Batman vs. Joker

• USA Batman: The Killing Joke (více)

Barbara se pokouší zabránit loupeži, což se jí nepodaří. S Batmanovou pomocí ale zadrží jednoho ze zločinců. Dívka je nadšená, že má případ, Batman ji ale brzdí, protože má divokou povahu a domnívá se, že se Barbara nebude držet zákonů a pak by mohla lehce podlehnout pokušení zločince zabít. O několik dní později je Batman přepaden, Barbara mu přijde na pomoc a v záchvatu vzteku muže, který ho přepadl, málem zabije. Uvědomí si, že Batman měl pravdu, a rozhodne se v boji se zločinem raději nepokračovat. Krátce nato Barbaru i jejího otce, komisaře Gordona, přepadne Joker v jejich bytě. Komisaře unese do opuštěného lunaparku, kde se ho snaží dovést k šílenství, aby dokázal, že i tomu nejpříčetnějšímu muži stačí "jeden špatný den", aby se z něj stal blázen. (TV Nova)

HellsAngel

Najväčší problém na Killing Joke je to, že nedokáže zaujať počas celej stopáže. Atmosférické a nezabudnuteľné scény sa striedajú so scénami nevýraznými, miestami priam až s doslova hluchými miestami (najmä prvá pol hodina je hrozne natiahnutá). Conroy a Hamill tradične skvelý. Celkovo ide ale o priemerný animovaný počin, najmä čo sa DC produkcie týka. ()

Hall900

První polovina rozhodně není " o nečem jinem" jak zde píšou méně bystřì spoluobčané. Pokouší se nám co nejlépe přiblížit vztah Batmana a Batgirl .A přiznám Batsex mě docela rozsekal. Což je supr. Protože komiks je na mě možná až moc suchý a myslím že tady mu trochu lidštější tvář pomohla. Nicméně v druhé části je komiks obšlehnut skoro políčko od políčka. Takže parádní pocta. Navíc Hammil je tady naprosto excelentní!! Nechápu kecy místních kteří tady dokolečka brečí nad nějakými stihomamy a tvrdí že dřív byly animáky od DC o dost lepší. Jo ale to vám bylo 10 a Joker nechodil za kurvama. Ale to že tahle excelentní jednohubka tady má o pár procent víc než zprofanovaná sračka Batman v Superman , tomu já říkám Killing Joke. ()

CheeseFigure

Slabšie než komiksová predloha, ktorá je TOP. Ale zase máme tu Marka Hamilla a Kevina Conroya ako najlepších dabérov Jokera a Batmana. Och a Batgirl s Batmanom mali sex, takže dávam štyri hviezdičky. ()

LeerdamerSK

Predlohu som nečítal ale ako tak som vedel o čo ide. Jediné čo sa mi nepáčilo, bola tá jedna scéna s Barbarou a Bruceom, ale inak je to výborný animák. ()

KcarlosK

Je až s podivem, že tak skvělý legendární komiks může jít převodem na plátno tak do kopru. Podobnou smůlu má se svými díly Stephen King. Pro fanoušky je to samozřejmě povinnost, ale patrně budou výsledkem zklamáni jako já. ()

DarioG

Až na pár trápnych scén s batgirl výborne povedaný príbeh najtajomnejšieho záporáka a najlepšiej postavy DC. Excelentný Hamillov dabing a smiech. Pre každého fanúšika Jokera povinnosť. ()

jirikzaboj

Skvělá práce dabingu, speciálně opět geniální Hamill. The Killing Joke je skvělý komiks a adaptace není vůbec jednoduchá na to, aby se mu vyrovnala. Občas jsou tam mírně protáhlé scény, ale ve výsledku na hodinku a čtvrt to šlape. Závěr je výborný a ukazuje takovou tu lidštější chemii mezi Batmanam a Jokerem. ()

MichalZL

Možno najväčšie filmové sklamanie za posledný polrok môjho života. Dej filmu dlhého hodinu pätnásť je násilne rozseknutý na dve polovice (jedna zameraná na Batgirl, druhá na Jokera), ktoré však na seba veľmi nenadväzujú, prvá pôsobí neukončene a druhá bez poriadneho úvodu. Akcia je slabá ako čaj: nenapadá mi jediný inovatívny prvok, ktorým by zaujala, ani emočne zo mňa film nič nedostal. Pár tragických scén sa rozhodne našlo ale reakcie postáv na ne boli väčšinou poriadne chladné. Netrpel som až tak aby hodnotenie 1* mohlo napovedať ale ak vezmem do úvahy všetko, čo sa v tomto filme pokazilo, nemôžem inak. ()

Megahead

Moc sa mi ten príbeh nepáčil. Mal aj dobré časti, ale niektoré scény boli na hlavu. Prvú polovicu je animovaný film o niečom úplne inom s odlišným záporákom (keď si dobre pamätám Paris France). Mladý, drzý a arogantný gangster s celkom dobrým potenciálom, po chytení zrazu zmizne zo scény a začne sa odohrávať akoby nový odlišný príbeh, teraz už konečne s Jokerom (skoro v polovici animáku). Očakával som, že to bude nejako nadväzovať (napr., že mu pomôže s útekom a bude jeho pravá ruka alebo niečo iné - zaujímavé). Ale nič. Následne spolupráca a neskorší románik s Batgirl. Tiež som čakal, že sa to viac rozvinie. A opäť nič. No a dorazil ma koniec. Joker výrazne zraní, potupí a zmrzačí Gordonovú dcéru (Barbaru - Batgirl), ona následkom toho ochrnie. A čo sa stane, keď ho Batman chytí? Smejú sa po vzájomnej bitke Jokerovmu vtipu. Nepochopiteľné. Joker ich chce zabiť, zomrie množstvo nevinných ľudí (ako aj v iných častiach s Jokerom). A stále nič. Žiadne zmlátenie, zlosť, proste nič. Ešte Gordon prosí Batmana, aby to vyriešil v rámci pravidiel. V reálnom svete, by bol takýto nebezpečný, neprevychovateľný a x-násobný vrah dávno odsúdený na trest smrti. Lebo tam nie je žiadna šanca na prevýchovu. A keď opäť utečie, opäť bude zabíjať. No ale jasné, komix by prišiel o jedného z hlavných zloduchov... ()

Batman a Joker se vrátí i v kreslené podobě

Batman a Joker se vrátí i v kreslené podobě

15.03.2016

Už za pár týdnů se nám představí nový Batman v podání Bena Afflecka a v srpnovém Sebevražedném oddílu se poprvé objeví Jared Leto jako Joker. Studiu Warner Bros. to ale očividně nestačí, a tak na… (více)