film, kterému nechybí ani výpravnost, humor i skvělá hudba Jaroslava Uhlíře. Ve filmu se objevuje spousty "hlášek", které zlidověly např. " Cigarety nemáš ? Jaký by jsi chtěl - s velbloudem ! ZABAVUJE SE ! Máš ještě VELBLOUDA ? EŠTĚĚĚ !!!(25.12.2010)

Najväčším plusom Troch veteránov je scenár Zděňka Svěráka, ktorý ho napísal podľa rozprávky Jana Wericha, takže o zábavu a vtipné momenty naozaj nie je núdza. Hrušinský, Čepek, Somr v úlohách troch veteránov sú obsadení veľmi trefne, každý je niečim charakteristický, ale najviac sa do pamäte zaryjú naopak vedlajšie postavy, ako napríklad Satinského kráľ, Svěrákov minister informácií, či Lasicov colník. Traja veteráni sú skrátka nápadmi sršiaci film, ktorého príbeh zaručuje, že sa na nich budeme baviť aj po niekoľkých desaťročiach.(10.4.2005)

Texty ve Werichově Fimfáru bych rozhodně neoznačil jako pohádky. Naopak jistým způsobem to jsou spíš horory, na mě z nich čiší chlad, odcizenost mezi lidmi, zlo. Chybí láska, dobro, hřejivost. I ty povídky, které "skončí dobře" tak úplně dobře nekončí, vždy je tam nějaké ale. Z těchto důvodů se mi nijak zvlášť nelíbí ani Tři veteráni, neb o nich platí vše, co jsem napsal výše. V muším království jsou všichni zlí a vyčůraní, tři veteráni se k sobě taky nechovají nijak zvlášť pěkně a dobrý konec v jejich případě znamená, že se budou protloukat světem chudí s flašinetem. Ale zahrané je to pěkně.(3.8.2011)

• - Ve filmu je v jednom záběru k vidění automat na prezervativy značky Primeros. Těsně předtím než je vidět, pronese Rudolf Hrušínský větu: „Braňte se, dokud se nevrátím!" (grovik.net)

• - V němčině se pohádka jmenovala Die Prinzessin mit der langen Nase, v překladu "princezna s dlouhým nosem". Známá zde byla také pod názvem Verschenktes Glück, tedy "darované štěstí". (Adalbert72)

• - Názov štátu v rozprávke Monte Albo (Biela Hora) je obmenou názvu štátu Monte Negro, pod ktorým je známy štát Čierna Hora. Rozprávka a jej filmové spracovanie predstavujú prakticky jedinú recykláciu klasického obrazu Čiernej Hory v období po 2. svetovej vojne. Spočiatku tvorcovia filmu údajne uvažovali o možnosti točiť rozprávku priamo v Čiernej Hore. (Zdroj: iliteratura.cz) (Raccoon.city)