Batman vs. Joker

• USA Batman: The Killing Joke (více)

Barbara se pokouší zabránit loupeži, což se jí nepodaří. S Batmanovou pomocí ale zadrží jednoho ze zločinců. Dívka je nadšená, že má případ, Batman ji ale brzdí, protože má divokou povahu a domnívá se, že se Barbara nebude držet zákonů a pak by mohla lehce podlehnout pokušení zločince zabít. O několik dní později je Batman přepaden, Barbara mu přijde na pomoc a v záchvatu vzteku muže, který ho přepadl, málem zabije. Uvědomí si, že Batman měl pravdu, a rozhodne se v boji se zločinem raději nepokračovat. Krátce nato Barbaru i jejího otce, komisaře Gordona, přepadne Joker v jejich bytě. Komisaře unese do opuštěného lunaparku, kde se ho snaží dovést k šílenství, aby dokázal, že i tomu nejpříčetnějšímu muži stačí "jeden špatný den", aby se z něj stal blázen. (TV Nova)

Bezda22

Vím o tom, jak úžasná je komiksová předloha k tomuhle filmu. Hned jsem jí dal do hledáčku další knihy, kterou si koupím. Za mě je to hodně silná záležitost. Ač teda první půlka moc nepasuje na tu druhou a konec je takovej, že nevím jestli mě to překvapilo nebo zklamalo... 70% ()

darthvader77

Tak jsem zklamán, protože ten závěr je podle mne zprasením nejcharismatičtějšího záporáka celého DC univerza, ta závěrečná scéna Jokera s Batmanem, kdy Batman nabízí pomoc je prostě příšerně trapná a to zasmání obou vtipu o dvou bláznech byť bizarní se mi tak úplně nepozdávalo. Co hodnotím kladně je sexy Batgirl, Jokerova minulost a scéna celková krvavá brutalita. Ale každopádně tomuhle Jokerovi by se ten z Temného rytíře, Sebevražedného oddílu, starého Batmana či Návratu temného rytíře z hluboka zasmál. ()

mrclTV

Musím sa priznať, že tento film pozerám iba zo zvedavosti, lebo niekde som o ňom dávnejšie čítal, že je kontroverzný a diváci majú na film rozporuplné reakcie. Po pozretí filmu a krátkom študovaní zákulisných informácií sa ani nečudujem nadvihnutým obočiam hardcore fanúšikov. Ale ja nie som hardcore fanúšik a ten "jeden moment" z filmu, ktorý ho poriadne okorenil, je síce nečakaný, ale veľmi veľký význam pre dej až tak nemá. No ale poďme späť k tomu hlavnému, film - je dark as fuck, myslené doslovne aj metaforicky (väčšie šialenstvo som videl v Haunted World of El Superbeasto, ale to bola komédia, Killing Joke komédia nie je určite), Mark Hamill ako Joker je solídny, ale samotný filmeček je hra dvoch tematických polčasov, do Jokera a od Jokera. A ani jeden polčas ma nijako veľmi neohúril, čo znamená, že film v celku nie je nič bombastické. Priemer. A ten koniec? Nejako mi ušla Jokerova pointa v poslednej minúte. ()

MartinTerran

Na začátek řeknu, že předlohu vůbec neznám. Je zde moc dlouhý "úvod" (vzhledem k délce filmu), který nevím proč zde je, ale paradoxně je lepší a zajímavější než zbytek filmu. Ve zkratce zde i ukážou původ Jokera (stejný jako v seriálu Gotham). Jinak mě příběh moc nebral i ta idea bláznovství je zvláštní. Vtip na závěr byl fajn i když ho znám. Pro fajnšmekry a velké milovníky Temného rytíře asi dobrý, ale pro normální lidi už zas tak moc ne. Hodnocení: 56/100. ()

JosefTomas

Tento filmeček by šlo rozdělit na dvě části, ta první s Batgirl není špatná, ale je to v půli cesty, to naštěstí doplňuje druhá část s Jokerem. Dabing přímo fantastický, kdo by si jenom pomyslel, že Luke Skywalker bude mít takový hlas Joker, že znát ho jenom po hlase, tak věřím, že to nahráli někde v blázinci a Conroy opět Batman jak má. Ovšem ani oni nedokáží vynahradit to, že příběh je suchý. Opravdu výborné momenty nejsou vyždímány na plno, proto jen těch sedmdesát. Když už máte ve filmu Jokera, tak ho využít na maximum a ne jen na 50% ()

Arkagas1989

Killing Joke v animácké podobě. Juch! Chápu mírné zklamání skalních fanoušků komiksů, protože stěžejní příběhová linka tu je ztvárněna spíš okrajově. Na druhou stranu se mi fakt líbila kresba filmu a hlášky, které jsou v komiksu se objevují i tady. Navíc originál dabing je prostě lahůdka a je to film, který potěší snad všechny milovníky Jokera. Takže kdo chce něco fajn na jedno odpoledne, směle do toho. :) Já jsem spokojená.  8/10 ()

BadExHuman22

A pak že kreslené filmy jsou pro děti. U Killing Joke je opak pravdou, tohle bych svému dítě nikdy nepustil. Je temný, šílený, brutální, prostě dospělí. A hlavně je to skvělý. Rád jsem zase slyšel Hamilla jako Jokera a Conroye jako Batmana. Comics jsem nikdy nečetl, ale myslím že mi úplně stačí tohle. Opravdu se mi to líbilo. Ani chvíli jsem se nenudil. Neříkám že je to bez chyby, ale opravdu se to povedlo. Tohle je ten temný Batman na kterého jsem čekal. 95% ()

IZFNP

Bavili ma obe polovice, z oboch by som chcela vidieť viac. Ich prepojenie však nefungovalo, a to je hlavný kameň úrazu tohto filmu. A pri tom by stačil nápad, ako spojenie medzi polovicami ukotviť. Graficky je seriál extrémne podobný komiksu, nerdovsky milé bolo vidieť niektoré scény doslova skopírované zo zošita. Ale vizualizácia bola pomerne slabá, pohyb nič moc. Je až na podiv, z ako skvelého komiksu dokázali spraviť tak slabý čaj. Tam, kde vo mne komiks ždímal emócie, som vo filme v druhej polovici dostala len pekný, ale nijak pôsobivý zážitok. Na poli zfilmovaných komiksov sa jedná žiaľ o slabotu, i keď s perfektným záverom. ()

Optical

Samostatný Kameňák by byl pro filmové zpracování přeci jenom krátký příběh. Proto chápu prodloužení minutáže o příběh s Batgirl, i když to působí nesourodým dojmem. Možná, kdyby Azzarello první příběh věnoval postavě Jokera, ucelení obou povídek by bylo lepší. Postavu zná dokonale a jistě by se několik zajímavých témat našlo. Animace je ucházející, i když nevyznívá tak „bizarně děsivá“ jako tištěná předloha a na rozdíl od původní předlohy je i barevnější. Všechny památné scény jsou zde zastoupeny, a tak divák komiksem nepolíbený o nic zásadního nepřijde. ()

Wolftalon

Upřímně nechápu, proč si lidi tolik stěžují na úvodní část. Mě se to líbilo, byla určitě lepší než všechny díly kde byl Damian Wayne (až na Batman vs. Robin, to ušlo) a navíc mě, jako čtenáře komiksu, zaujala a okořenila mi zážitek z filmu, který je jinak dost věrnou adaptací knihy a ničím nepřekvapí. Maximálně zarazí nad tím, jaký psycho vlastně Moore stvořil - z toho co jsem četl a teď i viděl je Killing Joke naprosto nejvíc šokující Batmanův příběh. Jediné, co zamrzí, je animace, která by mohla být určitě na lepší úrovni. ()

Tomko87

Tak už od traileru som čakal, že to bude z tých priemerných adaptácií skvelej predlohy . Tak sa aj stalo. Ako rátal som s tým, že musia čo to pridať do príbehu, no nečakal som, že to bude také nudné a dokonca na silu kontroverzné a by som nezabudol, zbytočné. Keď sa dej presunul tam kde som už túžobne očakával, dostal som len otrocký prepis Moorovho diela. Tu môžem akurát tak vyzdvihnúť parádny výkon Marka,, Jokera, Luka,, Hamilla. Bolo perfektné ho znova počuť v jeho úlohe. To by bolo asi tak všetko, čo by som k tomu napísal. Kašlať na nudnú prvú polku filmu. Čo ma ozaj sklamao , tak vyslovene hnusná animácia. Akože do piči. . _ _PS. Označenie eRka má asi taký efekt na film ako eRko na ultimátku k BvS....Teda žiadnu. ()

Dr_Berry

Komiks jsem nečetl takže celou první půlku jsem čekal z kterýho toho lalana bude legendární princ zločinu...a ono to nakonec bylo úplně jinak. Teď už to beru jako dva příběhy, které na sebe pouze lehce navazují. První příběh s Batgirl byl celkem zajímavý. Spíš by se to hodilo do nějakého seriálu o Batmanovi na sobotní ráno. Druhý a konečně TEN přiběh o Jokerovi mi udělal totální výjeb mysli...ten konec byl pro mě nepředstavitelný. Dabing Kevina Conroye a Marka Hamilla je legendární a je ve mě zyrytý od odb co jsem si pustil Arkham Asylum. I přes kvality dabérů musím říct, že už jsem viděl lepší kreslené Batmanovské příběhy. Kameňák si ale musím přečíst. ()

spawnxp

Opět rejža Sam Liu - specialista na "levný" Batmany. Teď to podal jakoby "od 18" - Batman si to na střeše rozdá přímo s mladou Gordonovou! A ani si nesundá svůj gumovej obleček... uchylák starej. Jinak na dobrej závěrečnej vtip moc dlouhý, doporučuju spiš předlohovej komix. Zábava celkem slušná. ()

Batman a Joker se vrátí i v kreslené podobě

Batman a Joker se vrátí i v kreslené podobě

15.03.2016

Už za pár týdnů se nám představí nový Batman v podání Bena Afflecka a v srpnovém Sebevražedném oddílu se poprvé objeví Jared Leto jako Joker. Studiu Warner Bros. to ale očividně nestačí, a tak na… (více)