Batman vs. Joker

• USA Batman: The Killing Joke (více)

Barbara se pokouší zabránit loupeži, což se jí nepodaří. S Batmanovou pomocí ale zadrží jednoho ze zločinců. Dívka je nadšená, že má případ, Batman ji ale brzdí, protože má divokou povahu a domnívá se, že se Barbara nebude držet zákonů a pak by mohla lehce podlehnout pokušení zločince zabít. O několik dní později je Batman přepaden, Barbara mu přijde na pomoc a v záchvatu vzteku muže, který ho přepadl, málem zabije. Uvědomí si, že Batman měl pravdu, a rozhodne se v boji se zločinem raději nepokračovat. Krátce nato Barbaru i jejího otce, komisaře Gordona, přepadne Joker v jejich bytě. Komisaře unese do opuštěného lunaparku, kde se ho snaží dovést k šílenství, aby dokázal, že i tomu nejpříčetnějšímu muži stačí "jeden špatný den", aby se z něj stal blázen. (TV Nova)

f7r

Škoda, že příběh z první půlhoďky nenavazuje líp na zbylou (a stěžejní) část filmu. Předlohu jsem neviděl - takže ta oddělenost příběhů je pro mne hlavním (a možná jediným) nedostatkem. ()

Ukko

Tak tohle je opravdová srdcovka, původní komiks jsem četl asi před 15 lety (bože to to frčí) a doteď ho považuji za jeden z nejlepší batmanových příběhů. No a filmové zpracování je více než povedené. Pro ty kdo to myslí s Batmanem vážně, povinnost. Už jen kvůli atmosféře, hudbě a Markovi Hamilovi v roli Jokera. ()

Renfield

Když už natažení, tak nějaké smysluplnější pro první polovinu, Kameňák nic takového nepotřeboval a měl zůstat krátkým filmem. Úvod není špatný, jako bližší představení Barbary funguje docela obstojně, jenže pod tíhou výborného Kameňáku je rychle zapomenut. To především emočně, protože o to tvůrcům předpokládám šlo, představit a tím zintenzivnit emoce v dění kolem Barbary, což funguje tak napůl a nezachrání to ani závěrečná slovní výměna Batmana s Jokerem, spíše naopak. Kameňák by zasloužil lepší animaci, o tom žádná, přesto především svoji temnou atmosférou nadchne. Výborné jsou flashbacky z Jokerova života, nebo fantastické finále ze zábavného parku, včetně jeho pořízení. 65% ()

El-Barto

Nesoudržnej film. První část s Batgirl je sice zajímavá a poznáme ji a v další části to pomáhá s Barbarou a Gordnem soucítit. Její vyšetřování je potom ale úplně nepodstatný a v druhý části je Batgirl zbytečná, fakt škoda. Joker je dobrej, flashbacky emocionální a nosná myšlenka o jednom špatným dni hodně dobrá, ale nadhozená jen na konci. A právě konec se mi ale vůbec nelíbil. Krapet zklamání. ()

DEADMANincCZ

Bylo zvláštní zažít konec tak, jak jsem si ho mohl v předloze pouze představit, a Conroy a (především) Hamill opět skvělá práce s dabováním, těm dvěma jsou ty postavy souzený od narození. Od Rkový záležitosti jsem čekal asi trošku větší psycho, nicméně takový ty tři čtyři zásadní body, co směrovaly myšlení k mindfuckům v knize jsem dostal i tady. Jen ten začátek s Batgirl byl zbytečnej jen k natažení stopáže přes hodinu. Slušný 4*! ()

fablefavorit

První polovina je absolutní plivnutí do tváře komiksové předloze. Nejen, že je sledování "dobrodružství sexuálně frustrované Batgirl a jejího homosexuálního-kamaráda-protože-nedej-bůh-aby-tohle-nebylo-politicky-korektní" extrémně bolestivé, ale ve výsledku je celých 30 minut tohoto maxihnusu naprosto zbytečných, poněvadž na druhé dějství nemají žádný dopad. Nevím, proč místo delší stopáže tvůrci raději neinvestovali do kvalitnější animace. Je to škoda, původní příběh si náramně vystačil sám o sobě, a i když alespoň ten se pánům z DC víceméně povedlo převést do filmového formátu, stejně nedosahuje takových kvalit, jakých by si adaptace Mooreovy klasiky zasloužila. Na druhou stranu je třeba pochválit hlavní dvojici dabérů, pány Hamilla a Conroye, jež celý snímek vyloženě táhnou a závěrečná konfrontace je i přes všechny výše zmíněné neduhy stále mrazivá. ()

canucks333

Kvalitný animovaný film s geniálnou scenáristickou predlohou, slabou animáciou, priemernou réžiou. 4* dávam najmä za výborný dabing a za fakt, že film ani na chvíľu nenudil. Videl som 1x v originálnom znení ------75% ()

BenderG

Nelíbí se mi, kam DC s Batman-em poslední dobou směřuje a doufám jen, že se jednoho dne nedočkám "moderního" , "normálního" a "korektního" Batman-a budujícího "láskyplný" vztah se svými mužskými kolegy. Úvodní půlhodina mi až na nesmyslné střešní vyvrcholení vůbec nevadila. Hudba i animace slabší. Celkově 61%. ()

Luk Skywalker

Asi jsem měl přehnané očekávání, ale nakonec ty 4 hvězdy dám, bo jsem se nenudil a i ta zcela nesouvisející první půlhodina filmu je dobrá (hlavně je tu jedna scéna, kterou jsem nečekal, Batman je taky člověk - chlap), ale radši k tomu měli dát "Muž, který se směje," přitom by se to dalo skvěle spojit, jenže to by narušilo to, jak je Killing Joke původně napsán. Komiks jsem sice nečetl, ale pár stránek jsem viděl a je to přesně převedení komiksu do filmu za to klobouk dolů i s naprosto "debilním koncem", který debilní není, protože jen tak to může končit s Jokerem a s nikým jiným. Co se týče dabingu Mark Hamill je úchvatný, jeho jokerovský smích je prostě skvělý (tak si to představuji, ne jak jsem před pár dny viděl vážného Jokera v Sebevražedném oddílu). Panoptikum mi dost připomnělo American Horror Story: Freak Show. A opravdu k šílenství nestačí jen "jeden špatný den", těch je faktorů je celá řada. ()

BOURQUE

Najväčší problém tohto celovečerného animovaného filmu ďalšieho príbehu Batmana je to, že prvá polovica sa nehodí tej druhej polovici. Trošku mi príde divný aj ten záver: paradoxne „veľký smiech“ dobrého a zla. Samotný príbeh viac-menej v poriadku s dobre vytvorenými („kreslenými“) postavami. Prostredie dostatočne tmavé a opršané, miestami komorné – tak ako to má byť. Postava B. Gordonovej je asi najlepšia a jej krátku milostnú scénu s Batmanom si určitý čas nezabudnem. PS. Priznám sa, zamiloval som sa do Barbari. Osobné hodnotenie: 78% (***) ()

Raziel_cz

Zmrvit takovouhle klasiku, to chce extra talent. Úvodní bezmála půlhodina je samostatný film, protože stopáž. Ve 27. minutě dojede monolog Batgirl, setmí se a následuje úvodní scéna Killing Joku. Na předchozí děj tam není žádná návaznost ani odkazy, takže si ušetřete čas. I když, ona to pak taky není žádná hitparáda. Je to skoro 1:1, co předloha, akorát vizuálně mnohem méně atraktivní. A nějak záhadně mnohem nudnější. Standardní animace, do které jsou na sílu nacpané ikonické scény z komiksu, "upgrade" o zbytečné dialogy, akční scény a úpravy typu Joker neskočí do chemikálií sám, ale zakopne, nevyužitý rating (dva lidi to koupí do hlavy, aby se neřeklo, drastičtější výjevy stejně zcenzurované). A samozřejmě tu absolutně nefunguje závěr tak, jak má fungovat. Ano, Kevin Conroy a Mark Hamill jsou skvělí, ale možná mohli radši načíst komiks a dát to na YouTube. Bezduchá adaptace, v níž nefunguje ani to, co zákonitě mělo fungovat. Radši dejte ty tři čenta za komiks. P.S.: Batman zabije liliputa. Vyližte si, fanboyové! ()

Sweat55

Ale jo, bavilo mě to. První půl hodina je pomalá a nudná, navíc obsahuje jednu idiotskou věc na kterou nehodlám přistoupit. Jinak mi v některých scénách nesedla animace. A to je vše k výtkám. Hamill a Conroy jsou prostě Joker a Batman o tom žádná. Akce slušná a závěr je docela zajímavý. Musím přiznat, že mě předloha moc nebaví, ale tenhle animák jsem si užil. Slušná osmička. ()

Mouchal

Komiksový Kameňák sám o sobě není nijak dlouhý příběh a tak je logické, že se tvůrci rozhodli pro ještě jeden příběh, který nám spolu s legendární "storkou" naservírují. Bohužel to bylo bez nějakého nápadu, dost mimo a výsledek působí celkem roztržitě. Místo užívání si vydařeného animáku jen dumáte, zda jste si pustili ten správný a jen čekáte a čekáte, kdy konečně uslyšíte ďábelský hlas Marka Hamilla (který je mimochodem v roli Jokera naprosto nedostižný). A ikdyž první příběh není vyloženě špatný, nejspíš vás nijak nenadchne. Jakmile se na scéně objeví Joker, je to jiná paráda. I přesto, že je to "jen" do morku kostí předělaná předloha, je z toho cítit (ikdyž slabý) závan kouzla předlohy a já se tak nemůžu dočkat, až svůj Kameňák znovu vytáhnu z police a začtu se do něj. Bohužel se film musí hodnotit jako celek a vzhledem k první polovině výš jít nemůžu. Ikdyž dabing Hamilla a Conroye si o tu 4* vyloženě říkají. Promiňte, pánové. 65% ()

degster

Ako môže fungovať adaptácia predlohy, keď musíte na úvod pridať vlastnú líniu, aby ste to natiahli na hodinu a pol? ()

DD

Ten úvod s Barbarou je mimózní a samotný Killing Joke je adaptován takovým způsobem, že ten původní comics nepřipomíná ani v nejmenším. Ale úplně nejhorší je úroveň animace - mám pocit, že to dělali tak dva lidi po víkendech. Fakt je to tak na úrovni nějakého 90s animáče alá Darja. Liu dělal i Year One a to bylo super, tady mám ale pocit, že snaha nebyla vůbec žádná. ()

Ewík

No...tak čekala jsem, že to nebude úplná pecka, ale ty dvě půlky prostě neladily. A nemůžu si pomoct(postavu Jokera miluji), ale Joker v podání Heatha Ledgera je nepřekonatelný. Asi jsem moc mladá :-D Alana Moora mám moc ráda - Vendetta i Watchmeni mě naprosto uchvátili. Ale tento kousek spíš silně pokulhává. ()

darthhokro

Budu se opakovat, ale znovu se ptám, proč má DC lepší animáky, než hrané filmy? Joker v podání posledního jedyho je, ultra ultimátní. Jen škoda toho konce, jinak bych napálil 5. ()

Batman a Joker se vrátí i v kreslené podobě

Batman a Joker se vrátí i v kreslené podobě

15.03.2016

Už za pár týdnů se nám představí nový Batman v podání Bena Afflecka a v srpnovém Sebevražedném oddílu se poprvé objeví Jared Leto jako Joker. Studiu Warner Bros. to ale očividně nestačí, a tak na… (více)