Můj první film v kině, navíc vesnickým. Byly mi čtyři nebo snad pět a šli jsme tam dva kiláky pěšky (s tátou a partou kluků ze vsi do sousední vesnice). Naprosto mě okouzlil, a navíc jsem si zamiloval kino, což mi vydrželo dodneška. A jsem rád, že poprvé to byl Zdeněk Svěrák (a Werich a Lipský), protože lepší už to bejt nemohlo. Od tý doby jsem Bimbáce, Pankráce a Serváce viděl aspoň desetkrát, a doufám, že aspoň ještě desetkrát uvidím. Je to asi moje nejoblíbenější pohádka, rozhodně nejlepší česká, dokonce lepší než původní psaná ( a skvělá) verze Jana Wericha. Všimli jste si, že tam není jediná přiblblá scéna, kterých je v ostatních novějších pohádkách tu víc, tu míň, ale vždycky až moc (myslím tím nesmyslný pitvoření, bezdůvodný štulce a kopance, ukřičenost...), který maj za úkol rozesmát co nejvíc dětí. Tahle pohádka si to neusnadňuje, když už se křičí, tak je to třeba, každá její scéna má smysl a přestože z ní plyne spousta poučení, vůbec to nevyznívá otravně, ale naopak naprosto samozřejmě, a proto z toho nakonec nemůžou mít špatnej pocit ani děti, ani dospělí. Myslím, že dokáže bavit nejmenší, větší i největší diváky, každýho svým způsobem, a přitom žádnýho z nich nebude nudit. To se o moc filmech říct nedá. I proto jsou Veteráni naprostá klasika.(17.11.2006)

Pohádka k níž mám poněkud zvláštní vztah. Mám rád humor Jana Wericha i Zdeňka Svěráka, mám rád Hrušínského, Čepka, Somra, Satinského i Lasicu, mám rád pohádky, mám rád spoustu scén téhle svérázné pohádky, ale nemůžu si pomoci, jako celek mi nějak nikdy moc nesedla. Když se k ní nachomýtnu, podívám se (jako teď), pobavím se (jako teď), ale že bych měl někdy chuť jít a pustit si ji sám od sebe, to se mi zatím nestalo.(2.11.2011)

Nad touto pohádkou se zkrátka ohrnout frňák nedá. Originalitou kýchá na všechny strany. A i kdejakej slon by princezně záviděl.Není pohádky s hvězdnějším hereckým obsazením. A to myslím doslova, od královského ansáblu až po nejmenšího pidimužíka. ''Hele Německo abys tomu rozumnělo, ona k vám jede na přátelskou návštěvu.''(18.2.2015)

nádherná pohádka..patří mezi ty nejlepší české klasické pohádky! Každou vteřinu jsem se bavil ty režiséři a scénaristé měli dřív tak skvělé nápady například to stim kloboukem a tim nosem to mě pobavilo nejvíc ještě že mám malého bratrance asestřenici mám to bych neviděl takové suprové české klasiky!(6.8.2010)

Predposledni film Lipskyho a presto byl v nejlepsi forme a opet natocil perfektni komedii, tentokrat ladenou do pohadky. Pribeh je sice opet o potrestani zla a podobne, ale je velmi slusnej. K tomu tu je perfektni pisnicka, skoda, ze nich neslozili pro film vic, takle hraje furt ta jedna dokola. No a pak herci. Nema cena se zminovat o vedlejsich super postavach, nejdulezitejsi jsou tri hlavni veterani a ti jsou perfektni. Sice mi prijde, ze Cepek se vekove mezi ne nehodil, nicmene byl perfektni. A Somr je drobet nevyraznej. Coz znamena, ze nejlepsi tu je Hrusinsky. Na tenhle film se vzdy rad kouknu.(2.1.2008)

• - Vida Skalská-Neuwirthová (princezná Bosana) musela chodiť na pľac o hodinu skôr ako ostatní. Tak dlho maskérom trvalo, kým jej dva a pol metra dlhý nos pripevnili k tvári. Nos ovládali dvaja bábkoherci a každý z jednej strany ťahal za drôtiky. (Zdroj: super.cz) (Raccoon.city)

• - Pre rozprávkový Grand hotel U Supa sa stal námetom bývalý skutočný Grand hotel Lokanda nachádzajúci sa v čiernohorskom hlavnom meste Cetinji. Podobný koniec rozprávkového aj skutočného hotela bol tiež podobný, zatiaľ čo Grand hotel U Supa zboria otrasy, vyvolané princezniným nosom, sťahujúcim sa s mohutným kýchaním späť do vlasti, Grand hotel Lokanda zmietlo štyri roky pred premiérou filmu katastrofálne zemetrasenie. (Zdroj: iliteratura.cz) (Raccoon.city)

• - Když Bimbác (Petr Čepek) na konci loví kliku od flašinetu, vyleze z vody celý mokrý. V následujícím záběru má ale mokrou jen košili. (Wishkah)