Jsou ukuta nová spojenectví. (Prime Video)

Anet21

⚪Konečne záver, plný ,,neskutočne" prekvapivých odhalení, nedramatických ,,dramatických" momentov a prkenných hereckých výkonov, hlavne úžasnej Guyladriel. Dúfam, že za tie ďalšie dva-tri roky (či kedy má vyjsť druhá séria, myslím, že rok 2024) zase odvedú takú ,,skvostnú" prácu ako pri tejto sérii a miliarda dolárov bude naozaj ,,dobre" investovaná a na plátne citeľná.⚪PS.: Čo majú scenáristi neustále s tým pichaním do chodidiel namiesto do životne ohrozujúcich častí tela je záhadou, ktorej odpoveď ma radšej ani nezaujíma. Hudba a chorálne spevy to všetko o hviezdičku povyšujú, ale nutno dodať, že aj tie dosti odkazujú/nadväzujú na trend, ktorý započal v LotR.⚪ ()

petisek

Niečo z rozuzlenia som tušil, niečo bolo prekvapením. Niektoré postavy mi začali byť sympatickejšie ako predtým, niektoré presne naopak. Tvorcovia sa snažia imitovať Tolkiena v častiach, ktoré nepochádzajú z jeho pera a žiaľ to dosť vidno. Návrat do Stredozeme je však natoľko krásnym zážitkom, že na to negatívne nemyslím. Napokon, nie je to majster Jackson a jeho filmové rozprávanie, ale je to televízia. Čakajú nás ďalšie série a rád im dám šancu. ()

Frajer42

Každý soudný divák musí uznat, že tohle se zkrátka jako celek nepovedlo. Seriál to neměl jednoduché, protože Jacksonova trilogie je dokonalá a nelze na ni hledat chyby. V rámci tohoto seriálu tvůrci neměli na spoustu věcí a postav licence a tak ve výsledku vznikl tento podivný paskvil, kde si pochvalu zaslouží snad pouze ty technické disciplíny. Děj je příšerný, táhne se od ničeho k ničemu a od nikoho k nikomu. Navíc je přesycen totálně debilními dialogy, kdy má člověk mnohdy pocit, že se spolu baví dva a více mentálů. Celková stopáž první série je srovnatelná s délkou filmové trilogie a naprosto postrádá smysl srovnávat, co se stihlo udát ve filmu a co v tomto seriálu. V celém seriálu není jediná postava, ke které by si divák dokázal vypěstovat vztah. Je to sebranka nesympatických a nevýrazných retardů. Když se před každým dílem pořádně ožerete, tak se to s výjimkou sedmého dá přežít. Tento závěrečný díl patřil k tomu lepšímu, protože se alespoň uzavřelo mnoho dějových linek, tudíž se alespoň něco dělo. Komentovat logiku nemá moc smysl. [65 %] ()

liskam

Poslední díl série se snažil dát tak nějak vše alespoň trošku dohromady a vcelku se mu to daří. A i díky tomu si člověk uvědomuje na kolik nesmyslů, krávovin a zbytečností koukal v předešlých několika dílech. A já osobně ve skrytu duše doufám, že druhá řada bude alespoň na úrovni tohoto dílu. Za tento díl dávám slušné 4* a 75% ()

tomik99

Tenhle díl měl správnou atmosféru Pána Prstenů a i ta píseň v závěru jako by mu z oka vypadla. Tady se tvůrčí tým opravdu snažil a udělal maximum. Jsem rád, že nám po celou dobu chtěli zmást hlavy a dokonce i ve finálovém díle v průběhu měnili, kdo je Sauron a kdo jím není. To se mi líbilo. Za mě celý tento seriál hezky prohlubuje svět Středozemě a historie Prstenů. Neříkám, že Amazon neudělal v první řadě několik hrubých chyb, minimálně ale za tuto epizodu a "Udûn" si mě získal a nelámal bych nad nimi hůl. Nápady totiž mají a námět je poměrně fajn. Jen to chce ještě více vyšperkovat, určité scény zrychlit a dostat se postavám více pod kůži. Za mě ale nakonec spokojenost především díky povedenému finále. ()

• Elrond (Robert Aramayo) a Celebrimbor (Charles Edwards) ve společném hovoru zmíní, že mají tři týdny na práci, která by trvala tři století. Jde pravděpodobně o narážku na to, že v knihách Sauron začal ovlivňovat elfy v roce 1200 Druhého věku a prsteny trpaslíků a lidí jsou vykovány až v roce 1500. (spacemaster)
  • Celebrimbor (Charles Edwards) přemýšlí na začátku epizody, zda je možné udělat více s méně, když i Slunce vzniklo z něčeho menšího než jeho dlaň. Jde o odkaz na vznik Slunce a Měsíce v Tolkienově světě, kdy Slunce vzniklo z posledního ovoce ze Zlatého stromu Valinoru, Laurelinu, a Měsíc z květu Stříbrného stromu, Telperionu. (spacemaster)