Batman vs. Joker

• USA Batman: The Killing Joke (více)

Barbara se pokouší zabránit loupeži, což se jí nepodaří. S Batmanovou pomocí ale zadrží jednoho ze zločinců. Dívka je nadšená, že má případ, Batman ji ale brzdí, protože má divokou povahu a domnívá se, že se Barbara nebude držet zákonů a pak by mohla lehce podlehnout pokušení zločince zabít. O několik dní později je Batman přepaden, Barbara mu přijde na pomoc a v záchvatu vzteku muže, který ho přepadl, málem zabije. Uvědomí si, že Batman měl pravdu, a rozhodne se v boji se zločinem raději nepokračovat. Krátce nato Barbaru i jejího otce, komisaře Gordona, přepadne Joker v jejich bytě. Komisaře unese do opuštěného lunaparku, kde se ho snaží dovést k šílenství, aby dokázal, že i tomu nejpříčetnějšímu muži stačí "jeden špatný den", aby se z něj stal blázen. (TV Nova)

Lachtaan

Mám s těmi DC animáky trochu problém, nějak jim nemohu stále přijít na kloub, aby mě tak uchvacovaly jako všechny zapřísáhlé fanoušky. Killing Joke je obecně ohromně skvělý noir Batman, kterého bych třeba ve stylu Sin City uvítal i na velkém plátně. Dabing pod navládou Marka Hamilla je precizní, animace geniální, onen "joke" pro neznalce trochu matoucí, ale rozhodně zamyšleníhodný. ()

MikeZ

Dokonalé zprasení geniální předlohy. Nově přidána úvodní půlhodina s Batgirl je debilita hodná Zacka Snydera: Barbara řeší případ, hádá se s Batmanem (ten vždycky prohlásí moudro, vztahující se k pozdějšímu dějí s Jokerem, *mrk mrk*), pak se spolu vyspí (!!!), on ji ignoruje, ona s batgirlováním sekne (tohle fakt psal Azzarello?). A když se v polovině filmu konečně dohrabeme k titulnímu Kameňáku, mizérie pokračuje. Liuova režie je tak nudná, že se jí povedlo nemožné - dostat z Conroye a Hamilla mizerné výkony. Tenhle špatný vtip může Alan Moore zavrhnout zcela oprávněně. 4/10 ()

hroubek

Komiksový Kameňák má sílu v údernosti a také v tom, že není zbytečně natahovaný. Z tohoto popisku vyplývá jedna věc, a to že se nehodí pro zpracování na celevečerní film. Batman: The Killing Joke rozhodně není špatný DC animák. Na druhou stranu není ani nijak výborný. Film je rozdělený na dvě části. A to rozdělení je pro mě docela dost logické a to nejen kvůli natažení stopáže, ale hlavně pro ten emocionální šok ze zvratu v druhé části filmu(tohle platí pro neznalé předlohy). Zatím co první půlka se nemusí ortodoxně držet předlohy a může nám ukázat prakticky cokoliv. To bohužel neplatí o té druhé, která přesně kopíruje komiks se vším všudy. A to je docela škoda, protože tady se nabízela možnost ukázat něco originálního a nebo zkusit pár vlastních nápadů. Určitě bych se za to nezlobil, protože by to nepůsobilo tak staticky a místy prázdně a bez náboje. Je to škoda, jelikož cítím, že to šlo udělat lépe. Batman: The Killing Joke pro neznalé a fandy Jokera velmi slušný animák, pro fanoušky a znalce nic co neurazí a ani nenadchne. ()

Timak

Tak já se docela nudil. A ten konec ... ten si hraje na to, být děsně chytrej a oduševnělej. Ale je jenom pitomej ... ()

VanTom

Psychologická a vyloženě dospělá vize původu Jokera (tzv. šílenství jednoho zlomového dne) od Alana Moorea jen málo sedí k ploché uniformované kresbě s dosti chabou animací. Na potřebnou stopáž ji natahuje na úvod přilepený, se zbytkem viditelně nesouvisející vztah Batgirl s Batmanem, nesměřující k ničemu než pársekundovému "originu" Oracle. ()

ghatos

Stačí jeden špatný den... . Komiksovou předlohu detailně neznám. Tohle ztvárnění působilo nevyrovnaným dojmem. Občas hezký, občas průměr, občas špatně řešené situace. Jokerův cirkus v temném hraném podání by byl žůžo. 67%. ()

drackula

Od tohto legendárneho príbehu v Rkovom kabáte sa čakali zázraky, ale tie žial neprišli. Úvodná Bat-sex invencia mi nevadila, ale skôr sa jej nepodarilo nejako normálne nadviazať na časť silne čerpajúcu z komiksovej predlohy. Potenciál príbehu a Rkového spracovania nebol vôbec využitý, a v druhej polovici to už bola len nuda, napriek tomu, aké zásadné veci sa tam riešili. 50% ()

Jaro.Krafcik

Takto, ak by bol kreslený batman celý čas dobrý ako zaverčných 15 minút možno by som aj dal lepšie hodnotenie. Ale inak priemerná kreslená komiksovka, ktorá sa ale dala pozrieť aj ked zo začiatku som si hovoril či sa tam ten Batman a hlavne Joker vôbec objaví. Ale dobre 3* ()

fiLLthe3DD

První část filmu, která se týkala „jako že" milostného trojúhelníku mezi Batgirl/Batmanem a Parisem byla úžasná. Ta druhá už byla poněkud slabší (především flashbacky byly nuda), ale i tak se mi to líbilo. Animace ok (až na ty automobilové naháněčky). Jinak Joker se mi v tomto filmu zdál až extrémně krutý (zmrzačení Barbary, ponížení Gordona), ale i tak to celé bylo působivé... Prozatím pět hvězdiček s odřenýma ušima :-) ()

P1tr

Killing Joke je poměrně krátký animák, který se příliš nepovedl a i na menší ploše dokáže diváka solidně nudit. Problémem totiž je, že původní komiks je velmi stručný a tak se tvůrci filmu pokusili příběh rozšířit detailnějším pohledem na Batgirl, což se na papíře mohlo zdát jako dobrý nápad prohlubující emocionální impakt následujícího příběhu, ale v praxi to vůbec nefunguje a jde pouze o nepovedenou romantickou nástavbu, která je občas směšná. Samotná adaptace původního příběhu je na tom jíž o poznání lépe, ale ani tak se nejedná o příliš silný zážitek a zdálo se mi, jakoby se tvůrcům nepodařilo vyvtořit žádnou atmosféru a film se nezaujatě vleče vpřed. Navíc tradiční DCčkový animovaný styl se k tomuto příběhu příliš nehodí a shazuje celkový dojem. Na Killing Joke se tedy podívejte pouze na vlastní nebezpečí. ()

Melios

Ušlo to, ale mám dve námietky: Po prvé - Prečo je polovička filmu len o Batwoman a po druhé - PREČO TO TAM SAKRA JE!? ()

Corpsegrinder

Předlohu jsem nečetl ale základní děj znám. Pro mě tradičně průměrnej DC animák kterej vám může nabídnout pouze parádního Marka Hamilla jehož hlasivky byly pro tuhle roli udělaný. Vyvrcholení v podobě rozhovoru mezi nim a Batmanem je na 5 hvězd. ()

DailyDreamer

SPOILER: Smějící se Batman držící přitom Jokera za rameno jako odvěkého přítele? Proč ne? Jejich komplexní vztah to dovoluje. Jenže vzhledem k tomu, že před tím Joker zmrzačil (možná i znásilnil) Batgirl a psychicky mučil Gordona, se musím ptát: Proč jo? ()

SpaceOdyseus

Co tam sakra delala ta prvni hrozna polovina? To nemelo s The Killing Joke nic spolecneho a ani to nebylo nejak zabavne. Kdyz nastoupi Joker, tak to zacne byt fajn. Ale nudna animace a konvencni provedeni to nad prumer rozhodne nevytahnou. Velika skoda a promarnena sance. ()

Hanys_

Pár věcí určitě fain a pro mě zase docela neznámých (vztah Bat-Barbara, šílený psychedelický závěr), celé to ale možná trpí tou nutností narvat docela komplikovaný vztah několika osob do cca hodiny. Na to jak je předloha legendární, je tohle zpracování lehce zapomenutelné. 5/10 ()

Tristaver

The Killing Joke je... jiný. Jak komiksová předloha, tak film přistupují k Batmanově světu a jeho vztahu s Jokerem úplně odlišným způsobem. Prim v žádném případě nehraje akce, jedná se o psychologickou hru pro dospělé, která mimořádným způsobem vystihuje Jokerovo šílenství a nevyzpytatelnost. Obě časové linie jsou zajímavé, navíc velmi šikovně řešené tak, aby ta z minulosti tvořila kratší část celého příběhu. Filmu nakonec jen zásadně přebývá ta úvodní půlhodina, která se sem vůbec nehodila. Killing Joke podle předlohy tak začíná vlastně až ve druhé polovině filmu. To ale nevadí, protože se rozjede solidním tempem a daří se mu poměrně dobře vystihnout už zmíněnou psychologii z komiksové předlohy. Tomu výrazně dopomáhá extrémně silná dvojka Conroy-Hamill. Závěr filmu je pak stejně mrazivý jako v komiksu. Potěšila i mezititulková scéna s Oracle. ()

TwoFace

Co jako první praští do očí je hned ten nejdůležitější prvek animovaných filmů – samotná animace. Ta je zkrátka odbytá a na to, že je 21. století, i místy nepěkná. Tím mě WB (kteří se chlubí, že mají nejlepší animátory na světě) dost zklamalo. Protože tak kultovní a významné dílo zkrátka nemůže vypadat takhle. Prostě nemůže. Kresba komiksu je nádherná a film mu čest rozhodně nedělá. A to nejen tím jak vypadá. Celá počáteční zápletka s Batgirl je prostě hloupá a zbytečná. Milostný vztah mezi Batmanem a Batgirl je pak kapitola sama o sobě, která připomíná spíše nepovedenou fanfikci. První film (budu to s dovolením brát jako dva filmy) se prostě k tomu druhému vůbec nehodí, až to bije do očí. Pak to ale přijde. Obraz na chvíli ztmavne a z něj se vynoří něco naprosto odlišného a úžasného. Depresivní, temné, brutální, zneklidňující, ikonické a legendární dílo, které definovalo Jokera a jeho vztah s Batmanem. Dílo, které se stalo kultem a posvátným idolem, který je vždycky kánon a ani nejrůznější komiksové rebooty se ho neodváží přepsat. Kameňák. Jen opět škoda té animace, která film sráží dolů. A který idiot z české distribuce měl ten geniální nápad přejmenovat ikonický Kameňák na Batman vs. Joker? ()

ADIO45

Příběh se vměstnal do nějakých těch 76 minut a od samého začátku naprosto plynule utíká, přičemž divák uchycený do děje se nemůže od obrazovky v žádném případě odtrhnout. Pokud bych měl děj popsat ve zkratce. Inu, jedna linie vypráví o Jokerově mládí, kterak se stal psychopatickým bláznem a ta druhá, která se odehrává v současnosti popisuje nejprve vztah Batmana a Batgirl a poté navazuje soubojem Batmana a Jokera. Doporučil bych jej všem fandům, kteří mají rádi takové ty drsnější a trošku temnější komiksová zpracování. Přece jen konec jsem čekal trochu jiný. ()

Batman a Joker se vrátí i v kreslené podobě

Batman a Joker se vrátí i v kreslené podobě

15.03.2016

Už za pár týdnů se nám představí nový Batman v podání Bena Afflecka a v srpnovém Sebevražedném oddílu se poprvé objeví Jared Leto jako Joker. Studiu Warner Bros. to ale očividně nestačí, a tak na… (více)